Hotel Millennium Resort

****

Omán

4.1

Celkové
hodnotenie
4.1
55 5

Hotel Millennium Resort **** LS
Hotel Millennium Resort **** A
Hotel Millennium Resort **** S
Hotel Millennium Resort **** A
Hotel Millennium Resort **** W
Hotel Millennium Resort **** W
Hotel Millennium Resort **** W
Hotel Millennium Resort **** W
Hotel Millennium Resort **** W
Hotel Millennium Resort **** W
Hotel Millennium Resort **** W
Hotel Millennium Resort **** W
Hotel Millennium Resort **** W
Hotel Millennium Resort **** P
Hotel Millennium Resort **** TE
Hotel Millennium Resort **** P
Hotel Millennium Resort **** P
Hotel Millennium Resort **** P
Hotel Millennium Resort **** P
Hotel Millennium Resort **** S
Hotel Millennium Resort **** TI
Hotel Millennium Resort **** TI
Hotel Millennium Resort **** GA
Hotel Millennium Resort **** F
Hotel Millennium Resort **** WEL
Hotel Millennium Resort **** K
Hotel Millennium Resort **** WEL
Hotel Millennium Resort **** L
Hotel Millennium Resort **** R
Hotel Millennium Resort **** R
Hotel Millennium Resort **** BA
Hotel Millennium Resort **** TE
Hotel Millennium Resort **** R
Hotel Millennium Resort **** R
Hotel Millennium Resort **** R
Hotel Millennium Resort **** R
Hotel Millennium Resort **** BA
Hotel Millennium Resort **** P
Hotel Millennium Resort **** P
Hotel Millennium Resort **** P
Hotel Millennium Resort **** P
Hotel Millennium Resort **** P

Podrobné info o zájazde

V skratke o hoteli

Hotel Millennium Resort sa nachádza priamo na pieskovej pláži, kde si vychutnáte oddych a pokoj. V areáli hotela sa môžete poprechádzat, využiť hotelový bazén alebo ochutnať ománske špeciality. Omán je pre nás ešte neobjavenou krajinou záhad.

Poloha

Hotel Millennium Resort priamo na pláži, v prístave 54-Berth Marina. Letisko Muscat je vzdialené cca 45 minút jazdy a do Mussanah je to približne 3 km.

Vybavenie, ďalšie služby

Hotel má k dispozícii 234 izibe, recepciu, výťah, Wi-Fi pripojenie, 3 reštaurácie (bufetová reštaurácia s medzinárodnou kucyhňou, a la carte reštaurácia s indickou kuchyňou, reštaurácia s orientálnou kuchyňou, 5 barov (lobby a snack), 5 bazénov (ležadlá a slnečníky aj na pláži).
Šport a zábava: fitnes, miniklub, rôzne nemotorizované a motorizované vodné športy (za poplatok, ktoré ponúkajú miestni poskytovatelia), plážový volejbal, futbal, minigolf (za poplatok), tenis (za poplatok), Spa centrum, vírivka, masáže a kozmetické služby.

Ubytovanie

 • Deluxe izba záhradné strana: (31 m²) kúpeľňa so sprchovým kútom, žehliace potreby, žehlička, sušič vlasov, set na kávu a čaj, minichladnička, Wi-Fi pripojenie, trezor (za poplatok), minibar (pri all inclusive a dopĺňanie 1x za týždeň), klimatizácia, balkón.
 • Superior s výhľadom na more: (31 m²): vybavenie ako v deluxe, navyše výhľad na more.
 • Executive Suite s výhľadom na more (66 m²): vybavenie ako v deluxe, navyše priestrannejšia, výhľad na more, vaňa alebo sprchový kút.
 • Rodinná izba: vybavenie ako v deluxe, navyše priestrannejšia.

Stravovanie

All inclusive:

 • Raňajky: formou bufetu
 • Obed: formou bufetu
 • Večera: formou bufetu
 • občerstvenie, vybrané miestne alkoholické nápoje, nealkoholické nápoje, káva a čaj.
 • Káva/čaj 15:30 do 16:30

Pláž

piesková pláž, slnečníky a ležadlá, rôzne nemotorizované a motorizované vodné športy, plážový volejbal.

Oficiálna kategória: ****
Oficiálna stránka: https://www.millenniumhotels.com/en/mussanah/millennium-resort-mussanah/


Poznámka

Svätý mesiac pôstu, ramadán, ponúka hosťom vynikajúcu príležitosť zažiť fascinujúcu arabskú kultúru po západe slnka a zúčastniť sa tradičných sviatkov. Od nemoslimov sa neočakáva, že budú dodržiavať tradíciu, ale ako prejav rešpektu sa však odporúča, aby dospelí hostia na verejnosti počas pôstnej lehoty nejedli, nepili a nefajčili. Môžu existovať obmedzenia týkajúce sa prevádzky hotela (napríklad konzumácia alkoholu, jedlá sa podávajú len v interiéri, zábava). Upozorňujeme, že verejná konzumácia alkoholu je zakázaná.

Omán

Rozoklané pohoria, hlboké kaňony, idylické oázy, piesočnaté pláže, strmé útesy – taký je Omán. Krajina plná farieb, vôní, kontrastov, tradícií, bohatej histórie. Zelené oázy obklopené pieskom, fantastické kulisy skalnatého pobrežia s farbami hrajúcimi do ružova. Omán leží na východnom cípe Arabského polostrova pri brehoch Arabského mora a Ománskeho zálivu. Dnešný Omán patrí k moderným krajinám Arabského polostrova. Nájdete tu nefalšovaný vidiecky život uprostred grandióznej prírody, ale aj luxusné hotelové zariadenia a moderné mestá. Omán ponúka mnoho pre milovníkov histórie – múzeá, veľkolepé pevnosti, mešity, starú islamskú architektúru, orientálne paláce. Pre milovníkov športu je tu šnorchlovanie, jachting, surfovanie a bohatý podmorský svet. K najpríťažlivejším potápačským oblastiam patrí polostrov Musandam s koralovými útesmi a vrakmi lodí. Sú tu mnohé prírodné rezervácie, kde žijú rozmanité druhy chránených živočíchov a rastlín. Vďaka teplým pobrežným vodám žijú v mori viaceré druhy veľrýb , delfínov a korytnačiek.

Hlavné mesto: Maskat
Časový posun: +3h

Mena: Ománsky rial
Kurz: 1€ = 0.43 OMR

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Barka, Omán

PlážeHistória

Barka

Barka je pobrežné mesto v regióne Al Batinah na severe Ománu. Mesto je turistickým resortom. Neďaleko sa nachádza Bait Na'aman - citadela so štyrmi vežami zo 17. storočia, ktorú v roku 1991 renovoval Bil´arab bin Sultan. V Barke sa nachádzajú dva hlavné rezorty, Al – Sawadi rezort a Al – Nahda rezort.

Rustaq, Omán

História

Rustaq

Rustaq je mesto a okres v regióne Al Batinah. Pevnosť Rustaq je postavená na troch poschodiach, ktoré zahŕňajú oddelené domy, zbrojovňu, mešitu a veže. Najvyššia veža je 18,5 metra vysoká a má priemer 6 metrov.

Nakhl, Omán

História

Nakhl

Obrovská pevnosť v regióne Al Batinah. Pevnosť slúži ako múzeum, ktoré prevádzkuje Ministerstvo turizmu, ale aj ako trh s kozami. Vznik pevnosti sa datuje do predislamistického obdobia. Počas storočí pevnosť prešla niekoľkými prestavbami a vylepšeniami, pri ktorých sa našlo niekoľko artefaktov a ručne vyrobených produktov. Pevnosť bola prestavená ománskymi architektmi v 17. storočí. Veže a brána, ktoré dnes môžete vidieť boli postavené v roku 1834 a boli prisúdené Imam Said bin Sultanovi. V roku 1990 bola kompletne renovovaná. V novembri 2003 navštívil pevnosť Princ Charles počas návštevy Ománu.

Al Thowara, Omán

Príroda

Al Thowara

Al Thowara je ďalšou atrakciou v Nakhale. Niekoľko kilometrov od Nakhal tečie teplá minerálna voda, ktorá sa zachytáva do miestnych nádrží. Blízko nádrží sa nachádza pikniková oblasť, ktorá je však veľmi rušná a býva tu veľmi veľa ľudí.

Misfat Al Abriyeen, Omán

HistóriaIné atrakcie

Misfat Al Abriyeen

Unikátna horská dedinka, ktorá leží 1000 metrov nad morom. Dedinka sa stala turistickou atrakciou vďaka svojej architektúre, ktorá je úžasným zážitkom pre každého návštevníka. Dedina sa môže pochváliť poľnohospodárskymi terasami, krásnymi alejami a starými domami, ktoré sa nachádzajú na vrchu masívnej hory. Kombinácia týchto prvkov dá návštevníkovi dramatický obraz z vyhliadkovej plošiny, čo je krátka prechádzka od vstupu do dediny. Blízko plošiny sa nachádza mapa historickej časti Misfat Al Abriyeen spolu s informáciami, zaujímavými bodmi a typmi pre návštevníkov. Staré domy v Misfat Al Abriyeen sú tradičnými blatovými domami s palmovými vejárovitými strechami. Sú unikátne najmä tým, že sú postavené na vrchu hory.

Al Hamra, Omán

História

Al Hamra

Al Hamra je 400 rokov staré mesto v regióne  Ad Dakhilliyah. Najvyššia hora v Ománe, hora Shams sa nachádza severovýchodne od mesta Al Hamra. Jaskyňa Al Hoota sa nachádza na vrchu hory Al Hamra, ide o najväčší jaskynný systém na svete.

Tanuf, Omán

História

Tanuf

Mesto, ktoré sa nachádza takmer uprostred medzi dvomi najväčšími mestami regiónu Ad Dakhilliyah, Nizwa a Bahla. Je známe najmä kvôli tanufskej značke vody, ktorá sa plní do fliaš v továrni, ktorá je neďaleko pitnej vody vo Wadi Tanuf. Ale mesto je taktiež známe vďaka historickým ruinám dediny – ruiny Tanuf. Ruiny boli plne funkčné a obývané až do roku 1950. Dedina bola zničená počas Jabal Akhdar vojen v roku 1950 a jediné, čo nám túto dedinu pripomína sú práve ruiny.

Mešita Sultána Qaboosa, Omán

HistóriaIné atrakcie

Mešita Sultána Qaboosa

Mešita je hlavnou mešitou v sultanáte Omán. Práca na stavbe mešity začala začiatkom roku 1995 pri ceste medzi mestami Muscat a Seeb. Dokončená bola o 6 rokov neskôr a slávnostne otvorená Jeho Veličenstvom sultánom Qaboosom v máji v roku 2001. Komplex mešity tvorí 40 000 m2, je postavený na vyvýšenom pódiu. Do vnútra mešity sa zmestí 20 000 veriacich. Skladá sa z hlavnej modlitebnej sály, dámskej modlitebnej sály, krytých priechodov, zhromažďovacej sály a knižnice, v ktorej sa nachádza až 20 000 kníh. Celý interiér mešity je obložený šedo - bielymi a tmavošedými vyrezávanými kachličkami z mramoru.

Nizwa, Omán

HistóriaIné atrakcie

Nizwa

Nizwa je najväčšie mesto v regióne Ad Dakhilliyah. Je jedným z najstarších miest v Ománe a bolo centrom obchodu, náboženstva, vzdelania a umenia. Nachádza sa tu Jama – hlavná mešita, ktorá bola centrom učenia Islámu. Nizwa sa stala modernejším mestom od roku 1970, keď bola pod vplyvom vlády sultána Qaboosa. Vylepšenia, ktoré zahrňovali spojenie s Muscatom pomocou dvojprúdovej dialnice rozprúdili aj turizmus.

Bahla, Omán

HistóriaIné atrakcie

Bahla

Mesto je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Je domovom najstaršej pevnosti v krajine. V 13. storočí tu bola vybudovaná pevnosť Bahla a mestské hrnčiarstvo. Pevnosť a mesto sú obkolesené12 kilometrov dlhou opevnenou stenou. Väčšina budov je postavená z tradičnej bahennej tehly, niektoré sú stovky rokov staré. Miesto je postupne rekonštruované UNESCO – m. Vedľa Bahly sa nachádza hrad Jabreen, masívna trojposchodová budova, postavená počas Al Ya´ruba dynastie v polovici 17. storočia. Bahla je taktiež známa pre čiernu mágiu.

Bait Al Zubair, Omán

HistóriaIné atrakcie

Bait Al Zubair

Múzeum, v Starom Muscate v Ománe, má početnú zbierku starodávnych zbraní, ktorá zahŕňa khanjar (tradičnú dýku), domáce zariadenie, oblečenie, ktoré sú od súkromných zberateľov. V okolí múzea sa nachádza ománska dedina a souk (trhovisko).

Jalali, Omán

HistóriaIné atrakcie

Jalali

Jalali je pevnosť v prístave Starého Muscatu, bola postavená Portugalcami v roku 1580 na ochranu prístavu, potom čo bol Muscat dvakrát napadnutý Ottomanským vojskom. Počas občianskych vojen medzi rokmi 1718 a 1747 sa pevnosti dvakrát zmocnili Peržania. Neskôr bola pevnosť prestavená. Pevnosť v minulosti slúžila tiež ako väzenie pre kráľovskú rodinu. Jalali bola reštaurovaná v roku 1983 a stala sa súkromným múzeom ománskej histórie kultúry a je sprístupnená len pre hodnostárov, ktorí navštívia mesto. V múzeu sa nahádzajú artefakty ako delá, muškety, mapy, koberce a ďalšie artefakty.

Mirani, Omán

HistóriaIné atrakcie

Mirani

Pevnosť v prístave v Starom Muscate v Ománe. V roku 1552 dobylo Ottománske vojsko mesto Muscat ako aj pevnosť. Nedávno postavená pevnosť Al – Mirani bola obliehaná počas 18 dní Ottomanským delostrelectvom. Pevnosť bola dobytá a vojsko zničené.

Quriyat, Omán

PrírodaIné atrakcie

Quriyat

Quriyat je malá rybárska dedinka 83 kilometrov od hlavného mesta Muscat v Ománe. Nachádza sa neďaleko miest Sur, Diman Wa Tayeen a Aamerat. Je to jeden z populárnych bodov na zastavenie na ceste do Sur. 

Wadi Dayqah, Omán

PlážePríroda

Wadi Dayqah

Je nádherná hrádza s množstvom vody. Návštevníci sa tu môžu zrelaxovať alebo si vychutnať piknik na dobre udržiavanej tráve.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Superbrands