Zuri Zanzibar Hotel & Resort

*****

Zanzibar

bez recenzií - nové v ponuke

Terasa s výhľadom na bazén v hoteli Zuri Zanzibar Hotel & Resort
Ležadlá na terase ubytovania v hoteli Zuri Zanzibar Hotel & Resort
Izba s terasou v hoteli Zuri Zanzibar Hotel & Resort
Kúpeľňa v hoteli Zuri Zanzibar Hotel & Resort
Ubytovanie s terasou v hoteli Zuri Zanzibar Hotel & Resort
Ubytovanie v hoteli Zuri Zanzibar Hotel & Resort
Posedenie pri bare v hoteli Zuri Zanzibar Hotel & Resort
Ležadlá na terase s výhľadom na more v hoteli Zuri Zanzibar Hotel & Resort
Ležadlá so slnečníkmi na pláži pred hotelom Zuri Zanzibar Hotel & Resort
Piesková pláž pred hotelom Zuri Zanzibar Hotel & Resort
Ležadlá a slnečník na pieskovej pláži pred hotelom Zuri Zanzibar Hotel & Resort
Pláž so slnečníkmi a ležadlami pred hotelom Zuri Zanzibar Hotel & Resort

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Priamo na pláži

Wi-Fi

Wellness

Potápanie

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Nový elegantný hotelový rezort v modernom dizajne s autentickými africkými prvkami, je situovaný v tropickej záhrade. Ideálny pre absolútne súkromie a pokojný relaxačný pobyt.Poloha

Priamo na 350 m dlhej, jedinečnej pláži s bielym pieskom na severozápade ostrova, do Stone Town je to len 50 km.

Transfer z letiska Zanzibar (50 kmm) trvá cca 45 min.


Ubytovanie

Moderne zariadené bungalovy, suity a vily s africkými prvkami, kúpeľňa s tropickou vonkajšou a vnútornou sprchou, klimatizácia, ventilátor, SAT TV, DVD, trezor, minibar (za poplatok), rýchlovarná kanvica, terasa
so sedením.
TYPY IZIEB
Garden Bungalow (66 m²). Zuri Bungalow s čiastočným výhľadom na oceán. Ocean Bungalow s výhľadom na oceán. Ocean Jacuzzi Bungalow so súkromným jacuzzi. Zuri Suite (132 m²) so súkromným jacuzzi  a s  čiastocným výhľadom na oceán. Ocean - Front Suite (132 66 m²) so súkromným jacuzzi a s výhľadom na oceán.
2 Bedroom Ocean - Front Villa (260 m²) so súkromným jacuzzi a s výhľadom na oceán. 3 Bedroom Ocean -
Front Luxury Villa (500 m²) so súkromným bazénom, jacuzzi a s výhľadom na oceán

Stravovanie

Polpenzia: raňajky bufet, večer bufet a live cooking, à la carte za doplatok, tematické večere. Možnosť doplatku na plnú penziu
(obedy bufet) alebo all inclusive: denne dopĺňaný minibar, vybrané nealko a alkoholické nápoje, koktejly, popoludní káva / čaj
a drobné snacky. Pri doplatení ultra all inclusive sú v cene aj prémiové destiláty.

Vybavenie a služby hotela

REŠTAURÁCIE:
Upendo (medzinárodný bufet, live cooking), Peponi bar s ponukou excelentého ginu a cigár, Pool grill s barom (gril, koktejly, Beach restaurant & bar
(plážová reštaurácia - počas dňa ľahké jedlá a snacky, šalátový bar).
Šport: infinity bazén s ozónovanou vodou,  záhradka s korením (vhodná aj na relax), fitnes, lekcie jogy; za poplatok: výlety, rybolov,
vodné športy na pláži (šnorchlovanie, potápanie, kitesurfing, surfing. Entertaiment center s viac ako100 top filmami, herňa, knižnica

Spa: Maua Wellness (široká škála masáží a procedúr, kozmetika, kaderníctvo, vírivka s terasou, za poplatok).


Oficiálne hodnotenie

*****

Zanzibar

Ostrov v Indickom oceáne, rodisko slávneho Freddieho Mercuryho, so zaujímavou, bohatou históriou, belostnými plážami a legendárnym západom slnka.

Hlavné mesto: Zanzibar City
Časový posun: +2h

Mena: Tanzánijský šiling
Kurz: 1€ = 2494,26 TZS

Klimatický diagram

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Ostrovy a ostrovčeky, Zanzibar

Fakultatívny výletPlážePríroda

Ostrovy a ostrovčeky

Zanzibaru patrí tiež niekoľko malých pobrežných ostrovov, ktoré sú ideálne pre jednodňové výlety. Turistami najobľúbenejší je Prison (alebo Changu) island, neďaleko Stone Town. Pôvodne bol užívaný Arabmi na zadržanie vzdorujúcich otrokov, neskôr tu Briti postavili väznicu, ktorá však nikdy nebola skutočne použitá. Návštevníci tu môžu vidieť aj veľkú populáciu starých Aldabra korytnačiek. Ďalšie ostrovčeky v okolí Stone Town sú Chapwani, Chumba a Bawe.

Stone Town, Zanzibar

Fakultatívny výletHistória

Stone Town

V legendárnom meste (chránená pamiatka UNESCO) akoby sa miestami zastavil čas. Navštívte Dom divov, Palace museum, dom Dr. Livingstona a arabskú pevnosť a vdýchnite neopakovateľnú atmosféru starých čias. Prejdite sa vinutými uličkami okolo rušného trhu, uvidíte nespočetne veľa mešít, dve katedrály a všade umelecky vyrezávané vchodové dvere. Neobíďte ani miesto, kde stál hárem sultána Bargasha na Marahubi, dotvára obraz bohatej histórie Zanzibaru a jeho živej kultúry. Stone Town má aj niekoľko vynikajúcich obchodov so suvenírmi a veru je z čoho vyberať! Pri prechádzke narazíte na obchody s umeleckou drevorezbou, zanzibarské truhlice, oblečenie, koreniny a starožitnosti. Mnoho obchodov so suvenírmi sa nachádza pozdĺž Kenyatta Road vo Shangani a Gizenga ulice za starou pevnosťou.

Jozani forest, Zanzibar

Fakultatívny výletPríroda

Jozani forest

Prírodná lesná rezervácia je domovom vzácnych opíc Red Colobus (červená gueréza). Mimoriadne živé opičky sú veľmi fotogenické. Žijú tu aj ďalšie endemické druhy opíc a aj nepolapiteľný zanzibarský leopard (naposledy videný pred niekoľkými rokmi). Jozani má vynikajúci náučný chodník a skvelých sprievodcov. Mangrovníkový porast, hustý tropický les s typickými drevinami, no skutočná džungľa!

Zaujímavé miesta v okolí

Prison Island, Zanzibar

PlážePríroda

Prison Island

Pôvodný význam ostrova, ktorý vyplýva z názvu (prison – väzenie), už toto miesto dávno stratilo, ak ho vôbec niekedy naplno spĺňalo. V minulosti tu totiž boli krátkodobo umiestňovaní „neposlušní“ otroci a neskôr obyvatelia, ktorí sa nakazili epidémiou žltej horúčky. Dnes je však tento, asi kilometrový ostrov úplne bezpečný a populárny z omnoho krajších dôvodov. Od prvej polovice 20. storočia tu totiž začali chovať korytnačky obrovské, ktoré sú druhými najväčšími na svete. Môžu vážiť až približne 200 kg a dožívať sa neuveriteľných 200 rokov, čím pridávajú tomuto miestu jedinečné čaro a poskytujú zážitok, ktorý si na potulkách Zanzibarom určite nenechajte ujsť.

Zanzibar, Zanzibar

PlážePríroda

Zanzibar

Vychýrené ostrovy ležiace v Indickom oceáne získavajú stále väčšiu popularitu. Turistov sem láka najmä prekrásne more s bielymi pieskovými plážami. Bohatý je tu tiež podmorský život, pri výbere ubytovanie teda treba dbať aj na lokalitu, každý kút je totiž jedinečný. Hoci sa do širšieho povedomia dostal Zanzibar (pôvodne Zandž barr – ostrov černochov) pomerne nedávno, má za sebou bohatú históriu pod nadvládou Arabov, Portugalcov či Británie. Každý z nich pritom zanechal na tomto rajskom území poznateľné stopy – islam, obchod z otrokmi či jeho konečné zrušenie.

Múzeum princeznej Salme

Múzeum, ktoré je dielom renomovaného historika Saida al Gheitha, rozpráva príbeh o princeznej Salme, sultánovej dcére, ktorá v 19. storočí utiekla s nemeckým kupcom. Salme neskôr napísala Pamäte arabskej princeznej zo Zanzibaru.

Gueréza červená zanzibarská, Zanzibar

Príroda

Gueréza červená zanzibarská

Zaujímavým endemitom, na ktorý sú domáci patrične hrdí, je práve guaréza. Ide o druh opice, ktorá sa vyskytuje len na území zanzibaru a je priateľská až flegmatická. Najvýraznejšie sa od ostatných odlišuje najmä tým, že má len štyri prsty, chýba jej teda palec, ktorý je taký typický pre rady primátov. Vďaka systému, ktorý majú v národnom parku Jozani vybudovaný, sa môžete dostať až do tesnej blízkosti celých rodín guérezy. Možno ich tak pozorovať v prirodzenom prostredí a vychutnať si tu čaro miestnej prírody na dosah ruky.

Zala Park

Park ZALA (Zanzibar Land Animals – zanzibarské suchozemské zvieratá) dnes existuje vďaka finančnej podpore turistov. Jeho úlohou je inšpirovať miestnych, aby si začali vážiť divokú prírodu a jej zvieratá. Turisti si ale park užívajú tiež. Pešo, na bicykli alebo na kajaku môžu spoznať lesy, dedinky i mangrovníkové pobrežie.

Seaweed Centre

Centrála miestneho spoločenského života, ktorá dáva ženám z Paje dôležitú možnosť zarobiť si na živobytie zberom morských rias, z ktorých následne vyrábajú najrôznejšie voňavé bio mydlá, peelingy, a esenciálne oleje (používajú na to aj ingrediencie ako klinček, kokos alebo ostrovný med).

Stará mešita Kizimkazi

Aj keď sa táto mešita považuje za jednu z najstarších islamských budov na východnom pobreží Afriky, nevyzerá tak, pretože prešla niekoľkými renováciami. Keď sa pozriete do interiéru, prehliadnete si vyryté nápisy v arabskom a kúfskom písme z roku 1107 a 1770.

Koralová jaskyňa Mangapwani

Túto veľkú prírodnú jaskyňu miestni pôvodne využívali ako zdroj pitnej vody a je tiež spojená s obchodovaním s otrokmi v 18. a 19. storočí.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness