Výletná Loď Costa Diadema - Skvosty Emirátov so slov.sprievodcom

****

Spojené arabské emiráty, Dubaj

bez recenzií

Výletná Loď Costa Diadema - Pamiatky a atrakcie
Výletná Loď Costa Diadema - reštaurácia
Výletná Loď Costa Diadema - reštaurácia
Výletná Loď Costa Diadema - reštaurácia
Výletná Loď Costa Diadema - Pamiatky a atrakcie
Výletná Loď Costa Diadema - Pamiatky a atrakcie
Výletná Loď Costa Diadema - Pamiatky a atrakcie
Výletná Loď Costa Diadema - Piesočnatá pláž
Výletná Loď Costa Diadema - mládež vo vírivke
Výletná Loď Costa Diadema - Posedenie
Výletná Loď Costa Diadema - atrakcie na palube
Výletná Loď Costa Diadema - výletná loď
Výletná Loď Costa Diadema - vírivka
Výletná Loď Costa Diadema - Wellness
Výletná Loď Costa Diadema - bar
Výletná Loď Costa Diadema - sála

Podrobné info o zájazde


Plná penzia

Animácie

Aquapark

Wellness

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

8-dňová okružná plavba.

Výletná loď Costa Diadema bola postavená v roku 2014. Celkovo má 19 palúb (z toho 14 pre pasažierov). Kapacita lode je 4947 pasažierov a 1253 členov posádky. K vybaveniu lode patrí: wellness a fitnes centrum Samsara Spa na 4 palubách o rozlohe 6200 m2 (sauny, turecké kúpele, thalassotherapy bazén, solárium, masáže, kaderníctvo, kozmetika), 3 bazény (1 so zaťahovacou strechou a veľkoplošnou obrazovkou), 8 víriviek, tobogan, vodný park pre deti s pirátskou loďou, multifunkčné športové ihrisko (futbal, volejbal, basketbal, tenis), vonkajšia bežecká dráha, formula 1 simulátor, divadlo na troch palubách, 4 D kino, star laser: interaktívna laser zóna, disko, kasíno, animácie a detské kluby, videoherňa, knižnica, kaplnka, konferenčné miestnosti, internetový kútik, obchody, zdravotnícke centrum, 7 reštaurácií (napr. pizzeria, japonská, klubová, hlavná, bufetová,...) a 11 barov.

Ubytovanie

Elegantne zariadené kajuty sú vybavené regulovateľnou klimatizáciou, SAT TV, minibarom, telefónom, trezorom a sušičom na vlasy, kúpeľňou so sprchou alebo vaňou, toaletou a kozmetikou. Na vyžiadanie je možná detská postieľka. 24 hod. kajutový servis a osobný kajutový stevard. Typy kajút: vnútorné kajuty (pre 2 až 4 osoby), kajuty s oknom (pre 2 až 5 osôb), kajuty s balkónom a suity (pre 2 až 4 osoby). K dispozícii sú aj bezbariérové kajuty.

Stravovanie

Plná penzia.

Poznámka

Lodná spoločnosť si vyhradzuje právo na zmenu trasy (prístavu a časov kotvenia).

Oficiálne hodnotenie

****

Celková cena zahŕňa

7x ubytovanie v kajute, plnú penziu, prístavné poplatky 150 €/osoba, leteckú dopravu Viedeň - Dubaj - Viedeň s leteckou spoločnosťou Emirates, transfer Bratislava - letisko Viedeň - Bratislava, transfer letisko Dubaj - prístav Dubaj - letisko Dubaj, vybrané služby na lodi (bazény, vírivky, športové ihrisko, animácie počas celého dňa, program v divadle, fitnes centrum, tobofan, vodný park pre deti s pirátskou loďou,...), služby slovenského sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa

Nápoje (možnosť nápojových balíkov), prepitné (platba na lodi) 10 €/dospelá osoba/noc, 5 €/dieťa 3-17 r./noc, platené služby na lodi (napr. wellness centrum, masáže, formula 1 simulátor, 4D kino, internet,...), fakultatívne výlety, cestovné poistenie, víza do Kataru.

Doprava

Letecká doprava Viedeň - Dubaj - Viedeň s leteckou spoločnosťou Emirates, transfer Bratislava - letisko Viedeň - Bratislava, transfer letisko Dubaj - prístav Dubaj - letisko Dubaj.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 330 EUR/osoba.

Program zájazdu

1. deň

Transfer z Bratislavy autobusom na letisko Viedeň Schwechat, check-in a odlet do Dubaja. Po prílete nasleduje transfer do prístavu Dubai Port Rashid a nalodenie na výletnú loď Costa Diadema.

2. deň

Dubaj (SAE) odchod 13:30 hod.

3. deň

Muscat (Omán) príchod 08:30 hod - odchod 22:00 hod.

4. deň

Deň na mori.

5. deň

Doha (Katar) príchod 09:00 hod - odchod 20:00 hod.

6. deň

Abu Dhabi (SAE) príchod 11:00 hod.

7. deň

Abu Dhabi (SAE) odchod 23:59 hod.

8. deň

Dubaj (SAE) príchod 08:00 hod., doobeda vylodenie a transfer na letisko. V poobedných hodinách odlet do Viedne. Po prílete nasleduje transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Spojené arabské emiráty tvorí 7 emirátov – Abu Dhabi, Dubaj, Sharjah, Ras Al Khaimah, Fujairah, Ajman, Umm al Quwain. Emiráty sú krajinou kontrastov – orientálnej nádhery a futuristickej architektúry, starých bazárov a elegantných nákupných centier, starých rybárskych člnov a nablýskaných limuzín, jednoduchého života beduínov a luxusu hotelových komplexov. Dovolenka v Spojených arabských emirátoch je určite nezabudnuteľná. Devízou okrem výhodnej vzdialenosti a dĺžky letu sú exotická atmosféra, exkluzívna úroveň služieb a celoročná teplá klíma a teplé more. O zábavu sa starajú aquaparky, množstvo atrakcií, ťavie preteky, zaujímavé výlety, vynikajúce golfové ihriská, luxusné wellness a spa centrá a samozrejme veľké množstvo nákupných centier. Po necelých 6 hodinách letu z Viedne sa môžete poprechádzať po bielych pieskových plážach, kúpať sa vo vodách Arabského zálivu, nechať sa rozmaznávať službami exkluzívnych hotelov, zažívať púštne dobrodružstvá či brázdiť orientálne bazáre a nákupné centrá.

Hlavné mesto: Abu Dhabi
Časový posun: +4h

Mena: Dirham SAE
Kurz: 1€ = 4,099 AED

Klimatický diagram

Najznámejší a najnavštevovanejší emirát, kozmopolitné mesto, je najväčším turistickým obchodným centrom a nákupným rajom emirátov. K najväčším turistickým atrakciám patrí svetoznámy hotel Burj Al Arab v tvare plachty, najnovšia dominanta mesta – najvyššia budova sveta Burj Khalifa s výškou približne 824 metrov, umelý ostrov Palm Jumeirah s rezidenčným komplexom, súkromnými vilami a luxusnými hotelmi. Dubaj nie je iba obchodným centrom, nachádza sa tu aj množstvo historických pamiatok – Dubajské múzeum, archeologické vykopávky, stará štvrť Bastakia s galériami a obchodíkmi. Za zmienku určite stojí i návšteva miestnych trhov (trh so zlatom, s korením a rybami), kde si môžete vyskúšať svoj dar zjednávania. Milovníci športov sa majú možnosť venovať rôznym vodným športom, zahrať si golf v niektorom z golfových klubov a dokonca zažiť aj zimu uprostred exotiky – zalyžovať si v krytej hale Ski Dubai alebo sa ochladiť v novootvorenej kaviarni z ľadu, kde je vo vnútri až 6 stupňov pod nulou a všetko vrátane obrazov, záclon a sôch je z ľadu. Dubaji sa konajú každoročne aj mnohé prestížne športové podujatia za účasti špičkových športovcov, mnohé veľtrhy a výstavy, koncerty a umelecké podujatia. Atrakciou nielen pre deti ale aj pre dospelých je vodný park Wild Wadi a Aquaventure, najmodernejšie ochranné tréningové centrum pre delfíny Dolphine Bay, výlety do púšte, zábavný park Wonderland, Dubajská ZOO alebo návšteva nákupných centier. Dubaj, to je aj pestrý nočný život, zábava, diskotéky, kluby, nespočetné množstvo reštaurácií s miestnou ale aj s medzinárodnou kuchyňou. Toto všetko môžete vychutnávať na tomto kúsku zeme, v meste, ktoré bolo pred pár rokmi iba dedinkou na púšti, splní takmer všetky vaše sny.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR