Kempinski Hotel Muscat

*****

Omán

4

Celkové
hodnotenie
4
4 5

Kempinski Hotel Muscat A
Kempinski Hotel Muscat A
Kempinski Hotel Muscat A
Kempinski Hotel Muscat A
Kempinski Hotel Muscat TE
Kempinski Hotel Muscat W
Kempinski Hotel Muscat W
Kempinski Hotel Muscat WEL
Kempinski Hotel Muscat WEL
Kempinski Hotel Muscat A
Kempinski Hotel Muscat GA
Kempinski Hotel Muscat L
Kempinski Hotel Muscat HB
Kempinski Hotel Muscat BA
Kempinski Hotel Muscat L
Kempinski Hotel Muscat BA
Kempinski Hotel Muscat L
Kempinski Hotel Muscat L
Kempinski Hotel Muscat R
Kempinski Hotel Muscat WEL
Kempinski Hotel Muscat R
Kempinski Hotel Muscat R
Kempinski Hotel Muscat WEL

Podrobné info o zájazde

V skratke o hoteli

Kempinski Hotel Muscat sa nachádza v najkrajšej časti priamo na pláži, vytvoril úspešnú symbiózu miestnych tradícií a európskych luxusných štandardov. Extravagancia v architektúre a dizajne vytvára silné akcenty - luxusné umelecké dielo Ománu. 

Poloha

Kempinski Hotel Muscat sa nachádza v najkrajšej časti priamo na pláži, ponúka najvyššie štandardy služieb. V blízkosti sa nachádza golfové ihrisko (približne 6 km), pešia zóna, reštaurácie a obchody. Medzinárodné letisko Muscat je vzdialené cca 8,7 km.

Vybavenie, ďalšie služby

Hotel poskytuje ubytovanie v 310 izbách a 77 apartmánoch v 6 budovách. V hoteli sa nachádza recepcia, výťah, záhrada, slnečná terasa, bazény, detský bazén (slnečníky a ležadlá aj na pláži), obchod so suvenírmi, kaderníctvo, Wi-Fi pripojenie, služby práčovne, konferenčné miestnosti a parkovisko.
Šport a zábava: detská herňa, ihrisko, vodné športy, plachtenie, potápanie, šnorchlovanie, jazda na kajaku, parasailing, banán, rybolov, golfové ihrisko "Al Mouj Golf", tenis, fitnes centrum, plážový volejbal, kolky, wellness, masáže, kozmetické služby.
Hotel akceptuje platbu kartami: TUI Card/VISA, MasterCard, American Express.

Ubytovanie

 • Izba Deluxe: (45 m²) klimatizácia, trezor, pohovka, stôl, žehlička, minibar (za poplatok), telefón, Wi-Fi pripojenie, SAT TV, izbová služba, sprchový kút alebo vaňa, sušič vlasov, balkón s posedením (výhľad na letovisko/do záhrady/na more)
 • Grand Deluxe: (49 m²) vybavenie ako v izbe Deluxe, navyše priestrannejšia a s výhľadom na more.
 • Junior Suite: (62 m²) vybavenie ako v izbe Deluxe, navyše priestrannejšia a s výhľadom na more.
 • Suita Deluxe: (90 m²) vybavenie ako v izbe Deluxe, navyše priestrannejšia a s výhľadom na more alebo na nádvorie.
 • Suita Grand Deluxe: (139 m²) vybavenie ako v izbe Deluxe, navyše priestrannejšia a s výhľadom na more alebo na nádvorie.
 • Izba Superior: (45 m²) vybavenie ako v izbe Deluxe, nachádza sa v hlavnej budove, francúzsky balkón

Stravovanie

 • Raňajky
 • Polpenzia: raňajky, výber obedy alebo večere
 • Plná penzia: raňajky, obedy, večere

V hoteli sa nachádza viacero reštaurácií s indickou, thajskou, ázijskou, gréckou, medzinárodnou, libanonskou, španielskou, tureckou kuchyňou a množstvo barov.

Pláž

krásna piesková pláž, ležadlá a slnečníky, vodné športy, plachtenie, potápanie, šnorchlovanie, jazda na kajaku, parasailing, banán, rybolov.

Oficiálna kategória: *****
Oficiálna stránka: https://www.kempinski.com/en/muscat/kempinski-hotel-muscat/

Omán

Rozoklané pohoria, hlboké kaňony, idylické oázy, piesočnaté pláže, strmé útesy – taký je Omán. Krajina plná farieb, vôní, kontrastov, tradícií, bohatej histórie. Zelené oázy obklopené pieskom, fantastické kulisy skalnatého pobrežia s farbami hrajúcimi do ružova.

Hlavné mesto: Maskat
Časový posun: +3h

Mena: Ománsky rial
Kurz: 1€ = 0,43 OMR

Klimatický diagram

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Mešita Sultána Qaboosa, Omán

HistóriaIné atrakcie

Mešita Sultána Qaboosa

Mešita je hlavnou mešitou v sultanáte Omán. Práca na stavbe mešity začala začiatkom roku 1995 pri ceste medzi mestami Muscat a Seeb. Dokončená bola o 6 rokov neskôr a slávnostne otvorená Jeho Veličenstvom sultánom Qaboosom v máji v roku 2001. Komplex mešity tvorí 40 000 m2, je postavený na vyvýšenom pódiu. Do vnútra mešity sa zmestí 20 000 veriacich. Skladá sa z hlavnej modlitebnej sály, dámskej modlitebnej sály, krytých priechodov, zhromažďovacej sály a knižnice, v ktorej sa nachádza až 20 000 kníh. Celý interiér mešity je obložený šedo - bielymi a tmavošedými vyrezávanými kachličkami z mramoru.

Bait Al Zubair, Omán

HistóriaIné atrakcie

Bait Al Zubair

Múzeum, v Starom Muscate v Ománe, má početnú zbierku starodávnych zbraní, ktorá zahŕňa khanjar (tradičnú dýku), domáce zariadenie, oblečenie, ktoré sú od súkromných zberateľov. V okolí múzea sa nachádza ománska dedina a souk (trhovisko).

Jalali, Omán

HistóriaIné atrakcie

Jalali

Jalali je pevnosť v prístave Starého Muscatu, bola postavená Portugalcami v roku 1580 na ochranu prístavu, potom čo bol Muscat dvakrát napadnutý Ottomanským vojskom. Počas občianskych vojen medzi rokmi 1718 a 1747 sa pevnosti dvakrát zmocnili Peržania. Neskôr bola pevnosť prestavená. Pevnosť v minulosti slúžila tiež ako väzenie pre kráľovskú rodinu. Jalali bola reštaurovaná v roku 1983 a stala sa súkromným múzeom ománskej histórie kultúry a je sprístupnená len pre hodnostárov, ktorí navštívia mesto. V múzeu sa nahádzajú artefakty ako delá, muškety, mapy, koberce a ďalšie artefakty.

Mirani, Omán

HistóriaIné atrakcie

Mirani

Pevnosť v prístave v Starom Muscate v Ománe. V roku 1552 dobylo Ottománske vojsko mesto Muscat ako aj pevnosť. Nedávno postavená pevnosť Al – Mirani bola obliehaná počas 18 dní Ottomanským delostrelectvom. Pevnosť bola dobytá a vojsko zničené.

Barka, Omán

PlážeHistória

Barka

Barka je pobrežné mesto v regióne Al Batinah na severe Ománu. Mesto je turistickým resortom. Neďaleko sa nachádza Bait Na'aman - citadela so štyrmi vežami zo 17. storočia, ktorú v roku 1991 renovoval Bil´arab bin Sultan. V Barke sa nachádzajú dva hlavné rezorty, Al – Sawadi rezort a Al – Nahda rezort.

Al Thowara, Omán

Príroda

Al Thowara

Al Thowara je ďalšou atrakciou v Nakhale. Niekoľko kilometrov od Nakhal tečie teplá minerálna voda, ktorá sa zachytáva do miestnych nádrží. Blízko nádrží sa nachádza pikniková oblasť, ktorá je však veľmi rušná a býva tu veľmi veľa ľudí.

Nakhl, Omán

História

Nakhl

Obrovská pevnosť v regióne Al Batinah. Pevnosť slúži ako múzeum, ktoré prevádzkuje Ministerstvo turizmu, ale aj ako trh s kozami. Vznik pevnosti sa datuje do predislamistického obdobia. Počas storočí pevnosť prešla niekoľkými prestavbami a vylepšeniami, pri ktorých sa našlo niekoľko artefaktov a ručne vyrobených produktov. Pevnosť bola prestavená ománskymi architektmi v 17. storočí. Veže a brána, ktoré dnes môžete vidieť boli postavené v roku 1834 a boli prisúdené Imam Said bin Sultanovi. V roku 1990 bola kompletne renovovaná. V novembri 2003 navštívil pevnosť Princ Charles počas návštevy Ománu.

Quriyat, Omán

PrírodaIné atrakcie

Quriyat

Quriyat je malá rybárska dedinka 83 kilometrov od hlavného mesta Muscat v Ománe. Nachádza sa neďaleko miest Sur, Diman Wa Tayeen a Aamerat. Je to jeden z populárnych bodov na zastavenie na ceste do Sur. 

Wadi Dayqah, Omán

PlážePríroda

Wadi Dayqah

Je nádherná hrádza s množstvom vody. Návštevníci sa tu môžu zrelaxovať alebo si vychutnať piknik na dobre udržiavanej tráve.

Rustaq, Omán

História

Rustaq

Rustaq je mesto a okres v regióne Al Batinah. Pevnosť Rustaq je postavená na troch poschodiach, ktoré zahŕňajú oddelené domy, zbrojovňu, mešitu a veže. Najvyššia veža je 18,5 metra vysoká a má priemer 6 metrov.

Bimmah Sinkhole, Omán

Príroda

Bimmah Sinkhole

Vodou naplnená priehlbina v mramore na východe guvernanstve Muscat. Jazero s tyrkysovou vodou je 50 metrov dlhé, 70 metrov široké a 20 metrov hlboké. Nachádza sa len 600 metrov od mora, medzi dvomi prímorskými mestami Ḑibāb a Bimmah. Priehlbina bola vyformovaná zrútením vrchnej vrstvy pri ťažení mramoru, ktorý sa nachádzal pod touto vrstvou. Domáci veria, že bola sformovaná meteoritom, Hawaiyat Najm, čo v preklade znamená Padajúca hviezda. Na ochranu priehlbiny, samospráva mesta vytvorila park Hawiyat Najm.

Tanuf, Omán

História

Tanuf

Mesto, ktoré sa nachádza takmer uprostred medzi dvomi najväčšími mestami regiónu Ad Dakhilliyah, Nizwa a Bahla. Je známe najmä kvôli tanufskej značke vody, ktorá sa plní do fliaš v továrni, ktorá je neďaleko pitnej vody vo Wadi Tanuf. Ale mesto je taktiež známe vďaka historickým ruinám dediny – ruiny Tanuf. Ruiny boli plne funkčné a obývané až do roku 1950. Dedina bola zničená počas Jabal Akhdar vojen v roku 1950 a jediné, čo nám túto dedinu pripomína sú práve ruiny.

Nizwa, Omán

HistóriaIné atrakcie

Nizwa

Nizwa je najväčšie mesto v regióne Ad Dakhilliyah. Je jedným z najstarších miest v Ománe a bolo centrom obchodu, náboženstva, vzdelania a umenia. Nachádza sa tu Jama – hlavná mešita, ktorá bola centrom učenia Islámu. Nizwa sa stala modernejším mestom od roku 1970, keď bola pod vplyvom vlády sultána Qaboosa. Vylepšenia, ktoré zahrňovali spojenie s Muscatom pomocou dvojprúdovej dialnice rozprúdili aj turizmus.

Misfat Al Abriyeen, Omán

HistóriaIné atrakcie

Misfat Al Abriyeen

Unikátna horská dedinka, ktorá leží 1000 metrov nad morom. Dedinka sa stala turistickou atrakciou vďaka svojej architektúre, ktorá je úžasným zážitkom pre každého návštevníka. Dedina sa môže pochváliť poľnohospodárskymi terasami, krásnymi alejami a starými domami, ktoré sa nachádzajú na vrchu masívnej hory. Kombinácia týchto prvkov dá návštevníkovi dramatický obraz z vyhliadkovej plošiny, čo je krátka prechádzka od vstupu do dediny. Blízko plošiny sa nachádza mapa historickej časti Misfat Al Abriyeen spolu s informáciami, zaujímavými bodmi a typmi pre návštevníkov. Staré domy v Misfat Al Abriyeen sú tradičnými blatovými domami s palmovými vejárovitými strechami. Sú unikátne najmä tým, že sú postavené na vrchu hory.

Al Hamra, Omán

História

Al Hamra

Al Hamra je 400 rokov staré mesto v regióne  Ad Dakhilliyah. Najvyššia hora v Ománe, hora Shams sa nachádza severovýchodne od mesta Al Hamra. Jaskyňa Al Hoota sa nachádza na vrchu hory Al Hamra, ide o najväčší jaskynný systém na svete.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness