Hotel Tulia Zanzibar

*****

Zanzibar

5 1 recenzia

Galéria Hotel Tulia Zanzibar *****
Hotel Tulia Zanzibar *****
Hotel Tulia Zanzibar *****
Hotel Tulia Zanzibar *****
Ubytovanie Hotel Tulia Zanzibar *****
Ubytovanie Hotel Tulia Zanzibar *****
Ubytovanie Hotel Tulia Zanzibar *****
Ubytovanie Hotel Tulia Zanzibar *****
Ubytovanie Hotel Tulia Zanzibar *****
Ubytovanie Hotel Tulia Zanzibar *****
Ubytovanie Hotel Tulia Zanzibar *****
Ubytovanie Hotel Tulia Zanzibar *****
Ubytovanie Hotel Tulia Zanzibar *****
Ubytovanie Hotel Tulia Zanzibar *****
Gastro Hotel Tulia Zanzibar *****
Pláž Hotel Tulia Zanzibar *****

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Priamo na pláži

Wi-Fi

Wellness

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Luxusný butik hotel s uvoľnenou africkou  atmosférou v nádhernej tropickej záhrade • všetky stavby, komunikácie a dekorácie ručne vyrobili miestni majstri tradičnými technikami z miestnych materiálov • nádherný kameň z pevninskej časti Tanzánie je využitý na stenách bungalowov, obvodovom múre, ale i na chodníkoch a interiérových dekoráciách


Poloha

Na východnom pobreží ostrova • na jednej z najkrajších pláží sveta •  veľká lagúna s bielym pieskom lemovaná palmami • perfektný servis a africká pohostinnosť


Ubytovanie

16 bungalovov v modernom africkom štýle v nádhernej tropickej záhrade blízko pláže, všetky s terasou, niektoré aj s vlastnou
záhradou, celková rozloha s terasou a záhradou až 310 m².
10 Deluxe Garden Bungalow s výhľadom do záhrady (102 m² obytnej plochy + 150 m² záhrada), kúpeľňa, sprcha, klimatizácia,
sedačka, moskytiéra, SAT TV, trezor, telefón, kávovar, minibar, Wi‑Fi (zdarma), 5 Sea Front Luxury Villa (145 m² obytnej plochy + 60 m² záhrada),
balkón s výhľadom na more, Royal Villa s jacuzzi (160 m² obytnej plochy + 150 m² záhrada).

Stravovanie

Raňajky, za doplatok polpenzia alebo all inclusive (à la carte, ľahké občerstvenie počas celého dňa, vybrané alkoholické
a nealkoholické nápoje, čerstvé ovocné šťavy, voda, káva, čaj, minibar).


Vybavenie a služby hotela

REŠTAURÁCIE:

Cobia (medzinárodná kuchyňa s prvkami lokálnych chutí, à la carte).
Šport: Infinity bazén, 2 vodné kĺzačky,šnorchlovanie, kajaky, bicykle, za poplatok: potápanie, jazda na koni, výlety
(Stone Town, za korením, Jozani NP, pozorovanie delfínov, safari).
Spa:  Tulia spa, masáže (rôzne druhy) pre jednotlivcov aj pre páry, wellness a skrášľovacie procedúry.

Oficiálne hodnotenie

*****

Reštaurácie

Cobia (medzinárodná kuchyňa s prvkami lokálnych chutí, a la carte). Pod vedením šéfkuchára Jakuba Jandu vznikajú jedinečné pokrmy z čerstvých surovín a korenia, ktoré tu prirodzene rastie. Absolútny gurmánsky zážitok! Jedinečné sú obzvlášť ryby a plody mora dodávané čerstvo z ranného výlovu.


Izby

16 bungalovov v modernom africkom štýle v nádhernej tropickej záhrade blízko pláže, všetky s terasou, niektoré aj s vlastnou záhradou, celková rozloha s terasou a záhradou až 310 m2.

10 Deluxe garden bunglow s výhľadom do záhrady (102 m2 obytnej plochy + 150 m2 záhrada) • kúpeľňa • sprcha • klimatizácia • sedačka • moskytiéra • SAT-TV • trezor • telefón • kávovar • minibar • Wi-Fi (zdarma) • 5 Sea front Junior suite (145 m2 obytnej plochy + 60 m2 záhrada) • balkón s výhľadom na more • Royal villa s jacuzzi (160 m2 obytnej plochy + 150 m2 záhrada). • v celom hoteli je 100% pitná voda podľa štandardov EÚ

 

Zanzibar

Ostrov v Indickom oceáne, rodisko slávneho Freddieho Mercuryho, so zaujímavou, bohatou históriou, belostnými plážami a legendárnym západom slnka.

Hlavné mesto: Zanzibar City
Časový posun: +2h

Mena: Tanzánijský šiling
Kurz: 1€ = 2494,26 TZS

Klimatický diagram

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Jozani forest, Zanzibar

Fakultatívny výletPríroda

Jozani forest

Prírodná lesná rezervácia je domovom vzácnych opíc Red Colobus (červená gueréza). Mimoriadne živé opičky sú veľmi fotogenické. Žijú tu aj ďalšie endemické druhy opíc a aj nepolapiteľný zanzibarský leopard (naposledy videný pred niekoľkými rokmi). Jozani má vynikajúci náučný chodník a skvelých sprievodcov. Mangrovníkový porast, hustý tropický les s typickými drevinami, no skutočná džungľa!

Ostrovy a ostrovčeky, Zanzibar

Fakultatívny výletPlážePríroda

Ostrovy a ostrovčeky

Zanzibaru patrí tiež niekoľko malých pobrežných ostrovov, ktoré sú ideálne pre jednodňové výlety. Turistami najobľúbenejší je Prison (alebo Changu) island, neďaleko Stone Town. Pôvodne bol užívaný Arabmi na zadržanie vzdorujúcich otrokov, neskôr tu Briti postavili väznicu, ktorá však nikdy nebola skutočne použitá. Návštevníci tu môžu vidieť aj veľkú populáciu starých Aldabra korytnačiek. Ďalšie ostrovčeky v okolí Stone Town sú Chapwani, Chumba a Bawe.

Stone Town, Zanzibar

Fakultatívny výletHistória

Stone Town

V legendárnom meste (chránená pamiatka UNESCO) akoby sa miestami zastavil čas. Navštívte Dom divov, Palace museum, dom Dr. Livingstona a arabskú pevnosť a vdýchnite neopakovateľnú atmosféru starých čias. Prejdite sa vinutými uličkami okolo rušného trhu, uvidíte nespočetne veľa mešít, dve katedrály a všade umelecky vyrezávané vchodové dvere. Neobíďte ani miesto, kde stál hárem sultána Bargasha na Marahubi, dotvára obraz bohatej histórie Zanzibaru a jeho živej kultúry. Stone Town má aj niekoľko vynikajúcich obchodov so suvenírmi a veru je z čoho vyberať! Pri prechádzke narazíte na obchody s umeleckou drevorezbou, zanzibarské truhlice, oblečenie, koreniny a starožitnosti. Mnoho obchodov so suvenírmi sa nachádza pozdĺž Kenyatta Road vo Shangani a Gizenga ulice za starou pevnosťou.

Zaujímavé miesta v okolí

Zanzibar, Zanzibar

PlážePríroda

Zanzibar

Vychýrené ostrovy ležiace v Indickom oceáne získavajú stále väčšiu popularitu. Turistov sem láka najmä prekrásne more s bielymi pieskovými plážami. Bohatý je tu tiež podmorský život, pri výbere ubytovanie teda treba dbať aj na lokalitu, každý kút je totiž jedinečný. Hoci sa do širšieho povedomia dostal Zanzibar (pôvodne Zandž barr – ostrov černochov) pomerne nedávno, má za sebou bohatú históriu pod nadvládou Arabov, Portugalcov či Británie. Každý z nich pritom zanechal na tomto rajskom území poznateľné stopy – islam, obchod z otrokmi či jeho konečné zrušenie.

Múzeum princeznej Salme

Múzeum, ktoré je dielom renomovaného historika Saida al Gheitha, rozpráva príbeh o princeznej Salme, sultánovej dcére, ktorá v 19. storočí utiekla s nemeckým kupcom. Salme neskôr napísala Pamäte arabskej princeznej zo Zanzibaru.

Gueréza červená zanzibarská, Zanzibar

Príroda

Gueréza červená zanzibarská

Zaujímavým endemitom, na ktorý sú domáci patrične hrdí, je práve guaréza. Ide o druh opice, ktorá sa vyskytuje len na území zanzibaru a je priateľská až flegmatická. Najvýraznejšie sa od ostatných odlišuje najmä tým, že má len štyri prsty, chýba jej teda palec, ktorý je taký typický pre rady primátov. Vďaka systému, ktorý majú v národnom parku Jozani vybudovaný, sa môžete dostať až do tesnej blízkosti celých rodín guérezy. Možno ich tak pozorovať v prirodzenom prostredí a vychutnať si tu čaro miestnej prírody na dosah ruky.

Prison Island, Zanzibar

PlážePríroda

Prison Island

Pôvodný význam ostrova, ktorý vyplýva z názvu (prison – väzenie), už toto miesto dávno stratilo, ak ho vôbec niekedy naplno spĺňalo. V minulosti tu totiž boli krátkodobo umiestňovaní „neposlušní“ otroci a neskôr obyvatelia, ktorí sa nakazili epidémiou žltej horúčky. Dnes je však tento, asi kilometrový ostrov úplne bezpečný a populárny z omnoho krajších dôvodov. Od prvej polovice 20. storočia tu totiž začali chovať korytnačky obrovské, ktoré sú druhými najväčšími na svete. Môžu vážiť až približne 200 kg a dožívať sa neuveriteľných 200 rokov, čím pridávajú tomuto miestu jedinečné čaro a poskytujú zážitok, ktorý si na potulkách Zanzibarom určite nenechajte ujsť.

Seaweed Centre

Centrála miestneho spoločenského života, ktorá dáva ženám z Paje dôležitú možnosť zarobiť si na živobytie zberom morských rias, z ktorých následne vyrábajú najrôznejšie voňavé bio mydlá, peelingy, a esenciálne oleje (používajú na to aj ingrediencie ako klinček, kokos alebo ostrovný med).

Zala Park

Park ZALA (Zanzibar Land Animals – zanzibarské suchozemské zvieratá) dnes existuje vďaka finančnej podpore turistov. Jeho úlohou je inšpirovať miestnych, aby si začali vážiť divokú prírodu a jej zvieratá. Turisti si ale park užívajú tiež. Pešo, na bicykli alebo na kajaku môžu spoznať lesy, dedinky i mangrovníkové pobrežie.

Stará mešita Kizimkazi

Aj keď sa táto mešita považuje za jednu z najstarších islamských budov na východnom pobreží Afriky, nevyzerá tak, pretože prešla niekoľkými renováciami. Keď sa pozriete do interiéru, prehliadnete si vyryté nápisy v arabskom a kúfskom písme z roku 1107 a 1770.

Koralová jaskyňa Mangapwani

Túto veľkú prírodnú jaskyňu miestni pôvodne využívali ako zdroj pitnej vody a je tiež spojená s obchodovaním s otrokmi v 18. a 19. storočí.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness