Sao Miguel, Azorské ostrovy, poznávací zájazd, Portugalsko
Ponta Delgada, Sao Miguel, Azorské ostrovy, poznávací zájazd, Portugalsko
Sao Miguel, Azorské ostrovy, poznávací zájazd, Portugalsko
Porto Formoso, Sao Miguel, Azorské ostrovy, poznávací zájazd, Portugalsko
Delfíny, Sao Miguel, Azorské ostrovy, poznávací zájadz, Portugalsko
Sao Miguel, Azorské ostrovy, poznávací zájazd, Portugalsko
Čajová plantáž, Sao Miguel, Azorské ostrovy, Portugalsko
Furnas, Sao Miguel, Azorské ostrovy, poznávací zájazd, Portugalsko
Ostatné Azorské ostrovy St. Miguel

Podrobné info o pobyte


Úvod

8-dňový letecký zájazd


Doprava

Letecká, autobus, resp. mikrobus, pocas okruhu.


Strava

7 x raňajky, 2 x obed


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu, do/z St. Miguel, transfer Bratislava - Schwechat - Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, autobus, resp. mikrobus podľa programu, 7 x ubytovanie v hoteli 4* , 2 x obed, lodný výlet, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy a cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 250 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 230 EUR, za 5 večerí 108 EUR.

Upozornenie

Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.


Ubytovanie

7 x ubytovanie v hoteli 4*

Program zájazdu

Úvod

8-dňový letecký zájazd

Program

1. deň:

Odlet z Viedne na ostrov St. Miguel, ktorý je najväčším a najosídlenejším z Azorských ostrovov. Transfer do hotela, ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň:

Raňajky. Prehliadka hlavnej metropoly Ponta Delgada – mesta mnohých tvárí, kde sa 500-ročná tradícia snúbi s modernou a kozmopolitná atmosféra s pokojom a pohodou Azorských ostrovov. Mesto ponúka niekoľko zaujímavých historických pamätihodností ako sú kostoly a historické vily a tiež dielne, v ktorých sa dodnes podľa tradičnej receptúry vyrába keramika. Prehliadku začneme v prístave Convento da Esperanca a cez úzke uličky sa dostaneme k trhovisku, kde možno vidieť širokú ponuku miestnych rýb alebo ovocia, medzi ktorým jednoznačne vedie ananás - hlavná plodina pestovaná na ostrovoch. Návrat do hotela, fakultatívne večera.

3. deň:

Raňajky. Odchod na západnú stranu ostrova, ktorej dominuje sopečný masív Sete Cidades, po ceste zastávka na vyhliadke Vista do Rei, ponúkaajúcej jeden z najkrajších panoramických výhľadov na ostrov a na dve jazerá – modré a zelené v obrovskom sopečnom kráteri s obvodom až 12 kilometrov a kolmými stenami vysokými 300 metrov. Obed. Popoludní návšteva ananásovej plantáže a deň zavŕšime ochutnávkou ananásového likéru. Návrat do hotela.

4. deň:

Po raňajkách výlet do Furnasu, po ceste zastávka na vyhliadke Santa Iria s okúzľujúcim výhľadom na vnútrozemie a severné obrežie. Návšteva čajovej plantáže s múzeom s dodnes funkčným zariadením z 19 stor. na spracovanie svetoznámej značky čaju Gorreana Tea. Príchod do dedinky Furnas, známej sopkou a tzv. caldeiras s dymiacimi gejzírmi a horúcimi žriedlami, ktoré sú zdrojom liečivého bahna a minerálnej vody. Miesto je známe aj typickým miestnym pokrmom Cozido, ktoré sa pripravuje v zakopanom hrnci zohrievanom vulkanickou parou. Po obede návšteva rajskej záhrady s jazierkami Terra Nostra – jednej z najkrajších botanických záhrad na ostrove, kde vám dych vyrazí bujná exotická vegetácia. Návrat do Ponta Delgada pozdĺž južného pobrežia.

5. deň:

Raňajky, poldenný lodný výlet na pozorovanie veľrýb a delfínov, ktoré sa v oblasti Azorských ostrovov vyskytujú v neprebernom množstve a často tu možno vidieť aj vorvane a delfíny dlhoplutvé. Pozorovať, ako sa títo obri vynárajú a vyskakujú z hlbokých vôd oceánu, je zážitok, na ktorý sa nedá zabudnúť. Návrat do hotela, popoludní individuálne voľno. Fakultatívne večera.

 

6. deň:

Raňajky, celodenný výlet do Nordeste, mesta ležiaceho vo východnej, najdivokejšej časti ostrova, kde hory presahujú výšku 1000 metrov nad morom. Po ceste zastávka v Ribeira Quente, jednom z najkrajšie položených prístavov na St. Miguel, a v prvej osídlenej osade na ostrove Vila da Povocao. Nenecháme si ujsť nádherné vyhliadky na úchvatnú prírodu z Miradouro do Por do Sol a Ponta do Sossego. Na záver výletu navštívime prírodný park Ribeira dos Caldeiroes s vodopádmi, vodnými mlynmi a exotickou subtropickou vegetáciou. Návrat do hotela. Fakultatívne večera.

7. deň:

Raňajky. Poldenný výlet k Lagoa do Fogo, po ceste prehliadka mestečka Riberia Grande malebne položeného na vulkanickej náhornej plošine nad morom. Pozrieme si čarovné historické centrum s uzulinkými uličkami, lemovanými zaujímavými príkladmi mestskej architektúry zo 17. a 18 stor. ako napr. budova radnice, barokový kostol Espirito Santo s barokovou fasádou, alebo oblúkový most. Pokračovanie do chránenej prírodnej rezervácie Lagoa do Fogo (Ohnivé jazero), ktorá je bezpochyby jednou z najväčších prírodných atrakcií ostrova. Mystické modré jazero dlhé 2 km, vypĺňajúce dno vyhasnutého krátera, vzniknutého erupciou v r. 1563, obklopené vysokými kopcami s endemickou vegetáciou, vytvárajú v kombinácii s bielymi pieskovými plážami nádherné scenérie. Na spiatočnej ceste návšteva výrobne keramiky. Fakultatívne večera v hoteli.

8. deň:

Raňajky. Transfer na letisko. Odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness