Rezidencia La Villa Feleit

***

Taliansko, Lombardia, Bormio

4 2 recenzie

Celkové
hodnotenie
4
2 5

Titulná fotka
Apartmán,  La Villa Feleit, Bormio
Apartmán,  La Villa Feleit, Bormio
Spálňa v apartmáne,  La Villa Feleit, Bormio
Kuchynka v apartmáne,  La Villa Feleit, Bormio
Príslušenstvo v apartmáne,  La Villa Feleit, Bormio
Bormio
Bormio
Bormio
Bormio
Bormio

Podrobné info o zájazde


Bez stravy

Wi-Fi

Vysvetlenie piktogramov


Poloha

700 m od centra • 50 m od známej zjazdovky Stelvio • 500 m od stanice lanovky


Ubytovanie

štúdio pre 2 - 3 osoby (S3): jedna miestnosť s dvomi lôžkami a rozkladacie lôžko alebo poschodová posteľ • apartmán pre 2 - 4 osoby (A4): 2-lôžková spálňa, 2 prístelky, obývacia izba s rozkladacím gaučom • apartmán pre 6 - 7 osôb (A7): 2-lôžková spálňa, spálňa s 2 poschodovými posteľami a obývacia izba s rozkladacím gaučom • kuchynský kút • kúpeľňa so sprchou a WC • sušič vlasov • TV • trezor • vo všetkých apartmánoch je možné vyžiadať prístelku za poplatok 96 €/pobyt • posteľná bielizeň a uteráky sú k dispozícii na vyžiadanie za poplatok 10 €/os.


Stravovanie

individuálne


Vybavenie a služby hotela

Wi -Fi zdarma • vyhrievaná úschovňa lyží • súkromné parkovisko • práčka


Pre deti

detská postieľka na vyžiadanie • deti od 0 - 2 rokov poplatok 25 €/pobyt


Celková cena zahŕňa

ubytovanie v apartmáne na 7 nocí vrátane kúrenia, vody a energie


Celková cena nezahŕňa

pobytová taxa 1,30 EUR/os./noc (platba na mieste) • vratná kaucia 100 €/apartmán • záverečné upratovanie 40 € za S3, 50 € za A4 a 60 € za A7


Poznámka

minimálna dĺžka pobytu 7 nocí s nástupom v sobotu • menšie domáce zvieratá za poplatok 35 €/týždeň


Oficiálne hodnotenie

***

Taliansko

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Diavolezza, Švajčiarsko

Príroda

Diavolezza

Diavolezza má nadmorskú výšku 2 978 metrov nand morom a nachádza sa medzi Munt Pers a Piz Trovat. Pred mnohými rokmi v tejto oblasti žila nádherná horská víla. Zriedkakedy ju videli lovci a potom obdivovali pri da la Diavolezza Lej, kde sa chodila kúpať. Každý mladý lovec ju prenasledoval cez skaly až na jej hrad. Jeden lovec za druhým zmizol. Aratschovi, mladému mužovi z dediny sa stalo to isté. Všetci o tom hovorili, no predpokladali, že niekde padol a tak sa zabil. Ak však niekto bol vonku za súmraku, vo vetre počul plačlivý hlas, ktorý volal "Mort AIS Aratsch" (Aratsch je mŕtvy).

Corvatsch - Hahnensee - St. Moritz, Švajčiarsko

Príroda

Corvatsch - Hahnensee - St. Moritz

Táto jednoduchá trasa je veľmi vhodná aj pre rodiny s deťmi. Z trasy si môžete užiť výhľad na rôzne údolia tohto územia. Počas prechádzky budete Vás bude spervádzať najmä kľud a pokoj miestnej atmosféry. Odpočinúť si môžete na rôznych miestach, kde sa nachádzajú lavičky i iné odpočívadlá, kde si môžete spraviť piknik. Svoje unavené nohy môžete nechať oddýchnuť v rieke, v ktorej si takisto môžete i zaplávať. Takýto výlet je priam balzamom pre oči i dušu.

St. Moritz, Švajčiarsko

KultúraPríroda

St. Moritz

St. Moritz je viac ako len známe rekreačné stredisko. Mestečko je považované za rodisko alpskej turistiky a dvakrát hostilo zimné olympijské hry. Čo, ale mnohí nevedia, St. Moritz sa stal najprv slávnym vďaka svojim minerálnym prameňom, ktoré boli objavené pred 3000 rokmi. Práve pramene boli pomyselným základným kameňom pre vznik mesta, známeho ako letné kúpeľné letovisko. St. Moritz, sa síce nachádza v nadmorskej výške 1 856m, no môže sa pochváliť vysokým počtom slnečných dní. Aj vďaka tomu je slnko známe ako symbol St. Moritz od roku 1930.

Lago di Como, Taliansko

Príroda

Lago di Como

Lago di Como je v Taliansku známe aj ako Lario. Toto jazero ľadovcového pôvodu sa nachádza v talianskej Lombardii. Svojou rozlohou 146 km2 patrí medzi prvé tri najväčšie jazerá v Taliansku. V nadmorskej výške viac ako 400 metrov je to jedno z najhlbších jazier v Európe a dno jazera je viac ako 200 metrov pod hladinou mora. Jazero Como bolo populárnym útočiskom bohatých ľudí už za čias Rímskej ríše a odvtedy sa stalo veľmi obľúbenou turistickou atrakciou s množstvom umeleckých a kultúrnych klenotov.

Lago di Garda, Stredný Jadran

Príroda

Lago di Garda

Najväčšie z ľadovcových jazier, Lago di Garda, je ohraničené alpskými vrcholmi na severe a rovnými pláňami na juhu. Záhrady, ovocné sady a lesy poskytujú návštevníkom dokonalé prostredie na oddych a relax. V spodnej časti jazera sa rozprestiera dedina Sirmione s horúcimi prameňmi, malým hradom a „Grotte di Catullo“, najväčšou zbierkou rímskych ruín v severnom Taliansku. Na severnom brehu leží Riva del Garda, odkiaľ sa turisti môžu vydať za športovými aktivitami – windsurfingom, kitesurfingom, plachtením, splavovaním na kanoe alebo jazdou na kajaku. Medzi najkrajšie miesta v okolí jazera Garda patrí aj vodopád Varone s výškou takmer 100 metrov.

Malcesine, Taliansko

HistóriaKultúra

Malcesine

Malcesine je mestečko nachádzajúce sa na pobreží jazera Garda v provincii Verona. V Malcesine sa nachádzajú dve zaujímavé turistické atrakcie a to sú Castello Scaligero a Palazzo dei Capitani. Castello Scaligero je hrad postavený už v 13. storočí. V jeho hradbách boli nájdené pozostatky etruskej hrobky. V súčasnosti môžete na hrade nájsť múzeum prírody jazera Garda a Monte Baldo. Palazzo dei Capitani je krásny palác postavený takisto v 13. storočí, ktorý sa v súčasnosti využíva na výstavu fotografií a umeleckých diel.

Monte Baldo, Taliansko

Príroda

Monte Baldo

Monte Baldo je pohorie v talianskych Alpách, ktoré sa nachádza v provinciách Trento a Verona. Monte Baldo sa vyznačuje pozoruhodnou geografickou jedinenčnosťou. Jeho hrebeň je totiž súbežný s jazerom Garda. Monte Baldo je tiež prezývaný ako záhrada Európy, a to vďaka veľkému počtu rozmanitých druhov kvetín, ktoré tu rastú. Na pobreží jazera Garda môžete vidieť rásť olivovníky a o niečo vyššie nájdete napríklad gaštany. Na svahu môžete vidieť pútnické miesto, svätyňu Panny Márie.

Engadin, Švajčiarsko

HistóriaKultúra

Engadin

Engadin sa nachádza vo švajčiarskom kantóne Graubünden . Je to jedna z najvyšších obývaných dolín v Európe. V lesoch Engadinu by ste našli najmä veľké jelene, kamzíky či orlov. V tejto dedinke sa tradične každú zimu koná zimná jazda na saniach ťahaných koňmi. Nikto však nevie kedy táto tradícia začala. Počas tejto udalosti sú obyvatelia mesta odetí do typických čiernych a červených šiat a kone sú ozdobené rôznymi ozdobami a perím. Počas celodennej jazdy všetci spoločne hodujú a sú radi, že žijú v takejto krásnej dedinke.

Como, Taliansko

HistóriaKultúra

Como

Mesto Como sa vďaka svojej blízkosti k jazeru Lago di Como a k Alpám stalo obľúbenou turistickou destináciou. V meste môžete nájsť množstvo umeleckých diel, kostolov, záhrad, múzeí, divadiel, parkov a palácov. Como bolo rodiskom mnohých historických postáv ako napríklad pápeža Inocenta XI , či vedca Alessandra Voltu. Kopce obklopujúce mesto boli obývané počas doby bronzovej keltským kmeňom známym ako Orobii. Zvyšky osídlenia sú v týchto lokalitách stále prítomné.

Lago di Lugano, Švajčiarsko

Príroda

Lago di Lugano

Lago di Lugano je jazero rozvetvené na predhorí Álp pozdĺž švajčiarsko-talianskej hranice. Luganské jazero má ľadovcový pôvod a vzniklo na konci posledného zaľadnenia asi pred desaťtisíc rokmi. Jeho tri hlavné prítoky tvoria Cassarate, Vedeggio a Cuccio. Zaujímavosťou je, že mestá Melide a Bissone, ktoré stoja na opačných brehoch jazera, sú spojené mostom, cez ktorý prechádza štátna diaľnica A2, kantonálna cesta a železnica. Napriek vážnym škodám spôsobeným znečistením má jazero vhodné podmienky pre život fauny a flóry.

Caneva World, Taliansko

Iné atrakcie

Caneva World

Tento filmový a vodný svet vám zabezpečí dokonalé zážitky. Nielenže si budete môcť vychutnať filmy z rôznych tematických celkov ale takisto si budete môcť dosýta vychutnať vodný svet. Vo filmovej časti si môžete pozrieť rôzne akčné filmy, thrillery či klasické filmy. V časti vodného sveta nájdete veľké množstvo vodných atrakcií a bazénov. Je to ideálne miesto na trávenie času s rodinou alebo priateľmi. Vo vodnom svete sa nachádza vulkanický ostrov s potokmi, lesmi či jaskyňami. Tiež tu môžete stretnúť karibských pirátov alebo zažiť zápas o vlastný život pred žralokmi.

Lugano, Švajčiarsko

HistóriaKultúra

Lugano

Lugano je mesto v južnom Švajčiarsku v taliansky hovoriacom kantóne. Lugano je jedným z najobľúbenejších turistických destinácií vo Švajčiarsku. Mesto je domovom mnohých historických budov a múzeí, zatiaľ čo v okolí môžete vidieť viacero prírodných pamiatok. V Lugane je 17 miest, ktoré sú súčasťou švajčiarskeho národného dedičstva. Medzi národné historické pamiatky patria dve knižnice, Biblioteca Cantonale a Biblioteca Salita dei Frati, ako aj švajčiarsky národný nahrávací archív.

Porta Nuova, Taliansko

Iné atrakcie

Porta Nuova

Porta Nuova je jednou z hlavných obchodných štvrtí Milána. Pomenovaná je po dobre zachovanej neoklasickej bráne postavenej v roku 1810. Nachádza sa tu najväčší mrakodrap v krajine, Torre Unicredit alebo Tower Unicredit. V nej sa nachádzajú tri spoločnosti Fortune 500, konkrétne AlfaRomeo, Pirelli a Techint, s množstvom ďalších významných módnych spoločností

La Scala, Taliansko

Kultúra

La Scala

La Scala je opera v Miláne. Divadlo bolo slávnostne otvorené 3. augusta 1778 a bolo pôvodne známe ako Nuovo Regio Ducale Teatro alla Scala. V La Scale sa objavila väčšina najväčších umelcov Talianska a mnohí z najlepších spevákov z celého sveta. Divadlo je považované za jedno z popredných operných a baletných divadiel na svete a je domovom divadelného zoskupenia La Scala, baletu divadla La Scala a divadelného orchestra La Scala. V divadle je tiež pridružená škola, známa ako Akadémia divadla La Scala, ktorá ponúka odborné školenie v oblasti hudby, tanca, scénografie.

Galéria Viktora Emanuela, Taliansko

Kultúra

Galéria Viktora Emanuela

Galéria Viktora Emanuela je hlavnou obchodnou zastávkou v talianskom Miláne. Ide totiž o najstaršie nákupné centrum na svete, ktoré je stále aktívne. Nachádza sa v štvorposchodovej dvojitej pasáži v centre mesta. Galéria je pomenovaná po Victorovi Emmanuelovi II., prvom kráľovi Talianskeho kráľovstva. Bola navrhnutá v roku 1861 a postavil ju architekt Giuseppe Mengoni v priebehu rokov 1865 až 1877. Od roku 2013 sa v Galérii nachádzajú mnohé luxusné predajne, ktoré ponúkajú zákazníkom oblečenie najnovších módnych trendov, šperky a rôzny iný tovar. Galéria je známa ako domov niektorých z najstarších obchodov a reštaurácií v Miláne, ako napríklad Biffi Caffè, ktoré bolo založené v roku 1867 Paolom Biffim.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness