The Chedi Muscat

*****+

Omán

4.8

Celkové
hodnotenie
4.8
180 5

The Chedi Muscat WEL
The Chedi Muscat A
The Chedi Muscat A
The Chedi Muscat WEL
The Chedi Muscat WEL
The Chedi Muscat WEL
The Chedi Muscat R
The Chedi Muscat S
The Chedi Muscat S
The Chedi Muscat S
The Chedi Muscat WEL
The Chedi Muscat WEL
The Chedi Muscat WEL
The Chedi Muscat WEL
The Chedi Muscat WEL
The Chedi Muscat F
The Chedi Muscat F
The Chedi Muscat R
The Chedi Muscat A
The Chedi Muscat GA
The Chedi Muscat WEL
The Chedi Muscat P
The Chedi Muscat P
The Chedi Muscat P
The Chedi Muscat P
The Chedi Muscat P
The Chedi Muscat P
The Chedi Muscat P
The Chedi Muscat P
The Chedi Muscat P
The Chedi Muscat P
The Chedi Muscat A
The Chedi Muscat A
The Chedi Muscat A

Podrobné info o zájazde

V skratke o hoteli

Tento štýlový prvotriedny hotel The Chedi Muscat bol postavený v tradičnej ománskej architektúre a očarí svojou krásou. Komplexne navrhnutý ako nádvorie s veľkou záhradou, ktoré vytvára orientálne prostredie. Hotel disponuje až 6 reštauráciami s rôznymi druhmi kuchyne.

Poloha

Hotel The Chedi Muscat sa nachádza uprostred záhrady, 250 metrov od súkromnej pláže, 3,5 km od prírodovedného múzea Ománu a 4,5 km od mešity sultána Qaboosa. 

Vybavenie, ďalšie služby

Hotel má 158 izibe rozmiestnených na 3 poschodiach a v 2 budovách. Hotel má 24-hodinovú recepciu, vonkajší bazén, rôzne reštaurácie a bary, výťah, parkovanie, biznis centrum, Wi-Fi pripojenie, zasadaciu miestnosť, kúpeľné centrum (za príplatok), lekársku službu, práčovňu, žehlenie, bezpečnostnú schránku, izbovú službu a stráženie detí. Hotel je vhodný aj pre rodiny, pretože ponúka detský bazén, ktorý rodičom a mladým hosťom zabezpečí príjemný pobyt. Hotel ponúka bezbariérový prístup.
Šport a zábava: fitnes, body balance, silový tréning, osobný tréning, pilates, cyklistika v interiéroch, jóga, tenis, wellness, masáže, kozmetické služby (za poplatok).

Ubytovanie

 • Serai Room: (33 m²) dvojlôžkové izby v hlavnej budove, výhľad na hory, detská posteľ, klimatizácia, trezor, rozkladacia pohovka, stôl, kávovar Nespresso, rýchlovarná kanvica, minibar (za poplatok), telefón,Wi-Fi pripojenie, SAT TV, rádio, dokovacia stanica pre iPod, izbová služba (za poplatok), upratovacie služby.
 • Chedi Room Deluxe: (39 m²) vybavenie ako v Serai Room, navyše priestrannejšia, s výhľadom na hory alebo záhradu.
 • Chedi Club Suite: vybavenie ako v Serai Room, navyše priestrannejšia, prvá línia pri pláži.

Stravovanie

 • raňajky (formou bufetu)

Hotel má reštaurácie:

 • "The Beach Restaurant": ryby / morské plody, à la carte
 • "The Long Pool Cabana": japonská, kuchyňa, sushi, a la carte
 • Hlavná reštaurácia "The Restaurant": à la carte
 •  "Arabian Court": libanonská kuchyňa, grilované jedlá, formou bufetu, ukážka varenia.

Pláž

piesková pláž.

Oficiálna kategória: *****
Oficiálna stránka: http://www.ghmhotels.com/en/muscat/

Omán

Rozoklané pohoria, hlboké kaňony, idylické oázy, piesočnaté pláže, strmé útesy – taký je Omán. Krajina plná farieb, vôní, kontrastov, tradícií, bohatej histórie. Zelené oázy obklopené pieskom, fantastické kulisy skalnatého pobrežia s farbami hrajúcimi do ružova.

Hlavné mesto: Maskat
Časový posun: +3h

Mena: Ománsky rial
Kurz: 1€ = 0,43 OMR

Klimatický diagram

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Mešita Sultána Qaboosa, Omán

HistóriaIné atrakcie

Mešita Sultána Qaboosa

Mešita je hlavnou mešitou v sultanáte Omán. Práca na stavbe mešity začala začiatkom roku 1995 pri ceste medzi mestami Muscat a Seeb. Dokončená bola o 6 rokov neskôr a slávnostne otvorená Jeho Veličenstvom sultánom Qaboosom v máji v roku 2001. Komplex mešity tvorí 40 000 m2, je postavený na vyvýšenom pódiu. Do vnútra mešity sa zmestí 20 000 veriacich. Skladá sa z hlavnej modlitebnej sály, dámskej modlitebnej sály, krytých priechodov, zhromažďovacej sály a knižnice, v ktorej sa nachádza až 20 000 kníh. Celý interiér mešity je obložený šedo - bielymi a tmavošedými vyrezávanými kachličkami z mramoru.

Bait Al Zubair, Omán

HistóriaIné atrakcie

Bait Al Zubair

Múzeum, v Starom Muscate v Ománe, má početnú zbierku starodávnych zbraní, ktorá zahŕňa khanjar (tradičnú dýku), domáce zariadenie, oblečenie, ktoré sú od súkromných zberateľov. V okolí múzea sa nachádza ománska dedina a souk (trhovisko).

Jalali, Omán

HistóriaIné atrakcie

Jalali

Jalali je pevnosť v prístave Starého Muscatu, bola postavená Portugalcami v roku 1580 na ochranu prístavu, potom čo bol Muscat dvakrát napadnutý Ottomanským vojskom. Počas občianskych vojen medzi rokmi 1718 a 1747 sa pevnosti dvakrát zmocnili Peržania. Neskôr bola pevnosť prestavená. Pevnosť v minulosti slúžila tiež ako väzenie pre kráľovskú rodinu. Jalali bola reštaurovaná v roku 1983 a stala sa súkromným múzeom ománskej histórie kultúry a je sprístupnená len pre hodnostárov, ktorí navštívia mesto. V múzeu sa nahádzajú artefakty ako delá, muškety, mapy, koberce a ďalšie artefakty.

Mirani, Omán

HistóriaIné atrakcie

Mirani

Pevnosť v prístave v Starom Muscate v Ománe. V roku 1552 dobylo Ottománske vojsko mesto Muscat ako aj pevnosť. Nedávno postavená pevnosť Al – Mirani bola obliehaná počas 18 dní Ottomanským delostrelectvom. Pevnosť bola dobytá a vojsko zničené.

Barka, Omán

PlážeHistória

Barka

Barka je pobrežné mesto v regióne Al Batinah na severe Ománu. Mesto je turistickým resortom. Neďaleko sa nachádza Bait Na'aman - citadela so štyrmi vežami zo 17. storočia, ktorú v roku 1991 renovoval Bil´arab bin Sultan. V Barke sa nachádzajú dva hlavné rezorty, Al – Sawadi rezort a Al – Nahda rezort.

Al Thowara, Omán

Príroda

Al Thowara

Al Thowara je ďalšou atrakciou v Nakhale. Niekoľko kilometrov od Nakhal tečie teplá minerálna voda, ktorá sa zachytáva do miestnych nádrží. Blízko nádrží sa nachádza pikniková oblasť, ktorá je však veľmi rušná a býva tu veľmi veľa ľudí.

Nakhl, Omán

História

Nakhl

Obrovská pevnosť v regióne Al Batinah. Pevnosť slúži ako múzeum, ktoré prevádzkuje Ministerstvo turizmu, ale aj ako trh s kozami. Vznik pevnosti sa datuje do predislamistického obdobia. Počas storočí pevnosť prešla niekoľkými prestavbami a vylepšeniami, pri ktorých sa našlo niekoľko artefaktov a ručne vyrobených produktov. Pevnosť bola prestavená ománskymi architektmi v 17. storočí. Veže a brána, ktoré dnes môžete vidieť boli postavené v roku 1834 a boli prisúdené Imam Said bin Sultanovi. V roku 1990 bola kompletne renovovaná. V novembri 2003 navštívil pevnosť Princ Charles počas návštevy Ománu.

Quriyat, Omán

PrírodaIné atrakcie

Quriyat

Quriyat je malá rybárska dedinka 83 kilometrov od hlavného mesta Muscat v Ománe. Nachádza sa neďaleko miest Sur, Diman Wa Tayeen a Aamerat. Je to jeden z populárnych bodov na zastavenie na ceste do Sur. 

Wadi Dayqah, Omán

PlážePríroda

Wadi Dayqah

Je nádherná hrádza s množstvom vody. Návštevníci sa tu môžu zrelaxovať alebo si vychutnať piknik na dobre udržiavanej tráve.

Bimmah Sinkhole, Omán

Príroda

Bimmah Sinkhole

Vodou naplnená priehlbina v mramore na východe guvernanstve Muscat. Jazero s tyrkysovou vodou je 50 metrov dlhé, 70 metrov široké a 20 metrov hlboké. Nachádza sa len 600 metrov od mora, medzi dvomi prímorskými mestami Ḑibāb a Bimmah. Priehlbina bola vyformovaná zrútením vrchnej vrstvy pri ťažení mramoru, ktorý sa nachádzal pod touto vrstvou. Domáci veria, že bola sformovaná meteoritom, Hawaiyat Najm, čo v preklade znamená Padajúca hviezda. Na ochranu priehlbiny, samospráva mesta vytvorila park Hawiyat Najm.

Rustaq, Omán

História

Rustaq

Rustaq je mesto a okres v regióne Al Batinah. Pevnosť Rustaq je postavená na troch poschodiach, ktoré zahŕňajú oddelené domy, zbrojovňu, mešitu a veže. Najvyššia veža je 18,5 metra vysoká a má priemer 6 metrov.

White Sands, Omán

PlážePríroda

White Sands

Ako už z názvu vyplýva, charakteristickou črtou pláže je práve biela farba. Piesok a kamene sú neobyčajne biele. Nie je to neobyčajné len pre túto oblasť, ale je to neobyčajné aj v Ománe. V tejto oblasti je možné stanovať neďaleko pláže.

Tanuf, Omán

História

Tanuf

Mesto, ktoré sa nachádza takmer uprostred medzi dvomi najväčšími mestami regiónu Ad Dakhilliyah, Nizwa a Bahla. Je známe najmä kvôli tanufskej značke vody, ktorá sa plní do fliaš v továrni, ktorá je neďaleko pitnej vody vo Wadi Tanuf. Ale mesto je taktiež známe vďaka historickým ruinám dediny – ruiny Tanuf. Ruiny boli plne funkčné a obývané až do roku 1950. Dedina bola zničená počas Jabal Akhdar vojen v roku 1950 a jediné, čo nám túto dedinu pripomína sú práve ruiny.

Nizwa, Omán

HistóriaIné atrakcie

Nizwa

Nizwa je najväčšie mesto v regióne Ad Dakhilliyah. Je jedným z najstarších miest v Ománe a bolo centrom obchodu, náboženstva, vzdelania a umenia. Nachádza sa tu Jama – hlavná mešita, ktorá bola centrom učenia Islámu. Nizwa sa stala modernejším mestom od roku 1970, keď bola pod vplyvom vlády sultána Qaboosa. Vylepšenia, ktoré zahrňovali spojenie s Muscatom pomocou dvojprúdovej dialnice rozprúdili aj turizmus.

Wadi Tiwi, Omán

PlážePríroda

Wadi Tiwi

So svojími smaragdovými jazerami môže Wadi Tiwi konkurovať Wadi Shap v kráse, hlavne na jar, kedy sa tráva zmení na krásne zelenú. WadiT iwi je tiež známy ako Wadi Deviatich Dedín, ktoré sú vynikajúcou možnosťou na prechádzku. 

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness