La Limonaia SPA

Taliansko, Lago di Garda, Limone Sul Garda

bez recenzií

La Limonaia SPA -
La Limonaia SPA -
La Limonaia SPA -
La Limonaia SPA -
La Limonaia SPA -
La Limonaia SPA -
La Limonaia SPA -
La Limonaia SPA -
La Limonaia SPA -
La Limonaia SPA -
La Limonaia SPA -

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Vysvetlenie piktogramov


Poloha

Hotel sa náchadza na skale v nádhernom parku s rozlohou 60 000 m2 s nezabudnuteľnými výhľadmi na jazero • centrum mestečka Limone sa nachádza  cca 1,5 km od hotela • v blízkosti cca 1 km sa nachádzajú obchody a reštaurácie •  jazeré je vzdialené cca 600 m od hotela 


Popis izieb

Izby sú vybavené sprchou / WC, sušičom vlasov, telefónom, satelitnou TV, kúrením, klimatizáciou (len v júli a auguste v určitej dobe dňa). Väčšina z nich má balkón.

Typy izieb: Dvojlôžková izba s možnosťou 2 prísteliek 


Stravovanie

Polpenzia - raňajky a večere formou bufetu 


Služby

recepcia • bar • reštaurácia • vonkajší bazén s oddelenou časťou pre deti s lehátkami a slnečníkmi • vnútorný bazén • stolný tennis • Wi - Fi (zdarma/na recepcii) • detská postieľka (8 EUR/deň/platba na mieste) • parkovanie (zdarma/podľa dostupnosti) •  k  dispozícii je wellness centrum (za poplatok) s tureckou kúpeľňou, Kneippom, bio-saunou, ľadovým pádom, soláriom, posilňovňou a vírivkou.


Celková cena zahŕňa

ubytovanie s polpenziou 


Celková cena nezahŕňa

pobytovú taxu (cca 1,5 EUR/osoba od 14 rokov/noc - výška pobytovej taxy sa môže meniť v závislosti od danej oblasti), služby delegáta, cestovné poistenie

 

Obľúbené letoviská, už od 600 km od Bratislavy, piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, živé promenády s obchodíkmi, kaviarňami, pizzeriami, reštauráciami a barmi, talianska zmrzlina, chutná talianska kuchyňa, komfortne vybavené apartmány s kuchynkami a rodinne vedené hotely v blízkosti pláží, zábavné a vodné parky a historické mestá. Vitajte na talianskom Jadrane.

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Lago di Garda

Lago di Garda je najväčšie, najkrajšie a najnavštevovanejšie talianske jazero. Napriek svojej polohe sa v poslednom období stáva čoraz viac letnou rodinnou dovolenkou. Nachádza sa medzi Alpami a Pádskou nížinou. Kontrast vysokých hôr a subtropickej vegetácie pôsobí jedinečným dojmom. Je jednou z najznámejších cyklistických a windsurfingových top oblastí v Európe. Pozdĺž pobrežia sa nachádza mnoho pôvabných mestečiek s jedinečnou atmosférou, voda jazera je priezračne čistá, pláže sú štrkovo kamienkové, na jazere funguje rozvinutá lodná doprava. Ak nemáte náladu na pláž ani na návštevu pamiatok, odporúčame návštevu niektorých zo zábavných parkov a aquaparkov Gardaland alebo Canevaworld, ktoré sa nachádzajú v juhovýchodnej časti jazera a sú lákadlom pre veľkých aj malých.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Malcesine, Taliansko

HistóriaKultúra

Malcesine

Malcesine je mestečko nachádzajúce sa na pobreží jazera Garda v provincii Verona. V Malcesine sa nachádzajú dve zaujímavé turistické atrakcie a to sú Castello Scaligero a Palazzo dei Capitani. Castello Scaligero je hrad postavený už v 13. storočí. V jeho hradbách boli nájdené pozostatky etruskej hrobky. V súčasnosti môžete na hrade nájsť múzeum prírody jazera Garda a Monte Baldo. Palazzo dei Capitani je krásny palác postavený takisto v 13. storočí, ktorý sa v súčasnosti využíva na výstavu fotografií a umeleckých diel.

Monte Baldo, Taliansko

Príroda

Monte Baldo

Monte Baldo, pohorie v talianskych Alpách a vyznačuje sa pozoruhodnou geografickou jedinenčnosťou. Jeho hrebeň je totiž súbežný s jazerom Garda. Pohorie je tiež prezývané ako záhrada Európy, a to vďaka veľkému počtu rozmanitých druhov kvetín, ktoré tu rastú. Na pobreží jazera Garda môžete vidieť rásť olivovníky a o niečo vyššie nájdete napríklad gaštany. Na svahu môžete tiež navštíviť pútnické miesto, svätyňu Panny Márie.

Príroda

Lago d´Iseo

Iseo alebo Isejské jezero nájdete v provincii Brescia a Bergamo v talianskej Lombardii. Je štvrténajväčšie jazero medzi severotalianskymi podalpskými jazerami a obsadzuje celkovo šiestu priečku medzi najväčšími jazerami v celom Taliansku.  Nachádza sa asi 50 km severozápadne od Brescie. Jazero má ľadovcový pôvod a je zasadené d údolia Valcamonica. Jeho rozloha je 65,3 km²  a leží v nadmorskej výške 185 m. Na dĺžku má 25 kilometrov a v svojom najhlbšom bode dosahuje hĺbku 251metrov. V jeho vnútri sa nachádza jeden z najväčších jazerných ostrovov v Európe - Monte Isola a tiež dva menšie ostrovy Isola di Loreto a Isola di S. Paolo, ktoré patria do súkromného vlastníctva dynastie Baretta.

Caneva World, Taliansko

Iné atrakcie

Caneva World

Tento filmový a vodný svet vám zabezpečí dokonalé zážitky. Nielenže si budete môcť vychutnať filmy z rôznych tematických celkov ale takisto si budete môcť dosýta vychutnať vodný svet. Vo filmovej časti si môžete pozrieť rôzne akčné filmy, thrillery či klasické filmy. V časti vodného sveta nájdete veľké množstvo vodných atrakcií a bazénov. Je to ideálne miesto na trávenie času s rodinou alebo priateľmi. Vo vodnom svete sa nachádza vulkanický ostrov s potokmi, lesmi či jaskyňami. Tiež tu môžete stretnúť karibských pirátov alebo zažiť zápas o vlastný život pred žralokmi.

Iné atrakcieKultúra

Piazza dei Signori

Nádherné námestie Piazza dei Signori je najlepším východiskovým bodom na potulkách Veronou. Toto námestie je pre Veronu rovnako typické ako známy Júliin balkón a zobrazuje sa aj na mnohých pohľadniciach. Disponuje veľkým počtom architektonicky významných budov, ktoré majú aj veľký historický význam. Nájdete tu množstvo renesančných palácov, z nich za obhliadku jednoznačne stoja Palazzo degli Scaligeri a Palazzo del Comune. Najznámejšou budovou na tomto námestí je Loggia del Consiglio, ktorú postavil v roku 1476 Fra Giocondo a je príznačná svojou ohromujúcou fasádou s pôsobivými oknami s dvoma stĺpmi. Námestie sa však často prezýva aj „Piazza Dante“ keďže veľkou dominantou tohto námestia je socha venovaná básnikovi Dante Alighierimu postavená v roku 1865.

Iné atrakciePríroda

Torre dei Lamberti

Keď sa povie Verona, väčšina z nás si automaticky predstaví Júliin balkón, alebo Arénu, kde sa už nekonajú gladiátorské zápasy ale hráva divadlo, prípadne sa chcú pozrieť z veže Torre dei Lamberti. Ak však patríte medzi milovníkov prírody a umenia tak Torre dei Lamberti pri návšteve tohto mesta nesmiete vynechať. Ide o renesančnú záhradu, ktorú viacero odborníkov radí do zoznamu najpôvabnejších záhrad. Záhrada nesie meno rodiny Giustiovcov, ktorí imigrovali do Verony v 14.storočí aby si tu založili fabriku na výrobu vlny. Keďže sa tomuto obchodu darilo, rodina nadobudla časom značný majetok a rozhodla sa pre objednanie francúzskej záhrady. Je pravdou, že Torre dei Lamberti je skutočnou pastvou pre oči, pretože bola vystavaná v geometrických obrazcoch, jej štrkové cestičky lemujú štíhle aleje a všade, kam vám oko dovidí záhradu zdobia rôzne sochy a fontánky. Tak, ako býva zvykom pri takýchto záhradách, ani tu nechýba malý labyrint. Nejde síce o pôvodný, ktorý tu bol už od 16.storočia ale vznikol trochu neskôr – v roku 1786 a navrhol ho architekt Luigi Trezza z Verony.

Kultúra

Casa di Giulietta

Casa di Giulietta je najnavštevovanejšia pamiatka Verony. Ide o dom zo 14.storočia, do ktorého umiestnil Shakespeare dej jedného z jeho najznámejších diel – Rómeo a Júlia. Najikonickejším prvkom domu je balkón, spod ktorého Rómeo vyznával city jeho zakázanej láske Júlii. Dom si však nevybral náhodou pretože v skutočnosti bol dom vážne starovekým rodovým sídlom rodiny Capuletovcov. Zaujímavosťou však je, že William Shakespeare sa ževraj na tomto mieste nebol nikdy pozrieť. Počas histórie Casa di Giulietta slúžila na rôzne účely, sídlila tu napríklad istého času lekáreň, hotel či hospic. Od 14.storočia dom prešiel viacerými rekonštrukciami, jednou z posledných väčších bola rekonštrukcia v roku 1937-1940, za ktorú zodpovedal Antonio Avena. Svoju pozornosť sústredil hlavne na rekonštrukciu slávneho balkónu a zameral sa na zakomponovanie pôvodných mramorových fragmentov.

Arena di Verona, Taliansko

HistóriaKultúra

Arena di Verona

Arena di Verona je rímsky amfiteáter nachádzajúci sa v meste Verona. Samotná stavba bola vybudovaná v roku 30 za mestskými hradbami, no do dnešných čias sa nezachovala v pôvodnom stave, keďže v 12. storočí zemetrasenie vážne poškodilo jej vonkajšiu konštrukciu. Predstavenia, ktoré sa tu konali, boli vychýrené natoľko, že sa ich zúčastňovali návštevníci z veľkej diaľky. Kedysi bola kapacita amfiteátru až okolo 30 000 ľudí, dnes sa z bezpečnostných dôvodov môže predstavení zúčastniť asi polovica z tohto počtu. V letnom období sa v súčasnosti v amfiteátri môže montovať až šesť inscenácií.

Iné atrakcie

Parco Giardino Sigurta

Táto záhrada patrila spočiatku do súkromného vlastníctva doktora Carla Sigurtà. Ten ju však v roku 1941 pretvoril na park a od roku 1978 je prístupný verejnosti. V celom areáli sa nachádza množstvo jazierok, fontán, rôzne bylinné a kvetinové záhony, ale aj napríklad jaskyňa či psí cintorín. Park je miestom, kde sa spája história s kultúrou a prírodou do dokonalého súladu a návštevníkov obohatí nezabudnuteľným pocitom harmónie. Parco Giardino Sigurtà je práve vďaka týmto osobitným vlastnostiam vyhlasované svetoznámymi botanikmi a tisíckami návštevníkov parku každý rok za jednu z najúchvatnejších záhrad na svete. Päť veľkých tulipánových záhonov až s neuveriteľným 1 000 000 kvetov, záhony kosatcov, ruží, ľalií a astier, bludisko, slnečné hodiny, 18 okrasných rybníkov a jazierok sú len niektoré z atrakcií, ktoré si môžete vychutnať v tejto očarujúcej oáze.Každoročne nielen na jar sa tu objavujú stále nové a nové záhony, takže od marca do novembra je každý deň ideálnym dňom na návštevu.

Iné atrakcie

Borghetto sul Mincio

Borghetto sul Mincio je jednou z najkrajších dedín v Taliansku. Je to presne jedno z tých miest, kde sa cítite ako v rozprávke práve kvôli neskutočne pohodovej atmosfére, ktorú dedinka vyžaruje. Nachádza sa tu len pár domov a ani populácia nie je veľká, celkovo tu žije iba 160 obyvateľov. Do dedinky sa dostanete ak prejdete cez most Visconteo ponad rieku Mincio.  Borghetto je ideálnym miesto pre romantický útek z reality a tiež ak si chcete na pamiatku vyfotografovať pôvodný taliansky ráz mesta, ktorý sa už z mnohých vytratil. Dedinka je charakteristická pre jej kamenné domy, staroveké vodné mlyny, tiež sa vám naskytne pohľad na zrúcaniny stredovekého mosta a hrad, ktorý sa vynára medzi stromami na kopci.

Messnerovo horské múzeum „V oblakoch“, Taliansko

HistóriaKultúra

Messnerovo horské múzeum „V oblakoch“

Messnerovo horské múzeum je múzejný projekt vytvorený talianskym horolezcom Reinholdom Messnerom v južnom Tirolsku a v severnom Taliansku. Múzeum je zamerané na vzdelávanie návštevníkov a zaoberá sa dejinami horského a horolezeckého putovania, históriou mýtických hôr a históriou horských obyvateľov. Pozostáva z piatich múzeí so sídlom na šiestich rôznych miestach: Firmian, Juval, Dolomity, Ortles, Ripa a Corones. Pričom hlavná expozícia sa nachádza v múzeu Firmian a zobrazuje vzťah človeka s horami.

Bolzano, Taliansko

HistóriaKultúra

Bolzano

Stredoveké centrum mesta Bolzano tvoria gotické a rímske kostoly. Dvojjazyčné označenie mu dávajú chuť mesta na križovatke talianskych a rakúskych kultúr. Súzvuk susedných národností a tamojšie prírodné či kultúrne atrakcie ho robia obľúbenou turistickou destináciou. Medzi obľúbenými pamiatkami nájdete sochu speváka Walthera von der Vogelweide, archeologické múzeum s múmiou Ötziho, gotickú katedrálu, pamätník víťazstva a mnohé iné. Bolzano je mesto s bohatou kultúrou, v ktorom sa rozhodne nebudete v žiadnom prípade nudiť.

Diavolezza, Švajčiarsko

Príroda

Diavolezza

Diavolezza má nadmorskú výšku 2 978 metrov nand morom a nachádza sa medzi Munt Pers a Piz Trovat. Pred mnohými rokmi v tejto oblasti žila nádherná horská víla. Zriedkakedy ju videli lovci a potom obdivovali pri da la Diavolezza Lej, kde sa chodila kúpať. Každý mladý lovec ju prenasledoval cez skaly až na jej hrad. Jeden lovec za druhým zmizol. Aratschovi, mladému mužovi z dediny sa stalo to isté. Všetci o tom hovorili, no predpokladali, že niekde padol a tak sa zabil. Ak však niekto bol vonku za súmraku, vo vetre počul plačlivý hlas, ktorý volal "Mort AIS Aratsch" (Aratsch je mŕtvy).

Scrovegni, Taliansko

HistóriaKultúra

Scrovegni

Kaplnka Scrovegni je malý kostol, priliehajúci k augustiniánskemu kláštora Monastero degli Eremitani v Padove. Kaplnka je vyzdobená freskami od Giotta, dokončenými okolo roku 1305 a považovanými za dôležité majstrovské dielo západného umenia. Kaplnka venovaná Santa Maria della Carità je pomerne jednoduchá z architektonického hľadiska. Nachádzajú sa v nej vysoké, úzke okná a fasáda, ktorej vrchná časť končí gotickou triforou.

Padova, Taliansko

HistóriaKultúra

Padova

Mestom s dvoma tvárami, no jedným srdcom, to je Padova, živá náboženská pamiatka a centrum revolučného vedeckého učenia. Stelesňuje veľa cností Benátok, ako sú umenie, história či príroda. V jej centre sa spája architektúra pamiatok slávnej minulosti so stále pulzujúcou univerzitou, ktorá vždy prinášala do Padovy život. Tú pravú atmosféru dodávajú tomuto mestu aj jeho námestia a uličky v kombinácii s pestrofarebnými stánkami s ovocím a zeleninou ukrytými v tieni Palazzo della Ragione.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR