Patong Resort

***

Thajsko

4.1

Celkové
hodnotenie
4.1
117 5

Patong Resort TE
Patong Resort A
Patong Resort P
Patong Resort P
Patong Resort GA
Patong Resort A
Patong Resort GA
Patong Resort P
Patong Resort P
Patong Resort P
Patong Resort W
Patong Resort W
Patong Resort W
Patong Resort W
Patong Resort WEL
Patong Resort W
Patong Resort BD
Patong Resort W
Patong Resort W
Patong Resort W
Patong Resort P
Patong Resort P
Patong Resort P
Patong Resort A
Patong Resort WEL
Patong Resort PE
Patong Resort L
Patong Resort TE
Patong Resort WEL
Patong Resort P

Podrobné info o zájazde

V skratke o hoteli

Hotel Patong Resort sa nachádza asi 200 metrov od dlhej piesočnatej pláže v pokojnej bočnej uličke. Príďte si vychutnať kontinentálne raňajky, ako štart do nového dňa a pokračovať budete relaxom a oddychom na pláži alebo v bazéne.

Poloha

Hotel Patong Resort sa nachádza asi 200 metrov od dlhej piesočnatej pláže v pokojnej bočnej uličke. V centre nájdete množstvo reštaurácií a barov, obchody, do ktorých sa dostanete pešo za pár minút. Transfer z letiska Phuket trvá cca 1 hodinu.

Vybavenie, ďalšie služby

Rezort s 325 izbami je rozmiestnený v štyroch budovách, má lobby, kaviareň, kozmetický salón, kaderníctvo a taliansku reštauráciu. K dispozícii sú tiež dva bazény a detský bazén. Pri bazéne sú k dispozícii bezplatné ležadlá a slnečníky. Wi-Fi pripojenie na internet je k dispozícii zadarmo v obchode Emerald. Rôzne vodné športy na pláži Patong (za poplatok), masáže (za poplatok) a v Kathu sú 2 golfové ihriská.

Ubytovanie

  • Dvojlôžková izba Superior: (27 m²) všetky izby sú vybavené vaňou alebo sprchovým kútom, klimatizáciou, trezorom, telefónom, SAT TV, minibarom, setom na kávu a čaj, balkónom alebo terasou, umiestnené na záhrade.
  • Pavilón Wing/Deluxe: (35 m²) rovnaké vybavenie ako v dvojlôžkovej izbe Superior, navyše sú priestrannejšie a nachádzajú sa v hlavnej budove alebo v prístavbe.
  • Izba Premium Deluxe: (45 m²) rovnaké vybavenie ako v dvojlôžkovej izbe Superior, navyše sú priestrannejšie a nachádzajú sa v hlavnej budove alebo v záhradnej časti.

Stravovanie

Možnosť stravovania v klimatizovanej nefajčiarskej reštaurácii s oddelenou fajčiarskou časťou. Ubytovacie zariadenie ponúka stravovanie formou polpenzie a plnej penzie. Kontinentálne raňajky formou bufetu zaručujú dobrý štart do dňa a na obed sa podávajú jedlá à la carte. Na večeru si môžete objednať menu. K dispozícii je výber z mnoho nealkoholických nápojov. 

Pláž

krásna piesková pláž Patong, rôzne vodné športy na pláži Patong.

Oficiálna kategória: ***
Oficiálna stránka: www.patongresorthotel.com

Thajsko

Vitajte v Oriente, v krajine, kde sa mieša fascinujúca starodávna kultúra a súčasnosť. Thajsko je exotická krajina, a to doslova – príroda, pamiatky, kuchyňa, ľudia, spôsob života a myslenia, náboženstvo. To všetko vytvára úžasný mix zážitkov, ktorý vás prenesie do exotického sveta. Aj keby ste navštívili Thajsko stokrát, vždy budete mať čo objavovať.

Hlavné mesto: Bangkok
Časový posun: +5h

Mena: Thajský baht
Kurz: 1€ = 38,289 THB

Klimatický diagram

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Island Safari, Thajsko

Iné atrakcie

Island Safari

Neodmysliteľným zážitkom v Thajsku je deň strávený v safari parku, kde si môžete vyskúšať sa previesť na chrbte slona cez hustú džungľu, či sa stretnúť s opičkami. Tiež Vás neminie jazda na vozíku ťahanom volom, rybie wellness a ukážka thajského kulinárskeho umenia. Čaká Vás i nezabudnuteľná šou thajského boxu. Island Safari sa pýši dlhoročnou tradíciou a ponúka množstvo atrakcii, ktoré prilákajú nejedného turistu.

Chrám Chalong, Thajsko

História

Chrám Chalong

Thajsko sa považuje za zem budhistických chrámov. Jeden z nich, Wat Chalong, postavený v 19. storočí patrí k najkrajším, najväčším aj najnavštevovanejším na celom ostrove. Chrám je dodnes aktívne využívaný mníchmi a tak z času na čas môžu byť turisti svedkami rôznych budhistických obradov. Miesto je nasiaknuté spirituálnou atmosférou, ktoré občas prerušia výbuchy petárd z konštrukcie podobnej tehlovej peci. Tento rituál je formou vzdania vďaky za splnené prianie.

Socha Veľkého Budhu, Thajsko

HistóriaKultúra

Socha Veľkého Budhu

Veľký Budha alebo Big Budha je 12 metrov vysoká zlatá socha, ktorá  bola postavená v roku 1972. Je ho vidieť už zďaleka ako si majestátne sedí a rozhliada sa po krajine. K soche sa dá dostať výstupom po tzv. „Dračích schodoch“. Keď vystúpite niekoľko desiatok schodov, môžete si spolu s ním užívať nádherný výhľad na ostrov Koh Phangan. Cestou hore si všimnete nádherné schodisko a pozdĺž neho posvätné hady, ktoré sa nazývajú Naga, a ktoré chránili Budhu pokiaľ spal.

Phuket, Thajsko

História

Phuket

Phuket je miesto, kde si rozšírite svoje obzory a zároveň si prídete na svoje v každom smere vášho záujmu. Každý, kto toto miesto navštívil vám potvrdí, že jeho kúzlo sa len ťažko vystihuje tými správnymi slovami. Phuket je jedným z thajských ostrovov, ktorý sa nachádza v Andamanskom mori približne 867 kilometrov od Bangkoku. Je obľúbeným turistickým centrom s príjemným počasím a bohatou históriou. Prírodné krásy lákajú turistov na pláže a okolité ostrovy. Koralové bariéry, kopce vhodné na turistiku a pokojné more ponúkajú množstvo aktivít.

Koh Kai, Thajsko

PlážeKultúraPríroda

Koh Kai

Návštevníkov ostrova Koh Kai čaká okrem nádhernej krajiny i zážitok zo šnorchlovania. Turisti môžu obdivovať dych vyrážajúcu krásu obzvlášť na západnej strane, kde sa nachádzajú biele piesočné pláže. Koh Kai, nazývaný aj kurací ostrov vďačí svojmu menu skale, rastúcej priamo z ostrova. Vietor ju za tisícročia vytvaroval do siluety kuracej hlavy. Maličký ostrov pozostáva len zo snehobielej pláže a stromov, ktoré poskytujú životodarný tieň. Počas prílivu takmer niet kam uhnúť, no v čase odlivu sa objavuje pás pobrežia široký niekoľko metrov a z mora sa vynorí piesková cestička na susedný ostrovček Taap.

Phi Phi Don, Thajsko

KultúraPríroda

Phi Phi Don

Členitý ostrov má dĺžku 8 km a šírku 2,5 km. Phi Phi Don je ostrov pre milovníkov prírody, potápania a šnorchlovania. Čakajú na Vás nádherné zátoky s plážami, pahorkami, ktoré obrastá tropická vegetácia a ovinuje tyrkysovo modrá voda. Svojím tvarom pripomína presýpacie hodiny. Je jediný ostrov, na ktorom je možné sa ubytovať. Pri tsunami v roku 2004 bola infraštruktúra ostrova úplne zničená. Hneď po nej začala obnova.

Súostrovie Phi Phi, Thajsko

PlážePríroda

Súostrovie Phi Phi

Súostrovie šiestich ostrovčekov, z ktorých hlavné sú Koh Phi Phi Don a Koh Phi Phi Leh. Vysoké kopce, úžasné pláže, smaragdovo zelené more, koralové útesy a farebný podmorský život vytvára čarovnú scenériu. Preto sem každoročne prichádzajú cestovatelia z celého sveta, ktorí sa chcú nechať očariť tropickým rajom. Phi Phi ponúka všetko potrebné pre nezávislých cestovateľov, aj pre náročných klientov vyžadujúcich si dokonalý hotelový servis.

Príroda

Zálivy Pilae a Loh Samah

Phi Phi Lee, juhozápadne od mesta Phi Phi Don, vyzerá na prvý pohľad ako miesto vysokých chladných, ponurých a nehostinných skalných útesov. Napriek tomu tu leží nejedna z obľúbených zátok Thajska. Určite sem patria i menšie zálivy Pilae a Loh Samah, ktoré sú menej preplnené. Zálivy sú skvelým miestom pre milovníkov potápania. Obdivujte rajskú pláž v tyrkysových vodách obklopenú vysokými balvanmi, ktoré zo zálivov robia takmer neviditeľné miesto.

Phang Nga, Thajsko

KultúraPríroda

Phang Nga

Zátoka Phang Nga je jedným z najkrajších miest celého ostrova. Nachádza sa pri nej aj malý ostrovček, kde sa natáčal film Muž so zlatou zbraňou. Najlepším spôsobom ako preskúmať túto zátoku je plavba loďou, ktorá vás dostane na miesta, kde sa budete cítiť ako v inom svete. Zátoka Phang Nga je na lodné výlety ako stvorená. Desiatky ostrovov, ostrovčekov a skalísk týčiacich sa z hladiny, na severe a severozápade lemovaná mangrovovými lesmi. Scenéria je fascinujúca a výhľady sa neustále menia.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness