Čaro maďarskej pusty

Maďarsko

4 6 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
6 5

Čaro maďarskej pusty -  kone
Čaro maďarskej pusty - rotunda
Čaro maďarskej pusty -  kravy na lúke
Čaro maďarskej pusty -
Čaro maďarskej pusty -  kravy v záprahy
Čaro maďarskej pusty -  kravy na lúke
Čaro maďarskej pusty -
Čaro maďarskej pusty -  kravy na lúke
Čaro maďarskej pusty - kravy pri koryte
Čaro maďarskej pusty -  kravy v záprahy
Čaro maďarskej pusty - Pamiatky a architektúra
Čaro maďarskej pusty - Pamiatky a architektúra
Čaro maďarskej pusty - Pamiatky a architektúra
Čaro maďarskej pusty - Pamiatky a architektúra

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Sídlo arcibiskupa  - Ostrihom s bazilikou, jedno z najkrajších maďarských miest  - Eger, maďarská pusta Hortobágy – najväčšia trávnatá step v Európe so studňami, čárdami a honcami koní, Hajdúszoboszló s možnosťou návštevy najväčšieho kúpeľného komplexu v Európe, Debrecín - druhé najväčšie mesto Maďarska.

3-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

2x v hoteli 3*

Stravovanie

2x raňajky

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, vstup na predstavenie na puste Hortobágy, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1 izbu 54 EUR, za 2 večere 40 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR,vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokarová

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách (z Bratislavy o 07:00 hod.). Našou prvou zastávkou bude Ostrihom - sídlo ostrihomského arcibiskupa. Prezrieme si hradné návršie s Ostrihomskou bazilikou, ktorá je po Bazilike sv. Petra v Ríme a Bazilike sv. Pavla v Londýne, tretím najväčším kostolom v Európe. V ceste budeme ďalej pokračovať do jedného z najkrajších maďarských miest - Egeru. Pri prehliadke si pozrieme dominantu mesta – baziliku a oproti nej stojace lýceum, Egerský hrad ako i ďalšie zaujímavosti. Určite sa vydáme i do Údolia krásnych žien (Szépasszony), kde možno ochutnať a zakúpiť si rôzne druhy preslávených egerských vín priamo od výrobcov. Ubytovanie, fakultatívne večera.
1

Ostrihom

Ostrihom, Maďarsko

HistóriaKultúra

Mesto Ostrihom bolo do polovice 13. storočia hlavným mestom Maďarska. Na našom výlete neobídeme miestnu Baziliku, ktorá je najväčším kostolom v Maďarsku. Leží na hradnom vrchu a jej 72 metrov vysoká centrálna kupola je viditeľná už z veľkej diaľky. Bazilka je najvýznamnejšou stavbou maďarského klasicizmu. Táto budova môže byť dokonca považovaná za symbol mesta. Okrem toho Ostrihom láka turistov svojou nádhernou scenériou a početnými pamätníkmi.

Viac Menej

2. deň

Po raňajkách sa vydáme do oblasti maďarskej pusty Hortobágy – najväčšej trávnatej stepi v Európe a pamiatky UNESCO, s typickými studňami s váhadlami a tureckými hostincami - čárdami. Zažijeme predstavenie, na ktorom nám svoju šikovnosť, bravúrne kúsky jazdeckého umenia a drezúry koní predstavia honci koní (čikóši) v typických modrých plátenných košeliach, širokých nohaviciach a čiernych klobúkoch. Navštívime prírodný park, kde si pozrieme zvieratá žijúce na puste v súčasnosti (divá mačka, líška, bocian, volavka) ako aj zvieratá, ktoré tu žili ešte pred príchodom ľudí na toto územie (vlk, divý kôň, žeriav, pelikán, sup). Počas safari sa dostaneme do bezprostrednej blízkosti divých koní a zubrov. Pasienky, lúky a močiare poskytujú vhodné podmienky pre hniezdenie a migráciu početných druhov vtákov. V samotnom parku bolo zaznamenaných až 320 druhov vtákov. Po prehliadke odchod do Hajdúszoboszló. Fakultatívne možnosť návštevy najväčšieho kúpeľného komplexu v Európe - Hungarospa.
2

Hortobágy

Hortobágy, Maďarsko

Príroda

Hortobágy je nádherná step v Maďarsku - väčšina jej územia, bohatého na folklór a kultúrnu históriu, je považovaná za národný park. Zároveň je najväčšou chránenou oblasťou Maďarska a najväčším domovom poloprírodných trávnatých porastov v Európe. Hortobágy je stepná, trávnatá pláň s typickým maďarským dobytkom, račou, vodnými byvolmi a koňmi, ktoré pasú pastieri. Poskytuje biotop pre rôzne druhy živočíchov vrátane 342 druhov vtákov.

Viac Menej
3

Hajdúszoboszló

3. deň

Raňajky. Našou poslednou zastávkou bude druhé najväčšiemesta Maďarska, Debrecín. Pozrieme si historické centrum – Veľkýreformovaný kostol, Starý reformovaný kostol, Župný dom, kostol sv. Anny,budovu reformovaného kolégia). Po prehliadke nás čaká presun späť doBratislavy. Príchod vo večerných hodinách.
4

Debrecín

História

Debrecín je druhým najväčším maďarským mestom a nachádza sa 190 km východne od Budapešti a 30 km od rumunských hraníc. Západne od mesta sa nachádza národný park Hortobágy. Okolie mesta bolo osídlené už v prehistorických dobách, a keď sem na konci 9. storočia dorazili Maďari, našli tu slovanskú  kolóniu. Bohatstvo mesta bolo založené na soli, obchodu s kožušinami a chovu dobytka. Dobrou politikou bolo mesto ušetrené rabovania a rozkvitalo aj za tureckej okupácie. Po dobytí Budy bolo od januára 1849 hlavným mestom maďarskej revolúcie a boja za nezávislosť. Dnes je Debrecín známy rozmanitým kultúrnym životom, napríklad farbami hýriacim Kvetinovým karnevalom, jazzovými dňami a letnou univerzitou pre cudzincov, ktorí sa chcú naučiť po maďarsky.

 

 
Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR