Hotel Piandineve

****

Taliansko, Trentino, Passo del Tonale

bez recenzií

Zasnežený hotel
Interiér hotela
Ubytovanie a výhľad
Ubytovanie
Ubytovanie
Reštaurácia
Občerstvenie
Reštaurácia
Posedenie
Posedenie
Fitness
Wellness

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Dieťa do 8 rokov zdarma

Wi-Fi

Wellness

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Hotel sa nachádza  v známom lyžiarskom stredisku Passo Tonale medzi parkom Adamello –Brentaa národným parkom Stelvio vo výške 1800 m. Sneh je zaručený aj v mimosezónevďaka ľadovcu Presena a efektívnemu systému na výrobu ľadu.   


Poloha

v blízkosti zjazdovky • 100 m od lanovky •  asi 500 m od najbližšieho malého mestečka •zastávka skibusu 100 m od hotela

 


Ubytovanie

dvojlôžkové izby s možnosťou 1 alebo 2 prísteliek • kúpeľňaso sprchou,  WC • sušič vlasov • telefón • SAT TV • trezor


Stravovanie

polpenzia • raňajky rozšírený bufet • večere formou bufetu • nápojek večeri: voda a domáce víno • vianočná a silvestrovská večera v cene


Vybavenie a služby hotela

recepcia • Wi-Fi zdarma • reštaurácia • bar • TV miestnosť • discopub taverna • miestnosť na odkladanie lyží • parkovisko podľadostupnosti zdarma • garáž za poplatok 10 EUR/deň • vstup do wellness za poplatok 10 EUR/vstup • sauna, vírivka,solárium, masáže (na vyžiadanie) a skrášľovacie centrum  za poplatok • fitnes


Pre deti

postieľka na vyžiadanie za poplatok 10 EUR/noc (platba na mieste) •mini klub • detské menu • herňa

 


Poznámka

pobyt možný od 3 nocí v období 14.12.-21.12.2019 s nástupom denne• v ostatných termínoch od 7 nocí s nástupom v sobotu • domácezvieratá nie sú povolené

 


Oficiálne hodnotenie

****

Celková cena zahŕňa

ubytovanie s polpenziou na osobu • nápoje k večeri (voda a domáce víno)

 


Celková cena nezahŕňa

Povinné poplatky:
pobytová taxa 1,50 EUR/os./noc (platba na mieste)

 

Obľúbené letoviská, už od 600 km od Bratislavy, piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, živé promenády s obchodíkmi, kaviarňami, pizzeriami, reštauráciami a barmi, talianska zmrzlina, chutná talianska kuchyňa, komfortne vybavené apartmány s kuchynkami a rodinne vedené hotely v blízkosti pláží, zábavné a vodné parky a historické mestá. Vitajte na talianskom Jadrane.

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Diavolezza, Švajčiarsko

Príroda

Diavolezza

Diavolezza má nadmorskú výšku 2 978 metrov nand morom a nachádza sa medzi Munt Pers a Piz Trovat. Pred mnohými rokmi v tejto oblasti žila nádherná horská víla. Zriedkakedy ju videli lovci a potom obdivovali pri da la Diavolezza Lej, kde sa chodila kúpať. Každý mladý lovec ju prenasledoval cez skaly až na jej hrad. Jeden lovec za druhým zmizol. Aratschovi, mladému mužovi z dediny sa stalo to isté. Všetci o tom hovorili, no predpokladali, že niekde padol a tak sa zabil. Ak však niekto bol vonku za súmraku, vo vetre počul plačlivý hlas, ktorý volal "Mort AIS Aratsch" (Aratsch je mŕtvy).

Malcesine, Taliansko

HistóriaKultúra

Malcesine

Malcesine je mestečko nachádzajúce sa na pobreží jazera Garda v provincii Verona. V Malcesine sa nachádzajú dve zaujímavé turistické atrakcie a to sú Castello Scaligero a Palazzo dei Capitani. Castello Scaligero je hrad postavený už v 13. storočí. V jeho hradbách boli nájdené pozostatky etruskej hrobky. V súčasnosti môžete na hrade nájsť múzeum prírody jazera Garda a Monte Baldo. Palazzo dei Capitani je krásny palác postavený takisto v 13. storočí, ktorý sa v súčasnosti využíva na výstavu fotografií a umeleckých diel.

Príroda

Lago d´Iseo

Iseo alebo Isejské jezero nájdete v provincii Brescia a Bergamo v talianskej Lombardii. Je štvrténajväčšie jazero medzi severotalianskymi podalpskými jazerami a obsadzuje celkovo šiestu priečku medzi najväčšími jazerami v celom Taliansku.  Nachádza sa asi 50 km severozápadne od Brescie. Jazero má ľadovcový pôvod a je zasadené d údolia Valcamonica. Jeho rozloha je 65,3 km²  a leží v nadmorskej výške 185 m. Na dĺžku má 25 kilometrov a v svojom najhlbšom bode dosahuje hĺbku 251metrov. V jeho vnútri sa nachádza jeden z najväčších jazerných ostrovov v Európe - Monte Isola a tiež dva menšie ostrovy Isola di Loreto a Isola di S. Paolo, ktoré patria do súkromného vlastníctva dynastie Baretta.

Engadin, Švajčiarsko

HistóriaKultúra

Engadin

Engadin sa nachádza vo švajčiarskom kantóne Graubünden . Je to jedna z najvyšších obývaných dolín v Európe. V lesoch Engadinu by ste našli najmä veľké jelene, kamzíky či orlov. V tejto dedinke sa tradične každú zimu koná zimná jazda na saniach ťahaných koňmi. Nikto však nevie kedy táto tradícia začala. Počas tejto udalosti sú obyvatelia mesta odetí do typických čiernych a červených šiat a kone sú ozdobené rôznymi ozdobami a perím. Počas celodennej jazdy všetci spoločne hodujú a sú radi, že žijú v takejto krásnej dedinke.

Corvatsch - Hahnensee - St. Moritz, Švajčiarsko

Príroda

Corvatsch - Hahnensee - St. Moritz

Výlet, ktorý je balzamom pre oči i dušu. Počas prechádzky krásnou prírodou si môžete vychuntať výhľad na okolitú krajinu, oddýchnuť si na viacerých odpočívadlách s lavičkami a spraviť si tu napríklad aj piknik. Svoje unavené nohy môžete nechať oddýchnuť v rieke, v ktorej si takisto môžete i zaplávať. Trasa je veľmi vhodná aj pre rodiny s deťmi.

Messnerovo horské múzeum „V oblakoch“, Taliansko

HistóriaKultúra

Messnerovo horské múzeum „V oblakoch“

Messnerovo horské múzeum je múzejný projekt vytvorený talianskym horolezcom Reinholdom Messnerom v južnom Tirolsku a v severnom Taliansku. Múzeum je zamerané na vzdelávanie návštevníkov a zaoberá sa dejinami horského a horolezeckého putovania, históriou mýtických hôr a históriou horských obyvateľov. Pozostáva z piatich múzeí so sídlom na šiestich rôznych miestach: Firmian, Juval, Dolomity, Ortles, Ripa a Corones. Pričom hlavná expozícia sa nachádza v múzeu Firmian a zobrazuje vzťah človeka s horami.

Monte Baldo, Taliansko

Príroda

Monte Baldo

Monte Baldo, pohorie v talianskych Alpách a vyznačuje sa pozoruhodnou geografickou jedinenčnosťou. Jeho hrebeň je totiž súbežný s jazerom Garda. Pohorie je tiež prezývané ako záhrada Európy, a to vďaka veľkému počtu rozmanitých druhov kvetín, ktoré tu rastú. Na pobreží jazera Garda môžete vidieť rásť olivovníky a o niečo vyššie nájdete napríklad gaštany. Na svahu môžete tiež navštíviť pútnické miesto, svätyňu Panny Márie.

St. Moritz, Švajčiarsko

KultúraPríroda

St. Moritz

St. Moritz je viac ako len známe rekreačné stredisko. Mestečko je považované za rodisko alpskej turistiky a dvakrát hostilo zimné olympijské hry. Čo, ale mnohí nevedia, St. Moritz sa stal najprv slávnym vďaka svojim minerálnym prameňom, ktoré boli objavené pred 3000 rokmi. Práve pramene boli pomyselným základným kameňom pre vznik mesta, známeho ako letné kúpeľné letovisko. St. Moritz, sa síce nachádza v nadmorskej výške 1 856m, no môže sa pochváliť vysokým počtom slnečných dní. Aj vďaka tomu je slnko známe ako symbol St. Moritz od roku 1930.

Merano, Taliansko

Iné atrakcieKultúra

Merano

Merano je všeobecne známe ako kúpeľná oblasť. Je umiestnené v kotline, obklopené horami siahajúcimi až do výšky 3335 metrov nad morom a leží pri vchode do údolia Passeier a Vinschgau.V minulosti bolo mesto vďaka jeho skvelej polohe obľúbeným miestom pre niekoľkých vedcov a literárnych umelcov - Franz Kafka, Ezra Pound, Paul Lazarsfeld, no tiež cisárovná Alžbeta, ktorá ocenila miestne mierne podnebie. Táto oblasť je taktiež dobre známa svojimi bielymi a červenými vínami a vinicami, ktoré sa tiahnu priamo do mesta.

Oddych v kúpeľoch, Taliansko

Iné atrakcie

Oddych v kúpeľoch

Kúpele Merano sa elegantne integrovali do panorámy kúpeľného mesta Merano.Vo vnútri tejto štýlovej lineárnej sklenenej a oceľovej budovy je rozsiahle centrum pre zdravie, pohodu a wellness. Dlhoročná tradícia v meste Merano ako kúpeľného mesta dala tomuto nádhernému centru nádych excelentnosti a holistickosti. Kúpele Merano v južnom Tirolsku, ktoré sú otvorené 365 dní v roku, zahŕňajú 25 bazénov v interiéri a exteriéri, rôzne sauny, kúpeľný park s rozlohou 52 000 m², Spa & Vital area, Medical Spa, Fitness Centrum a bistro.

Bolzano, Taliansko

HistóriaKultúra

Bolzano

Stredoveké centrum mesta Bolzano tvoria gotické a rímske kostoly. Dvojjazyčné označenie mu dávajú chuť mesta na križovatke talianskych a rakúskych kultúr. Súzvuk susedných národností a tamojšie prírodné či kultúrne atrakcie ho robia obľúbenou turistickou destináciou. Medzi obľúbenými pamiatkami nájdete sochu speváka Walthera von der Vogelweide, archeologické múzeum s múmiou Ötziho, gotickú katedrálu, pamätník víťazstva a mnohé iné. Bolzano je mesto s bohatou kultúrou, v ktorom sa rozhodne nebudete v žiadnom prípade nudiť.

Caneva World, Taliansko

Iné atrakcie

Caneva World

Tento filmový a vodný svet vám zabezpečí dokonalé zážitky. Nielenže si budete môcť vychutnať filmy z rôznych tematických celkov ale takisto si budete môcť dosýta vychutnať vodný svet. Vo filmovej časti si môžete pozrieť rôzne akčné filmy, thrillery či klasické filmy. V časti vodného sveta nájdete veľké množstvo vodných atrakcií a bazénov. Je to ideálne miesto na trávenie času s rodinou alebo priateľmi. Vo vodnom svete sa nachádza vulkanický ostrov s potokmi, lesmi či jaskyňami. Tiež tu môžete stretnúť karibských pirátov alebo zažiť zápas o vlastný život pred žralokmi.

Iné atrakcieKultúra

Piazza dei Signori

Nádherné námestie Piazza dei Signori je najlepším východiskovým bodom na potulkách Veronou. Toto námestie je pre Veronu rovnako typické ako známy Júliin balkón a zobrazuje sa aj na mnohých pohľadniciach. Disponuje veľkým počtom architektonicky významných budov, ktoré majú aj veľký historický význam. Nájdete tu množstvo renesančných palácov, z nich za obhliadku jednoznačne stoja Palazzo degli Scaligeri a Palazzo del Comune. Najznámejšou budovou na tomto námestí je Loggia del Consiglio, ktorú postavil v roku 1476 Fra Giocondo a je príznačná svojou ohromujúcou fasádou s pôsobivými oknami s dvoma stĺpmi. Námestie sa však často prezýva aj „Piazza Dante“ keďže veľkou dominantou tohto námestia je socha venovaná básnikovi Dante Alighierimu postavená v roku 1865.

Iné atrakciePríroda

Torre dei Lamberti

Keď sa povie Verona, väčšina z nás si automaticky predstaví Júliin balkón, alebo Arénu, kde sa už nekonajú gladiátorské zápasy ale hráva divadlo, prípadne sa chcú pozrieť z veže Torre dei Lamberti. Ak však patríte medzi milovníkov prírody a umenia tak Torre dei Lamberti pri návšteve tohto mesta nesmiete vynechať. Ide o renesančnú záhradu, ktorú viacero odborníkov radí do zoznamu najpôvabnejších záhrad. Záhrada nesie meno rodiny Giustiovcov, ktorí imigrovali do Verony v 14.storočí aby si tu založili fabriku na výrobu vlny. Keďže sa tomuto obchodu darilo, rodina nadobudla časom značný majetok a rozhodla sa pre objednanie francúzskej záhrady. Je pravdou, že Torre dei Lamberti je skutočnou pastvou pre oči, pretože bola vystavaná v geometrických obrazcoch, jej štrkové cestičky lemujú štíhle aleje a všade, kam vám oko dovidí záhradu zdobia rôzne sochy a fontánky. Tak, ako býva zvykom pri takýchto záhradách, ani tu nechýba malý labyrint. Nejde síce o pôvodný, ktorý tu bol už od 16.storočia ale vznikol trochu neskôr – v roku 1786 a navrhol ho architekt Luigi Trezza z Verony.

Kultúra

Casa di Giulietta

Casa di Giulietta je najnavštevovanejšia pamiatka Verony. Ide o dom zo 14.storočia, do ktorého umiestnil Shakespeare dej jedného z jeho najznámejších diel – Rómeo a Júlia. Najikonickejším prvkom domu je balkón, spod ktorého Rómeo vyznával city jeho zakázanej láske Júlii. Dom si však nevybral náhodou pretože v skutočnosti bol dom vážne starovekým rodovým sídlom rodiny Capuletovcov. Zaujímavosťou však je, že William Shakespeare sa ževraj na tomto mieste nebol nikdy pozrieť. Počas histórie Casa di Giulietta slúžila na rôzne účely, sídlila tu napríklad istého času lekáreň, hotel či hospic. Od 14.storočia dom prešiel viacerými rekonštrukciami, jednou z posledných väčších bola rekonštrukcia v roku 1937-1940, za ktorú zodpovedal Antonio Avena. Svoju pozornosť sústredil hlavne na rekonštrukciu slávneho balkónu a zameral sa na zakomponovanie pôvodných mramorových fragmentov.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR