Víkend v Ríme - American Palace

****

Taliansko, Rím

bez recenzií

Víkend v Ríme - American Palace - Pamiatky a architektúra
Víkend v Ríme - American Palace - fontána
Víkend v Ríme - American Palace - Pamiatky a architektúra
Víkend v Ríme - American Palace - Pamiatky a architektúra
Víkend v Ríme - American Palace - Pamiatky a architektúra
Víkend v Ríme - American Palace - interiér hotela
Víkend v Ríme - American Palace - Dvojlôžková izba
Víkend v Ríme - American Palace - Ubytovanie
Víkend v Ríme - American Palace - Dvojlôžková izba
Víkend v Ríme - American Palace - Dvojlôžková izba
Víkend v Ríme - American Palace - občerstvenie
Víkend v Ríme - American Palace - pohľad na hotelový komplex
Víkend v Ríme - American Palace - Posedenie
Víkend v Ríme - American Palace - Posedenie

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Wi-Fi zdarma

Priamy let

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Poďte s nami na predlžený víkend do mesta na rieke Tiber . Odskočte si do Ríma priamym letom z Bratislavy, rýchlo, jednoducho a lacno počas celého roka. Pobyt je ideálny pre 2 osoby ako aj pre rodiny s deťmi.

Poloha

kompletne zrekonštruovaný hotel sa nachádza v oblasti EUR iba 50 metrov od stanice metra Laurentina  priame spojenie metrom do centra mesta  priame spojenie na hlavnú železničnú stanicu Termini  Rímske Koloseo vzdialené 20 minút metrom  letisko Ciampino vzdialené cca 20 minút jazdy autom (9,8 km)


Ubytovanie

zrekonštruované izby v modernom štýle s parketovou podlahou  kúpeľňa s WC  minibar (za poplatok)  trezor  kúrenie  klimatizácia  digitálna TV s príjmom zahraničných kanálov  telefón  fén  pracovný stôl  Wi-Fi (zdarma)

Stravovanie

raňajky formou bufetu  večere možné v reštaurácii za poplatok


Vybavenie a služby hotela

196 izieb v hlavnej budove  recepcia otvorená 24 hodín denne  bohatý výber z raňajkového bufetu  Wi-Fi zdarma  práčovňa so zaručeným doručením do 24 hodín  noviny zdarma dostupné v spoločných priestoroch  parkovanie za príplatok  konferenčné miestnosti  posilňovna otvorená 24 hodín denne  reštarácia La Velle


Oficiálne hodnotenie

****

Celková cena zahŕňa

leteckú dopravu Bratislava-Rím-Bratislava • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm do 10kg  všetky letiskové a palivové poplatky • online check-in  3x ubytovanie v hoteli 4* s raňajkami • servisné poplatky

Celková cena nezahŕňa

povinné doplatky: miestnu pobytovú taxu (6 euro osoba/noc) platí sa na recepcii hotela • batožinu do podpalubia • služby delegáta • transfery letisko-hotel-letisko (doplatok za súkromný transfer 48 euro/osoba) • vstupy a cestovné poistenie

Obľúbené letoviská, už od 600 km od Bratislavy, piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, živé promenády s obchodíkmi, kaviarňami, pizzeriami, reštauráciami a barmi, talianska zmrzlina, chutná talianska kuchyňa, komfortne vybavené apartmány s kuchynkami a rodinne vedené hotely v blízkosti pláží, zábavné a vodné parky a historické mestá. Vitajte na talianskom Jadrane.

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Plavba okolo ostrova Palmarola, Taliansko

Fakultatívny výletPlážePríroda

Plavba okolo ostrova Palmarola

Palmarola je skalnatý, takmer neobývaný ostrov v Tyrhénskom mori. Ostrov je predovšetkým prírodnou rezerváciou, avšak nachádza sa tu niekoľko pristávov, v ktorých môžu turisti vystúpiť z výletných lodí, sledovať okolie, navštíviť niektorú z pláží, či ochutnať miestne jedlo v reštauráciách. Slávny francúzsky prieskumník a oceánograf Jacques-Yves Cousteau vymenoval ostrovPalmarola ako najkrajší ostrov v Stredozemnom mori. Toto tvrdenie si najlepšie overíte na vlastnej koži.

Zaujímavé miesta v okolí

Konštantínov oblúk, Taliansko

HistóriaKultúra

Konštantínov oblúk

Konštantínov oblúk je víťazný oblúk s troma oblúkmi, ktorý sa nachádza v Ríme v krátkej vzdialenosti od Kolosea. Oblúk je jedným z troch triumfálnych oblúkov, ktoré prežili v Ríme. Okrem historického významu môže byť oblúk považovaný za skutočné múzeum oficiálneho rímskej sochárstva kvôli jeho bohatstvu a významu. Na všetkých stranách jednotlivých oblúkov sú znázornené iné sochy. Každý jeden z týchto obrazcov znamená niečo iné.

Koloseum, Taliansko

HistóriaKultúra

Koloseum

Najznámejšia rímska pamiatka, ktorá bola postavená niekedy v prvom storočí nášho letopočtu, si pamätá dávne časy gladiátorských bitiek, súbojov divých zvierat i krutých popráv. Bola tichým svedkom početných mučeníckych smrtí, slúžila ako kresťanské pohrebisko i kameňolom. Magnetom pre oči cestovateľov je štyri poschodia vysoký exteriér elipsovitého tvaru, ktorý je vyrobený z travertínu. Štvrté poschodie bolo určené nižším triedam spoločnosti a ženám. Koloseum v Ríme patrí medzi svetové skvosty, ktoré lákajú milovníkov histórie i nadšencov kultúrnych a spoločenských podujatí, pretože koncert v ruinách starobylej stavby je nezabudnuteľným zážitkom.

Forum Romanum, Taliansko

História

Forum Romanum

Forum Romanum je jedna z najstarších častí Ríma, ktorá bola v minulosti strediskom náboženského i kultúrneho života, plného obchodov, bazilík, kostolov a podobne. Dnes je unikátnym komplexom ruín, ktorý predstavuje srdce starovekého Ríma. Komplex je prístupný pre každého zadarmo a predstavuje naozaj unikátny pohľad na verejné priestranstvo, ako si ho predstavovali pred 2 tisíckami rokov. Najdôležitejšími pamiatkami sú víťazný oblúk Septima Severa z roku 203, Titov oblúk z roku 81, či Maxentiova bazilika, ktorá slúžila ako predloha pre ranokresťanské chrámy.

Kapitol, Taliansko

HistóriaPríroda

Kapitol

Jeden zo siedmich rímskych pahorkov, Kapitol, bol najskôr venovaný bohu Saturnu. Tento najmenší pahorok sa nachádza v blízkosti rímskeho fóra. Napriek jeho menším rozmerom, dodnes zohráva námestie dôležitú úlohu pri politických či náboženských aktivitách v Ríme. Námestie známe v súčasnosti ako Piazza del Campidoglio bolo navrhnuté svetoznámym umelcom, Michelangelom Buonarrotim.

 

Fori Imperiali, Taliansko

HistóriaKultúra

Fori Imperiali

Archeologická oblasť Fori Imperiali sa rozprestiera v srdci Ríma medzi námestiami Piazza Venezia a Koloseom. Táto archeologická oblasť je zložená z viacerých častí a to z  Fórum Caesara, Fórum Augusta, Templum Pacis, Fórum Nerva, Terasa Domitian a Fórum Trajan. Každé jedno fórum je jedinečné a vyznačuje sa inými prvkami. Najstaršie stopy ľudskej prítomnosti identifikované nedávnymi vykopávkami v oblasti Fori Imperiali sa datujú do druhej polovice druhého tisícročia pred naším letopočtom.

Iné atrakcie

Villa Lante

Villa Lante nájdete v provincii Viterbo v meste Bagnaia. Je jednou z najznámejších talianskych manieristických záhrad svojou históriou siahajúcich do 16. storočia. Skladá sa z dvoch symetrických domov a záhrady v ktorej sú charakteristickými prvkami fontány, vodopádmi, fontánami a jaskyne. V roku 2011 bola záhrada v okolí Villa Lante zvolená za najkrajšiu záhradu v Taliansku. Ak sa vám zdá byť povedomá, nie je to náhoda, záhrada sa totiž objavila vo viacerých filmoch.

Trajánovo fórum, Taliansko

História

Trajánovo fórum

Trajánovo fórum je pozostatok veľkolepého antického fóra, ktoré nechal vybudovať cisár Trajan v 2. storočí n.l. a nachádza sa v centre mesta, neďaleko Fora Romana. Areál začali budovať v roku 106 n.l. pod dohľadom najslávnejšieho architekta tej doby, Apollodora z Damasku. Fórum bolo centrom politického života Rímskej ríše. V porovnaní s ostatnými fórami bolo toto mnohonásobne väčšie. Do dnešnej doby dochované fragmenty fóra napovedajú, že tu stála obrovská bazilika Ulpia, dve knižnice latinských a gréckych zväzkov, trh aj veľkolepý chrám. Uprostred fóra sa týči 30 m vysoký stĺp, na ktorom sa vynímala socha cisára Trajána. Stĺp pripomína víťazstva Rimanov nad Dáciou a celú jeho plochu zdobia unikátne reliéfy, ktoré detailne dokumentujú históriu Dáckých vojen. Socha cisára sa z vrcholu stĺpa stratila už v stredoveku, kedy bola nahradená sochou Sv. Petra, ktorý tu stojí dodnes.

Pantheon, Taliansko

HistóriaKultúra

Pantheon

Navštívte veľkolepý Pantheon, ktorý vám dá tú najlepšiu predstavu, ako kedysi vyzeral antický Rím. Jeden z najvýznamnejších a najzachovalejších antických chrámov na svete. Kruhová stavba má rovnakú výšku aj šírku 43,3m. Mohutná kupola (najvyššia v Ríme) je postavená zrejme ako prvá stavba z betónu vôbec. Pôsobivý je aj interiér Pantheonu, kde sa nachádza nádherná mramorová dlažba so stĺporadím. Práve na tom mieste môžete obdivovať veľkolepé antické staviteľstvo. V dnešných dňoch sa tu v Pantheone nachádzajú pozostatky významných osobností, ktorými boli nepochybne Raffael, Vittorio Emanuel II, či Umberto I.

 

 

Piazza Navona, Taliansko

HistóriaIné atrakcie

Piazza Navona

Piazza Navona je námestie v Ríme, ktoré je postavené na mieste štadióna Domitian. Zaujímavosťou tohto námestia je, že za architektúru viacerých z najkrajších barokových budov, ktoré uvidíte na tomto námestí, bola zodpovedná iba jediná žena. Piazza Navona je tiež miestom, kde sa každoročne konajú nádherné vianočné trhy. V zime sa toto námestie zaplní stánkami s dobrým jedlom, kolotočmi a betlehemom. V lete je pre zmenu toto miesto preplnené turistami i domácimi, ktorý si užívajú slnečné dni v miestnych kaviarniach.

Fontána di Trevi, Taliansko

HistóriaKultúra

Fontána di Trevi

Fontána di Trevi je najznámejšia fontána v Ríme, vybudovaná bola v rokoch 1732 až 1762. Nachádza sa na Piazza di Trevi, asi 250 metrov na sever od Piazza Colonna a dotvára priečelie paláca Poli, ktorý akoby vyrastal zo skál. Fontána bola postavená na mieste niekdajšej renesančnej studne Trivio. Odtiaľ pochádza aj jej pomenovanie „di Trevi“, no niektorí hovoria, že názov je odvodený od „tre via“, čo znamená „tri cesty“, ktoré sa tu naozaj zbiehajú. Každý sa pri nej rád zastaví a vhodí do nej mincu, pretože podľa legendy kto hodí do fontány mincu, istotne sa do Ríma opäť vráti.

Anjelsky hrad, Taliansko

HistóriaKultúra

Anjelsky hrad

Anjelský hrad, po taliansky Castel Sant'Angelo, sa nachádza na brehu talianskej rieky Tiber v Ríme. Je to pozoruhodná stavba, ktorá od svojho postavenia zažila kadečo. Na vrchole hradu stojí socha anjela, ktorý schováva svoj meč. Postaviť ju dal pápež Gregor Veľký, ktorý uvidel na vrchole budovy stáť anjela a predpovedal tým koniec morovej epidémie. S výstavbou sa začalo v roku 123 nášho letopočtu a práce boli dokončené v roku 139. Počas rokov slúžil hrad mnohým účelom, ako pápežská rezidencia, súčasť mestských opevnení alebo väznica.

Rím, Taliansko

HistóriaIné atrakcie

Rím

Hlavné mesto Talianska, mesto miest, historický Rím. Je jedným z najviac navštevovaných miest sveta. Nachádza sa tu množstvo fascinujúcich historických pamiatok, ktoré z tohto mesta robia vlastne najväčšie múzeum pod šírym nebom. Rím a mnohé jeho pamiatky sú výsledkom práce geniálnych umelcov, ku ktorým nepochybne patrili Rafaello, Michelangelo, Bernini a iní. Aj preto je jeho historické centrum zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Rím však nie je len o histórii, ale aj značkových obchodoch, moderných budovách, reštauráciách i luxusných hoteloch. Rím jednoducho predstavuje najromantickejšie mesto na našej planéte.

Námestie sv. Petra, Taliansko

HistóriaKultúra

Námestie sv. Petra

Námestie sv. Petra alebo Piazza San Pietro je centrálnym vatikánskym námestím. Leží priamo pred Bazilikou svätého Petra a je dielom talianskeho architekta, sochára a maliara Gian Lorenza Berniniho. Barokové námestie tvoriace dominantný priestor mestského štátu je tvorený spojením dvoch menších námestí – elipsovitého Piazza Obliqua a menšieho lichobežníkového Piazza Retta. Obrovská, 240 metrov široká elipsa je ohraničená stĺporadím. Bernini sám prirovnával kolonádu k „náručiu cirkvi prijímajúcej všetkých veriacich, ktorí prichádzajú na toto miesto, aby upevnili svoju vieru“.

Bazilika sv. Petra, Taliansko

HistóriaKultúra

Bazilika sv. Petra

Bazilika svätého Petra je renesančno-baroková sakrálna stavba, stojaca na území štátu Vatikán. Obklopuje ju Berniniho kolonáda, ktorá tvorí akúsi vstupnú bránu k chrámu a slúži ako miesto, kde sa stretávajú veriaci z celého sveta. Bazilika ako ju poznáme dnes bola dostavaná v roku 1626 a jej výstavba trvala 120 rokov. Z kresťanského hľadiska ide o miesto, kde bol pravdepodobne pochovaný apoštol Peter, ktorému Kristus odovzdal úlohu viesť cirkev. Na vzniku baziliky sa podieľalo viacero významných architektov a sochárov, napr. Michelangelo, Donanto Bramante či Bernini.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR