Hotel The Fortress Resort & Spa

*****

Srí Lanka

bez recenzií

Bazén pred hotelom The Fortress Resort & Spa
Pohľad na záhradu hotela The Fortress Resort & Spa
Kúpeľňa v hoteli The Fortress Resort & Spa
Ubytovanie v hoteli The Fortress Resort & Spa
Vnútorný bazén v hoteli The Fortress Resort & Spa
Izba s výhľadom na more v hoteli The Fortress Resort & Spa
Izba v hoteli The Fortress Resort & Spa
Posedenie na terase hotela The Fortress Resort & Spa
Chutné špeciality v hoteli The Fortress Resort & Spa
Špeciality v hoteli The Fortress Resort & Spa

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Prekrásny hotel postavený v štýle známej starej holandskej pevnosti v Galle. Svojou architektúrou kombinuje portugalské stavebné prvky s typickými lokálnymi architektonickými motívmi.


Poloha

Priamo na dlhej piesočnatej pláži s jedinečným západom slnka. Do centra historického Galle cca 12 km.


Ubytovanie

53 moderných, vkusne zariadených izieb. TV, DVD, rádio, telefón, Wi-Fi, iPod dokovacia stanica, minibar, klimatizácia, stropný ventilátor, trezor, balkón alebo terasa. Fortress (cca 65 m2), s výhľadom do dvora alebo záhrady. Ocean (cca 70 m2), na 1. poschodí, so skvelým výhľadom do záhrady, na pláž a oceán, niektoré aj s vírivkou. Ocean Loft (cca 140 m2), dvojposchodová, s oddelenou obývacou časťou, terasou a vírivkou, orientovaná na more, Beach (cca 70 m2), na prízemí,

Beach Splash s malým privátnym bazénom.


Stravovanie

Raňajky formou bohatých bufetových stolov. Možnosť doplatku na polpenziu a plnú penziu (obedy a večere ako menu

v Pepper alebo Heat), príp. all inclusive: plná penzia, lokálne nealko a alkoholické nápoje (11:00-23:00 h), minibar. REŠTAURÁCIE Pepper s výhľadom na oceán (medzinárodná kuchyňa a srí lanské špeciality), Heat (hlavná reštaurácia), Duo (v sklennej vínnej pivnici, steaky a dary mora), Sea Lounge (koktejl bar), T Lounge (čajové špeciality).


Vybavenie a služby hotela

Šport: veľký bazén, fitnes, stolný tenis, volejbal. Za poplatok: katamarán, potápanie, šnorchlovanie, rybolov, joga, rôzne kurzy. Spa: Naturel, najväčšie a najluxusnejšie spa Srí Lanky so širokou ponukou wellness, tradičných ajuvedických, ale aj najmodernejších kozmetických procedúr. Zdarma: sauna, para a vírivka.


Celková cena zahŕňa

letecká doprava z Viedne • 7 x ubytovanie s raňajkami • transfery letisko - hotel - letisko • služby delegáta CK


Celková cena nezahŕňa

servisné poplatky cca 450 EUR z Viedne • príplatok 24.12. a 31.12. • vstupné víza 60 EUR

doplatok na 7 nocí na dospelú osobu: polpenzia 378 EUR, plnú penziu 665 EUR, deti od 6 r. 196 EUR, resp. 336 EUR. Vo vybraných termínoch pri objednávke min. 90 dní vopred polpenzia za cenu raňajok

Jednolôžkové izby a iné typy izieb, za doplatok.


Poznámka

Cena je kalkulovaná na základe tarifnej triedy N leteckej spoločnosti Qatar Airways. V prípade jej obsadenia sú vyššie triedy za doplatok.


Oficiálne hodnotenie

*****

Srí Lanka

Ostrov čaju, bohov, klenotov, perla Indického oceánu – takýmito menami je Srí Lanka nazývaná už od pradávna. V preklade Srí Lanka znamená Prekrásna krajina a takou aj skutočne je. Bývalá britská kolónia Cejlón (Levia krajina) je ako kvapka visiaca z južného cípu Indie. Hlboké doliny na severovýchode oddeľujú až 2 500 m vysoké hory od tropických pralesov na juhozápade. 

Pozdĺž pobrežia sa tiahnu zlaté pláže. Pri východe slnka sa vracajú rybári so svojimi úlovkami na pevninu. Je to zvláštny zážitok, tak ako aj cesta zo starého kráľovského mesta Kandy do vnútrozemia, kde kopce pokrývajú sýtozelené čajové plantáže, v ktorých svietia pestrofarebné sárí domorodých žien, zberajúcich čaj. Vysoko hore, v Nuwara Eliya, v meste nad oblakmi, môžete prejsť cez Horton Plains až na Koniec sveta (World´s End). Medzi kokosovými plantážami, ryžovými poliami a políčkami s korením leží množstvo kultúrnych pokladov.

Na miestach ako Anuradhapura, Polonnaruwa, Sigiriya, Dambulla, Panduwasnuwara či Yapahuwa, sa na Srí Lanke formovali dávne civilizácie pod vplyvom budhizmu, ktorého najčistejšiu podobu na ostrove nachádzame dodnes. Rozľahlé umelo vybudované jazerá, parky, svätyne, chrámy a kláštory sú dôkazom bohatej, kultúrnej minulosti Srí Lanky.

Za návštevu určite stojí večerný ceremoniál v chráme Budhovho zubu v Kandy, ako aj nočný výstup na Adamovu horu (Adam´s Peak).

Hlavné mesto: Kolombo
Časový posun: +3,5h

Mena: Srílanská rupia
Kurz: 1€ = 198,445 LKR

Klimatický diagram

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Kitulgala,

Príroda

Kitulgala

Na západe krajiny, v objatí prírody sa ukrýva miesto známe náleziskami pozostatkov prehistorických živočíchov a skeletov neznámych civilizácií. Tým, ktorým nie je blízka história, ponúka Kitulgala možnosť vyskúšať si rafting či prezrieť si miesto, kde stál známy „Most cez rieku Kwai“.

Colombo, Srí Lanka

HistóriaKultúra

Colombo

Colombo je najväčším mestom na Sri Lanke. Kolombo je známe pre svoje rozlišné umenie, ktoré sa skladá najmä z hudby a divadiel. Medzi najznámejšie divadelné umelecké strediská patria Divadlo Lionel Wendt, Elphinstone a Tower Hall, ktoré majú veľmi bohatú históriu. Pre Colombo je charakteristická aj jeho zaujímavá architektúra. Koloniálne budovy ovplyvnené portugalským, holandským a britským stoja popri budovách postavených v budhistických, hinduistických, islamských, indických a súčasných architektonických štýloch.

Nuwara Elyia,

Príroda

Nuwara Elyia

Pre fanúšikov kvalitného cejlónskeho čaju je Srí Lanka hotovým rajom na zemi. Samozrejme, nekonečné čajovníkové plantáže potešia aj oko tých menej skúsených „čajíčkarov“. Najznámejším kráľovstvom miestneho čaju je horská oblasť Nuwara Elyia, nazývaná tiež „Malým Anglickom“. Dodnes tu možno vidieť stavby z koloniálnej éry, dokonca aj nové domy postavené v anglickom štýle, obklopené veľkými záhradami.

Pinnawala,

Príroda

Pinnawala

Sloní sirotinec sa nedá vidieť len tak, kdekoľvek, no na Srí Lanke je možné zažiť aj takúto skúsenosť. Okolo 70 slonov každého veku zachránených po rôznych zraneniach z džungle, ktoré môžete pohladkať, nakŕmiť či vidieť presúvať sa cez dedinu k rieke. Tam si už slony užijú svoj obľúbený kúpeľ a vy pohľad na ne. Tento rozľahlý areál uchváti svojou jedinečnosťou a poskytne nezabudnuteľný zážitok.

Chrám Budhovho zubu,

HistóriaKultúra

Chrám Budhovho zubu

Na Srí Lanke sa traduje, že pri Budhovej exhumácii boli zachránené štyri zuby – tri sa dostali do iných svetov a jeden práve sem, do Kandy. Ťažko povedať, nakoľko je táto povera pravdivá, hlavne, keď zub bol viackrát ukradnutý, každopádne domáci veria, že práve prítomnosť zubu v tomto chráme pomáha ochraňovať ostrov a tamojší budhizmus. Nech je pravda akákoľvek, dôležité je, že vďaka tejto povere vznikol príjemný chrám so zlatou strechou a jedinečnou atmosférou.

Kandy, Srí Lanka

História

Kandy

Súčasný názov druhého najväčšieho sídla na Srí Lanke pochádza z dlhšej verzie „Kande uda rata“ – mesto v horách. Tento opis nás už vopred pripravuje na prostredie, v ktorom sa ocitneme po príchode do Kandy. Atmosféru centra mesta dotvára umelo vybudované jazero „Mliečne more“, na brehu ktorého stojí najposvätnejšia budhistická pamiatka – Chrám Budhovho zubu.

Matale, Srí Lanka

Gastro

Matale

Malebná dedinka ležiaca v srdci Srí Lanky, medzi mestami Dambulla a Kandy, ponúka príležitosť vyskúšať miestne ovocie a koreniny, ktorých sú tu plné záhrady. Dozvedieť sa môžete aj podrobnosti o ich pestovaní. Pozrieť si možno aj miestny chrám, dýchajúci typickou srílanskou architektúrou a sakrálnosťou.

 

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands