Barma - dobrodružstvo v krajine zlata

Barma

4 10 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
10 5

Čarovná dedinka Indein
Pagoda Kuthodaw
Shwedagon Pagoda symbol Rangúnu
Pagoda Sule
pagoda sule
Rybár na jazere Inle
Drevený most U-Bein
Čarovná dedinka Indein
Kláštor Shwenandaw
Mladí mnísi v meste Amarapura
Chrámy v meste Bagan

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Miestny prelet v cene

Slovenský sprievodca

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Vstupy v cene

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

13-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* hotely, resp. 4* hotel počas plážového pobytu.

Stravovanie

Raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Trasnfer Ba – letisko – BA. Všetky miestne transfery. Miestne prelety na trase Rangún – Inle, Inle – Mandalay, Mandalay – Bagan, Bagan – Ngapali, Ngapali - Rangún. Ubytovanie s raňajkami v 3* hoteloch. 3x ubytovanie s raňajkami v 4* rezorte na Ngapali beach. Všetky výlety a vstupy do pamiatok podľa programu. Pitný režim – fľaša vody na osobu/deň. Služby miestneho a slovensky hovoriaceho sprievodca CK SATUR. Servisné poplatky 450 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Povinné poplatky: Vstupné vízum 50 USD. Ostatné doplatky: Príplatok za jednolôžkovú izbu 440 EUR. Stravu a nápoje nad rámec uvedený v programe. Prepitné. Fakultatívne výlety a aktivity. Príplatok za 8x večeru 85 EUR. Komplexné cestovné poistenie.

Poznámka

Maximálna veľkosť skupiny 16 osôb.

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

1. - 2. deň: Transfer na letisko a nočný let do bývalého hlavného mesta Barmy. Po prílete do Rangúnu a ubytovaní sa vydáme na prvú zoznamovaciu prechádzku mestom, pričom nás už z diaľky upúta impozantná dominanta, Shwedagon Pagoda. Týčiaca sa do výšky, bez mála sto metrov je táto zlatá pagoda, ktorú zdobí až 7000 diamantov, rubínov, zafírov a topazov jedinečným symbolom nie len Rangúnu, ale celej krajiny. Podľa niektorých údajov ide dokonca o najstaršiu pagodu na svete a malo by sa v nej ukrývať presne osem vlasov Buddhu.
1

Buddha

Buddha, Barma

Iné atrakcie

Siddhártha Gautama Buddha alebo Buddha bol zakladateľ jedného z troch najrozšírenejších svetových náboženstiev - budhizmu. Narodil sa do kráľovskej rodiny v Kapilavastu, hlavnom meste krajiny ležiacej na úpätí Himalájí, ako syn kráľa menom Šuddhódana Gautama z kmeňa Šákjov. Dátum jeho narodenia – deň májového splnu – je dodnes tradične oslavovaný a volá sa Vaišákha. Texty hovoria, že krátko nato, ako sa narodil, predpovedali traja jogíni, že ak sa nestretne s utrpením podmienenej existencie, vyrastie podľa ich predstáv a bude silným panovníkom. Ak sa s ním stretne, zriekne sa svojho postavenia a prinesie svetu hlboký vhľad.

Viac Menej

3. deň

Dnes navštívime ďalšiu krásnu pagodu, Sule, poprechádzame sa jedinečným parkom Mahabandoola a prehliadneme si aj  budovu radnice. Uličky mesta ponúkajú množstvo nádherných koloniálnych stavieb, ktorých má práve Barma viac, než akýkoľvek iný štát juhovýchodnej Ázie. Prehliadka známeho Strand Hotela bude krásnou ukážkou pozostatkov Britskej éry. Navštívime aj chrám Chaukhtatgyi, kde nás čaká dych berúca 66 metrová socha ležiaceho Buddhu. Následný presun na letisko a miestny prelet do oblasti horského jazera Inle.
2

Dedinka Indein

Dedinka Indein, Barma

História

Indein je jedna z malých dediniek Inleského jazera, ktorá sa nachádza na západnom brehu jazera. Buddhova podobizeň bola ukrytá vo vybielenej stupe, ktorá je na hore. Pod stupou okolo hory je zhluk stoviek antických stúp, väčšina z nich sú už ruiny zarastené porastom. Vrch je tichý a pokojný. Môžete pocítiť príjemný chladný vietor s pôvabnými zvonmi, ktoré visia pod strechou stupy. Toto záhadné miesto je na konci obdivuhodného Indeinského potoka, ktorý sa vlieva do Inleského jazera hneď za Pagodou Phaung Daw Oo.

 

Viac Menej

4. deň

4. - 5. deň: Čaká nás celodenná súkromná plavba na tomto unikátnom jazere, ktoré sa rozprestiera vo výške vyše 800 metrov nad morom. Celá oblasť je známa obzvlášť vďaka miestnym ľudom Intha a ich výrobe ľodí, cigár, tkaniu hodvábu a veslovaniu na člnoch jednou nohou, ktoré prestavuje skutočnú svetovú raritu. Určite nás určite očaria aj plávajúce záhrady, jedinečné domy na koloch, či celková kultúra, ktorá predstavuje skutočný unikát. Navštívime aj známu pagodu Phaung Daw Oo a čarovnú dedinku Indein. Miestnym preletom sa presunieme do mesta Mandalay.
3

Mesto Amarapura

Mesto Amarapura, Barma

Kultúra

Amarapura je bývalé hlavné mesto Myanmaru. V súčasnosti je to mestečko v Mandalay. Amarapura je ohraničená riekou Irrawaddy zo západu, Chanmyathazi Township zo severu a antickým miestom Ava z juhu. Mestečko je dnes známe pre jeho tradičné hodvábne a bavlnené tkáčstvo a bronzové odlievanie.

Viac Menej
4

Most U – Bein

5

Hora Sagaing

6

Kláštor Shwenandaw

5. deň

6. deň

Vydáme sa na cestu do mesta nesmrteľnosti, Amarapura, následne sa po krásnom, takmer dvestoročnom drevenom moste U-Bein prejdeme ponad jazero Taungtaman a v absolútnej tichosti budeme sledovať stovky mníchov ako už pred obedom prijímajú svoje posledné jedlo dňa. Pokračovať budeme na horu Sagaing, ktorá je počas meditácií domovom až pre tri tisíc mníchov. Prehliadneme si nádherné chrámy Soon Oo Pon Nya Shin a U Min Thoe Sae a vrátime sa naspäť do mesta. Tu navštívime krásny Kráľovský Palác, pagodu Kuthodaw, ktorá je vďaka svojim 729 kamenným doskám prezývaná aj „najväčšia kniha sveta“, či jedinečný kláštor Shwenandaw.
7

Chrám Dhammangyi

Chrám Dhammangyi, Barma

Kultúra

Budhistický chrám, ktorý sa nachádza v Bagane. Je to najväčší chrám v Bagane, ktorý bol postavený za vlády kráľa Narathu. V Burmeskej kronike stojí, že počas výstavby chrámu bol kráľ zavraždený Indiánm, a tak chrám nebol dokončený.

Viac Menej

7. deň

Lodný presun do jedinečnej dedinky Mingun, ktorá leží na západnom brehu rieky Iravadi. Bola útočiskom korunného princa Bodawpaya, ktorý z dedinky spravil skutočne unikátne miesto. Pozostatkom je napríklad nedokončený chrám Mantalagyi, ktorý mal byť najväčší na svete, či 90 tonový zvon Mingun, ktorý bol ešte donedávna najväčší zvoniaci zvon na svete. Jeho syn pokračoval v nádherných stavbách o čom sa presvedčíme pri prehliadke nádhernej pagody Hsinphyumae na hore Meru. Následne sa presunieme späť do Mandalayu a miestnym preletom do jedinečného Baganu.
8

Ngapali beach

Ngapali beach, Barma

PlážePríroda

Ngapali beach sa nachádza na pobreží Bengálskeho zálivu v štáte Rakhine, ktorého hlavnou črtou je idylický úsek bieleho piesku a pobrežia lemovaného palmami, s množstvom letovísk rozložených vedľa tradičných rybárskych dedín. Ngapali je ideálnym miestom na odpočinok a môžete tu vidieť veľmi veľa miestnych obyvateľov chytať ryby. Niet sa čomu čudovať, že miestnymi špecialitami sú morské plody pripravené na rôzne spôsoby. Určite musíte ochutnať vyprážanú chobotnicu či kráľovské krevety.

Viac Menej

8. deň

8. - 9. deň: Vznik Baganu sa datuje takmer na začiatok vzniku kresťanstva. Najväčší rozkvet však zažil v 11. až 13. storočí, kedy sa stal hlavným mestom prvého barmského kráľovstva. Do dnešnej doby sa tu dochovalo až 2 217 skutočne unikátnych chrámov, ktoré sa rozprestierajú na ploche približne 42 km štvorcových. Oblasť je skutočne jedinečná a počas prehliadky navštívime aj farebný trh v Nyaung-U, tradičné osady, kde nahliadneme do života miestnych, či dych berúce chrámy ako Thatbyinnyu, Dhammangyi, Gadawpalin a množstvo ďalších. Podvečerným preletom sa presunieme do Ngapali.
9

Chrám Gadawpalin

Chrám Gadawpalin, Barma

HistóriaKultúra

Budhistický chrám, ktorý sa nachádza v Bagane. Výstavba pagody začala počas vlády Narapatisithu a bola dokončená 23. marca 1227 počas vlády Htilominlo. Je to druhý najvyšší chrám v Bagane. Chrám má dve poschodia a obsahujú tri dolné terasy a štyri horné terasy. Chrám bol silno poškodený počas zemetrasenia v roku 1975 a bol zrekonštruovaný počas nasledujúcich rokov.

Viac Menej
10

Bagan

10. deň

10. - 11. deň: Počas týchto dní nás čaká dokonalý oddych v 4* hoteli priamo na jednej z najkrajších pláží v celej Ázii. Svetoznáma Ngapali beach je raj na zemi, kde si doprajeme ideálny relax po poznávacom programe. Dni si budete môcť spríjemniť sviežimi miešanými nápojmi, wellnesom, chytaním bronzu na pláži či oddychom pri hotelovom bazéne.

12. deň

12. - 13. deň: Po raňajkách nás čaká prelet do Rangúnu a nákupná horúčka v najrušnejšom trhovisku mesta, Scott‘s Market a poobedný oddych. Pred polnocou sa presunieme na letisko, odkiaľ nás bude čakať spiatočný let do Viedne.
11

Scott´s Market

Scott´s Market, Barma

Kultúra

Hlavný trh v centre Yangonu v Mynmare. Je známy pre jeho koloniálnu architektúru a vnútornými vydlaždenými ulicami a je hlavnou turistickou atrakciou, kde dominuje antické umenie, burmeske ručné umenie a obchody so šperkami, umelecké galérie a obchody s oblečením. Trh má taktiež niekoľko obchodov pre lokálnych obchodníkov, ktorý predávajú lieky, jedlo, odevy a zahraničný tovar. Trh je v pondelok zatvorený, ale v ostatné dni je otvorený.

 

 

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands