Hotel Anantara Kalutara Resort Spa

*****

Srí Lanka

4.8

Celkové
hodnotenie
4.8
9 5

Pohľad na hotel s bazénom
Pohľad na bazén
Relax pri bazéne
Relax pri bazéne
Ležadlá so slnečníkmi pri bazéne
Ležadlá so slnečníkmi pri bazéne
Dvojlôžková izba
Ubytovanie
Kúpeľňa na izbe
Izba v hoteli
Dvojlôžková izba s výhľadom na more
Ubytovanie v apartmáne
Dvojlôžková izba s terasou
Ubytovanie
Kúpeľňa na izbe
Izba v hoteli
Dvojlôžková izba s výhľadom na more
Ubytovanie v apartmáne
Servírovanie jedla v reštaurácii
Servírovanie jedla v reštaurácii
Relax na izbe
Piknik v záhrade
Pohľad na more
Piknik v záhrade hotela
Pohľad na more

Podrobné info o zájazde

Posvätné miesto medzi lagúnou a oceánom.

Charakteristika: Naše odporúčanie pre milovníkov prírody a milovníkov kultúry.
Pozdĺž Srí Pada, posvätná hora krajiny, ktorá je považovaná za stopu Budhu, sa meandruje rieka Kalu Ganga. Tu nájdete tropický sen s koloniálnym pôvabom a prínosom pre luxusné bydlisko skupiny Anantara, ktoré sa otvorilo v roku 2017. Otvorené chodby obklopené sviežou zeleňou a frangipani vytvárajú skutočnú atmosféru. Len 10 minút od historického mesta Kalutara, hotel je ideálne umiestnený na objavovanie. Letisko je vzdialené asi 78 km.
141 izieb, apartmánov a viliek je kombináciou miestneho dizajnu a moderného komfortu. Jednoduché zafarbenie je prerušené farebnými prvkami. K dispozícii sú televízia, Wi-Fi, trezor, minibar, stroj Nespresso, skriňa na víno, klimatizácia, sušič vlasov, župany, papuče, kúpeľňa s vaňou a oddeleným sprchovacím kútom a zariadenou terasou alebo balkónom s nádherným výhľadom na Indický oceán a Kalu.Premier izba Garden View (2A) cca 45 m²
s terasou.
Deluxe výhľadom na oceán (2B)
cca 45 m2, s balkónom.
Izba Deluxe s výhľadom na lagúnu (2C) s rozlohou 49 metrov štvorcových, s výhľadom na rieku. Tiež s výhľadom na bazén (2F) rezervovateľné.
Jednolôžková izba s výhľadom na oceán (2E) s rozlohou cca 171 m², s oddelenou obývacou izbou a priestrannejšou terasou. Tiež s výhľadom na bazén (2G) rezervovateľné.

Kulinaria: Hotel sľubuje kulinárske zaujímavosti v triede svojej vlastnej. Od miestnych špecialít až po taliansku kuchyňu až po exotické chute thajskej kuchyne, gurmáni získajú svoje peniaze. Tri bary pozývajú na chladný nápoj. Na osobitný okamih vám súkromný šéfkuchár ponúkne romantické menu na pláži.

Aktivity: V cene: 2 bazény, whirlpool, detský a teen klub, telocvičňa, tenis.
Za poplatok: kúpeľné procedúry, jóga a meditačné centrá, kurzy varenia, vodné športy.

Deti: Maximálne 1 dieťa do 5 rokov zdarma, 6-11 rokov podľa EDP (kat. A, B, C, F, G).
Maximálne 2 deti do 5 rokov zdarma, 6-11 rokov podľa EDP (kat. G).

Naše odporúčanie: Využite atraktívne ponuky na pobyty na Srí Lanke v kombinácii s Maledivami. V Anantara Kihavah Maledivách (pozrite str. 173). Ďalšie informácie o kombináciách v Maledivách nájdete na strane 164.
Začnite uvoľniť na dovolenke - na rôznych odletových letiskách v Nemecku ponúkame ešte viac služieb pre dokonalý štart do vašej dovolenky. Objednajte VIP službu alebo si vopred objednajte v salóniku letiska. Podrobnosti nájdete na strane 215.

Novomanželia: Na minimálny pobyt 5 nocí si vychutnajte fľašu šumivého vína, 20% zľavu na kúpeľné procedúry a typickú masáž nôh pri príchode. Svadobná ponuka môže byť kombinovaná s cenou a skorými vtákmi.

Včasná rezervácia: Ak rezervujete do 90/45 dní pred príchodom, dostanete za obdobie od 01.11.-22.12. ako aj 08.01. - 31.10. 20%/15% zľava na základnú cenu (nie je možné kombinovať s cenovými výhodami).

Cenové výhody: Od minimálneho pobytu 10 nocí na obdobie od 01.11.-22.12. ako aj 08.01. - 31.10. Získajte 20% zľavu na základnú cenu.

Potravinové doplnky: HP 38, - EUR, VP 66, - EUR. Deti do 5 rokov zdarma, 6-11 rokov dostávajú 50% zľavu.
Pre pobyty v cestovnom období 01.11.-22.12. ako aj 08.01. - 31.10. Pri raňajkách dostanete polpenziu (polpenzia = FR). Za príplatok je možné rezervovať "Večere okolo" a všetky reštaurácie (vrátane Avani) sa používajú, inak v pravidelnej polpenzii je zahrnutá len hlavná reštaurácia.

Minimálny pobyt: 5 nocí 27.12.-31.12.

Súkromný prevod: za auto (max 3 osoby)/trasa z EUR 51, -
CMB letisko - hotel Req S výkon 84454L
Hotel - CMB letisko Req výkon S 84454N

Visa: Pre Srí Lanku je potrebné vízum (cca 35 USD). Vaše víza obdržíte (od tlače).

Poznámky: Všetky kategórie izieb (okrem kategórie E) je možné objednať aj s 3 dospelými, napr. 3A/FR.
Pri nárokovaní na svadobnú ponuku je potrebné predloženie sobášneho listu. Pri rezervácii uveďte, prosím.

Srí Lanka

Ostrov čaju, bohov, klenotov, perla Indického oceánu – takýmito menami je Srí Lanka nazývaná už od pradávna. V preklade Srí Lanka znamená Prekrásna krajina a takou aj skutočne je. Bývalá britská kolónia Cejlón (Levia krajina) je ako kvapka visiaca z južného cípu Indie. Hlboké doliny na severovýchode oddeľujú až 2 500 m vysoké hory od tropických pralesov na juhozápade. 

Pozdĺž pobrežia sa tiahnu zlaté pláže. Pri východe slnka sa vracajú rybári so svojimi úlovkami na pevninu. Je to zvláštny zážitok, tak ako aj cesta zo starého kráľovského mesta Kandy do vnútrozemia, kde kopce pokrývajú sýtozelené čajové plantáže, v ktorých svietia pestrofarebné sárí domorodých žien, zberajúcich čaj. Vysoko hore, v Nuwara Eliya, v meste nad oblakmi, môžete prejsť cez Horton Plains až na Koniec sveta (World´s End). Medzi kokosovými plantážami, ryžovými poliami a políčkami s korením leží množstvo kultúrnych pokladov.

Na miestach ako Anuradhapura, Polonnaruwa, Sigiriya, Dambulla, Panduwasnuwara či Yapahuwa, sa na Srí Lanke formovali dávne civilizácie pod vplyvom budhizmu, ktorého najčistejšiu podobu na ostrove nachádzame dodnes. Rozľahlé umelo vybudované jazerá, parky, svätyne, chrámy a kláštory sú dôkazom bohatej, kultúrnej minulosti Srí Lanky.

Za návštevu určite stojí večerný ceremoniál v chráme Budhovho zubu v Kandy, ako aj nočný výstup na Adamovu horu (Adam´s Peak).

Hlavné mesto: Kolombo
Časový posun: +3,5h

Mena: Srílanská rupia
Kurz: 1€ = 170.698 LKR

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Colombo, Srí Lanka

HistóriaKultúra

Colombo

Colombo je najväčším mestom na Sri Lanke. Kolombo je známe pre svoje rozlišné umenie, ktoré sa skladá najmä z hudby a divadiel. Medzi najznámejšie divadelné umelecké strediská patria Divadlo Lionel Wendt, Elphinstone a Tower Hall, ktoré majú veľmi bohatú históriu. Pre Colombo je charakteristická aj jeho zaujímavá architektúra. Koloniálne budovy ovplyvnené portugalským, holandským a britským stoja popri budovách postavených v budhistických, hinduistických, islamských, indických a súčasných architektonických štýloch.

Kitulgala,

Príroda

Kitulgala

Na západe krajiny, v objatí prírody sa ukrýva miesto známe náleziskami pozostatkov prehistorických živočíchov a skeletov neznámych civilizácií. Tým, ktorým nie je blízka história, ponúka Kitulgala možnosť vyskúšať si rafting či prezrieť si miesto, kde stál známy „Most cez rieku Kwai“.

Pinnawala,

Príroda

Pinnawala

Sloní sirotinec sa nedá vidieť len tak, kdekoľvek, no na Srí Lanke je možné zažiť aj takúto skúsenosť. Okolo 70 slonov každého veku zachránených po rôznych zraneniach z džungle, ktoré môžete pohladkať, nakŕmiť či vidieť presúvať sa cez dedinu k rieke. Tam si už slony užijú svoj obľúbený kúpeľ a vy pohľad na ne. Tento rozľahlý areál uchváti svojou jedinečnosťou a poskytne nezabudnuteľný zážitok.

Nuwara Elyia,

Príroda

Nuwara Elyia

Pre fanúšikov kvalitného cejlónskeho čaju je Srí Lanka hotovým rajom na zemi. Samozrejme, nekonečné čajovníkové plantáže potešia aj oko tých menej skúsených „čajíčkarov“. Najznámejším kráľovstvom miestneho čaju je horská oblasť Nuwara Elyia, nazývaná tiež „Malým Anglickom“. Dodnes tu možno vidieť stavby z koloniálnej éry, dokonca aj nové domy postavené v anglickom štýle, obklopené veľkými záhradami.

Chrám Budhovho zubu,

HistóriaKultúra

Chrám Budhovho zubu

Na Srí Lanke sa traduje, že pri Budhovej exhumácii boli zachránené štyri zuby – tri sa dostali do iných svetov a jeden práve sem, do Kandy. Ťažko povedať, nakoľko je táto povera pravdivá, hlavne, keď zub bol viackrát ukradnutý, každopádne domáci veria, že práve prítomnosť zubu v tomto chráme pomáha ochraňovať ostrov a tamojší budhizmus. Nech je pravda akákoľvek, dôležité je, že vďaka tejto povere vznikol príjemný chrám so zlatou strechou a jedinečnou atmosférou.

Kandy, Srí Lanka

História

Kandy

Súčasný názov druhého najväčšieho sídla na Srí Lanke pochádza z dlhšej verzie „Kande uda rata“ – mesto v horách. Tento opis nás už vopred pripravuje na prostredie, v ktorom sa ocitneme po príchode do Kandy. Atmosféru centra mesta dotvára umelo vybudované jazero „Mliečne more“, na brehu ktorého stojí najposvätnejšia budhistická pamiatka – Chrám Budhovho zubu.

Matale, Srí Lanka

Gastro

Matale

Malebná dedinka ležiaca v srdci Srí Lanky, medzi mestami Dambulla a Kandy, ponúka príležitosť vyskúšať miestne ovocie a koreniny, ktorých sú tu plné záhrady. Dozvedieť sa môžete aj podrobnosti o ich pestovaní. Pozrieť si možno aj miestny chrám, dýchajúci typickou srílanskou architektúrou a sakrálnosťou.

 

Dambulla, Srí Lanka

História

Dambulla

Zlaté jaskynné chrámy v Dambulle do vás svojou spiritualitou vdýchnu novú energiu. Do jednotlivých jaskýň sa vchádza zo 100m vysokého skalného masívu, ktorý ponúka panoramatický výhľad na okolitú krajinu. Vo vnútri sa už naskytá príležitosť prezrieť si množstvo farebných fresiek či 150 sôch Budhu, vytvárajúcich typickú atmosféru.

 

 

Sigirya, Srí Lanka

Príroda

Sigirya

Asi najznámejšou skalou Srí Lanky a najznámejším obrázkom je Sigirya, čiže Levia hora, trón kráľa Kasyapa. Týči sa 200 metrov nad okolitý terén a je považovaná za ôsmy div sveta. Po „levích schodoch“ sa dá vyjsť až na vrchol skaly.

Národný park Minneriya, Srí Lanka

Príroda

Národný park Minneriya

Národný park Minneriya sa nachádza v severnej časti Sri Lanky. Park je situovaný v suchej oblasti Si Lanky. Práve vďaka suchej oblasti do tejto oblasti radi zavítajú slony, ktorých tu je 150 až 200. Niektoré sa však rady schovávajú a ževraj ich je tu až 700, takže niekoľko slonov tu určite stretnete. Takýto veľký skok v počte slonov je kvôli tomu, že migrujú z druhého národného parku Wasgamuwa za potravou. Okrem slonov sa v národnom parku nachádzajú aj rôzne druhy opíc či dokonca druh Sri Lanského jeleňa.

Polonnaruwa, Srí Lanka

História

Polonnaruwa

Stredoveké kráľovstvo Polonnaruwa si aj napriek svojmu veku uchovalo väčšinu svojej vtedajšej krásy a slávy. Pri jeho vzniku, pred asi 800 rokmi, boli vybudované rozsiahle záhrady so zavlažovacími systémami, paláce a iné budovy. Toto prostredie v sebe ukrýva nie len osobité čaro, ale keďže bolo aj náboženským centrom, je možné tu nájsť aj množstvo sôch a sošiek Budhu.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands