Malajzia - Cameronská vysočina a ostrovy Perhentian

Malajzia

5 2 recenzie

Celkové
hodnotenie
5
2 5

Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - príroda
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg  - pláž
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - priezračné more
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - priezračné more
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - vodopád
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - priezračné more
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - príroda
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - príroda
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - príroda
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg  - pláž
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - pamiatky
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - pamiatky
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - pohľad na mesto
Brno s návštevou vily Tugendhat- pohľad na Špilberg - pohľad na mesto
Video – Malajzia - TA3 za hranicami

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Národné parky

S pobytom pri mori

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

10-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* hotely

Stravovanie

Raňajky, 2x večera.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu s prestupom, servisné poplatky, transfer BA – letisko – BA, dopravu mikrobusom počas programu, plavby loďou, 3 x ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami, 6 x ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami na ostrove Perhentian, 2 x večeru na ostrovoch Perhentian, výlet so šnorchlovaním na ostrovoch Perhentian, vstupy podľa programu, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR.


Celková cena nezahŕňa

Fakultatívne výlety, stravu okrem uvedenej, povinné prepitné vodičom, nosičom a miestnym sprievodcom, pobytové taxy, príplatok za jednolôžkovú izbu 460 EUR a cestovné poistenie.

Program zájazdu

1. deň

1. - 2. deň: Odlet z Viedne/Budapešti a prílet do hlavnéhomesta Malajzie, Kuala Lumpur. Po prílete nás budečakať zoznámenie sa s touto metropolou. Počasprehliadky budeme vidieť ikonické Petronas TwinTowers, ktoré boli v rokoch 1998 až 2004 najvyššiebudovy sveta. Pokračovať budeme ku kráľovskémupalácu, zastavíme sa pri krásnej budove Sultan AbdulSamad, či Národnej Mešite. Prejdeme sa NámestímNezávislosti a následne si doprajeme oddych nahoteli.
1

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur, Malajzia

Kultúra

Kuala Lumpur, hlavné mesto Malajzie, ktoré je domovom viacerých kultúr a náboženstiev. Je to veľkomesto v plnom slova zmysle a často krát podceňované turistami. Ale keď raz vkročíte do Kuala Lumpur, strávite tu aj niekoľko dní. Bohatosť jedla, atmosféra mesta, nákupy, výnimočné stavby a kultúrne bohatstvo vás načisto pohltí. A ani cez noc si neoddýchnete. Môžete si dať neskorú večeru pod vysvietenými Petronas Towers alebo si dať s priateľmi vodnú fajku, alebo si užiť bohatý nočný a spoločenský život.

Viac Menej
2

Petronas Towers

3. deň

Po raňajkách smerujeme do distriktu Gombok.Práve tu sa nachádzajú známe Batu Caves. Tietojaskyne sú jedným z najsvätejších miest kultúryTamil, nachádzajúcich sa mimo Indie, venovanélordovi Muruganovi. Takmer 43 metrov vysoká sochaMurugana víta všetkých návštevníkov Batu Caves.Pokračovať budeme až do Cameronskej vysočiny, kdesa ubytujeme.
3

Batu Caves

Batu Caves, Malajzia

KultúraPríroda

Veľkou turistickou atrakciou ležiacou priamo na okraji Kuala Lumpur sú vápencové jaskyne známe pod názvom Batu Caves. Pri vchode do jaskyne sa týči obrovská zlatá socha hinduistického boha Murugana. Hinduisti považujú jaskyňu za štvrté najdôležitejšie pútnické miesto. Jaskyňa je domovom vzácnych živočíchov, ako pavúkov, hadov a plazov. Tunajšie vápence sa usadzovali zhruba pred 400 miliónov rokov. Podľa archeológov tu našli v dávnej minulosti útočisko pôvodní Malajci zvaní Temuan anebo Orang Asli.

Viac Menej

4. deň

Ráno sa prebudíme v nádhernej oblasti bohatejna čajové plantáže. Čajové plantáže v tejto oblastipatria medzi jedny z najväčších v juhovýchodnejÁzii. A práve tie budú našim dnešným cieľom.Čakajú nás nielen nádherné výhľady a vynikajúci čajdopestovaný v tejto večne zelenej oblasti, ale tiežunikátny machový les. Ten sa nachádza v najvyššejčasti Cameronských výšin a prechádzka týmtomagickým lesom je skutočne jedinečným zážitkom.Návrat na ubytovanie.
4

Cameronská vysočina

Príroda

Najstaršie malajzijské horské stredisko – Cameronská vysočina je známa čajovými plantážami, jahodovými a včelími farmami, záhradou ruží, príjemne chladivou klímou (15 až 20 stupňov) a najmä neopakovateľnými výhľadmi. Prechádzka týmto magickým lesom je zážitkom na celý život.

Viac Menej

5. deň

Raňajky a následný presun do hlavného mesta oblastiKelantan. Kota Bharu je považované za centrumIslamskej Malajzie a táto kultúra je tu značne citeľná.V meste sa však nachádza budhistický chrám WatPothvihan známy vďaka 40 metrovej soche ležiacehoBuddhu. Prejdeme sa tiež rušným miestnym trhoma následne sa ubytujeme.

6. deň

6. - 7. deň: Po raňajkách smerujeme do raja. Krátky presunloďkou na nádherné ostrovy Perhentian. Vedeli ste,že tieto ostrovy patria medzi TOP 10 ostrovov nasvete ? Nás tu čaká dokonalý oddych na krásnychpiesočnatých plážach, skvelé drinky a krištáľovočistá voda. Množstvo korálov zabezpečuje rušnýa rôznorodý podmorský život, ktorý sem lákamilovníkov potápania a šnorchlovania. Bola by škodaležať iba na pláži a preto aj my počas šnorchlovanianazrieme ako vyzerá tunajší život pod morskouhladinou.
5

Perhentian

PlážePríroda

Väčší z ostrovov sa volá Perhentian Besar, menší Perhentian Keci - tieto dva ostrovy s malými chatrčami a takmer bez elektriny sa nachádzajú necelú hodinu cesty loďou od východného pobrežia Malajzie. Raj s bielymi plážami, priezračným morom, nádherným západom slnka a bohatým podmorským svetom vás uchváti.

Viac Menej

8. deň

Dnes sa rozlúčime s týmto nádherným súostrovím a pokračujeme ďalej. Presunieme sa do mesta Kuantan, ktoré je tiež známe nádhernými piesočnatými plážami, ale aj skvelým jedlom. Počas prechádzky mestom neobídeme ani ikonu mesta, nádhernú mešitu Masjid Sultan Ahmad Shah. Neskôr ubytovanie a oddych.

9. deň

Po raňajkách nás čaká presun naspäť do KualaLumpur. Po príchode sa ubytujeme a doprajemesi individuálne voľno venované nákupom, čiprechádzke mestom.

10. deň

Ráno sa presunieme na letisko. Následne nás čakáspiatočný let do Viedne/Budapešti a transfer doBratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Malajzia

Ekonomicky i politicky stabilná krajina má 23 mil. obyvateľov, ktorí spolu žijú v harmonickej zhode. Západná časť leží na južnej časti Malajského polostrova a 600 km vzdialená východná časť na severnej časti Kalimantanu (Bornea), oddelená Juhočínskym morom. Každodenné lety z Európy cez Kuala Lumpur ponúkajú obrovskú variabilitu pre vašu dovolenku.

Privátny ostrov Pangkor Laut sa nachádza 1 km od ostrova Pangkor na západnom pobreží Malajského polostrova. Ostrov má cca 120 hektárov a je pokrytý bujným dažďovýmm pralesom, ktorého vek sa odhaduje na 100 miliónov rokov. Biele piesočnaté pláže sú lemované palmami. Pangkor Laut je vychýrený smaragdovou zátokou Emerald Bay, jednou z najkrajších pláží v Ázii. Na ostrov sa dostanete loďou z pobrežného mesta Lumutu. Vzdialenosť z Kuala Lumpuru je 250 km (3 h), z medzinárodného letiska 350 km (4,5 h).

Hlavné mesto: Kuala Lumpur
Časový posun: +8h

Mena: Malajzijský ringgit
Kurz: 1€ = 4,4955 MYR

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR