Bluebay Beach Resort & Spa

****+

Zanzibar

4.3

Celkové
hodnotenie
4.3
87 5

Bluebay Beach Resort & Spa -Piesočnatá pláž
Bluebay Beach Resort & Spa -surfy
Bluebay Beach Resort & Spa -Ubytovanie
Bluebay Beach Resort & Spa -kúpeľňa
Bluebay Beach Resort & Spa -Hotelová izba
Bluebay Beach Resort & Spa -Hotelová izba
Bluebay Beach Resort & Spa -Hotelová izba
Bluebay Beach Resort & Spa -volejbalové ihrisko
Bluebay Beach Resort & Spa -Piesočnatá pláž s posedením
Bluebay Beach Resort & Spa -Piesočnatá pláž
Bluebay Beach Resort & Spa -Posedenie
Bluebay Beach Resort & Spa -Piesočnatá pláž
Bluebay Beach Resort & Spa -Posedenie
Bluebay Beach Resort & Spa -fitness
Bluebay Beach Resort & Spa -Posedenie
Bluebay Beach Resort & Spa - potápač
Bluebay Beach Resort & Spa -zábavná miestnosť
Bluebay Beach Resort & Spa -obchod
Bluebay Beach Resort & Spa -Wellness
Bluebay Beach Resort & Spa -Wellness
Bluebay Beach Resort & Spa -Wellness
Bluebay Beach Resort & Spa -hotelový bazén
Bluebay Beach Resort & Spa -Detský kútik
Bluebay Beach Resort & Spa -Detský kútik
Bluebay Beach Resort & Spa -záhrada
Bluebay Beach Resort & Spa -
Bluebay Beach Resort & Spa -Hotelová izba
Bluebay Beach Resort & Spa -hotelový bazén

Podrobné info o zájazde

V skratke o hoteli

Nemecký a komfortný Bluebay Beach Resort & Spa, ktorý kladie veľký dôraz na ochranu životného prostredia, má tradične zariadené bungalovy, ktoré sa harmonicky vmiešavajú do pôvodnej krajiny Zanzibaru. 

Poloha

Bluebay Beach Resort & Spa sa nachádza v blízkosti obce Kiwengwa na severovýchodnom pobreží Zanzibaru, priamo na krásnej bielej piesočnatej pláži s koralovým útesom. Hlavné mesto ostrova Stone Town je vzdialené cca 45 minút jazdy, letisko Abeid Amani Karume International Airport, Zanzibar približne 45km.

Vybavenie, ďalšie služby

Hotel má k dispozícii 112 izieb, recepciu, záhradu, slnečnú terasu, bazény (detský bazén), butik, Wi-Fi pripojenie (zdarma), parkovanie, konferenčné miestnosti.
Šport a zábava: animácie, detské menu, miniklub, detská herňa, živá hudba, tanečné večery, plážový futbal, stolný tenis, fitnes centrum, aerobic, aqua fitnes (zdarma), plážový volejbal, tenis, wellness "Oasis Spa", masáže, opatrovateľka (za poplatok).
Hotel akceptuje platbu kartami TUI/VISA, MasterCard, American Express.

Ubytovanie

 • Garden Room: (34 m²) manželská posteľ, detská postieľka, moskytiéra, klimatizácia, trezor, telefón, Wi-Fi pripojenie, SAT TV, sprchový kút, sušič na vlasy, balkón alebo terasa s posedením.
 • Superior Room: vybavenie ako v Garden Room, navyše set na kávu a čaj.
 • Junior Suite: (63 m²) vybavenie ako v Garden Room, navyše kombinovaná obývacia izba/spálňa.

Stravovanie

 • Polpenzia: raňajky a večera
 • Plná penzia: raňajky, obedy a večere
 • All inclusive: raňajky (anglické, kontinentálne, bufetové), obedy, večere, občerstvenie, vybrané nealkoholické nápoje, vybrané národné alkoholické nápoje, vybrané medzinárodné alkoholické nápoje, káva/čaj (povinný AI inclusive náramok).

Reštaurácie, bar a kaviareň

 • Hlavná reštaurácia "Makuti Restaurant": medzinárodná kuchyňa, bezlepkové jedlá, detské menu, bez laktózy, vegetariánske jedlá, detská stolička
 • Reštaurácia "Bahari Grill": medzinárodná kuchyňa, à la carte
 • Reštaurácia "Blue Marlin Beach": medzinárodná kuchyňa, à la carte
 • Bar pri bazéne vonku "Palms Pool Bar"
 • Kaviareň "Blue deli Terrace Cafe"

Pláž

biela piesočnatá pláž s koralovým útesom, plážový futbal, plážový volejbal.

Oficiálna kategória: *****
Oficiálna stránka: http://bluebayzanzibar.com/bluebay-beach-resort-and-spa/

Zanzibar

Ostrov v Indickom oceáne, rodisko slávneho Freddieho Mercuryho, so zaujímavou, bohatou históriou, belostnými plážami a legendárnym západom slnka.

Zanzibar ponúka pestrú škálu dojmov, od morbídneho kúzla Stone Town, cez bohaté a rozmanité koreninové plantáže až po nespočetné odtiene modrej, zelenej a bielej pobrežia. Výlet na Zanzibar ponúka fascinujúci pohľad na rôznorodosť ostrova a množstvo krásnych zážitkov.

Zanzibar má množstvo vynikajúcich hotelov, a to ako v Stone Town, tak aj na plážach. Odporúčame spojiť krátky pobyt v Stone Town, preskúmať históriu a architektúru s pobytom na jednej z krásnych pláží Indického oceánu.

Brilantné biele pláže Zanzibaru sú obmývané teplými tyrkysovými vodami Indického oceánu a sú ideálnym miestom pre odpočinok, opaľovanie a oddych od po rušných výletoch. Pláže na Zanzibare sú rajom, striedajú sa s malebnými rybárskymi dedinkami, kde ľudia stále žijú jednoduchým, už roky nezmeneným spôsobom života. Na Zanzibare existuje viac ako 25 fantastických pláží.

Turistickým centrom severu je Nungwi s prekrásnymi plážami, pestrým nočným životom, množstvom „ruksakových“ turistov, s výbornými reštauráciami a potápačskými centrami. V tomto regióne sú obľúbené „Full Moon Party“, s pozorovaním mesiaca a jeho odrazu v mori.

Hotely sú väčšinou neveľké, s ležérnou atmosférou a dobre zapadajú do okolitej krajiny. Pláž sa pomaly rozširuje smerom na východ. Na západnom pobreží ostrova stojí za návštevu Mangapwani pláž. Takmer celý východ ostrova je - až na zopár skál a mangrovníkov - jedna dlhá, biela, palmami lemovaná pláž - Matemwe, Pwani Mchangani, Kiwengwa, Uroa, Bwejuu a Jambiani, všetko dlhé krásne pláže s bielym pieskom. Kiwengwa je centrum paušálnych turistov s mnohými veľkými, prevažne talianskymi all inclusive rezortami.

Kúpanie je ovplyvnené prílivom a pri odlive je treba za vodou presjť pomerne ďaleko po piesku. Smerom na západ vplyv odlivu slabne.

Indický oceán je raj vodných športov - potápanie, šnorchlovanie, rybolov na otvorenom mori, jazda na kajaku, windsurfi ng, vodné lyžovanie a plachtenie na tradičných miestnych plachetniciach. Zanzibar patrí k najvychytenejším potápačským lokalitám - potápať sa môžete k lodným vrakom, v noci alebo aj v morských prúdoch. A s trochou šťastia môžete vidieť na východe delfíny a na severe veľryby.

Hlavné mesto: Zanzibar City
Časový posun: +2h

Mena: Tanzánijský šiling
Kurz: 1€ = 2537,71 TZS

Klimatický diagram

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Ostrovy a ostrovčeky, Zanzibar

Fakultatívny výletPlážePríroda

Ostrovy a ostrovčeky

Zanzibaru patrí tiež niekoľko malých pobrežných ostrovov, ktoré sú ideálne pre jednodňové výlety. Turistami najobľúbenejší je Prison (alebo Changu) island, neďaleko Stone Town. Pôvodne bol užívaný Arabmi na zadržanie vzdorujúcich otrokov, neskôr tu Briti postavili väznicu, ktorá však nikdy nebola skutočne použitá. Návštevníci tu môžu vidieť aj veľkú populáciu starých Aldabra korytnačiek. Ďalšie ostrovčeky v okolí Stone Town sú Chapwani, Chumba a Bawe.

Stone Town, Zanzibar

Fakultatívny výletHistória

Stone Town

V legendárnom meste (chránená pamiatka UNESCO) akoby sa miestami zastavil čas. Navštívte Dom divov, Palace museum, dom Dr. Livingstona a arabskú pevnosť a vdýchnite neopakovateľnú atmosféru starých čias. Prejdite sa vinutými uličkami okolo rušného trhu, uvidíte nespočetne veľa mešít, dve katedrály a všade umelecky vyrezávané vchodové dvere. Neobíďte ani miesto, kde stál hárem sultána Bargasha na Marahubi, dotvára obraz bohatej histórie Zanzibaru a jeho živej kultúry. Stone Town má aj niekoľko vynikajúcich obchodov so suvenírmi a veru je z čoho vyberať! Pri prechádzke narazíte na obchody s umeleckou drevorezbou, zanzibarské truhlice, oblečenie, koreniny a starožitnosti. Mnoho obchodov so suvenírmi sa nachádza pozdĺž Kenyatta Road vo Shangani a Gizenga ulice za starou pevnosťou.

Jozani forest, Zanzibar

Fakultatívny výletPríroda

Jozani forest

Prírodná lesná rezervácia je domovom vzácnych opíc Red Colobus (červená gueréza). Mimoriadne živé opičky sú veľmi fotogenické. Žijú tu aj ďalšie endemické druhy opíc a aj nepolapiteľný zanzibarský leopard (naposledy videný pred niekoľkými rokmi). Jozani má vynikajúci náučný chodník a skvelých sprievodcov. Mangrovníkový porast, hustý tropický les s typickými drevinami, no skutočná džungľa!

Zaujímavé miesta v okolí

Zanzibar, Zanzibar

PlážePríroda

Zanzibar

Vychýrené ostrovy ležiace v Indickom oceáne získavajú stále väčšiu popularitu. Turistov sem láka najmä prekrásne more s bielymi pieskovými plážami. Bohatý je tu tiež podmorský život, pri výbere ubytovanie teda treba dbať aj na lokalitu, každý kút je totiž jedinečný. Hoci sa do širšieho povedomia dostal Zanzibar (pôvodne Zandž barr – ostrov černochov) pomerne nedávno, má za sebou bohatú históriu pod nadvládou Arabov, Portugalcov či Británie. Každý z nich pritom zanechal na tomto rajskom území poznateľné stopy – islam, obchod z otrokmi či jeho konečné zrušenie.

Prison Island, Zanzibar

PlážePríroda

Prison Island

Pôvodný význam ostrova, ktorý vyplýva z názvu (prison – väzenie), už toto miesto dávno stratilo, ak ho vôbec niekedy naplno spĺňalo. V minulosti tu totiž boli krátkodobo umiestňovaní „neposlušní“ otroci a neskôr obyvatelia, ktorí sa nakazili epidémiou žltej horúčky. Dnes je však tento, asi kilometrový ostrov úplne bezpečný a populárny z omnoho krajších dôvodov. Od prvej polovice 20. storočia tu totiž začali chovať korytnačky obrovské, ktoré sú druhými najväčšími na svete. Môžu vážiť až približne 200 kg a dožívať sa neuveriteľných 200 rokov, čím pridávajú tomuto miestu jedinečné čaro a poskytujú zážitok, ktorý si na potulkách Zanzibarom určite nenechajte ujsť.

Múzeum princeznej Salme

Múzeum, ktoré je dielom renomovaného historika Saida al Gheitha, rozpráva príbeh o princeznej Salme, sultánovej dcére, ktorá v 19. storočí utiekla s nemeckým kupcom. Salme neskôr napísala Pamäte arabskej princeznej zo Zanzibaru.

Gueréza červená zanzibarská, Zanzibar

Príroda

Gueréza červená zanzibarská

Zaujímavým endemitom, na ktorý sú domáci patrične hrdí, je práve guaréza. Ide o druh opice, ktorá sa vyskytuje len na území zanzibaru a je priateľská až flegmatická. Najvýraznejšie sa od ostatných odlišuje najmä tým, že má len štyri prsty, chýba jej teda palec, ktorý je taký typický pre rady primátov. Vďaka systému, ktorý majú v národnom parku Jozani vybudovaný, sa môžete dostať až do tesnej blízkosti celých rodín guérezy. Možno ich tak pozorovať v prirodzenom prostredí a vychutnať si tu čaro miestnej prírody na dosah ruky.

Zala Park

Park ZALA (Zanzibar Land Animals – zanzibarské suchozemské zvieratá) dnes existuje vďaka finančnej podpore turistov. Jeho úlohou je inšpirovať miestnych, aby si začali vážiť divokú prírodu a jej zvieratá. Turisti si ale park užívajú tiež. Pešo, na bicykli alebo na kajaku môžu spoznať lesy, dedinky i mangrovníkové pobrežie.

Seaweed Centre

Centrála miestneho spoločenského života, ktorá dáva ženám z Paje dôležitú možnosť zarobiť si na živobytie zberom morských rias, z ktorých následne vyrábajú najrôznejšie voňavé bio mydlá, peelingy, a esenciálne oleje (používajú na to aj ingrediencie ako klinček, kokos alebo ostrovný med).

Stará mešita Kizimkazi

Aj keď sa táto mešita považuje za jednu z najstarších islamských budov na východnom pobreží Afriky, nevyzerá tak, pretože prešla niekoľkými renováciami. Keď sa pozriete do interiéru, prehliadnete si vyryté nápisy v arabskom a kúfskom písme z roku 1107 a 1770.

Koralová jaskyňa Mangapwani

Túto veľkú prírodnú jaskyňu miestni pôvodne využívali ako zdroj pitnej vody a je tiež spojená s obchodovaním s otrokmi v 18. a 19. storočí.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Superbrands