Hotel Termál

***

Slovensko, Stredné Slovensko, Vyhne

4 59 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
59 5

Titulná fotka
Whirlpool, Hotel Termál, Vyhne, Slovensko
Foyer, Hotel Termál, Vyhne, Slovensko
Lobby, Hotel Termál, Vyhne, Slovensko
Sauna, Hotel Termál, Vyhne, Slovensko
Bazén, Hotel Termál, Vyhne, Slovensko
Lesopark, Hotel Termál, Vyhne, Slovensko
Wellness, Hotel Termál, Vyhne, Slovensko
Exteriér, Hotel Termál, Vyhne, Slovensko
Reštaurácia, Hotel Termál, Vyhne, Slovensko

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Aquapark

Wi-Fi

Wellness

Cykloturistika

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Kúpeľná obec Vyhne je známa nielen najstarším pivovarom na Slovensku, ale aj liečivými termálnymi prameňmi s teplotou 37°C, s vysokým obsahom železa a priaznivo pôsobiacimi na zápal nervov, ženské choroby, zhybové a svalové reumatizmy, kožné choroby, stavy po operáciách a duševnú vyčerpanosť. Vodný raj Vyhne Aqupark, relax v lone prírody je jedinečným aquaparkom s celoročnou prevádzkou.

Vyhľadávaný wellness a kongres hotel Termál *** je skvelou voľbou, ak si chcete oddýchnuť v lone krásnej horskej prírody. K jeho obľúbenosti prispievajú i účinky termálnej vody s teplotou 36°C z vlastného prameňa, ktorou sú napúšťané bazény a ktorá nie je chemicky upravovaná.


Poloha

na okraji obce Vyhne v prostredí Štiavnických vrchov • v úzkej doline 18 km od Žiaru nad Hronom


Stravovanie

raňajky formou bufetových stolov • večere bufetové stoly počas víkendu, cez týždeň 3-chodové menu • obedy trojchodové menu


Vybavenie a služby hotela

reštaurácia • lobby bar • brasserie s terasou • letná piknik terasa • wellness centrum • whirlpool bazén • relaxačný bazén s chemicke neupravovanou termálnou vodou, ktorá sa vymieňa niekoľkokrát denne • tepidárium s hviezdnym nebom • Kneippov kúpeľ • jacuzzi • hydromasážny box • sauny s oddychovým priestorom (parná, suchá, infrasauna) • ochladzovací bazén • vedro odvahy • masáže • spa procedúry • biliard • šípky • možnosť zapožičania horských bicyklov • neďaleko vodný raj Vyhne (celoročná prevádzka) • Wi-Fi v celom hoteli zdarma • parkovisko pri hoteli zdarma


Vybavenie izieb

kúpeľňa s WC • Wi-Fi zdarma • SAT TV • telefón • sušič na vlasy • župan • niektoré izby s balkónom (balkón za doplatok 4 noc/izba)

Jedno a dvojlôžkové izby (možnosť 1- 2 prísteliek) • Apartmán (spálňa, obývačka, minibar, chladnička, župan) • Bezbariérová izba • detská postieľka za poplatok 4 €/noc


Celková cena zahŕňa

ubytovanie, stravovanie a príslušné procedúry podľa typu pobytu • deti do 3 rokov bez nároku na služby zdarma


Celková cena nezahŕňa

miestny poplatok (platba na mieste) • psík (za poplatok 8 €/noc) • balkón 4 €/ izba  • detská postieľka 4 €/noc


Oficiálne hodnotenie

***

Slovensko

Hlavné mesto: Bratislava
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Stredné Slovensko

Stredné Slovensko nie je len stredom našej krajiny, ale aj srdcom celej Európy. Podľa geografických údajov sa nachádza v Kremnických vrchoch nachádza stred Európy. Leží kúsok od gotického kostola sv. Jána Krstiteľa medzi mestami Kremnica a Martin. Stredné Slovensko má čo ponúknuť turistom. Všetky mestá a dedinky v tejto oblasti sa vyznačujú krásnou prírodou a nezabudnuteľnou históriou. Okrem toho, pre oblasť stredného Slovenska sú typické liečivé pramene, ktoré majú blahodarné účinky na rôzne zdravotné problémy.

Senior Relax – polpenzia, aspoň jedna osoba z dvojice musí mať nad 62 rokov, welcome drink, neobmedzený vstup do wellness, 1x za pobyt kávička s koláčikom, naviac služby: župan, parkovanie zdarma, Wi-Fi, stolný tenis, šípky, zapožičanie spoločenských hier. Pobyt na 4 noci nedeľa - štvrtok.


Termál Relax - polpenzia, neobmedzený vstup do wellness, služby naviac: župan, parkovanie zdarma, Wi-Fi, stolný tenis, šípky, zapožičanie spoločenských hier. Pobyty na 2-5 nocí len počas týždňa (nedeľa - piatok).

Maxi Relax - polpenzia, neobmedzený vstup do wellness, welcome drink, služby naviac: stolný tenis, šípky, zapožičanie spoločenských hier, Wi-Fi, župan počas pobytu, parkovanie. Pobyt na 7 nocí s nástupom kedykoľvek okrem soboty.


Romantik Relax - plná penzia, welcome drink, romantická výzdoba izby, fľaša sektu na izbe, v deň príchodu romantická večera pri sviečkach, 1x 30 min. masáž vo dvojici, neobmedzený vstup do wellness, služby naviac: župan, parkovanie zdarma, Wi-Fi, stolný tenis, šípky, zapožičanie spoločenských hier, neskorý check-out do 11,00 hod.. Pobyt na 2 noci piatok - nedeľa.


Hyper Relax víkend – plná penzia alebo polpenzia, welcome drink, neobmedzený vstup do wellness centra, 1x 20 min masáž chrbta. Pobyt len cez víkend na 2 noci piatok - nedeľa.

Služby naviac: župan na izbe, parkovanie, Wi-Fi, stolný tenis, šípky, zapožičanie spoločenských hier.


Veľkonočný relax - pobyt na 3 alebo 4 noci zahŕňa polpenziu, neobmedzený vstup do wellness, welcome drink, v sobotu tvorivé dielne, v nedeľu večerný program, naviac župan na izbe, parkovanie grátis, Wi-Fi, stolný tenis, šípky a zapožičanie spoločenských hier.


Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Park miniatúr, Maďarsko

KultúraIné atrakcie

Park miniatúr

V tomto parku miniatúr nájdete 32 známych stavieb z celého Maďarska na jednom miestev dedine Kisbér. Nemusíte chodiť do Budapešti aby ste videli majestátnu budovu maďarského parlamentu či Námestie hrdinov. Cifrapalota v meste Kecskeméti, Víťazná brána vo Váci, kostol Jáki, Veľký kostol v Debrecíne, Mešita Gázi Kászima, Széchenyi mauzóleum, Katedrála v Szegedíne a mnohé iné pamiatky.  Park miniatúr je krásne tiché miesto, kde uvidíte rôzne ministavby, ktoré zaujmú malých i veľkých. Park miniatúr je krásne tiché miesto, kde uvidíte rôzne ministavby, ktoré zaujmú malých i veľkých. 

Štúrovo, Slovensko

HistóriaKultúra

Štúrovo

Mesto ležiace na ľavom brehu Dubaja na slovensko-maďarskej hranici je najjužnejším a zároveň najteplejším mestom na Slovensku. Prvé zmienky o mieste kde sa nachádza Štúrovo pochádzajú už z 11. storočia. Dnes je mesto známe ako železničný a riečny prechod do Maďarskej republiky. mesto je len na skok od tisícročného Ostrihomu, kde je sústredené množstvo historických pamiatok. 

Bazilika v Ostrihome, Maďarsko

História

Bazilika v Ostrihome

bazilika je treťou najväčšou v Európe a predlohou k jej stavbe bola práve Bazilika sv. Petra v Ríme. Rozprestiera sa na ploche 5 660 m2 čím je najväčšou sakrálnou stavbou v Maďarsku a zároveň najvyššou pamiatkou krajiny. Bazilika má 3 zvony a v jej kripte sa nachádza cez 100 hrobiek stredovekých kňazov a ostrihomských arcibiskupov. 

Ostrihom, Maďarsko

HistóriaKultúra

Ostrihom

Mesto Ostrihom bolo do polovice 13. storočia hlavným mestom Maďarska. Na našom výlete neobídeme Baziliku v Ostrihome, ktorá je najväčším kostolom v Maďarsku. Bazilika leží na hradnom vrchu a jeho 72 metrov vysoká centrálna kupola je viditeľná už z veľkej diaľky. Bazilka je najvýznamnejšou stavbou maďarského klasicizmu. Táto budova môže byť dokonca považovaná za symbol mesta Ostrihom. Okrem toho Ostrihom láka turistov svojou nádhernou scenériou a početnými pamätníkmi.

Smolenický zámok, Slovensko

HistóriaKultúra

Smolenický zámok

Smolenický zámok je jedným z najkrajších zámkov na Slovensku. Tento nádherný romantický zámok slúži aj ako kongresové centrum, ktoré sa používa na konferencie, sympóziá, semináre a svadby. Na tomto mieste stál najskôr starý hrad, ktorý bol zničený a postavil sa nový. Nový hrad bol navrhnutý začiatkom 20. storočia architektom Jozefom Hubertom. Na stavbe sa podieľali remeselníci z Talianska, Nemecka, Rakúska, Maďarska, Smoleníc a okolitých miest. V roku 1945 sa hrad, ktorý už bol označený vojnou, stal majetkom štátu, neskôr majetkom Slovenskej akadémie vied, ktorá ho zmenila na konferenčné centrum.

Zámok Schloss Hof, Rakúsko

História

Zámok Schloss Hof

Zámok neďaleko rakúsko-slovenských hraníc je obľúbeným cieľom pre víkendový výlet. V roku 1725 ho získal princ Eugen Savojský a nechal ho rozšíriť o dve ďalšie krídla, ktoré obkolesujú čestný dvor. O tridsať rokov neskôr v roku 1755 získala toto vidiecke sídlo Mária Terézia. Zámok obklopený záhradným areálom, v ktorom sa konajú rthy pri rôznych príležitostiach upúta aj svojim interiérom a tromi traktami, z ktorých je každý venovaný panovníkovi, ktorý ho obýval. Po schodisku sa návštevníci dostanú k prepychovým miestnostiam prvého poschodia - severný trakt s niekdajším obytným apartmánom princa Eugena, ktorý bol neskôr prestavaný pre ďalšieho obyvateľa, cisára Jozefa II. Miestnosti východného traktu, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na zámocký park, sa venujú výlučne príbehu o živote a pôsobení armádneho veliteľa a milovníka umenia princa Eugena Savojského. Cez barokovú kaplnku a slávnostnú sálu vystavanú v štýle klasicizmu vedie okruh do komnát Márie Terézie v južnom trakte.

Carnuntum, Rakúsko

História

Carnuntum

Staroveký skvost neďaleko Bratislavy je dnes najväčším archeologickým náleziskom v Rakúsku a jedinečným strediskom antickej kultúry. Prvá zmienka o rímskom meste na tomto území pochádza už z roku 6 v 1. stor. po Kristovi a v roku 15. tu vznikol vojenský tábor, ktorého hlavnou úlohou bolo chrániť strategický priechod Jantárovej cesty cez Dunaj. Tábor bol súčasťou opevnenia Limes Romanus, ktoré malo v minulosti chrániť severné hranice Rímskej ríše pred barbarskými kmeňmi. Bolo taktiež hlavným mestom provincie Panónia. 

Szentendre, Maďarsko

HistóriaPríroda

Szentendre

Szentendre, po našom Svätý Ondrej, je mesto rozprestierajúce sa na pravom brehu rieky Dunaj a aj keď sa to nezdá, žije v ňom viac ako 25 000 obyvateľov. Má krásnu promenádu popri Dunaji (korzo) a na hlavnej ceste je množstvo obchodíkov a reštaurácií, ktoré lákajú vždy prítomných turistov. Lákadlom mesta je najväčší skanzen ľudovej architektúry v Maďarsku. Na ploche s rozlohou skoro 60 hektárov tu nájdete viac ako 260 plne zariadených domov z 19.-20. storočia, ktoré sú rozdelené na 9 tematických okruhov, z ktorých každý jeden predstavuje jednu časť Maďarska. Na relatívne malej ploche tak spoznáte odlišnosti regiónov tejto rovinatej krajiny.

Beckov, Slovensko

HistóriaKultúra

Beckov

Becko predstavuje zrúcaninu hradu, ktorá leží v obci s rovnakým názvom. Táto prírodná kultúrna pamiatka a jej súčasný vzhľad sú výsledkom rekonštrukcií v poslednej štvrtine dvadsiateho storočia a od roku 2002. Vstup do zámku zo 16. storočia pozostával z padacieho mosta a priekopy. Za týmto hlavným vchodom stála strážna veža, postavená v 14. storočí, ktorá chránila bránu. Vďaka vysokým kamenným múrom a strmým útesom, na ktorých je postavený hrad, je Beckovský hrad jedným z mála hradov, ktoré odolávali útokom tatárskych a tureckých vojsk.

Zámok Eckartsau, Rakúsko

História

Zámok Eckartsau

Zámok s nádherným parkom sa nachádza uprostred lužného lesa. Slúžil ako poľovnícky zámok cisára a v rokoch 1918/19 bol posledným sídlom cisára Karla a jeho manželky Zity v Rakúsku. Popri cisárskych izbách  a umení, tu vďaka špciálnym prehliadkam zažijete atmosféru panovania následníka trónu Franza Ferdinanda.

Festival mangalice, Maďarsko

Gastro

Festival mangalice

Tradičné podujatie spojené s predajom produktov z mangalice. Nájdete tu naozaj všetko od samotných prasiatok, až po produkty. Samozrejmosťou je možnosť ochutnávky, zapiť dobroty môžete pálenkou, pivom či vínkom. Súčasťou festivalu sú aj sprievodné akcie - prezentácie výrobkov, súťaže vo varení, vystúpenia folklórnych súborov a mnohé ďalšie.

Aquaworld Budapešť, Maďarsko

Iné atrakcie

Aquaworld Budapešť

Aquaworld Budapešť je najväčším vnútorným vodným svetom v strednej Európe, v ktorom sa vyšantia všetci počas celého roka. Vodný svet je plný bazénov s rôznymi tobogánmi a atrakciami.  Celkovo sa v areáli nachádza 19 bazénov a 11 tobogánov. Každý jeden si nájde to, čo mu vyhovuje. Počas víkendov a školských prázdnin si Aquaworld pre svojich hostí pripravuje zaujímavý sprievodný program. Ak si budete chcieť na chvíľku oddýchnuť, máte možnosť načerpať nové sily v saunovom svete, ktorý je oddelený od rušných bazénov s množstvom zábavy.

Múzeum marcipánu, Maďarsko

GastroIné atrakcie

Múzeum marcipánu

Marcipán je cukrárska hmota, z ktorej si môžete vytvarovať naozaj čokoľvek. Múzeum tejto cukrovinky otvorili už v roku 1996 a obsahuje viac ako 100 exponátov uložených za sklom. Najväčším vystaveným dielom je zámok Festetics vyrobený do najmenších detailov. Ak počas exkurzie po tomto múzeu dostanete chuť na sladkú dobrotu, čo určite dostanete, nemajte obavy. V múzeu sa nachádza malá kaviarnička, kde si môžete pochutnať na rôznych domácich koláčoch, tortách, zákuskoch či iných sladkostiach.

Hradný vrch s Kráľovským palácom, Maďarsko

História

Hradný vrch s Kráľovským palácom

Budínsky hrad alebo aj Kráľovský palác/hrad slúžil ako sídlo uhorských kráľov v Budapešti. Stojí na južnom svahu hradného vrchu, neďaleko starého hradného areálu. Miesto, na ktorom stojí súčasný Budínsky hrad, bolo po prvýkrát osídlené kráľovskou rodinou kráľa Bélu IV. v 13.storočí. Hrad sa počas nasledujúcich storočí neustále menil a prestavoval. Rozsiahlu rekonštrukciu Budínskeho hradu začala v polovici 18. storočia kráľovná Mária Terézia a v neskorom 19. storočí, počas vlády kráľa Františka Jozefa, získal Budínsky hrad svoj súčasný vzhľad. 

Rybárska bašta, Maďarsko

HistóriaKultúra

Rybárska bašta

Rybárska bašta bola pomenovaná po rybároch, ktorí ju bránili. Bašta bola navrhnutá architektom Frigyesom Schulekem a postavená v rokoch 1895-1902 ako symbol tisíc ročného výročia od založenia uhorského štátu. Po druhej svetovej vojne mal rekonštrukciu na starosti jeho syn János Schulek. Prekvapia nás mnohý umelci, ktorí sa na ulici nachádzajú. Z vrchu Rybárskej bašty sa nám naskytne prekrásny výhľad na Dunaj a peštiansku časť mesta.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness