Lexington Hotel Miami Beach

**+

USA, Florida

3 68 recenzií

Celkové
hodnotenie
3
68 5

Titulná fotka
Lexington Hotel Miami Beach R
Lexington Hotel Miami Beach R
Lexington Hotel Miami Beach L
Lexington Hotel Miami Beach L
Lexington Hotel Miami Beach L
Lexington Hotel Miami Beach L
Lexington Hotel Miami Beach P
Lexington Hotel Miami Beach P
Lexington Hotel Miami Beach P
Lexington Hotel Miami Beach P
Lexington Hotel Miami Beach S
Lexington Hotel Miami Beach A
Lexington Hotel Miami Beach A
Lexington Hotel Miami Beach A
Lexington Hotel Miami Beach A
Lexington Hotel Miami Beach A
Lexington Hotel Miami Beach W
Lexington Hotel Miami Beach W
Lexington Hotel Miami Beach W
Lexington Hotel Miami Beach W
Lexington Hotel Miami Beach W
Lexington Hotel Miami Beach W
Lexington Hotel Miami Beach W
Lexington Hotel Miami Beach BD
Lexington Hotel Miami Beach BD
Lexington Hotel Miami Beach R
Lexington Hotel Miami Beach R
Lexington Hotel Miami Beach R
Lexington Hotel Miami Beach R
Lexington Hotel Miami Beach R
Lexington Hotel Miami Beach R
Lexington Hotel Miami Beach R
Lexington Hotel Miami Beach K
Lexington Hotel Miami Beach S
Lexington Hotel Miami Beach S
Lexington Hotel Miami Beach S

Priamo na pláži

Vysvetlenie piktogramov

Podrobné info o zájazde

V skratke o hoteli

Hotel Lexington Hotel Miami Beach sa nachádza priamo na Miami Beach s ponukou rôznych vodných športov. V tomto hoteli si oddýchnete, zrelaxujete na pláži a užijete si slnečné lúče Floridy.

Poloha

Hotel Lexington Hotel Miami Beach sa nachádza priamo na Miami Beach s ponukou rôznych vodných športov. Hotel je vzdialený približne 4 km od South Beach a slávnej štvrti Art Deco s reštauráciami, barmi, kaviarňami, butikmi a umeleckými výstavami. Medzinárodné letisko Miami je cca 18 km od hotela.

Vybavenie, ďalšie služby

Tento nefajčiarsky (8-poschodový) hotel ponúka ubytovanie v 145 izbách, dve reštaurácie/kaviarne a business centrum. V listnatých záhradách môžu hostia relaxovať pri bazéne i na slnečnej terase, kde si vychutnajú studený nápoj alebo občerstvenie pri bare pri bazéne. Samostatné parkovanie je možné za poplatok.
Šport a zábava: fitnes, vodné športy na pláži.

Ubytovanie

Štandardné izby: (22 m2) sú vybavené posteľou typu king alebo manželskou posteľou, vaňa alebo sprchový kút, sociálne zariadenie, SAT TV, telefón, Wi-Fi pripojenie, klimatizácia, trezor (za poplatok), kávovar,  žehlička/žehliaca doska (výhľad na oceán).

Stravovanie

  • Raňajky (formou bufetu).

Pláž

Miami Beach s ponukou rôznych vodných športov.

Oficiálna kategória: **+
Oficiálna stránka: https://www.redlion.com/miami-beach

USA

Bohaté prírodné i kultúrne bohatstvo, obrovská rozloha, poloha medzi oceánmi predurčuje Spojeným štátom americkým pozíciu lídra, nielen v svetovej ekonomike, ale aj v oblasti cestovného ruchu.

Hlavné mesto: Washington
Časový posun: -6h

Mena: Americký dolár
Kurz: 1€ = 1.1367 USD

Florida

Florida je často spájaná s veľkým množstvom kvetov, čo nie je vôbec náhodné, pretože v španielskom jazyku znamená Florida ,,kvetinový". Medzi najznámejšie národné parky patria močiare Everglades, ktoré obývajú rôzne živočíchy spoločne s krokodílmi a aligátormi. To, aký je medzi nimi rozdiel vám sprievodcovia rady povedia. Florida je známa aj pre mesto Orlando, kde sa nachádza hneď niekoľko zábavných parkov ako napríklad Universal Orlando Resort, v ktorom nájdete niekoľko zábavných svetov.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Islamorada, USA

Fakultatívny výlet

Islamorada

Islamorada alebo ,,dedina stromov'' sa nachádza na Floride. Názov patrí od španielskych prieskumníkov, ktorý sa kedysi nachádzali v tejto oblasti. Islamoradu zasiahol v roku 1935 hurikán Labour day, ktorý usmrtil 423 ľudí. Na ich počesť dali postaviť pamätník, kde je i popol zhorených obetí. Najznámejším obyvateľom Islamorady bol bývalý hráč baseballu, Ted Williams. Pri sčítaní ľudu v roku 2010 mala Islamorada približne 6120 obyvateľov.

MIAMI, Florida

Fakultatívny výletPláže

Miami

Najznámejším a najnavštevovanejším mestom Floridy je nepochybne Miami. Časť Miami Beach, kde sa nachádza prevažná väčšina luxusných hotelov, sa tiahne pozdĺž pláže severne od centra mesta. Miami Beach je preslávená dlhou piesočnatou plážou s azúrovo modrou farbou mora. Miami je však tiež mestom poznávania. Nájsť tu môžete napríklad morské akvárium s desiatkami morských obyvateľov. Navštevovaná je tiež Opičia džungľa. Samozrejmosťou sú aj zoologické a botanické záhrady a múzea. Južná časť miamskej pláže - South Beach - bola v roku 2008 vyhlásená za najlepšiu mestskú pláž sveta.

Florida a Key West, Florida

Fakultatívny výletPláže

Florida a Key West

Key West je reťazec ostrovov (cca 290 km) privesený na juhovýchodný cíp Floridy a tiahnúci sa oblúkom na juhozápad do Atlantiku. Oficiálny počet ostrovov nie je k dispozícii, ale ich počet sa odhaduje na 800, roztrúsených na cca 6995 km2 korálových útesov. 42 ostrovov je spojných cca 182 km dlhou US1 alebo Overseas Highway. Ak nerátame toto spojenie, väčšina ostrovov je prístupná iba z vody. Práve toto umožnilo, že si územie zachovalo svoj pôvodný vzhľad. Dnes sú ostrovy chránené prostredníctvom Florida Keys National Marine Sanctuary.(rezervácia). Stále sa tu predovšetkých rybárči, opaľuje a potápa, zatiaľ čo nočný život sa obmedzuje na večere v reštauráciách a posedení v baroch. Atmosféra je odlišná od iných častí Floridy - skôr to pripomína Karibik než Spojené štáty.
Jeden z najslávnejších obyvateľov tejto oblasti, Ernest Hemingway, bol typickým predstaviteľom života na Keys, a od doby, kedy tu žil, písal a rybárčil sa len málo zmenilo.

Zaujímavé miesta v okolí

South Beach, USA

Pláže

South Beach

Keď sa povie Miami, každý sa v predstavách presunie na slnečné a horúce pláže Atlantického oceánu. Tou najobľúbenejšou je pre miestnych aj turistov z celého sveta jednoznačne SoBe, ako znie tunajšie pomenovanie pre South Beach. Jej rozvoj sa začal už začiatkom 20. storočia, no v roku 1926 ju z veľkej časti zasiahol hurikán, a tak sa jej história musela začať písať odznova. Aj napriek daným udalostiam je dnes táto vychytená pláž s farebnými búdkami pre plavčíkov jednou z najrušnejších.

 

Downtown Miami, USA

HistóriaKultúra

Downtown Miami

Historické centrum Miami je priam povinnou zastávkou, nech už prechádzate ktoroukoľvek časťou Floridy. Hlavnou pamiatkou tejto štvrte rozliehajúcej sa po boku Miami River, ktorú určite neprehliadnete je Freedom Tower, takmer 80-metrová veža v stredomorskom štýle. Dokončená bola v roku 1925 a pôvodne slúžila ako ústredie The Miami News. V súčasnosti tu môžete nájsť múzeum súčasného umenia. Po dávke umenia a histórie vás zláka nezabudnuteľná atmosféra American Airlines Arena, kde si môžete pozrieť niektorý zo zápasov NBA alebo zažiť koncert známeho umelca.

Little Havana, Florida

PlážeKultúra

Little Havana

Asi hodinu vzdušnou čiarou od skutočnej Havany sa nachádza miesto, ktoré ako by jej z oka vypadlo. Pravé kubánske špeciality a vôňa cigár, ktorá prenesie do exotickej Kuby každého nájdete na každom rohu aj na území Miami. Little Havana, ponúkajúca všetko, o čom ste snívali a čo ste zatiaľ nestihli zažiť, ak ste nenavštívili prvú komunistickú krajinu na západnej pologuli. Prostredie dotvára aj park Maxima Gomeza, známy ako Domino Park, ktorý ponúka lokálne reštaurácie a podniky, vďaka čomu tu dosiahnete autentický zážitok.

 

Everglades, Východ USA

Príroda

Everglades

Prírodná rezervácia zriadená len pomerne nedávno (1947) prezidentom Harrym S. Trumanom má v súčasnosti plochu väčšiu ako 610 tisíc hektárov. Typickým pre toto prostredie sú husté mangrovníkové háje, rozsiahle močiare a – aligátory. Jeho nadmorská výška je prekvapivo úplne minimálna, pohybuje sa medzi hodnotami 0 až 2,4 m.n.m. Neobyčajný zážitok, ktorý toto prostredie ponúka, sú takzvané „airboats“, teda vznášadlá poháňané vrtuľami a dosahujúce rýchlosť až 70 km/h.

Historický Key West, USA

Iné atrakcie

Historický Key West

Historické centrum mesta Key West, alebo aj inak nazývané ako Staré Mesto má rozlohu približne 16 km2. V tejto časti mesta nájdete rôzne zaujímavosti ako dom Ernesta Hemingwaya, Múzeum námorného dedičstva Mel Fisher, Baziliku sv. Márie hviezdy mora, salónik Kapitána Tonyho a mnoho iných. Tieto miesta sú od seba vzdialené len pár metrov a každá jedna z nich hovorí iný zaujímavý príbeh. Dokonca veľmi veľa domácich by vám vedelo porozprávať zaujímavé zážitky z tohto miesta.

Key West, USA

Iné atrakcie

Key West

Key West je ostrov a mesto v úžinách Floridy na severoamerickom kontinente. Mesto leží na najjužnejšom konci americkej najdlhšej cesty spájajúcej sever a juh Spojených štátov. Key West, najjužnejší bod v Spojených štátoch, je známy pre vodné športy, rušný nočný život, pláže, historické pamiatky a architektúru.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness