Dubaj - svet fantastických atrakcií

Spojené arabské emiráty

5 35 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
35 5

Aquapark Aquaventure
Aquapark Aquaventure
Aquapark Aquaventure
Aquapark Aquaventure
Aquapark Aquaventure
Aquapark Aquaventure
Ferrari World v Abu Dhabi
Zábava vo Ferrari World v Abu Dhabi
Ferrari World v Abu Dhabi
Aquapark Aquaventure
Atrakcie Dubaj - svet fantastických atrakcií
Atrakcie Dubaj - svet fantastických atrakcií
Púšť s ťavami
Prehliadka Dubaja
Prehliadka Abu Dhabi
Aquapark Aquaventure
Hotel Atlantis The Palm
Pohľad na mesto Dubaj
Dubaj a jeho okolie
Výlet loďou
Mesto Dubaj
Ostatné Dubaj - svet fantastických atrakcií
Ostatné Dubaj - svet fantastických atrakcií

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Dieťa do 12 rokov zdarma

Aquapark

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Vstupy v cene

S pobytom pri mori

Zábavné parky

Priamy let

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Dubaj „mesto budúcnosti“ je dynamicky rozvíjajúcim sa mestom, ktoré okrem starobilých štvrtí dýcha na Vás neprehliadnuteľným luxusom. Môžete sa vybrať na nákupy do niektorého s mnohých nákupných centier, relaxovať na pláži alebo ísť za zábavou aj s Vašimi deťmi. Aquapark, Dolphin Bay, Formula, tučniaky a ďalšie atrakcie Vás čakajú na tomto dokonalom rodinnom výlete.

Úvod

8 - dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

4* mestský hotel v Dubaji, 4* plážový hotel v Ras Al Khaimah.

Stravovanie

Polpenzia počas okruhu, all inclusive počas pobytu.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Bratislavy. Miestne transfery. 4x ubytovanie v 4* mestskom hoteli s polpenziou v Dubaji, 3x ubytovanie v 4* plážovom hoteli v Ras Al Khaimah s all inclusive. Výlety a vstupy: Dubaj City tour, Burj khalifa, púštne safari, tučniaci v Ski Dubai, Dhow cruise, aquaventure, výlet do abu Dhabi, ferrari World, mešita. Služby miestneho sprievodcu a delegáta CK SATUR. Servisné poplatky 330 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: turistickú taxu (platí sa priamo v hoteli na recepcii), vratný depozit za izbu (platí sa na mieste). Ostatné doplatky: fakultatívne aktivity mimo programu, za jednolôžkovú izbu 460 EUR, možnosť priplatiť si ubytovanie v 5* hoteli Double Tree by Hilton Marjan Island s all inclusive počas pobytu v Ras Al Khaimah 380 EUR a cestovné poistenie.

Poznámka

Detský paušál - dieťa do 12 rokov na lôžku rodičov.

Doprava

Letecká z Bratislavy alebo z Viedne.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Bratislavy alebo z Viedne, prílet do Dubaja. Už po prílete na nás dýchne duch tejto nádhernej arabskej krajiny s množstvom architektonických skvostov, ktoré nemajú nikde inde vo svete konkurenciu. Transfer do hotela.

2. deň

Po raňajkách sa vydáme objavovať najznámejší emirát Dubaj, ktorý vyrástol z púšte v neuveriteľne krátkom čase. Nahliadneme do tajov dávnych štvrtí Bastakia a Deira, vyfotíme si belostnú mešitu Jumeirah.  Na vodnom taxíku Abra sa prevezieme cez dubajskú zátoku Dubai Creek, prejdeme sa trhom s korením a známym trhom so zlatom „Gold souk“, kde budeme môcť obdivovať najväčší zlatý prsteň na svete.  Vystúpime na najvyššiu vežu sveta, 828 metrov vysokú Burj Khalifa, ktorá je súčasťou najväčšieho nákupného centra Dubai Mall a z ktorej sú neuveriteľné výhľady na celý Dubaj. Už len samotný presun najrýchlejším výťahom na svete je veľkým zážitkom. Zastavíme sa aj  pri najznámejšom hoteli sveta Burj al arab. Popoludní nás čaká adrenalínový zážitok - púštne safari. Zažijeme adrenalínovú jazdu po piesočnatých dunách, v kempe nahliadneme do života beduínov, pomaľujeme sa henou, vyskúšame si miestne tradičné odevy a vodnú fajku. Zavŕšením dňa bude výborná večera a vystúpenie brušnej tanečnice.
1

Hotel Burj Al Arab

Hotel Burj Al Arab, Dubaj

Iné atrakcie

Burj Al Arab, známy aj ako Plachetnica pre svoj jedinečný tvar, je najvyšší hotel na svete. Má výšku 321 metrov a stojí na umelo vytvorenom Palmovom ostrove pri pobreží Dubaja. Navrhnutý bol tak, aby pripomínal plachtu tradičných arabských lodí dhow. V noci je hotel mimoriadne osvetlený, čo vytvára pestrú svetelnú šou. Burj Al Arab je jedným z najdrahších hotelov sveta – noc v najluxusnejšej suite stojí viac ako 15-tisíc dolárov (cca 14-tisíc eur). Pre tých s neobmedzenými finančnými možnosťami je určite zaujímavou večera v podmorskej reštaurácii Al Mahara. Dokonalý panoramatický výhľad je z baru Skyview.

Viac Menej
2

Burj Khalifa

3. deň

Dopoludnia strávime čas s malými tučniakmi v Ski Dubai. Deti si ich budú môcť pohladkať, dozvedia sa o ich živote, uvidia ich kŕmenie a zabavia sa na ich neuveriteľných kúskoch. Presunieme sa na Palmový ostrov a nejaký čas strávime v najväčšom vodnom parku na Strednom východe Aquaventure. Jedinečný svet zábavy s bazénmi, toboganmi, umelými vlnami, detským hradom s rôznymi šmykľavkami a mnohými ďalšími vodnými atrakciami. Nezabudnuteľným zážitkom najmä pre deti je návšteva Dolphin Bay, umelo vybudovaná lagúna s delfínmi, kde sa deti dostanú do úzkeho kontaktu s týmito milými tvormi (vstup je za poplatok, v prípade záujmu odporúčame rezervovať si vstup vopred v CK alebo hneď po príchode u sprievodcu). V podvečerných hodinách si vychutnáme plavbu s výbornou večerou na typickej drevenej lodi po Dubai Creeku, kochajúc  sa nádhernými scenériami mesta pri západe slnka.
3

Plavba po Dubai Creeku

Plavba po Dubai Creeku,

Fakultatívny výletIné atrakcie

Záliv tiahnuci sa od pobrežia Perzského zálivu až k centrum mesta Dubaj očarí svojou rušnosťou. Pôvodné obchodné centrum Dubaja dosahuje v celej svojej dĺžke až 14 kilometrov. Kedysi tu vznikali prvé obydlia a výrobne lodí, dnes tu stojí stále sa rozširujúci medzinárodný prístav. Hoci z celého miesta dýcha moderný život, bolo by hriechom nevychutnať si pohľad na srdce emirátov z tradičnej drevenej lode abra.

Viac Menej
4

Vodný park Aquaventure

5

Ski Dubai

4. deň

Tento deň bude veľkým zážitkom najmä pre malých pretekárov a oteckov. Pred nami je totiž návšteva jednej z najväčších atrakcií Emirátov a zároveň najväčšieho indoorového tematického parku na svete – Ferrari World v Abu Dhabi. Každému členovi rodiny ponúka zábavu, chvíle relaxu i adrenalínu. Dozvieme sa celú históriu stajne Ferrari, virtuálne, ako piloti lietadla navštívime domov Ferrari – Taliansko, zajazdíme si s najväčšími svetovými šampiónmi, na trenažéroch si osobne vyskúšame rýchlosť monopostov. Tí odvážnejší vyskúšajú rýchlodráhu Formula Rossa, pre deti je pripravený Junior GT, kde si môžu na malých autíčkach urobiť školu šoférovania, zažijú atmosféru skutočných pretekov na Junior Grand Prix. Zaujímavá bude i návšteva miestnych obchodov s tovarom pod  značkou Ferrari. Pred nami je ešte krátka prehliadka mesta Abu Dhabi a návšteva najväčšej a najkrajšej mešity emirátoch - Sheikh Zayed Mosque.
6

Ferrari World

Ferrari World, Dubaj

Fakultatívny výletIné atrakcie

Ferrari World v Abu Dhabi je svojou rozlohou 200 000 metrov štvorcových najväčším krytým zábavným parkom na svete a tiež jediným zábavným parkom Ferrari na svete. Pre skutočných dobrodruhov sú vo Ferrari World pripravené štyri hlavné adrenalínové atrakcie. Najznámejšia je Formula Rossa, najrýchlejšia horská dráha sveta, dosahujúca rýchlosť až 240 km/h. Ďalšia je G-Force vystrelovacia veža, ktorá návštevníkov vymrští do výšky až 62 metrov. Milovníci šoférovania ocenia Scuderia Challenge, realistický simulátor F1 s identickými pedálmi a volantom, ako používajú piloti zo stajne Ferrari. A nakoniec Fiorano GT Challenge, horská dráha, v ktorej proti sebe závodia vozíky v dizajne legendárneho Ferrari F430 Spider. V parku samozrejme myslia aj na deti a návštevníkov, ktorí sa s adrenalínovými atrakciami moc nekamarátia. Doplniť sily po náročnom dni môžete v niektorých zo šestice štýlových reštaurácií a kaviarní, ktoré sa nachádzajú v areáli.

Viac Menej

5. deň

V dopoludňajších hodinách sa presunieme do emirátu Ras Al Khaimah. Ubytujeme sa v plážovom hoteli.
7

Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah,

Fakultatívny výletHistória

Jeden zo siedmych autonómnych emirátov SAE sa nachádza v ich severnej časti. Krajina v prostredí Perzského zálivu je zároveň obklopená zelenými nížinami, púšťou a sčasti zalesneným pohorím Hajar. Dôležitá je najmä v oblasti stavebníctva a poľnohospodárstva, keďže svojimi produktmi zásobuje aj ostatné emiráty. Rozvíja sa aj v sfére cestovného ruchu, pričom je zaujímavá najmä svojimi nádhernými pieskovými plážami, ktoré sú oázami pokoja pre každého, kto si rád oddýchne od ruchu veľkomesta.

Viac Menej

6. deň

Pobyt na pláži alebo možnosť fakultatívneho výletu k brehom polostrova Musandam, nachádzajúci sa na hraniciach sultanátu Omán. Navštívime typickú dedinku Dibba, preslávenú výrobou drevených lodí Dhows, nalodíme sa na arabskú plachetnicu, kde nás čaká výborný obed, šnorchlovanie, plávanie v krištálovo čistých vodách a zábava v rytmoch arabskej hudby.

7. deň

Relax na pláži, kúpanie, šnorchlovanie. Možnosť nákupov v niektorom z nákupných centier.

8. deň

V závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet do Bratislavy alebo Viedne.

Zmena programu vyhradená.

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty tvorí 7 emirátov – Abu Dhabi, Dubaj, Sharjah, Ras Al Khaimah, Fujairah, Ajman, Umm al Quwain. Emiráty sú krajinou kontrastov – orientálnej nádhery a futuristickej architektúry, starých bazárov a elegantných nákupných centier, starých rybárskych člnov a nablýskaných limuzín, jednoduchého života beduínov a luxusu hotelových komplexov.

Hlavné mesto: Abu Dhabi
Časový posun: +4h

Mena: Dirham SAE
Kurz: 1€ = 4,104 AED

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness