Austrália - potulky po južnej zemi

Austrália

bez recenzií

Klokan v Austrálii
Austrálsky vojnový pamätník
12 Apoštolov, národný park Port Campbell
Pláž a more
Poznávanie podmorského sveta v Austrálii
Koala v Austrálii
More a ostrov
Šnorchlovanie pri Upolu Reef
Kazuár, vták žijúci len v Austrálii
Národný park Grampians
Pohľad na Sydney
Príroda Austrálie
Značka pozor klokany
Pohľad z výšky na Harbour Bridge
Plavba loďou
Pohľad z výšky na mesto

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Veľkosť skupiny max 11 osôb

Národné parky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Poďte s nami do krajiny protinožcov a objavujte v malej skupinke so skúseným sprievodcom túto južnú zem. Začneme mestom Sydney a jeho naj lákadlami, nevynecháme ani Melbourne, Cairns a samozrejme Veľký bariérový útes. Navštívime nádherné prírodé pláže, národné parky, poplavíme sa na katamaráne a sprievodca nám urobí vynikajúcu večeru pod holým nebom.

13-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* hotely.

Stravovanie

Raňajky, niektoré miesta bez stravy, 1x BBQ večera.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfery BA-letisko-BA. 3 miestne prelety - Sydney – Melbourne, Melbourne – Cairns, Cairns - Sydney. Miestne transfery. Ubytovanie s raňajkami podľa programu v 3* hoteloch, Warrnambool bez stravy (5 nocí v Sydney, 2 noci v Melbourne, 1 noc vo Warrnambool bez stravy, 1 noc Halls Gap, 3 noci Cairns). 1x BBQ večera s nápojmi. Vstupy podľa programu – Manly Ferry, Opera, Sovereign Hill, krokodília farma, Cairns Marina park, celodenný výlet so šnorchlovaním, jazda na Skyrail. Sprievodca CK SATUR. Servisné poplatky 690 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne vstupy a aktivity (odporučí sprievodca na mieste). Presuny miestnou dopravou vo veľkých mestách. Manipulačný poplatok za vybavenie online žiadosti o vízum 18 EUR. Cestovné poistenie.

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Európy, prílet do nádherného mesta Sydney.

2. deň

Sydney je rušné mesto s pulzujúcim životom, úplný opak zvyšku krajiny. Je zároveň najväčším mestom tohto kontinentu. Pri potulkách spoznáme najznámejšie miesta a stavby tejto metropoly – južný a severný breh, ikonický Harbour Bridge (pre odvážnych záujemcov, ktorý sa neboja 134 metrovej hĺbky, možný vstup za poplatok na mieste), Sydney Tower veľkolepým výhľadom na mesto (zvonka, pre záujemcov možnosť vstupu za poplatok), slávna budova Opery (prehliadka s výkladom), historická štvrť Rocks, prejdeme sa rušnými ulicami aj exkluzívnym okolím prístavu. Uchváti nás Manly´s Corso, ktoré oddeľuje prístav od oceánu. Navštívime jednu z najnavštevovanejších pláží Bondi Beach, ktorá je jednou z top turistických atrakcií. Je preslávená najmä medzi surfermi z celého sveta, ale i uvoľneným životným štýlom. Promenáda pri pláži je preplnená kaviarňami a reštauráciami.
1

Sydney

Sydney, Austrália

Kultúra

Sydney je hlavným mestom štátu New South Wales a austrálskym najstarším aj najväčším mestom so 4,5 miliónmi obyvateľmi. Bolo založené v roku 1788. Môže sa pochváliť jedným z najväčších a najkrajších prístavov na svete. Sydney je pre Austráliu to, čo je Londýn pre Anglicko a Paríž pre Francúzsko. V uplynulých rokoch mesto dostalo Cond Nast cenu za najlepšie svetové turistické mesto. Sydney taktiež vyhralo ocenenie časopisu Business Traveler za najlepšiu svetovú destináciu. Obdiv si získalo aj vďaka svojmu prístavu, prekrásnemu pobrežiu, nádherným plážam, teplému a príjemnému podnebiu a kozmopolitnej kultúre.

Viac Menej
2

Harbour Bridge

3

Sydney Tower

4

Opera v Sydney

5

Bondi Beach

3. deň

Sydney.

4. deň

Sydney.

5. deň

Ráno sa presunieme na letisko k miestnemu preletu do Melbourne. Melbourne je druhé najväčšie mesto Austrálie a zároveň najjužnejšie mesto sveta, v ktorom žije viac ako milión obyvateľov. Na každom kúsku je cítiť mix rôznych kultúr, ktoré sa tu po stáročia stretávali a spolunažívali. Bohatá história, nádherné záhrady, Federation Square, divadlo Edge, katedrála St. Paul, Southbank a Docklands s impozantnými stavbami, dizajnové obchody a bulváry s množstvom kaviarní.
6

Melbourne

Melbourne, Austrália

Kultúra

Melbourne je druhé najväčšie mesto Austrálie a hlavné mesto štátu Victoria. Má približne 4 milióny obyvateľov. Melbourne je zaradené na vrchole rebríčka najviac vhodných miest pre život na svete. Mesto je špecifické tým, že viac ako štvrtina jeho obyvateľov sa narodilo v zahraničí. Má približne 60 kultúrnych skupín hovoriacich 170 jazykmi, čím má toto mesto svoj jedinečný charakter. Vzhľadom k tomu Melbourne obsahuje tisícky reštaurácií so výberom jedla z celého sveta a je uznávané ako kultúrny kapitál Austrálie, pretože sa v ňom organizuje veľa filmových festivalov, veľké výstavy umenia a hudobných osláv. Melbourne má najväčšiu električkovú sieť na svete. Električky sú uznané ako kultúrne dedičstvo a turistická atrakcia.

Viac Menej

6. deň

Vydáme sa na cestu po Great Ocean Road, ktorá je národným dedičstvom Austrálie. 243 km dlhá cesta pozdĺž pobrežia nám otvorí aj tie najskrytejšie zákutia krajiny. Cesta bola budovaná vojakmi v rokoch 1919-1932, je venovaná padlým vojakom z 1. svetovej vojny a je akýmsi svetovým vojenským pomníkom. Cestou možno budeme mať šťastie a uvidíme typické austrálske zvieratká - medvedíky koala, prírodné monumenty ako sú skalné útesy týčiace sa z mora Twelve Apostels a Loch Ard Gorge. Príchod do Warrnambool.
7

Great Ocean Road

Great Ocean Road, Austrália

HistóriaKultúra

Great Ocean Road, v preklade Veľká oceánska cesta, je automobilová cesta, ktorá sa vinie po západnom pobreží Austrálie. Je to 243 kilometrov dlhá cesta, na ktorej je maximálna povolená rýchlosť 80 kilometrov za hodinu. S výstavbou sa začalo v roku 1919, aby sa sprístupnil nehostinný terén štátu Victoria a umožnil sa tak prísun priemyslu a turistov. Dokončená bola v roku 1932 a stala sa jedným z najväčších vojnových pamätníkov, keďže cestu postavili vojnoví veteráni. Great Ocean Road je známa prostredím, cez ktoré sa kľukatí. Prechádza popri plážach, útesoch, buši a dažďovom lese. Na každom kroku je čo vidieť, keďže pri ceste sa nachádzajú známe turistické atrakcie a jedny z najkrajších pláží v Austrálii.

Viac Menej
8

Twelve Apostles

9

Loch Ard Gorge

10

Warrnambool

7. deň

Národný park Grampians známy v reči domorodcov aj ako Gariwerd je súčasťou prírodného dedičstva Austrálie. Nádherné horské masívy, rôzne turistické trasy, zelené vrcholky hôr. Čaká nás túra cez Grand Canyon. Po návrate do Halls Gap uvidíme divoké kengury. Deň ukončíme dobrou tradičnou BBQ večerou, ktorú nám pripraví náš sprievodca.
11

Národný park Grampians

Národný park Grampians, Austrália

Príroda

Národný park o rozlohe 167 219 hektárov leží 260 kilometrov západne od Melbourne a 460 kilometrov východne od Adelaide. Národný park Grampians známy v reči domorodcov aj ako Gariwerd je súčasťou prírodného dedičstva Austrálie. Nádherné horské masívy, rôzne turistické trasy, zelené vrcholky hôr či vodopády, ktoré uchvátia nejedného milovníka prírody. Národný park je známy predovšetkým bohatou škálou fauny a flóry. Na jar tu kvitne veľa divých kvetov vrátane viac ako 20 druhov, ktoré nerastú nikde inde na svete s unikátnymi skalnatými útvarmi. 

Viac Menej
12

Grand Canyon v Austrálii

8. deň

Pozrieme sa do mesta Ballarat, známeho austrálskeho mestečka hľadačov zlata. Pozrieme si aj známy „živý skanzen“ Sovereign Hill, kde vypukla v roku 1851 zlatá horúčka. Prečo živý skanzen? Do dnešných čias sa tu ľudia obliekajú do dobových kostýmov, život v mestečku beží rovnako ako v období zlatej horúčky, používajú sa stále klasické nástroje zlatokopov ako ukážka vtedajšej práce, chovajú sa tu stále kone a je tu množstvo zachovaných zlatých baní. V prípade záujmu je možné navštíviť Múzeum zlata, kde je možnosť zakúpiť napr. i zlaté nugety.

9. deň

Z Melbourne preletíme do mesta Cairns, ktoré je turistickým centrom regiónu Tropical North Queensland.
13

Cairns

Cairns, Austrália

Kultúra

Cairns je mestom v tropickom severnom Queenslande a zároveň vstupnou bránou do Veľkého koralového útesu. Toto štýlové mesto je preslávené vďaka svojej tropickej klíme, pohodovej a priateľskej atmosfére. Kedysi nevýrazné mestečko, ktorého zdrojom obživy bolo spracovanie cukru, dnes vyhľadávaná dovolenková destinácia na sailing, potápanie či snorklovanie. Cairns je závislé na cestovnom ruchu. U niekoho sa toto mesto spája s nekončiacim austrálskym dobrodružstvom, pre mnohých je to vytúžená destinácia, kde si radi oddýchnu po dlhej ceste po východnom pobreží. Do ktorejkoľvek kategórie patríte, budete očarení krásami tohto magického miesta.

Viac Menej

10. deň

Toto územie je vstupnou bránou k Veľkému Barierovému Útesu. Cairns, inak pokojné mesto ožíva najmä v turistickej sezóne. Zastavíme sa na krokodílej farme. Užijeme si relax v nádhernej lagúne. Poplavíme sa k Upolu Reef na katamaráne, budeme mať možnosť šnorchlovať, nakoľko celá oblasť je známa nádherným a bohatým podmorským životom, ktorý je plný farieb (korytnačky, gigantické mušle, hviezdice, množstvo útesových rýb).
14

Veľký bariérový útes

Veľký bariérový útes, Austrália

Príroda

Kto hľadá najväčší koralový útes na našej planéte, musí navštíviť pobrežie severovýchodnej Austrálie, pobrežie Queenslandu. Veľký bariérový útes predstavuje stavbu vytvorenú živými organizmami. Je dokonca najväčšou stavbou na Zemi vytvorenou živými organizmami a to aj preto, že sa budovala veľmi dlhú dobu. Veľký bariérový útes totiž vznikol približne pred 18 miliónmi rokov a do dnešného dňa pozostáva z 2.900 útesov a z 900 ostrovov, z ktorých niektoré predstavujú obľúbené letoviská s kvalitnými ubytovacími službami pre turistov. Podmorský život v tejto oblasti je veľmi bohatý, veď práve tu môžeme nájsť až 14 tisíc druhov morskej fauny, z toho 360 druhov pestrofarebných koralov, 1500 druhov rýb, 4000 druhov mäkkýšov, obrovských korytnačiek, žralokov, delfínov, či 175 druhov vtákov.

Viac Menej

11. deň

Celodenný výlet do Western Tablelands. Vyvezieme sa najdlhšou lanovkou na svete (7,5 km), ktorej trať vedie nad austrálskym dažďovým pralesom. Niekoľko zastávok cestou nám priblíži prales, ktorý býval v minulosti domovom dinosaurov, naskytne sa nám nádherný pohľad na vodopády Barron, v mestečku Kuranda sa pozrieme na miestny trh, ktorý je známy  najmä tradičnými výrobkami domorodcov. Cestou budeme mať ďalšie zaujímavé zastávky – gigantické figové a kauri stromy, jazero Barrine, kávové polia s malou ochutnávkou.
15

Western Tablelands

Western Tablelands, Austrália

KultúraIné atrakcie

Neodmysliteľným zážitkom pri návšteve Austrálie určite zaraďujeme i celodenný výlet do Western Tablelands. Vyvezieme sa najdlhšou lanovkou na svete, ktorej dĺžka je 7,5 kilometra, a jej trať vedie nad austrálskym dažďovým pralesom, ktorý predstavuje útočisko pre rôznych zástupcov fauny a flóry. Táto unikátna lanovka predstavuje možnosť ako vidieť prales zblízka a z dokonalej vtáčej perspektívy. Nezabudnuteľným zážitkom je tiež pohľad na vodopády Barron.

Viac Menej

12. deň

Prelet do Sydney, po príchode individuálne voľno.

13. deň

V ranných hodinách transfer na letisko, odlet do Európy.

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands