Cameronská vysočina a rozprávkové ostrovy Perhentian

Malajzia

bez recenzií

Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - príroda
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg  - pláž
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - priezračné more
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - priezračné more
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - vodopád
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - priezračné more
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - príroda
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - príroda
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - príroda
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg  - pláž
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - pamiatky
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - pamiatky
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - pohľad na mesto
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - pohľad na mesto

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Vstupy v cene

S pobytom pri mori

Národné parky

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

10-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* hotely

Stravovanie

Raňajky, 2x večera.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu, transfer BA – letisko – BA, dopravu mikrobusom počas programu, plavby loďou, ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami, 2x večeru na ostrovoch Perhentian, výlet so šnorchlovaním na ostrovoch Perhentian, vstupy podľa programu, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky 540 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Fakultatívne výlety, stravu okrem uvedenej, povinné prepitné vodičom, nosičom a miestnym sprievodcom, pobytové taxy, príplatok za jednolôžkovú izbu 440 EUR a cestovné poistenie.

Program zájazdu

1. deň

1. - 2. deň: Odlet z Viedne/Budapešti a prílet do hlavného mesta Malajzie, Kuala Lumpur. Po prílete nás bude čakať zoznámenie sa s touto metropolou. Počas prehliadky budeme vidieť ikonické Petronas Twin Towers, ktoré boli v rokoch 1998 až 2004 najvyššie budovy sveta. Pokračovať budeme ku kráľovskému palácu, zastavíme sa pri krásnej budove Sultan Abdul Samad, či Národnej Mešite. Prejdeme sa Námestím Nezávislosti a následne si doprajeme oddych na hoteli.
1

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur, Malajzia

Kultúra

Kuala Lumpur, hlavné mesto Malajzie, ktoré je domovom viacerých kultúr a náboženstiev. Je to veľkomesto v plnom slova zmysle a často krát podceňované turistami. Ale keď raz vkročíte do Kuala Lumpur, strávite tu aj niekoľko dní. Bohatosť jedla, atmosféra mesta, nákupy, výnimočné stavby a kultúrne bohatstvo vás načisto pohltí. A ani cez noc si neoddýchnete. Môžete si dať neskorú večeru pod vysvietenými Petronas Towers alebo si dať s priateľmi vodnú fajku, alebo si užiť bohatý nočný a spoločenský život.

Viac Menej
2

Petronas Towers

3. deň

Po raňajkách smerujeme do distriktu Gombok. Práve tu sa nachádzajú známe Batu Caves. Tieto jaskyne sú jedným z najsvätejších miest kultúry Tamil, nachádzajúcich sa mimo Indie, venované lordovi Muruganovi. Takmer 43 metrov vysoká socha Murugana víta všetkých návštevníkov Batu Caves. Pokračovať budeme až do Cameronskej vysočiny, kde sa ubytujeme.
3

Batu Caves

Batu Caves, Malajzia

KultúraPríroda

Veľkou turistickou atrakciou ležiacou priamo na okraji Kuala Lumpur sú vápencové jaskyne známe pod názvom Batu Caves. Pri vchode do jaskyne sa týči obrovská zlatá socha hinduistického boha Murugana. Hinduisti považujú jaskyňu za štvrté najdôležitejšie pútnické miesto. Jaskyňa je domovom vzácnych živočíchov, ako pavúkov, hadov a plazov. Tunajšie vápence sa usadzovali zhruba pred 400 miliónov rokov. Podľa archeológov tu našli v dávnej minulosti útočisko pôvodní Malajci zvaní Temuan anebo Orang Asli.

Viac Menej

4. deň

Ráno sa prebudíme v nádhernej oblasti bohatej na čajové plantáže. Čajové plantáže v tejto oblasti patria medzi jedny z najväčších v juhovýchodnej Ázii. A práve tie budú našim dnešným cieľom. Čakajú nás nielen nádherné výhľady a vynikajúci čaj dopestovaný v tejto večne zelenej oblasti, ale tiež unikátny machový les. Ten sa nachádza v najvyššej časti Cameronských výšin a prechádzka týmto magickým lesom je skutočne jedinečným zážitkom. Návrat na ubytovanie.
4

Cameronská vysočina

Príroda

Najstaršie malajzijské horské stredisko – Cameronská vysočina je známa čajovými plantážami, jahodovými a včelími farmami, záhradou ruží, príjemne chladivou klímou (15 až 20 stupňov) a najmä neopakovateľnými výhľadmi. Prechádzka týmto magickým lesom je zážitkom na celý život.

Viac Menej

5. deň

Raňajky a následný presun do hlavného mesta oblasti Kelantan. Kota Bharu je považované za centrum Islamskej Malajzie a táto kultúra je tu značne citeľná. V meste sa však nachádza budhistický chrám Wat Pothvihan známy vďaka 40 metrovej soche ležiaceho Buddhu. Prejdeme sa tiež rušným miestnym trhom a následne sa ubytujeme.

6. deň

6. - 7. deň: Po raňajkách smerujeme do raja. Krátky presun loďkou na nádherné ostrovy Perhentian. Vedeli ste, že tieto ostrovy patria medzi TOP 10 ostrovov na svete ? Nás tu čaká dokonalý oddych na krásnych piesočnatých plážach, skvelé drinky a krištáľovo čistá voda. Množstvo korálov zabezpečuje rušný a rôznorodý podmorský život, ktorý sem láka milovníkov potápania a šnorchlovania. Bola by škoda ležať iba na pláži a preto aj my počas šnorchlovania nazrieme ako vyzerá tunajší život pod morskou hladinou.
5

Perhentian

PlážePríroda

Väčší z ostrovov sa volá Perhentian Besar, menší Perhentian Keci - tieto dva ostrovy s malými chatrčami a takmer bez elektriny sa nachádzajú necelú hodinu cesty loďou od východného pobrežia Malajzie. Raj s bielymi plážami, priezračným morom, nádherným západom slnka a bohatým podmorským svetom vás uchváti.

Viac Menej

8. deň

Dnes sa rozlúčime s týmto nádherným súostrovím a pokračujeme ďalej. Presunieme sa do mesta Kuantan, ktoré je tiež známe nádhernými piesočnatými plážami, ale aj skvelým jedlom. Počas prechádzky mestom neobídeme ani ikonu mesta, nádhernú mešitu Masjid Sultan Ahmad Shah. Neskôr ubytovanie a oddych.

9. deň

Po raňajkách nás čaká presun naspäť do Kuala Lumpur. Po príchode sa ubytujeme a doprajeme si individuálne voľno venované nákupom, či prechádzke mestom.

10. deň

Ráno sa presunieme na letisko. Následne nás čaká spiatočný let do Viedne/Budapešti a transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 1.10.2019 - 10.10.2019 9 nocí

Juraj Kordík

Juraj Kordík

Moje motto: "Hlavne sa nebáť."

Svet je veľký, je super a treba ho spoznať - mať otvorenú myseľ, vnímať impulzy, ktoré prichádzajú a nasávať atmosféru miest. Ja si miesta rád zažijem, od pouličného jedla, sadenia a kosenia ryže, vozenia sa na byvoloch a vysedávaním s miestnymi ľuďmi. Takmer 3 a pol roka som žil v Ázii, kde som sa naučil svet vnímať ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Malajzia

Ekonomicky i politicky stabilná krajina má 23 mil. obyvateľov, ktorí spolu žijú v harmonickej zhode. Západná časť leží na južnej časti Malajského polostrova a 600 km vzdialená východná časť na severnej časti Kalimantanu (Bornea), oddelená Juhočínskym morom. Každodenné lety z Európy cez Kuala Lumpur ponúkajú obrovskú variabilitu pre vašu dovolenku.

Privátny ostrov Pangkor Laut sa nachádza 1 km od ostrova Pangkor na západnom pobreží Malajského polostrova. Ostrov má cca 120 hektárov a je pokrytý bujným dažďovýmm pralesom, ktorého vek sa odhaduje na 100 miliónov rokov. Biele piesočnaté pláže sú lemované palmami. Pangkor Laut je vychýrený smaragdovou zátokou Emerald Bay, jednou z najkrajších pláží v Ázii. Na ostrov sa dostanete loďou z pobrežného mesta Lumutu. Vzdialenosť z Kuala Lumpuru je 250 km (3 h), z medzinárodného letiska 350 km (4,5 h).

Hlavné mesto: Kuala Lumpur
Časový posun: +8h

Mena: Malajzijský ringgit
Kurz: 1€ = 4,836 MYR

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands