Pohľad z výšky na areál penziónu Prima
Izba v penzióne Prima
Terasa s výhľadom na penzión Prima
Posedenie v penzióne Prima
Trávnik okolo bazénu v penzióne Prima
Ležadlá pri vnútornom bazéne penziónu Prima
Stôl pre stolný tenis v penzióne Prima
Fitnes v penzióne Prima
Wellness penziónu Prima
Herňa so stolným futbalom v penzióne Prima
Altánok pri vonkajšom krbe v penzióne Prima
Vonkajší bazén penziónu Prima

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Raňajky

Aquapark / Tobogan

Wi-Fi

Cykloturistika

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Podhájska je známa termálnym kúpaliskom s jedinečnou horúcou a silne mineralizovanou vodou, ktorá sa svojím zložením podobá vode v Mŕtvom mori v Izraeli. Prameň je slanej chuti bohatý na jód. Geotermálna voda má v ústí vrtu teplotu 83°C a výdatnosť 50 l za sek. V sedacích bazénoch je teplota vody 33° C, v zime minimálne 36° C. Voda má liečivé účinky na choroby pohybového ústrojenstva, dýchacích ciest a kožných chorôb. Výhodné rýchlikové spojenie, ŽS a AZ 60 m.

Poloha

Penzión Prima sa nachádza asi 400 m od kúpaliska.

Stravovanie

Raňajky formou bufetu, obedy a večere výberom z menu.

Vybavenie a služby hotela

Jedáleň s barom, salónik, Wi-Fi zdarma, v suteréne relax centrum (bazén, sauna), masáže, vináreň s barom, stolný tenis, fitnes, šípky, stolný futbal. Parkovanie v uzatvorenom areáli bez poplatku. Vonkajší plavecký bazén. Možnosť zapožičať detskú postieľku za poplatok 5 €/pobyt.

Vybavenie izieb

Dvojlôžkové izby, príp. apartmány v zložení 1/2 spálňa a obývacia izba s možnosťou 2 prísteliek (rozťahovací gauč). Všetky izby vlastná sprcha a WC, TV.

Poznámka

Zimná odstávka až do 1.5.2020

Oficiálne hodnotenie

***

Celková cena zahŕňa

Ubytovanie, príp. stravovanie, parkovanie. Deti do 3 rokov bez nároku na služby zdarma.

Celková cena nezahŕňa

Miestny poplatok (platba na mieste).

Slovensko

Hlavné mesto: Bratislava
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Južné Slovensko

Pre južné Slovensko sú typické vinohradnícke oblasti, termálne vody a najmä kvalitná pitná voda. V tejto oblasti sa nachádza Žitný ostrov, na ktorom sú obrovské zásoby kvalitnej pitnej vody. Okrem prírodných krás sa tu nachádzajú aj architektonické skvosty v podobe viacerých zámkov. Najznámejším je zámok Topoľčianky, v ktorom sídli Národný žrebčín a Poľovnícky zámoček i zubria obora, v ktorej môžete vidieť majestátne zubre.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Štúrovo, Slovensko

HistóriaKultúra

Štúrovo

Mesto ležiace na ľavom brehu Dunaja na slovensko-maďarskej hranici je najjužnejším a zároveň najteplejším mestom na Slovensku. Prvé zmienky o mieste kde sa nachádza Štúrovo pochádzajú už z 11. storočia. Dnes je mesto známe ako železničný a riečny prechod do Maďarskej republiky. Mesto je len na skok od tisícročného Ostrihomu, kde je sústredené množstvo historických pamiatok. 

Bazilika v Ostrihome, Maďarsko

História

Bazilika v Ostrihome

Bazilika je treťou najväčšou v Európe a predlohou k jej stavbe bola práve Bazilika sv. Petra v Ríme. Rozprestiera sa na ploche 5 660 m2 čím je najväčšou sakrálnou stavbou v Maďarsku a zároveň najvyššou pamiatkou krajiny. Bazilika má 3 zvony a v jej kripte sa nachádza cez 100 hrobiek stredovekých kňazov a ostrihomských arcibiskupov. 

Ostrihom, Maďarsko

HistóriaKultúra

Ostrihom

Mesto Ostrihom bolo do polovice 13. storočia hlavným mestom Maďarska. Na našom výlete neobídeme miestnu Baziliku, ktorá je najväčším kostolom v Maďarsku. Leží na hradnom vrchu a jej 72 metrov vysoká centrálna kupola je viditeľná už z veľkej diaľky. Bazilka je najvýznamnejšou stavbou maďarského klasicizmu. Táto budova môže byť dokonca považovaná za symbol mesta. Okrem toho Ostrihom láka turistov svojou nádhernou scenériou a početnými pamätníkmi.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR