Barcelona s pobytom pri mori

Španielsko, Barcelona

bez recenzií - nové v ponuke

Titulná fotka
Ostatné Barcelona s pobytom pri mori
Ostatné Barcelona s pobytom pri mori
Ostatné Barcelona s pobytom pri mori
Ostatné Barcelona s pobytom pri mori
Ostatné Barcelona s pobytom pri mori
Ostatné Barcelona s pobytom pri mori
Ostatné Barcelona s pobytom pri mori
Ostatné Barcelona s pobytom pri mori
Ostatné Barcelona s pobytom pri mori
Ostatné Barcelona s pobytom pri mori
Ostatné Barcelona s pobytom pri mori

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Slovenský sprievodca

S pobytom pri mori

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

 Barcelona - mesto s jedinečnou architektúrou nesúcou neopakovateľný rukopis geniálnych architektov, v ktorom je stále čo obdivovať. Či už je to monumentálna trieda Passeig de Gracia, Gaudího nekonvenčný záhradný komplex Parc Guell, neogotický chrám Sagrada Familia, známa promenáda La Rambla, gotická štvrť s čarovnými uličkami, obrovské akvárium, slávny štadión Nou Camp, alebo množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov, Barcelona má pre každého niečo zaujímavé. K tomu oddych pri mori na niektorej z krásnych pláží katalánskeho pobrežia.


Úvod

7-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

6x v hoteli kat. 4*.

Stravovanie

6 x polpenzia.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň – Barcelona - Viedeň, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, miestnu dopravu počas výletov,  6 x ubytovanie s polpenziou v hoteli kat 4*, služby miestneho delegáta a sprievodcu počas výletov. Servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1 izbu 180 EUR. Vstupy, pobytovú taxu, komplexné cestovné poistenie.  

Poznámka

V rámci voľných dní je možné zabezpečiť fakultatívne výlety do horského kláštora Montserrat, do Andorry, Girony a Figueras s jedinečným múzeom Salvadora Dalího.

Doprava

Letecká, autobusová počas výletov.

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko do Viedne, odlet do Barcelony. Transfer z letiska do hotela na pobreží Costa Brava/Maresme, ubytovanie, voľný program, možnosť kúpania, večera.

2. deň

Raňajky, odchod do Barcelony, prehliadka najvýznamnejších ukážok modernistickej architektúry mesta staviteľov, z ktorých najznámejší je geniálny katalánsky architekt Antoni Gaudí: Parc Gűell, záhradný komplex plný nekonvenčných stavieb, Casa Batlló, rozprávkovo koncipovaný dom so strechou pripomínajúcou chrbát obrovského  jaštera a stĺpy dole nohy slona či Casa Milá, prezývaná la Pedrera (kameňolom), Palác katalánskej hudby, Casa Amatller v neogotickom štýle od Gaudího súčasníkov Piga a Cadafalcha, jedinečná architektúra štvrte Example a monumentálnej triedy Passeig de Gracia. V podvečer individuálne voľno, návrat do hotela, večera.

3. deň

Raňajky, pobyt pri mori, individuálne voľno, možnosť fakultatívneho výletu, večera.

4. deň

Raňajky, odchod do Barcelony. Individuálny program v Barcelone na návštevu múzeí – múzeum Pabla Picassa, Námorné múzeum, múzeum Katalánskeho umenia, galéria Joan Miró, štadióna Nou Camp (sídlo FC Barcelona), nákupy, prechádzky. Možnosť plavby loďou po prístave, či návštevy  L’Aquari – barcelonského akvária, ktoré patrí medzi najväčšie v Európe, leží pri mori na malom polostrove medzi Torre Jaume a Barcelonetou a dá sa k nemu dostať moderným mostom pre peších Rambla de Mar, inšpirovanom morskými vlnami. Najväčšou atrakciou je 80 metrov dlhý podvodný tunel s pohyblivým chodníkom, z ktorého možno pozorovať 11 000 morských živočíchov v šiestich milónoch litrov vody. Ďalej sa tu nachádza 22 obrovských a nespočetné množstvo malých akvárií. Návrat do hotela, večera.

5. deň

Raňajky, voľný program, obed. Odchod na ďaľšiu prehliadku Barcelony: najznámejšia Gaudího stavba  – novogotický chrám Svätej rodiny Sagrada Família (bez vstupu), ktorý sa stal symbolom Barcelony, gotické mesto so známou promenádou La Rambla, tržnica, Plaça Reial – Kráľovské námestie obkolesené palmami, Plaça Sant Jaume s radnicou a sídlom katalánskej vlády Palau de la Generalitat, Palau Gűell –  jedna z prvých stavieb na objednávku Gaudího, gotická Katedrála sv. Eulálie a komplex budov Palác Reial Major – bývalej rezidencie barcelónskych grófov a neskôr kráľov Aragonskej koruny, bazilika Santa Maria del Mar,  starý prístav, Moll d´Espanya – nový prístavný komplex, Plaça Portal de la Pau so sochou Krištofa Kolumba. Individuálne voľno na návštevu niektorej z miestnych reštaurácií a na záver si pozrieme večerné predstavenie pod holým nebom Barcelona Fuentes (Barcelonské fontány), ktoré je jedinečnou hrou hudby, farebných svetiel a vody. Návrat do hotela v neskorých večerných hodinách.

6. deň

Raňajky, pobyt pri mori, individuálne voľno, možnosť fakultatívneho výletu, večera.

7. deň

Raňajky, odchod na letisko, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Španielsko

Španielske kráľovstvo je jednou z dvanástich európskych monarchií. Ponúka množstvo jedinečných prírodných scenérií, historických pamiatok a nezameniteľných tradičných chutí. Zaujímavé je tiež svojou kultúrou a jedinečným spôsobom života. Aj preto je táto krajina hôr, pláží, futbalu, paelly, flamenca a siesty treťou najnavštevovanejšou destináciou na svete. 

 

Hlavné mesto: Madrid
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Barcelona

Barcelona je druhé najväčšie španielske mesto. V Barcelone a jej okolí je veľmi veľa atrakcií, na ktoré sú jej obyvatelia hrdí a turisti majú o ne veľký záujem. Barcelona nie je len Sagrada Família, Park Güell, La Rambla, Casa Milá, Camp Nou, Tibidabo a iné historické pamiatky. Barcelona je aj o dobrých a temperamentných ľuďoch, ktorí ochotne poradia turistom v akejkoľvek situácii. Netreba však zabudnúť na to, že v Barcelone sa obchody zatvárajú na hodinku, niektoré na dve hodiny kvôli obedňajšej pauze.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness