Windsurfing

Úspešný kurz v športovej akadémii, kde nazbierame úplne nové zážitky z tohto nevšedného a naozaj "cool" športu.

V ktorom hoteli so športovou akadémiou ho nájdete?

Po úspešnej minuloročnej sezóne pokračujeme v športovej akadémii s kurzami jedinečného a nevšedného športu - Windsurfing. Nielen vaše deti ale aj vy si budete môcť tento rok zasurfovať v obľúbenom hoteli Sikania Resort & Spa ****+ na Sicílii. Kurzy sú vedené zábavnou formou, s pomocou skúsených inštruktorov, ktorí sú zároveň absolventmi programu windsurfing na FTVŠ UK. Okrem odborných znalostí majú aj skvelý vzťah k deťom.

surf

Pre koho sú kurzy windsurfingu určené?

Pre deti a mládež vo veku od 7 rokov, ktoré milujú vodu, zábavu a chcú sa naučiť nový, nevšedný druh športu a nájsť v ňom záľubu a nové zážitky na dovolenke. Okrem detí sa však môžu zapojiť aj dospelí a tak si môže spoločne zasurfovať aj celá rodina. Nakoľko je náuka tohto športu skutočne zvládnuteľná a jednoduchá, netreba sa ho báť a preto sa na kurzy môžu prihlásiť kľudne aj "nešportovci".

Čo prináša kurz windsurfingu na dovolenke?

Možnosť vyskúšať postaviť sa na windsurfingovú dosku, či paddleboard a nazbierať úplne nové zážitky. Okrem toho si budete môcť zajazdiť aj na kajakoch. Kurz je vedený zábavnou formou za pomoci skúsených, slovenských inštruktorov, kedy sa už za týždeň naučíte základy tohto jedinečného športu. A to všetko v nádhernom prostredí, spojenom so slnkom, morom a plážovou pohodou. Medzi novými priateľmi v partii podobne naladených ľudí, si užijete dovolenku aj takýmto atraktívnym spôsobom.

windsurf1

paddle

Inštruktori windsurfingu

V  spolupráci s Board Academy, odborným garantom windsurfingových kurzov a Fakultou telesnej výchovy a športu vás budú na Sicílii tento rok čakať dvaja skúsení slovenskí inštruktori - absolventi predmetu windsurfing na FTVŠ UK. Okrem ich odborných znalostí majú aj skvelý vzťah k deťom.

Matej Šmida

Športový multitalent so špeciálnym vzťahom ku vode a snehu. Doktorand na FTVŠ a reprezentant vo veslovaní a paddleboardingu. Ak sa práve nehýbe v prírode, radí klientom ohľadne windsurfingu, kitingu, snowboardingu, paddleboardingu a lyží. Okrem iného je Maťo aktuálne najlepší paddleboardista na Slovensku, víťaz Stredoeurópskeho pohára a kopy rôznych iných pretekov.

smida

Juraj Bisaha

Milovník všetkých druhov športov, ktorý miluje adrenalín a rád sa púšťa do nových dobrodružstiev. Hoci je Juraj vyštudovaný stavebný inžinier, windsurf mu natoľko prirástol k srdcu, že sa rozhodol venovať mu naplno a prispôsobil tomu celý svoj životný štýl. Okrem toho je Juraj aktívny lyžiar, snowboardista a basketbalista a aktuálne pracuje ako vedúci v Corner Board Shop, kde ochotne a rád každému poradí s výberom výstroja správneho windsurfistu.

instrukt

Kde prebiehajú kurzy windsurfingu?

Tento rok začíname v obľúbenej dovolenkovej destinácii, na pláži hotela Sikania Resort & Spa ****+ na nádhernej Sicílii, kde určite chytíte poriadnu vlnu a naučíte sa všetky základné techniky tohto športu. Pláž  hotela sa pýši jemným zlatým pieskom s kryštálovo čistým morom. Okrem toho je niekoľko kilometrov dlhá a má pozvoľný vstup do mora.

sikania

Ako prebiehajú kurzy windsurfingu?

Veľmi jednoduchou a zábavnou formou. Inštruktori vás naučia jazdiť na doske a využívať pri tom silu vetra. Nepotrebujete na to enormné svaly ani odvahu akčného hrdinu, úplne stačí vaša chuť a o zvyšok bude postaráné. Na širokých a bezpečných doskách a so superľahkými plachtami bude pre vás radosť učiť sa vytiahnuť plachtu, nastaviť ju na vietor a vyraziť po hladine ako šíp. Naučia vás ako sa otočiť, ako sa vrátiť na breh kedykoľvek sa rozhodnete. Tiež vám urobia pekné fotky, aby vám vaši kamaráti a známi uverili, že niečo tak krásne ste skutočne zažili. O bezpečnosť sa bude starať profesionálny tím s využitím motorového člna. O ďalšie sa postará príroda - nádherné pláže južnej Sicílie, slnko, optimálny vetrík a nádherné more.


Takto prebiehal windsurf camp s Board Academy v Chorvátsku.

Ceny kurzov

K nákupe dovolenky v hoteli Sikania Resort & Spa ****+ máme zvýhodnené ceny predplatených kurzov windsurfingu až do 30.4.2018. Výstroj v cene kurzov: WS doska, WS oplachtenie, vesta.

6 hodín kurzu - 118 € (po 30.4. cena = 138 €)

Základný kurz školy windsurfingu, v ktorom sa naučíte vytiahnuť plachtu z vody, odštartovať, jazdiť v správnom postoji a obrat proti vetru. Okrem toho sa oboznámite so základnými informáciami o vetre, windsurfovej výstroji a bezpečnosti na vode.

Tento balík je vhodný pre klientov, ktorý majú deň nabitý rôznymi aktivitami a windsurfing bude jednou z mnohých aktivít počas dovolenky.

10 hodín kurzu - 190 € (po 30.4. cena = 225 €)

Pokročilý kurz školy windsurfingu, v ktorom sa naučíte vytiahnuť plachtu z vody, odštartovať, jazdiť v správnom postoji, obrat proti vetru a po vetre, stúpať proti vetru, základné pravidlá sebazáchrany. Okrem toho sa oboznámite s rozšírenými informáciami o vetre, windsurfovej výstroji a bezpečnosti na vode.

Tento balík ja vhodný pre klientov, ktorý sa chcú venovať windsurfingu intenzívnejšie, ale majú počas dovolenky aj iné aktivity.

18 hodín kurzu level 1 - začiatočník - 275 € (po 30.4. cena = 325 €)

6-dňový intenzívný kurz windsurfingu. Cieľ: jazda na windsurfe vo všetkých kurzoch /smeroch/, obrat po vetre a proti vetru, zdvihnutie plachty, slalom, sebazáchrana, teória jazdy na windsurfe.

Požiadavky: schopnosť bezpečne plávať a ponoriť sa pod vodu, dobrý zdravotný stav

18 hodín kurzu level 2 - mierne pokročilý - 275 € (po 30.4. cena = 325 €)

6-dňový intenzívný kurz windsurfingu. Cieľ: efektívna jazda na windsurfe vo všetkých kurzoch /smeroch/, ďalšie obraty po vetre a proti vetru /helitack, halza, duckjibe, pushtack, backwind jibe/, plážový štart, jazda v sklze, efektívne využívanie vetra, kontrola sily v plachte

Požiadavky: zvládnuté základy na windsurfingu, schopnosť bezpečne plávať a ponoriť sa pod vodu, dobrý zdravotný stav.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR