Kúpeľný Dom Relax Thermal

***

Slovensko, Stredné Slovensko, Sklené Teplice

3 2 recenzie

Celkové
hodnotenie
3
2 5

Okolie kúpeľného domu Relax Thermal
Ubytovanie v kúpeľnom dome Relax Thermal
Izba v kúpeľnom dome Relax Thermal
Posedenie na izbe v kúpeľnom dome Relax Thermal
Posteľ v izbe v kúpeľnom dome Relax Thermal
Pohodlné ubytovanie v kúpeľnom dome Relax Thermal
Komfortná izba v kúpeľnom dome Relax Thermal
Izba v kúpeľnom dome Relax Thermal
Stolovanie v kúpeľnom dome Relax Thermal
Vnútorný bazén
Wellness
Ľudia v soľnej jaskyni s jazierkom
Soľná jaskyňa
Vstup do soľnej jaskyne
Inhalácia v soľnej jaskyni

Podrobné info o zájazde


Plná penzia

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Sklené Teplice ležia na úpätí Štiavnických vrchov v nadmorskej výške 400 m a patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku. V súčasnosti v Sklených Tepliciach vyviera 7 prameňov s teplotou od 37°C do 52,3°C. Využívajú sa aj umelé hĺbkové vrty a studne až do hĺbky 1600m. Sú to najvýznamnejšie pramene vulkanického pásma. Liečivá termálna voda v kúpeľoch patrí svojím zložením medzi zemité vody mierne mineralizované s dominantným obsahom magnézia a kalcia, ktoré ju predurčuje na liečbu ochorení pohybového a nervového ústrojenstva. Termálna voda v bazénoch sa chemicky neupravuje a každý deň sa v bazénoch voda vymieňa. Do bazénov nateká priamo z prameňov.

Poloha

Kúpeľný dom Relax Thermal stojí nad kúpeľným parkom, s ktorým je spojený upravenými chodníkmi.

Stravovanie

Raňajky formou bufetových stolov, obedy a večere výber z menu.

Vybavenie a služby hotela

Relax Thermal je kúpeľný dom, ktorý ponúka klientom všetko pod jednou strechou. V kúpeľnom dome na prízemí sa nachádza zrekonštruovaná jedáleň, vonkajší aj vnútorný bazén a vírivá kaskáda. Taktiež je k dispozícii wellness saunový svet - 5 sáun zariadených v antickom štýle : bylinná, eukalyptová, aroma sauna, fínska sauna, infra sauna a tiež tepidárium, ľadopád a ochladzovacie vedro odvahy. V tomto kúpeľnom dome nájdete aj ambulanciu lekára a zdravotných sestier. Bezplatné parkovanie je možné za kúpeľným domom Relax Thermal na nestráženom parkovisku zabezpečené kamerovým systémom.

Vybavenie izieb

Kapacita v Kúpeľnom dome Relax Thermal je 62 lôžok. Má 4 poschodia a štandardné dvojlôžkové izby bez balkóna, komfort izby s balkónom a bunkové izby, ktoré sú vybavené sprchou, WC, TV-SAT, Wi-Fi pripojenie na izbách, telefónom, chladničkou. Bunkové izby sú dve rovnocenné izby, ktoré majú spoločné sociálne zariadenie a sprchu.
Detská postieľka za poplatok.

Celková cena zahŕňa

Ubytovanie, stravovanie a príslušné procedúry. Deti do 3 rokov bez nároku na služby zdarma. Deti do 12 rokov na prístelke zľava 50% (pobyty bez procedúr).

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: Miestny poplatok (platba na mieste).

Oficiálne hodnotenie

***

Slovensko

Hlavné mesto: Bratislava
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Stredné Slovensko

Stredné Slovensko nie je len stredom našej krajiny, ale aj srdcom celej Európy. Podľa geografických údajov sa nachádza v Kremnických vrchoch nachádza stred Európy. Leží kúsok od gotického kostola sv. Jána Krstiteľa medzi mestami Kremnica a Martin. Stredné Slovensko má čo ponúknuť turistom. Všetky mestá a dedinky v tejto oblasti sa vyznačujú krásnou prírodou a nezabudnuteľnou históriou. Okrem toho, pre oblasť stredného Slovenska sú typické liečivé pramene, ktoré majú blahodarné účinky na rôzne zdravotné problémy.

Liečebný pobyt Kúpele na skúšku - Pobyty na 3 až 6 nocí, plná penzia, lekárska prehliadka s konzultáciou, od 5 do 11 procedúr za pobyt (podľa počtu nocí), využitie masážno-rekondičných strojov, fitnes. Začiatok pobytu v deň nástupu večerou, ukončenie raňajkami.


Liečebný pobyt Senior – plná penzia, 10 procedúr za pobyt, lekárska prehliadka s konzultáciou, využitie masážno-rekondičných strojov, fitnes. Podmienka pobytu - aspoň jeden z dvojice nad 55 rokov. Pobyt na 5 nocí, začína sa v nedeľu večerou a končí v piatok raňajkami. Pri nástupe je potrebné predložiť výpis zo zdravotnej dokumentácie ošetrujúceho lekára.


Liečebný pobyt Zdravie - plná penzia, od 13 do 41 procedúr (podľa počtu nocí), lekárska konzultácia, využitie masážno-rekondičných strojov, fitnes. Bonus: 14=13 a 21=19 a 2x alebo 3x vstup do Banského kúpeľa na 1 hod. vo vyhradenom čase. Pobyty na 7 až 21 nocí, začínajú sa v nedeľu večerou, ukončenie raňajkami.


Liečebný pobyt Víkend – plná penzia, 1x jaskynný parný kúpeľ PARENICA s oddychovým zábalom, 1x čiastočná masáž, 1x kúpeľ Márie Terézie alebo Banský kúpeľ, 1x vodoliečba alebo rašelinový obklad, využitie masážno-rekondičných strojov, fitnes, lekárska prehliadka s konzultáciou, 1x na 1 hod. bowlingová dráha. Pobyt na 2 noci, začiatok v piatok večerou a koniec v nedeľu raňajkami. Pri pobyte v apartmánoch v ostatných kúpeľných domoch bonus 2 hod. vstup do wellness saunového sveta.


Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Zvolenský zámok, Slovensko

HistóriaKultúra

Zvolenský zámok

Na brehu rieky Slatina sa nachádza nádherný Zvolenský zámok, ktorý je najvýraznejšou stavbou mesta Zvolen. V blízkosti zámku môžete vidieť pamiatku na Slovenské národné povstanie, obrnený vlak. Tento gotický renesančný zámok, ktorý postavil uhorský kráľ Ludvík I. v 70. rokoch 14. storočia, bol pôvodne loveckým zámkom a vilou maďarských kráľov. Bol postavený v gotickom slohu, aby sa podobal na talianske panské domy. V tomto zámku môžete vidieť rôzne zaujímavé výstavy umeleckých diel, ako napríklad obrazy Majstra Pavla z Levoče.

Bojnický zámok

Bojnický zámok patrí k najnavštevovanejším a najkrajším zámkom nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. V minulosti ho vlastnili najslávnejšie šľachtické rody, pričom jeho poslednými vlastníkmi boli Pálfiovci. Gróf Ján Pálfi dal celý objekt na konci 19. storočia prestavať – podľa vzoru zámkov stojacich v strednom Francúzsku. V súčasnosti sú v zámku sústredené zbierky umelecko-historického múzea. K najväčším unikátom a najcennejším dielam patrí neskorogotický súbor obrazov - tzv. Bojnický oltár od florentského majstra N. di Cione Ortagna z polovice 14. storočia.

ZOO Bojnice, Slovensko

PrírodaIné atrakcie

ZOO Bojnice

Zoologická záhrada v Bojinicach je najstaršou na Slovensku. V súčasnosti je jej rozlhoa približne 42 ha. Celý jej areál sa nachádza v prostredí kúpeľov v meste Bojnice. Táto zoologická záhrada je denne navštevovaná stovkami nie len turistov ale aj domácich obyvateľov, pretože sa v nej nachádzajú rôzne zaujímavé domáce či exotické zvieratá. Celkovo sa v nej nachádza 480 exemplárov zvierat. V Bojnickej ZOO sa v ako jedinej na Slovensku nachádzajú slony. Okrem slonov v nej môžete vidieť medvede, levy, leopardov, zebry, korytnačky a mnohé iné druhy.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR