Hotel Riu Playa Blanca

*****

Panama

bez recenzií - nové v ponuke

Titulná fotka
Hotel Riu Playa Blanca *****
Hotel Riu Playa Blanca *****
Hotel Riu Playa Blanca *****
Hotel Riu Playa Blanca *****
Hotel Riu Playa Blanca *****
Hotel Riu Playa Blanca *****
Ubytovanie Hotel Riu Playa Blanca *****
Ubytovanie Hotel Riu Playa Blanca *****
Gastro Hotel Riu Playa Blanca *****
Gastro Hotel Riu Playa Blanca *****
Gastro Hotel Riu Playa Blanca *****
Gastro Hotel Riu Playa Blanca *****
Gastro Hotel Riu Playa Blanca *****
Pláž Hotel Riu Playa Blanca *****
Ostatné Hotel Riu Playa Blanca *****

Podrobné info o zájazde


Ultra All Inclusive

Vysvetlenie piktogramov


V skratke o hoteli

Riu Playa Blanca je rezort známy výbornými all inclusive službami. Je vhodný pre rodiny s deťmi aj pre páry. Svoj pobyt pri mori môžete skombinovať s potápaním, športovými aktivitami alebo výletmi na zaujímavé miesta.


Poloha

Riu Playa Blanca je obľúbený hotel obklopený tropickou záhradou, ktorý stojí priamo na piesočnatej pláži. Zábavné a nákupné možnosti sú dostupné v meste Rio Hato, ktoré je vzdialené cca 4 km.


Dĺžka transferu

cca 120 minút.

Strava

Hotel Riu Playa Blanca poskytuje stravovanie ultra all inclusive, ku ktorému patrí:

  • Raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu.
  • Alkoholické a nealkoholické nápoje podávané 24 hodín denne.
  • Popoludní káva, čaj, pečivo.

 

ĎALŠIE SLUŽBY

  • Plážový volejbal, vodná gymnastika, kajaky, aerobik, fitnes.

 

* Zmeny vyhradené. Hotel môže počas sezóny rozsah služieb pozmeniť.


Doprava

V rámci zájazdu je zabezpečená letecká doprava z Viedne.


Vybavenie zariadenia/ďalšie služby

HOTEL

V hoteli Riu Playa Blanca nájdete obchodíky aj kongresové priestory. Wi-Fi je v spoločných priestoroch zdarma, v izbách za poplatok.

 

REŠTAURÁCIE

K hotelu patrí hlavná reštaurácia Balboa, kde sa jedlá podávajú formou bufetu, a tri a la carte reštaurácie – ázijská Xian, talianska Il Palazzo a steakhouse Chiriqui. Na večeru sa vyžaduje primerané oblečenie. K dispozícii je aj 5 barov – lobby, pool, saloon, spots a swim up.

 

BAZÉNY

V areáli sa nachádza komplex 4 bazénov s detským bazénom. Ležadlá a slnečníky sú pri bazéne a v záhrade pri hoteli zdarma.

 

ŠPORT & ZÁBAVA

Okrem aktivít uvedených v rámci all inclusive sú za doplatok k dispozícii aj potápanie, rybolov na otvorenom mori, surfovanie, motorizované vodné športy. Zabaviť sa môžete aj na diskotéke, pri animáciách a šou, večer niekedy hrá živá hudba.

 

TIPY NA VÝLETY

Počas svojej dovolenky v Paname môžete podniknúť aj niekoľko výletov. Zaujímavé miesta sú:

Panama City – hlavné mesto, ktoré je od roku 2003 súčasťou UNESCO.

Panamský prieplav – predstavuje dôležitú obchodnú cestu, ale tiež zaujímavú turistickú atrakciu.

Bocas del Torro – ostrov s bielymi piesočnatými plážami je domovom podmorských živočíchov.


Ubytovanie

Hotel Riu Playa Blanca má 573 moderne vybavených izieb.

 

TYPY IZIEB

  • Double Room Courtyard izby majú klimatizáciu, kúpeľňu s príslušenstvom, telefón, trezor (za poplatok), káblovú TV, sušič vlasov, stropný ventilátor, žehličku so žehliacou doskou a balkón. Alkoholické a nealkoholické nápoje sú k dispozícii 24 hodín denne aj na izbe. Izby s výhľadom na more sú za doplatok.

Pre deti

V hoteli Riu Playa Blanca je detský klub určený deťom od 4 do 12 rokov a detské ihrisko.

Panama

Panama je pútavá stredoamerická krajina známa osemdesiat kilometrov dlhým Panamským prieplavom, ktorý je svetovou raritou a dôležitou obchodnou cestou.

Hlavné mesto: Panama
Časový posun: -6h

Mena: Balboa
Kurz: 1€ = 1,138 PAB

Klimatický diagram

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

AZUERO KOLÍSKA KULTÚRY, Panama

Fakultatívny výletPríroda

AZUERO KOLÍSKA KULTÚRY

Poldenný výlet do vidieckej oblasti Azuero, známej tancami, krojmi, maskami, výbornými poľnohospodárskymi výrobkami, zásobuje miliónové hlavné mesto. Preslávený je aj miestny rum a tradične vyrábaný likér. Budete si môcť pozrieť soľné polia, kde ťažia morskú soľ, výrobu typických farebných krojov „Pollera“, navštívite majstrov výroby hudobných nástrojov na tradičnú domácu hudbu, ako aj výrobcov zlatých ornamentov, tiež miestnych remeselníkov v dielničkách na výrobu masiek, ktoré sú súčasťou panamskej kultúry. Počas dňa obed miestnej reštaurácii. Návrat do hotela neskoro poobede a následne večera v hoteli. V cene je doprava klimatizovaným autobusom, odborný sprievodca, vstupy a v autobuse 1 fľaša vody/os. Nezabudnite si zobrať fotoaparát.

VÝLET DO INDIÁNSKEJ DEDINY EMBERA, Panama

Fakultatívny výletIné atrakcie

VÝLET DO INDIÁNSKEJ DEDINY EMBERA

Počas celodenného výletu prežijete vzrušujúce dobrodružstvo v panamskej džungli. Po približne hodinovej jazde na sever od Panama City sa dostanete k jazeru Alajuela. V oblasti El Darien s miestnym sprievodcom prestúpite na tradičnú indiánsku loďku "Pirogue" a doplavíte sa ku starobylému kmeňovému spoločenstvom do srdca dažďového pralesa, kde Vás uvítajú srdeční obyvatelia domorodej komunity „Embera“, ktorí prezradia niečo zo svojej histórie, tradícií a zvykov, možno aj niektoré ich tajomstvá. Uvidíte, ako sa dá komunikovať a dozvedieť sa o ich kultúre prostredníctvom folklórnych tancov, budete môcť ochutnať špeciality ich tradičnej kuchyne, prípadne si môžete na telo nechať namaľovať niektorý z nádherných ornamentov. Počas krátkej vychádzky preskúmate okolitú prírodu, kde možno nájsť jedinečné druhy rastlín, ktoré využívajú aj miestni prírodní liečitelia a v dedine si kúpiť od miestnych niektorý s úžasných ručne vyrobených suvenírov.

Panama City a Panamský prieplav, Panama

Fakultatívny výletPríroda

Panama City a Panamský prieplav

Celodenný výlet začína transferom z hotela do hlavného mesta Panama City. Táto moderná metropola Strednej Ameriky je rozdelená do troch častí: obľúbená nákupná a obchodná zóna, koloniálna časť „Casco Antiguo“ patriace k svetovému dedičstvu UNESCO a napokon historickými uličkami známa „Panama La Vieja“ (Stará Panama). Prehliadka mesta začína práve v tejto starobylej časti, ktorá pamätá príbehy morského piráta Henryho Morgana. „Casco Viejo“ je vlastne znovu postavené hlavné mesto Panamy, po zničení španielskymi dobyvateľmi roku 1673. K najpozoruhodnejším pamätihodnostiam tu patrí kostol „Santo Domingo“ a s úžasným pozláteným oltárom známy kostol „San José“, ako aj katedrála na námestí Nezávislosti a Prezidentský palác. Po prehliadke koloniálnej architektúry nasleduje obed v miestnej reštaurácii (jeden hlavný chod a nápoj). Popoludní sa presuniete do modernej obchodnej štvrte mesta a v Centre pre návštevníkov plavebných komôr Miraflores sa dozviete viac o histórii Panamského prieplavu. V roku 1880 sa začali prvé stavebné práce podľa návrhov francúzskeho architekta Ferdinanda de Lesseps, avšak až v roku 1914 za pomoci Američanov otvorili impozantné vodné dielo spájajúce Atlantik a Pacifik. Neskôr návrat do hotela, večera v hotelovej reštaurácii.

Nákupy v Panama city, Panama

Fakultatívny výletIné atrakcie

Nákupy v Panama city

Poldenný nákupný výlet do hlavného mesta – príjemnú pešiu prehliadku centra starého mesta Panama City Alto / Viejo spojíte s návštevou 2 nákupných zón s množstvom obchodov, ktoré ponúkajú tovar všetkého druhu vďaka zóne voľného obchodu za zaujímavé ceny. Po 4-5 hodinách návrat autobusom do hotela.

Zaujímavé miesta v okolí

Casco Viejo, Panama

História

Casco Viejo

Najväčším zážitkom z panamského hlavného mesta bude určite návšteva historického centra, s pozostatkami pôvodného koloniálneho mesta. Dýcha z neho pravé španielsko-karibská atmosféra, ktorú si naplno užijete v svetle živelných uličiek. Práve tu sa naskytá možnosť priblížiť sa histórii mesta stojaceho na ruinách svojho pirátmi zničeného predchodcu. Viac sa dozviete napríklad v Palacio de las Garzas (Heron’s Palace), v sídle prezidenta a netypických obyvateľov – volaviek, ktoré sem priniesol vtedajší prezident už v roku 1922.

Národný park Soberania, Panama

Príroda

Národný park Soberania

Soberania je národný park v Paname pri brehoch Panamského prieplavu v provinciách Panamá a Colón. Soberania bola vyhlásená za národný park v roku 1980 s rozlohou 220 kilometrov štvorcových. Park je obľúbený u pozorovateľov vtákov kvôli jeho veľkému množstvu druhov vtákov. Existuje tu približne 525 druhov vtákov. Okrem vtákov tu žije približne 105 druhov cicavcov ako napríklad opice, leňochodov či zelené iguany. Návštevníci parku Soberania môžu takisto preskúmať chodník Las Cruces.

Kmeň Embará, Panama

PrírodaIné atrakcie

Kmeň Embará

Prijmite pozvanie členov kmeňu Embará, ktorí sa s vami podelia o svoju kultúru a tradície, na ktoré sú právom hrdí. V prostredí takmer nedotknutej prírody sa s nimi ponoríte do tajov tunajšieho života a zažijete autentický deň, ktorý vás vytrhne z každodenného stereotypu konzumného a uponáhľaného života. Očaria vás aj ich krásne pestrofarebné odevy a u tunajších obyvateľov stále využívané ručné výrobky každodennej spotreby.

Parara Puru, Panama

PrírodaIné atrakcie

Parara Puru

Uprostred dažďového pralesa sa na území Panamy nachádza dedinka, ktorej obyvatelia zachovávajú svoje tradície ako málokde na svete. Stále tu totiž žijú potomkovia domorodých Indiánov kmeňa Embará, ktorí sa rozhodli o svoj životný štýl podeliť aj s ostatnými. Ucítite teda pravú pôvodnú stredoamerickú atmosféru vyžarujúcu už pri prvom kontakte s tradičnými obydliami, tancami a zvyklosťami miestnych. Po tomto zážitku môžete využiť možnosť okúpať sa v úžasnej a osviežujúcej lagúne priamo pod vodopádom.

Národný park Chagres, Panama

Príroda

Národný park Chagres

Uprostred panamských provincií sa rozprestiera Národný park Chagres. Jeho krásne prostredie dotvára rovnomenná rieka smerujúca až do Panamského prieplavu, ktorá ho zásobuje svojimi zdrojmi. Od osemdesiatych rokov minulého storočia je táto, takmer 130-tisíc hektárová oblasť vyhlásená za chránenú. Tropický les, ktorý tvorí veľkú časť so sebou prináša vysokú biodiverzitu rastlinných aj živočíšnych druhov. Okrem toho sa tu naskytá jedinečná príležitosť kempovania alebo pozorovania vtáctva takmer kdekoľvek v parku.

 

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness