Hotel Punta Negra

****

Taliansko, Sardínia, Alghero

bez recenzií

Galéria Hotel Punta Negra ****
Hotel Punta Negra ****
Ostatné Hotel Punta Negra ****
Ostatné Hotel Punta Negra ****
Ostatné Hotel Punta Negra ****
Ostatné Hotel Punta Negra ****
Ostatné Hotel Punta Negra ****
Ostatné Hotel Punta Negra ****
Ostatné Hotel Punta Negra ****
Ostatné Hotel Punta Negra ****
Ostatné Hotel Punta Negra ****

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Low Cost

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Idylický a romantický hotel na prekrásnej pláži západného pobrežia Sardínie, pre všetky romantické duše.


Poloha

Priamo pri piesočnatej pláži Punta Negra• letisko Alghero cca 6 km • staré mesto s prístavom cca 7 km

Pláž

Piesočnatá pláž Punta Negra (slnečníky a ležadlá zdarma)

Ubytovanie

Balkón alebo terasa • klimatizácia • kúpeľňa s WC • sprcha alebo vaňa • Wi–Fi (zdarma) • TV • sušič vlasov • telefón • trezor • minibar (za poplatok) • room service (od 9:00-21:00 za poplatok)
Typy izieb: 2-lôžková(18-20m2, balkón alebo terasa, za doplatok výhľad na more), Jednolôžková izba (18m2 balkón alebo terasa, za poplatok výhľad na more) • Family Room s možnosťou 2 prísteliek

Stravovanie

Raňajky. Za doplatok polpenzia (bufetové predjedlá, dezerty, hlavné jedlo výber z 3-4 jedál), možnosť vymeniť večeru v Ala Carte, za zľavu vo výške 50% z konzumácie

Reštaurácie

La Luna (a la carte reštaurácia), Punta Negra (hlavná reštaurácia, vnútorné sedenie)

Pre deti

Detský bazén • detské ihrisko


Oficiálne hodnotenie

****

V skratke o hoteli

Celkom 86 izieb • hlavná budova s 3ma poschodiami • vstupná hala s 24 hodinovou recepciou • Wi – Fi (zdarma) • 2 reštaurácie • bary • 2 bazény s morskou vodou (slnečníky a ležadlá zdarma) • detský bazén • fitnes centrum

Celková cena zahŕňa

leteckú dopravu low cost dopravcom, ubytovanie, stravovanie podľa objednania, poistenie insolventnosti, delegáta CK (len na telefóne, bez osobnej asistencie), servisné poplatky (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, iné poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) shuttle transfer v zahranicí (doba čakania na letisku po prílete do 50 min, po nahlásení v príletovej hale, palivový príplatok

Celková cena nezahŕňa

pobytovú taxu, komplexné cestovné poistenie – viac informácií v CK SATUR; Pobytová taxa – platí sa na mieste v ubytovacom zariadení, zväčša prvý alebo posledný deň pobytu. Jej výška závisí od kategórie ubytovania, pričom sa pohybuje vo výške 0,50-4,00 EUR/izba/deň. Aktuálna sadzba bude známa po 1.1.2020 a bude uvedená v písomných informáciách k zájazdu

Obľúbené letoviská, už od 600 km od Bratislavy, piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, živé promenády s obchodíkmi, kaviarňami, pizzeriami, reštauráciami a barmi, talianska zmrzlina, chutná talianska kuchyňa, komfortne vybavené apartmány s kuchynkami a rodinne vedené hotely v blízkosti pláží, zábavné a vodné parky a historické mestá. Vitajte na talianskom Jadrane.

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Ostrov je jedinečný a jeho čaro spočíva okrem iného aj v tom, že ho turisti z európy objavili na mape atraktívnych destinácií pomerne neskoro. Návštevníka očarí takmer nedotknutá príroda, nádherné azúrové more a piesočnaté pláže, na ktoré sú obyvatelia ostrova patrične hrdí.

Sardíniu mnohí nazývajú aj Ostrovom piatich farieb. Ružová symbolizuje plameniaky, divé ruže, na jar kvitnúce pivónie a jedinečnú energiu tunajších žien, zelená lesy, žltá slnko, modrá more a oblohu, poslednou farbou je strieborná, symbolizujúca historické mesto Nora. Pre tých, ktorí milujú históriu a architektúru, ostrov ponúka asi tritisíc vyhliadkových obranných veží, rímske a púnske mestá s kamennými amfi teátrami a kúpeľmi alebo svetoznáme nuraghy, ktorými je územie doslova posiate. O Sardínii sa hovorí aj ako o Karibiku Stredomoria. Slnečné lúče väčšinu dní v roku, nádherná príroda, malebné pláže s bielymi kamienkami, ktoré obmýva raz krištáľové, raz azúrové more, to len potvrdzujú.

COSTA SMERALDA
Oblasť, ktorá sa pýši mnohými nádhernými plážami, zaujímavými miestami a exkluzívnymi hotelmi, je najluxusnejšie miesto na Sardínii, navyše s vynikajúcimi podmienkami na šnorchlovanie a potápanie. O popularitu sa postaral aj istý bohatý šejk, ktorý si ju zamiloval a kúpil pozemky asi na 50 km severného pobrežia.

PALAU
Palau je jedným z najkrajších prímorských miest na pobreží Costa Smeralda. Z prístavu Palau vychádzajú trajekty na Korziku a súostrovie La Maddalena. V jeho okolií sa nachádza veľa zálivov, romantických zátok, nedotknutých pláží a malých skalanatých ostrovov vynárajúcich sa z krištáľovo čistého mora bohatého na podmorský život. Transfer z letiska v Olbii trvá 20 minút.

BAJA SARDINIA
Turisticky atraktívne stredisko pre tých, ktorí chcú tráviť dovolenku aktívne. Nájdu tu peknú pláž s množstvom vodných športov, barov, reštaurácií a obchodíkov v centre strediska alebo menšie, romantické pláže v okolitých zálivoch. V stredisku je vodný park Baia Sardínia s množstvom vodných atrakcií pre deti i dospelých, toboganov a šmykľaviek. Vo vzdialenosti len 5 km je exkluzívne stredisko Porto Cervo, ktoré očarí atmosférou luxusných značkových obchodov a reštaurácií, či jachtový prístav, v ktorom môžete stretnúť niektorú zo svetových celebrít, fi lmových hviezd alebo niekoho z kráľovskej rodiny. Neďaleko sa nachádza i golfové stredisko Pevero. Transfer z letiska v Olbii trvá približne 30 minút.

GOLFO ARANCI
Malé mestečko s asi 2 000 celoročne žijúcimi obyvateľmi je situované asi 20 km severne od Olbie a len 5 km južne od Porto Rotondo jedného z najznámejších letovísk Costa Smeraldy. Je známe svojimi krásnymi plážami, v okolí je asi 20 pláží, niektoré sú vybavené ležadlami, slnečníkmi a barmi a iné naopak, sú jednoduché a nevybavené - len voľná príroda bez zásahu človeka. Mestečko sa nachádza v nádhernej zátoke s krásnym výhľadom na more a tiež výhľadom na ostrov Figarolo (neobývaný voňavý ostrov s borievkami, levanduľami a rozmarínom). Na promenáde sú aj detské ihriská a detské zábavné parky. Nachádza sa tu malý turistický a rybársky prístav. Golfo Aranci je tiež veľmi známe výskytom voľne žijúcich delfínov, ktoré je možné bežne pozorovať. Transfer z letiska v Olbii trvá asi 20 minút. BUDONI Nachádza sa na východnom pobreží Sardínie. V Budoni môžete obdivovať krásne pláže Cala de Budoni, Tanaunella, Sant‘anna, Ottiolu, Porto Ainuet. Transfer z letiska v Olbii trvá 30 minút.

Alghero

Mesto zaujme svojím katalánskym vzhľadom a atmosférou, čo je dôsledok španielskej kolonizácie mesta. Počas prechádzky bludiskom úzkych uličiek tvoriacich historický stred mesta si môžete všimnúť mnoho katalánskych názvov. Taktiež tu nájdete krásne stavby zo 16. st. v pôvabnom štýle katalánskej gotiky a katalánske jedlá ako paella v jedálnych lístkoch miestnych reštaurácií. Vďaka týmto španielskym väzbám si mesto dodnes uchováva svoju jedinečnú identitu a patrí k najvyhľadávanejším turistickým destináciám celej Sardínie. Alghero sa nepremenilo v raj komercie a turistického gýču, ale podržalo si istý šarm, eleganciu a nenútenú atmosféru, o ktorú sa starajú stále dobre naladení obyvatelia.

  • vzdialenosť od letiska (Alghero) – 7 km

Alghero, SardíniaMesto Alghero si ponechalo atmosféru Španielska, ešte z čias kolonizácie. Foto: depositphotos.com

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

La Maddalena, Sardínia

Fakultatívny výletPríroda

Výlet na súostrovie La Maddalena

Počas celodenného lodného výletu na súostrovie La Maddalena budete mať možnosť vidieť jedno z najkrajších miest Stredomoria, takzvaný stredomorský Karibik. Od roku 1994 je chráneným Národným parkom s krásnou neporušenou prírodou a nádherným tyrkysovým morom. Súostrovie je zložené zo 7 ostrovov, ktoré majú približne 180 km pobrežia. Počas výletu sa zastavíte na plážach, kde si budete môcť zaplávať, opaľovať sa a obdivovať nádhernú scenériu. Na záver navštívite centrum La Maddaleny s jej typicky úzkymi uličkami, množstvom obchodov so suvenírmi a kaviarní, kde si môžete posedieť a nečinne pozorovať život ostrovanov.

Orientačná cena: 70 €

Plavba po Oroseiskom zálive, Sardínia

Fakultatívny výletPlážePríroda

Plavba po Oroseiskom zálive

Vyberte sa na plavbu loďou v Oroseiskom zálive okolo krásnych pláži, ako je Cala Goloritze, Cala Luna, Cala Sissina, Cala Mariolu, Cala Gabbiani a ďalšie. Pláže sú kamienkové a nachádzajú sa pod vysokými útesmi. Okúpete sa  na plážach Cala Luna, Cala Sissine a Cala Mariolu.

Orientačná cena: 85 €

Zaujímavé miesta v okolí

Alghero, Taliansko

PlážeHistóriaKultúra

Alghero

Alghero sa nachádza na severozápadnom pobreží Sardínie pozdĺž zálivu pomenovaného po meste. V Alghero sa hovorí katalánskym dialektom. Kedysi bola katalánčina aj úradným jazykom, no v 17. storočí bola nahradená najskôr španielčinou a momentálne je úradným jazykom taliančina. Alghero sa môže pýšiť viacerými historickými pamiatkami, ktoré sú roztrúsené po celom meste. V posledných desaťročiach sa stalo turistickým hlavným bodom nielen kvôli svojmu pobrežiu a prírodným krásam, ale aj z dôvodu pomerne dobre zachovaného historického dedičstva.

Grotta di nettuno jaskyňa na sardínii v taliansku

Grotta di Nettuno

Veľkolepú jaskyňu neďaleko Alghera objavili v 18. storočí miestni rybári a odvtedy sa premenila na mekku turistov. Je situovaná medzi Porto Conte a Capo Caccia a považuje sa za jednu z najkrajších prírodných jaskýň na Sardínii. Z Alghera sa k nej dá dostať dvomi spôsobmi – buď krátkou túrou, pričom sa okolo cesty vynárajú nuragi, alebo loďou, čo je o niečo fascinujúcejší zážitok. Denne sa konajú prehliadky poskytované turistom v anglickom a talianskom jazyku. V podzemnom jazere sa odrážajú stalagmity a stalaktity. Jaskyňa je vyhĺbená v útesoch, ktoré sa týčia takmer 304 metrov nad morom.

Agriturismy

Spojenie vynikajúce jedlo z doma dopestovaných a dochovaných surovín, výborné víno a posedenie vonku pod olivami alebo vinicami so zvieratami naokolo – aj takto sa dá stráviť deň na Sardínii. Za všetky spomeňme agriturismy Lu Nibaru a San Giovanni.

Sassari mesto na sardínii v taliansku

Sassari

Druhé najväčšie sardínske mesto leží vo vnútrozemí a neponúka rozsiahlejšiu turistickú infraštruktúru, takže nemôže súperiť s rušnými letoviskami na neďalekom pobreží. Napriek tomu je pre mnohých lákavá práve tunajšia pokojná atmosféra. Sassari je nenápadné, ale rozhodne nie je neatraktívne, oblastné centrum s dlhou históriou a bohatými kultúrnymi tradíciami. Početné pamiatky sú situované v historickej časti mesta tvorené spleťou stredovekých uličiek lemovaných starobylými kostolmi a palácmi, medzi ktorými nájdete i niekoľko renesančných stavieb, čo je na Sardínii veľká vzácnosť. Malebné jadro mesta je s novou časťou spojené s radou námestí, medzi nimi vyniká veľkolepé námestie Piazza Italia. V jeho blízkosti sa nachádza Museo Sanna predstavujúce jednu z najlepších ostrovných archeologických zbierok.

Bosa, Taliansko

PlážeKultúraPríroda

Bosa

Bosa je unikátne a nedotknuté mesto na severozápadnom pobreží Sardínie, asi 40 km južne od mesta Alghero. Je obklopené krásnou, divokou prírodou, nádhernými plážami a pobrežím. Bosa si zachovala svoje staroveké čaro a sardinskú identitu a neutrpela nadmerným rozvojom ako mnohé iné ostrovné destinácie. Vo vzduchu počuť uvoľnené stredomorské bzučanie a vďaka tomu je ideálnym miestom na útek od moderného sveta plného stresu. Navštívte Bosu a určite neoľutujete. Cítiť tu harmóniu medzi prírodou a ľuďmi.

Castelsardo mesto na sardínii v taliansku

Castelsardo

Severovýchodne od Sassari sa rozkladá rozľahlá kopcovitá oblasť Angola známa početnými prehistorickými nálezmi. Hlavné mesto Castelsardo leží na veľmi peknom severnom skalnatom pobreží, na malebnom výbežku lemujúcich záliv Golfo dell´Asinara. Na prvý pohľad zaujme peknými načervenavými domami, ktoré sa nachádzajú pod mohutným hradom, ktorý bol po viac ako 250 rokov hlavnou mocenskou základňou vplyvného rodu Doriou, takže niet divu, že stred mesta si zachoval svoj stredoveký ráz. V prístave síce je menšia rybárska flotila, ale inak je Castelsardo predovšetkým rušným turistickým centrom ťažiaci zo svojej nádhernej polohy a povesti zo sardínskych stredísk remeselnej výroby. Príjemná je prechádzka ku skalnatej zátoke ležiacej priamo pod citadelou. Kúsok ďalej leží rybársky prístav Porto di Frigianu s prístaviskom jácht. Nachádza sa tu aj starobylá obranná veža.

Tajomný ostrov Asinara

Ostrov Asinara je ozdobou pobrežia Sardínie, ktorý je okrem krásnej prírody a širokých hrebeňov hôr známy aj pre vzácnu genetickú mutáciu miestnych oslov – majú modré oči. V minulosti slúžilo toto miesto ako trestanecká kolónia a na ostrov bol vstup zakázaný, nakoľko si tu odpykávali tresty najnebezpečnejší zločinci, teroristi Brigate Rosse, ako aj mafiánsky boss Salvatore Riina. Sardínsky „Alcatraz“ je dnes už turistickou atrakciou, no práve opustenosť ostrova tu umožnila prírode naplno sa realizovať – nachádza sa tu 687 druhov rastlín, z toho 5% endemických. Zaujímavosťou je tiež, že na ostrove platí dodnes zákaz jazdy autom – nachádzajú sa tu len tri – polícia, hasiči a záchranka.

Spiagga Rossa

Táto „ružová“ pláž sa nachádza na jednom z ostrovov Maddalenského súostrovia – ostrove Budelli. Piesok na pláži má svoju charakteristickú ružovú farbu vďaka mikroskopickým časticiam odumretých koralov a mušlí.

Sardínia, Taliansko

PlážeHistóriaKultúra

Sardínia

Sardínia je druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori hneď po Sicílii. Nachádza sa v západnom Stredomorí neďaleko francúzskeho ostrova Korzika. Ostrov má bohatú kultúru. Každé mesto a dedina majú svoje špecifické oblečenie - farebné, rôznorodé a originálne formy sardínskeho oblečenia sú symbolom príslušnosti k špecifickej skupine obyvateľov. Sardínia má okrem zaujímavého oblečenia aj svoju tradičnú hudbu - je domovom jednej z najstarších foriem vokálnej polyfónie, všeobecne známej, ako cantu a tenore.

Nuoro - katedrála santa maria della neve na sardínii v taliansku

Nuoro

Mesto sa rozprestiera na hore Ortobene a je hlavné mesto pohoria Barbagia. Známa je pastierska štvrť, kde sú v úzkych uličkách zachované staré stavby, z ktorých niektoré sú zrekonštruované. V tejto štvrti sa narodila známa spisovateľka Grazia Deledda, ktorej bola v roku 1926 udelená Nobelova cena za literatúru. V ulici, ktorá je po nej pomenovaná, sa nachádza jej múzeum. Sú v ňom uložené jej osobné veci. Známa je katedrála Santa Maria della Neve, vybudovaná v rokoch 1836 až 1854. Neďaleko od nej je Múzeum života a sardínskych ľudových tradícií, ktoré bolo otvorené v roku 1976 za účelom vystavenie mnohých zbierok sardínskych ľudových zvykov, krásne zbierky šperkov, nástrojov, látok, nábytku, ktorý pochádza z tradičnej remeselnej výroby ostrova.

Divoké poníky na náhornej plošine Giara a múzeum Sa Corona Arrubia

V dávnych dobách boli rozšírené po celej Sardínii, zatiaľ čo teraz žijú iba na náhornej plošine (s výnimkou niekoľkých v Monte Arci). Existuje len asi 700 exemplárov týchto tmavohnedých, malých (asi 120 cm) a divých poníkov, no deti určite očaria

Palau, Taliansko

PlážeHistóriaKultúra

Palau

Palau, malá dedinka založená pastiermi koncom osemdesiatych rokov minulého storočia, je známa najmä kvôli tomu, že v jej blízkosti sa nachádza kaplnka Capo d' Orso. Práve vďaka skvelej polohe pri Stredozemnom mori je toto očarujúce mesto s farebnými loďkami ideálnym miestom, ak chcete preskúmať ďalšie zákutia ostrova. Palau tiež slúži ako brána na súostrovie Maddalena.

Miniatúry v Tuili

Miniatúry najdôležitejších a najreprezentatívnejších miest na Sardínii. Nájdete tu typickú dedinu, kde sú reprodukované zvyky starovekého sardínskeho obyvateľstva; astronomické múzeum, planetárium, výstavu výhradne venovaná Charlesovi Darwinovi, ale aj botanickú záhradu. Park sa rozprestiera na ploche približne 50 000 m² v mestečku Tuili. Navyše je tu možnosť využiť audio sprievodcu v angličtine, aby ste sa dozvedeli niečo o pamiatkach, ktoré pozorujete.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR