Barma - dobrodružstvo v krajine zlata

Barma

4 6 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
6 5

Titulná fotka
Pagoda Kuthodaw
Shwedagon Pagoda symbol Rangúnu
Pagoda Sule
pagoda sule
Rybár na jazere Inle
Drevený most U-Bein
Čarovná dedinka Indein
Kláštor Shwenandaw
Mladí mnísi v meste Amarapura
Chrámy v meste Bagan

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

13-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* hotely, resp. 4* hotel počas plážového pobytu.

Stravovanie

Raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Trasnfer Ba – letisko – BA. Všetky miestne transfery. Miestne prelety na trase Rangún – Inle, Inle – Mandalay, Mandalay – Bagan, Bagan – Ngapali, Ngapali - Rangún. Ubytovanie s raňajkami v 3* hoteloch. 3x ubytovanie s raňajkami v 4* rezorte na Ngapali beach. Všetky výlety a vstupy do pamiatok podľa programu. Pitný režim – fľaša vody na osobu/deň. Služby miestneho a slovensky hovoriaceho sprievodca CK SATUR. Servisné poplatky 450 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Povinné poplatky: Vstupné vízum 50 USD. Ostatné doplatky: Príplatok za jednolôžkovú izbu 440 EUR. Stravu a nápoje nad rámec uvedený v programe. Prepitné. Fakultatívne výlety a aktivity. Príplatok za 8x večeru 85 EUR. Komplexné cestovné poistenie.

Poznámka

Maximálna veľkosť skupiny 16 osôb.

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. - 2. deň

Transfer na letisko a nočný let do bývalého hlavného mesta Barmy. Po prílete do Rangúnu a ubytovaní sa vydáme na prvú zoznamovaciu prechádzku mestom, pričom nás už z diaľky upúta impozantná dominanta, Shwedagon Pagoda. Týčiaca sa do výšky, bez mála sto metrov je táto zlatá pagoda, ktorú zdobí až 7000 diamantov, rubínov, zafírov a topazov jedinečným symbolom nie len Rangúnu, ale celej krajiny. Podľa niektorých údajov ide dokonca o najstaršiu pagodu na svete a malo by sa v nej ukrývať presne osem vlasov Buddhu.
1

Buddha

Buddha, Barma

Iné atrakcie

Siddhártha Gautama Buddha alebo Buddha bol zakladateľ jedného z troch najrozšírenejších svetových náboženstiev - budhizmu. Narodil sa do kráľovskej rodiny v Kapilavastu, hlavnom meste krajiny ležiacej na úpätí Himalájí, ako syn kráľa menom Šuddhódana Gautama z kmeňa Šákjov. Dátum jeho narodenia – deň májového splnu – je dodnes tradične oslavovaný a volá sa Vaišákha. Texty hovoria, že krátko nato, ako sa narodil, predpovedali traja jogíni, že ak sa nestretne s utrpením podmienenej existencie, vyrastie podľa ich predstáv a bude silným panovníkom. Ak sa s ním stretne, zriekne sa svojho postavenia a prinesie svetu hlboký vhľad.

Viac Menej

3. deň

Dnes navštívime ďalšiu krásnu pagodu, Sule, poprechádzame sa jedinečným parkom Mahabandoola a prehliadneme si aj  budovu radnice. Uličky mesta ponúkajú množstvo nádherných koloniálnych stavieb, ktorých má práve Barma viac, než akýkoľvek iný štát juhovýchodnej Ázie. Prehliadka známeho Strand Hotela bude krásnou ukážkou pozostatkov Britskej éry. Navštívime aj chrám Chaukhtatgyi, kde nás čaká dych berúca 66 metrová socha ležiaceho Buddhu. Následný presun na letisko a miestny prelet do oblasti horského jazera Inle.
2

Pagoda Phaung Daw Oo

Pagoda Phaung Daw Oo, Barma

Kultúra

Je to dôležité miesto budhistov v Myanmare, nachádza sa na jazere Inle v Shan. V okolí pagody a v suteréne sa nachádzajú obchody, ktoré predávajú shanske a burménske tovary. V pagode sa nachádza 5 malých pozlátených podobizní Buddhu. Podobizne sú roznych veľkostí a sú veľmi ťažké. Povráva sa, že tieto podobizne priniesol na jazero Inle kráľ Alaungsithu.

 

Viac Menej
3

Dedinka Indein

4. - 5. deň

Čaká nás celodenná súkromná plavba na tomto unikátnom jazere, ktoré sa rozprestiera vo výške vyše 800 metrov nad morom. Celá oblasť je známa obzvlášť vďaka miestnym ľudom Intha a ich výrobe ľodí, cigár, tkaniu hodvábu a veslovaniu na člnoch jednou nohou, ktoré prestavuje skutočnú svetovú raritu. Určite nás určite očaria aj plávajúce záhrady, jedinečné domy na koloch, či celková kultúra, ktorá predstavuje skutočný unikát. Navštívime aj známu pagodu Phaung Daw Oo a čarovnú dedinku Indein. Miestnym preletom sa presunieme do mesta Mandalay.
4

Mesto Amarapura

Mesto Amarapura, Barma

Kultúra

Amarapura je bývalé hlavné mesto Myanmaru. V súčasnosti je to mestečko v Mandalay. Amarapura je ohraničená riekou Irrawaddy zo západu, Chanmyathazi Township zo severu a antickým miestom Ava z juhu. Mestečko je dnes známe pre jeho tradičné hodvábne a bavlnené tkáčstvo a bronzové odlievanie.

Viac Menej
5

Most U – Bein

6

Jazero Taungtaman

7

Hora Sagaing

8

Chrám Soon Oo Pon Nya Shin

9

Pagoda Kuthodaw

10

Kláštor Shwenandaw

5. deň

11

Dedinka Mingun

Dedinka Mingun, Barma

Kultúra

Mingun je dedinka v regióne Sagain, nachádzajúci sa 11 km nahor od rieky Ayeyarwady na západnom brehu od Mandalay. Hlavnou atrakciou je ruina Mingun Pahtodawgyi. Chrám Mingun je nedokončená stupa, ktorú dal vystavať kráľ Bodawpaya v roku 1790. Úplne vystavaná stupa by bola najväčšou na svete.

Viac Menej
12

Chrám Mantalagyi

6. deň

Vydáme sa na cestu do mesta nesmrteľnosti, Amarapura, následne sa po krásnom, takmer dvestoročnom drevenom moste U-Bein prejdeme ponad jazero Taungtaman a v absolútnej tichosti budeme sledovať stovky mníchov ako už pred obedom prijímajú svoje posledné jedlo dňa. Pokračovať budeme na horu Sagaing, ktorá je počas meditácií domovom až pre tri tisíc mníchov. Prehliadneme si nádherné chrámy Soon Oo Pon Nya Shin a U Min Thoe Sae a vrátime sa naspäť do mesta. Tu navštívime krásny Kráľovský Palác, pagodu Kuthodaw, ktorá je vďaka svojim 729 kamenným doskám prezývaná aj „najväčšia kniha sveta“, či jedinečný kláštor Shwenandaw.
13

Bagan

Bagan, Barma

História

Antické mesto, ktoré sa nachádza v Myanmare. Od 9. až do 13. storočia bol Bagan hlavným mestom Paganského kráľovstva. Počas vzrastu kráľovstva medzi 11. a 13. storočím, cez 10 000 budhistických chrámov, pagód a kláštorov boli postavené samostatne v Baganskej planine, čo dokazuje cez 2200 chrámov a pagód, ktoré stoja dodnes. Hlavnou atrakciou pre turistov je Baganská archeologická zóna.

Viac Menej
14

Chrám Thatbyinnyu

15

Chrám Dhammangyi

16

Chrám Gadawpalin

7. deň

Lodný presun do jedinečnej dedinky Mingun, ktorá leží na západnom brehu rieky Iravadi. Bola útočiskom korunného princa Bodawpaya, ktorý z dedinky spravil skutočne unikátne miesto. Pozostatkom je napríklad nedokončený chrám Mantalagyi, ktorý mal byť najväčší na svete, či 90 tonový zvon Mingun, ktorý bol ešte donedávna najväčší zvoniaci zvon na svete. Jeho syn pokračoval v nádherných stavbách o čom sa presvedčíme pri prehliadke nádhernej pagody Hsinphyumae na hore Meru. Následne sa presunieme späť do Mandalayu a miestnym preletom do jedinečného Baganu.
17

Ngapali beach

Ngapali beach, Barma

PlážePríroda

Ngapali beach sa nachádza na pobreží Bengálskeho zálivu v štáte Rakhine, ktorého hlavnou črtou je idylický úsek bieleho piesku a pobrežia lemovaného palmami, s množstvom letovísk rozložených vedľa tradičných rybárskych dedín. Ngapali je ideálnym miestom na odpočinok a môžete tu vidieť veľmi veľa miestnych obyvateľov chytať ryby. Niet sa čomu čudovať, že miestnymi špecialitami sú morské plody pripravené na rôzne spôsoby. Určite musíte ochutnať vyprážanú chobotnicu či kráľovské krevety.

Viac Menej

8. - 9. deň

Vznik Baganu sa datuje takmer na začiatok vzniku kresťanstva. Najväčší rozkvet však zažil v 11. až 13. storočí, kedy sa stal hlavným mestom prvého barmského kráľovstva. Do dnešnej doby sa tu dochovalo až 2 217 skutočne unikátnych chrámov, ktoré sa rozprestierajú na ploche približne 42 km štvorcových. Oblasť je skutočne jedinečná a počas prehliadky navštívime aj farebný trh v Nyaung-U, tradičné osady, kde nahliadneme do života miestnych, či dych berúce chrámy ako Thatbyinnyu, Dhammangyi, Gadawpalin a množstvo ďalších. Podvečerným preletom sa presunieme do Ngapali.
18

Scott´s Market

Scott´s Market, Barma

Kultúra

Hlavný trh v centre Yangonu v Mynmare. Je známy pre jeho koloniálnu architektúru a vnútornými vydlaždenými ulicami a je hlavnou turistickou atrakciou, kde dominuje antické umenie, burmeske ručné umenie a obchody so šperkami, umelecké galérie a obchody s oblečením. Trh má taktiež niekoľko obchodov pre lokálnych obchodníkov, ktorý predávajú lieky, jedlo, odevy a zahraničný tovar. Trh je v pondelok zatvorený, ale v ostatné dni je otvorený.

 

 

Viac Menej

10. - 11. deň

Počas týchto dní nás čaká dokonalý oddych v 4* hoteli priamo na jednej z najkrajších pláží v celej Ázii. Svetoznáma Ngapali beach je raj na zemi, kde si doprajeme ideálny relax po poznávacom programe. Dni si budete môcť spríjemniť sviežimi miešanými nápojmi, wellnesom, chytaním bronzu na pláži či oddychom pri hotelovom bazéne.

12. - 13. deň

Po raňajkách nás čaká prelet do Rangúnu a nákupná horúčka v najrušnejšom trhovisku mesta, Scott‘s Market a poobedný oddych. Pred polnocou sa presunieme na letisko, odkiaľ nás bude čakať spiatočný let do Viedne.

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness