Sifawy Boutique Hotel

****

Omán

4.4

Celkové
hodnotenie
4.4
35 5

SIFAWY BOUTIQUE HOTEL **** A
SIFAWY BOUTIQUE HOTEL **** A
SIFAWY BOUTIQUE HOTEL **** A
SIFAWY BOUTIQUE HOTEL **** W
SIFAWY BOUTIQUE HOTEL **** W
SIFAWY BOUTIQUE HOTEL **** W
SIFAWY BOUTIQUE HOTEL **** S
SIFAWY BOUTIQUE HOTEL **** S
SIFAWY BOUTIQUE HOTEL **** R
SIFAWY BOUTIQUE HOTEL **** A
SIFAWY BOUTIQUE HOTEL **** TE
SIFAWY BOUTIQUE HOTEL **** W

Priamo na pláži

All inclusive

Animácie

Wi-Fi

Potápanie

Vysvetlenie piktogramov

Podrobné info o zájazde

V skratke o hoteli

Sifawy Boutique hotel sa nachádza pred fantastickou scenériou pohoria Hajar, ktoré vyžaruje jedinečnú atmosféru. V hoteli ste privítaní tradičnou ománskou pohostinnosťou. Možno práve zažijete aj ramadán, ktorý bude pre Vás zážitkom.

Poloha

Sifawy Boutique hotel je dylický boutique hotel s plážovou reštauráciou "Al Sammak". Hotel sa nachádza priamo pri pláži (cca 200m). Letisko Muscat je vzdialené približne 75 km a golfové ihrisko Jebel Sifah cca 10 minút jazdy.

Vybavenie, ďalšie služby

Hotel má celkom 60 ubytovacích jednotiek, je zariadený v stredomorskom štýle. V hoteli je klientom k dispozícii lobby, 24-hodinová recepcia, bufetová reštaurácia, reštaurácia à la carte Al Sabla, 3 bary (ôounge bar, snack bar, beach bar), vírivka, bazény (1 so sladkou vodou a 1 infinity bazén, slnečníky pri bazéne aj na pláži).
Šport a zábava: fitnes, vodné športy, potápanie, nemotorizované a motorizované vodné športy, basketbal, plážový volejbal, stolný tenis, masáže, Spa centrum, pre deti detský bazén, herňa, oaptrovateľská služba (za poplatok).
Hotel akceptuje platbu kartami: všetkými major.

Ubytovanie

  • Dvojlôžková izba: (34 m²) vaňa alebo sprchový kút, župany, SAT TV, sušič vlasov, set na kávu a čaj, papuče, telefón, Wi-Fi pripojenie, trezor, minibar (za poplatok), balkón.
  • Suite Marina View: (54 m²): vybavenie ako v dvojlôžkovej izbe, navyše priestrannejšia, spálňa a obývacia izba.

Stravovanie

  • Nocľah s raňajkami
  • polpenzia (raňajky formou bufetu a večera menu alebo bufet)

Pláž

piesková pláž Al Sifah Beach, pri hoteli možnosť využiť potápanie, nemotorizované a motorizované vodné športy a plážový volejbal.

Oficiálna kategória: ****
Oficiálna stránka: https://sifawyhotel.com/

 

Poznámka

Ramadán, svätý mesiac pôstu, ponúka hosťom vynikajúcu príležitosť zažiť fascinujúcu arabskú kultúru po západe slnka účasťou na tradičných slávnostiach. Od nemoslimov sa neočakáva, že budú nasledovať tradíciu pôstu, avšak ako prejav rešpektu sa dospelým hosťom odporúča, aby počas pôstu nejedli, nepili a nefajčili. Obmedzenia môžu byť aj v hoteli (napríklad konzumácia alkoholu, stolovanie v interiéri, zábavný program). Pred rezerváciou skontrolujte obmedzenia vo vybranom hoteli. Taktiež pozorňujeme, že verejná konzumácia alkoholu je zakázaná.

Omán

Rozoklané pohoria, hlboké kaňony, idylické oázy, piesočnaté pláže, strmé útesy – taký je Omán. Krajina plná farieb, vôní, kontrastov, tradícií, bohatej histórie. Zelené oázy obklopené pieskom, fantastické kulisy skalnatého pobrežia s farbami hrajúcimi do ružova.

Hlavné mesto: Maskat
Časový posun: +3h

Mena: Ománsky rial
Kurz: 1€ = 0.43 OMR

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Quriyat, Omán

PrírodaIné atrakcie

Quriyat

Quriyat je malá rybárska dedinka 83 kilometrov od hlavného mesta Muscat v Ománe. Nachádza sa neďaleko miest Sur, Diman Wa Tayeen a Aamerat. Je to jeden z populárnych bodov na zastavenie na ceste do Sur. 

Jalali, Omán

HistóriaIné atrakcie

Jalali

Jalali je pevnosť v prístave Starého Muscatu, bola postavená Portugalcami v roku 1580 na ochranu prístavu, potom čo bol Muscat dvakrát napadnutý Ottomanským vojskom. Počas občianskych vojen medzi rokmi 1718 a 1747 sa pevnosti dvakrát zmocnili Peržania. Neskôr bola pevnosť prestavená. Pevnosť v minulosti slúžila tiež ako väzenie pre kráľovskú rodinu. Jalali bola reštaurovaná v roku 1983 a stala sa súkromným múzeom ománskej histórie kultúry a je sprístupnená len pre hodnostárov, ktorí navštívia mesto. V múzeu sa nahádzajú artefakty ako delá, muškety, mapy, koberce a ďalšie artefakty.

Mirani, Omán

HistóriaIné atrakcie

Mirani

Pevnosť v prístave v Starom Muscate v Ománe. V roku 1552 dobylo Ottománske vojsko mesto Muscat ako aj pevnosť. Nedávno postavená pevnosť Al – Mirani bola obliehaná počas 18 dní Ottomanským delostrelectvom. Pevnosť bola dobytá a vojsko zničené.

Bait Al Zubair, Omán

HistóriaIné atrakcie

Bait Al Zubair

Múzeum, v Starom Muscate v Ománe, má početnú zbierku starodávnych zbraní, ktorá zahŕňa khanjar (tradičnú dýku), domáce zariadenie, oblečenie, ktoré sú od súkromných zberateľov. V okolí múzea sa nachádza ománska dedina a souk (trhovisko).

Wadi Dayqah, Omán

PlážePríroda

Wadi Dayqah

Je nádherná hrádza s množstvom vody. Návštevníci sa tu môžu zrelaxovať alebo si vychutnať piknik na dobre udržiavanej tráve.

Mešita Sultána Qaboosa, Omán

HistóriaIné atrakcie

Mešita Sultána Qaboosa

Mešita je hlavnou mešitou v sultanáte Omán. Práca na stavbe mešity začala začiatkom roku 1995 pri ceste medzi mestami Muscat a Seeb. Dokončená bola o 6 rokov neskôr a slávnostne otvorená Jeho Veličenstvom sultánom Qaboosom v máji v roku 2001. Komplex mešity tvorí 40 000 m2, je postavený na vyvýšenom pódiu. Do vnútra mešity sa zmestí 20 000 veriacich. Skladá sa z hlavnej modlitebnej sály, dámskej modlitebnej sály, krytých priechodov, zhromažďovacej sály a knižnice, v ktorej sa nachádza až 20 000 kníh. Celý interiér mešity je obložený šedo - bielymi a tmavošedými vyrezávanými kachličkami z mramoru.

Bimmah Sinkhole, Omán

Príroda

Bimmah Sinkhole

Vodou naplnená priehlbina v mramore na východe guvernanstve Muscat. Jazero s tyrkysovou vodou je 50 metrov dlhé, 70 metrov široké a 20 metrov hlboké. Nachádza sa len 600 metrov od mora, medzi dvomi prímorskými mestami Ḑibāb a Bimmah. Priehlbina bola vyformovaná zrútením vrchnej vrstvy pri ťažení mramoru, ktorý sa nachádzal pod touto vrstvou. Domáci veria, že bola sformovaná meteoritom, Hawaiyat Najm, čo v preklade znamená Padajúca hviezda. Na ochranu priehlbiny, samospráva mesta vytvorila park Hawiyat Najm.

White Sands, Omán

PlážePríroda

White Sands

Ako už z názvu vyplýva, charakteristickou črtou pláže je práve biela farba. Piesok a kamene sú neobyčajne biele. Nie je to neobyčajné len pre túto oblasť, ale je to neobyčajné aj v Ománe. V tejto oblasti je možné stanovať neďaleko pláže.

Wadi Tiwi, Omán

PlážePríroda

Wadi Tiwi

So svojími smaragdovými jazerami môže Wadi Tiwi konkurovať Wadi Shap v kráse, hlavne na jar, kedy sa tráva zmení na krásne zelenú. WadiT iwi je tiež známy ako Wadi Deviatich Dedín, ktoré sú vynikajúcou možnosťou na prechádzku. 

Barka, Omán

PlážeHistória

Barka

Barka je pobrežné mesto v regióne Al Batinah na severe Ománu. Mesto je turistickým resortom. Neďaleko sa nachádza Bait Na'aman - citadela so štyrmi vežami zo 17. storočia, ktorú v roku 1991 renovoval Bil´arab bin Sultan. V Barke sa nachádzajú dva hlavné rezorty, Al – Sawadi rezort a Al – Nahda rezort.

Al Thowara, Omán

Príroda

Al Thowara

Al Thowara je ďalšou atrakciou v Nakhale. Niekoľko kilometrov od Nakhal tečie teplá minerálna voda, ktorá sa zachytáva do miestnych nádrží. Blízko nádrží sa nachádza pikniková oblasť, ktorá je však veľmi rušná a býva tu veľmi veľa ľudí.

Nakhl, Omán

História

Nakhl

Obrovská pevnosť v regióne Al Batinah. Pevnosť slúži ako múzeum, ktoré prevádzkuje Ministerstvo turizmu, ale aj ako trh s kozami. Vznik pevnosti sa datuje do predislamistického obdobia. Počas storočí pevnosť prešla niekoľkými prestavbami a vylepšeniami, pri ktorých sa našlo niekoľko artefaktov a ručne vyrobených produktov. Pevnosť bola prestavená ománskymi architektmi v 17. storočí. Veže a brána, ktoré dnes môžete vidieť boli postavené v roku 1834 a boli prisúdené Imam Said bin Sultanovi. V roku 1990 bola kompletne renovovaná. V novembri 2003 navštívil pevnosť Princ Charles počas návštevy Ománu.

Sur, Omán

PrírodaIné atrakcie

Sur

Sur je hlavné mesto regiónu Ash Sharqiyah na pobreží ománskeho zálivu. Historicky je mesto známe ako dôležité prístavné mesto. V 16. storočí bol Sur pod vládou Portugalcov a mesto sa stalo centrom obchodu s Indiou a Východnou Afrikou. Sur je jedna z najznámejších miest v Perzskom zálive, kde sa stavajú drevené lode, ktoré sa využívajú aj na lov periel. 

Rustaq, Omán

História

Rustaq

Rustaq je mesto a okres v regióne Al Batinah. Pevnosť Rustaq je postavená na troch poschodiach, ktoré zahŕňajú oddelené domy, zbrojovňu, mešitu a veže. Najvyššia veža je 18,5 metra vysoká a má priemer 6 metrov.

Nizwa, Omán

HistóriaIné atrakcie

Nizwa

Nizwa je najväčšie mesto v regióne Ad Dakhilliyah. Je jedným z najstarších miest v Ománe a bolo centrom obchodu, náboženstva, vzdelania a umenia. Nachádza sa tu Jama – hlavná mešita, ktorá bola centrom učenia Islámu. Nizwa sa stala modernejším mestom od roku 1970, keď bola pod vplyvom vlády sultána Qaboosa. Vylepšenia, ktoré zahrňovali spojenie s Muscatom pomocou dvojprúdovej dialnice rozprúdili aj turizmus.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness