Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara

*****

Omán

4.9

Celkové
hodnotenie
4.9
39 5

Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara -hotelový bazén
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara - veťerný pohľad na hotel
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara-Areál hotela
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara -Areál hotela
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara-Areál hotela
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara Ubytovanie
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara- občerstvenie
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara -špecialita hotela
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara -špecialita hotela
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara -špecialita hotela
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara -občerstvenie
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara -Piesočnatá pláž
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara-Piesočnatá pláž
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara *-Piesočnatá pláž
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara-Piesočnatá pláž
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara -Areál hotela
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara nočná pláž
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara - pamiatky
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara - reštaurácia
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara reštaurácia
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara interiér hotela
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara reštaurácia
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara reštaurácia
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara posedenie
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara posedenie
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara -Areál hotela
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara - lehátka pri bazéne
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara - lehátka pri bazéne
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara -Piesočnatá pláž
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara lehátka pri bazéne
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara posedenie
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara vodopády
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara vodopády
Hotel Al Baleed Resort Salalah By Anantara vodopády
Video – Omán 1. časť - Teleráno

Podrobné info o zájazde

V skratke o hoteli

Hotel Al Baleed Resort Salalah by Anantara Ván ponúka kultúrne dedičstvo a prírodné krásy Ománu. V hoteli sa môžete poprechádzať po jeho areáli obklopenom palmami alebo si vychutnať večeru s výhľadom na pláž a more.

Poloha

Hotel Al Baleed Resort Salalah by Anantara sa nachádza medzi dobre udržiavanou plážou a krásnou lagúnou na južnom pobreží Dhofaru. Neďaleko (približne 5 minút) sa nachádza svetové dedičstvo UNESCO "Al Baleed Archeological Park". Letisko Salalah je vzdialené cca 15 km, čo je cca 15 minút jazdy.

Vybavenie, ďalšie služby

Hotel má celkom 96 viliek, 40 izieb na 2 poschodiach, recepciu, zmenáreň, výťah, bankomat, bazény (infinity, detský bazén), obchod so suvenírmi, kaderníctvo, služby lekára, Wi-Fi pripojenie vo verejných priestoroch, služby práčovne, bussiness centrum, konferenčné miestnosti a parkovisko.
Šport a zábava: fitnes, plážový futbal, volejbal, bedminton, stolný tenis, tenis, wellness, detský kútik, herňa, detské ihrisko, minikub, teenklub.
Hotel akceptuje platbu kartami: TUI Card/VISA, MasterCard, American Express, Diners.

Ubytovanie

 

 • Premier izba s výhľadom na more: (53 m²) kombinovaná obývacia izba, samostatná posteľ, posteľ typu king, rozkladací gauč, klimatizácia, minibar (za poplatok), telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), SAT TV, DVD prehrávač, dokovacia stanica pre iPod, izbová služba, vaňa alebo sprchový kút, župan, papuče, sušič vlasov, balkón alebo terasa s posedením alebo ležadlami.
 • Izba Deluxe s výhľadom do záhrady: manželská posteľ, moskytiéra, klimatizácia, trezor, žehlička, žehliaca doska, kávovar Nespresso, minibar (za poplatok), telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), SAT TV, dokovacia stanica pre iPod, sprchový kút, vaňa, sušič vlasov.
 • Deluxe izba s výhľadom na pláž: (108 m²) dvojposteľová izba, orientovaná v prvej rade pri pláži, bazén, kombinovaná obývacia izba/spálňa, moskytiéra, klimatizácia, minibar (za poplatok), telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), SAT TV, DVD prehrávač, dokovacia stanica pre iPod, izbová služba, vaňa alebo sprchový kút, župan, papuče, sušič vlasov.
 • Vila s jednou spálňou: (176 - 176 m²)  s výhľadom do záhrady/na more, obývacia izba, manželská posteľ, rozkladací gauč, moskytiéra, klimatizácia, trezor, pohovka, žehlička, žehliaca doska, umývačka riadu, Nespresso stroj, kávovar, minibar (za poplatok), telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), SAT TV, DVD prehrávač, dokovacia stanica pre iPod, izbová služba, vaňa alebo sprchový kút, župan, papuče, sušič vlasov, balkón alebo terasa s posedením alebo ležadlami.

Stravovanie

All inclusive: 

 • Raňajky
 • Obed: výber z menu (3-chodové menu)
 • Večera: výber z menu (3-chodové menu)
 • Občerstvenie, nápoje
 • Večera pri sviečkach

V hoteli sa nachádzajú reštaurácie s ázijskou "Mekong", medzinárodnou "Sakalan" a stredomorskou kuchyňou "Al Mina", kde sa vyžaduje slušné oblečenie.

Pláž

udržiavaná piesková pláž, plážový futbal a volejbal.

Oficiálna kategória: ****
Oficiálna stránka: https://www.anantara.com/en/al-baleed-salalah/restaurants/al-mina

Rozoklané pohoria, hlboké kaňony, idylické oázy, piesočnaté pláže, strmé útesy – taký je Omán. Krajina plná farieb, vôní, kontrastov, tradícií, bohatej histórie. Zelené oázy obklopené pieskom, fantastické kulisy skalnatého pobrežia s farbami hrajúcimi do ružova. Omán leží na východnom cípe Arabského polostrova pri brehoch Arabského mora a Ománskeho zálivu. Dnešný Omán patrí k moderným krajinám Arabského polostrova. Nájdete tu nefalšovaný vidiecky život uprostred grandióznej prírody, ale aj luxusné hotelové zariadenia a moderné mestá. Omán ponúka mnoho pre milovníkov histórie – múzeá, veľkolepé pevnosti, mešity, starú islamskú architektúru, orientálne paláce. Pre milovníkov športu je tu šnorchlovanie, jachting, surfovanie a bohatý podmorský svet. K najpríťažlivejším potápačským oblastiam patrí polostrov Musandam s koralovými útesmi a vrakmi lodí. Sú tu mnohé prírodné rezervácie, kde žijú rozmanité druhy chránených živočíchov a rastlín. Vďaka teplým pobrežným vodám žijú v mori viaceré druhy veľrýb , delfínov a korytnačiek.

Hlavné mesto: Maskat
Časový posun: +3h

Mena: Ománsky rial
Kurz: 1€ = 0.429 OMR

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Západný a východný Salalah, Omán

Fakultatívny výletPlážePríroda

Západný a východný Salalah

Poldenné výlety do okolia hlavného mesta na západnú a východnú stranu. Navštívime Jóbovu hrobku, nádherné hory v okolí, plantáže s kadidlovníkmi, creek Khor Rori, Sumhuram, Mirbat, hrobka Mohameda Aliho. Možnosť absolvovať oba výlety v jednom, ako celodenný výlet.

Salalah City Tour, Omán

Fakultatívny výletPláže

Salalah City Tour

Vyhľadávaným turistickým miestom v Ománe je mesto Salalah na juhu krajiny. Pre nádherné prírodné piesočnaté pláže s krištáľovo čistým morom je často nazývaný aj Karibikom Orientu. Za jeho hlavnú atrakciu sa považuje niekoľkokilometrová pláž Al Mughsail Beach. Ale, samozrejme, nie je to jediná atrakcia. Poldenný výlet je zameraný na spoznávanie mesta a jeho najväčších pamiatok – múzeum, hrobky nad mestom a tradičný trh.

Stratené mesto, Omán

Fakultatívny výletPlážePríroda

Stratené mesto

Celodenný výlet do oblasti Rub al Khali, kde navštívime stratené mesto Ubar, tzv. pieskovú Atlantídu.

Zaujímavé miesta v okolí

Múzeum kadidla, Omán

HistóriaKultúra

Múzeum kadidla

Kadidlo je vonná živica, ktorá sa pripravuje z tzv. glejoživice, ktorý sa získava z kmeňa kadidlovníka a spája sa s myrhou a balzamom. Pri jeho pálení vzniká veľmi aromatický korenistý dym. Kadidlo ste určite videli a cítili najmä pri rôznych náboženských obradoch ale táto vôňa sa používa aj pri meditáciách. Na mieste, kde sa nachádza múzeum kadidla sa kedysi nachádzal prístav, z ktorého boli vysielané tieto suroviny do celého sveta. V múzeu môžete vidieť rôzne zaujímavé expozície, ktoré vám napovedia niečo viac o histórii kadidla.

Panenské pláže v Indickom oceáne, Omán

Pláže

Panenské pláže v Indickom oceáne

Ak chcete vidieť naozaj krásnu, čistú, panenskú pláž, tieto pláže v Indickom oceáne sú presne to pravé pre vás. Nenachádzate sa síce na žiadnom opustenom ostrove, avšak atmosféra na pláži vraví o niečom inom. Dlhé pláže vo vás vyvolajú pocit, že ste utiekli od rušného sveta a konečne máte možnosť byť len sami so sebou. Nečakajte žiadnu rušnú zábavu ani hudbu, pretože na tomto mieste to vyzerá akoby zastal čas a boli ste zrazu v úplne inom svete. Na tomto mieste dostáva slovo relax ten pravý význam.

Taqah, Omán

HistóriaKultúra

Taqah

Taqah je prímorské mesto nachádzajúce sa v Ománe. V tomto mestečku sa nachádza zaujímavý hrad, v ktorom sa nachádzajú rôzne miestnosti a takisto miestnosti, ktoré slúžili pre služobníctvo. Miesto je dodnes veľmi dobre a realisticky udržiavané. Po celom hrade sa môžete spokojne prechádzať a na streche vás počká jedno milé prekvapenie v podobe krásneho výhľadu. V objekte sa nachádza veľmi milý personál, ktorý vám ochotne so všetkým poradí a usmerní vás.

Sumharam, Omán

HistóriaIné atrakcie

Sumharam

Sumaharam predstavuje nálezisko starého mesta s okolí Salalah. Sumharam možno budete poznať aj pod názvom Khor Rori. Toto malé opevnené mesto bolo založené ako základňa pre kráľovstvo Ḥaḑramawt okolo 1. storočia. Lokalita vykazuje znaky osídlenia Ḥaḑramite až do 2. storočia pred nl. Osada bola pravdepodobne opustená v 7. storočí. Sumhuram prvýkrát objavil James Theodore Bent počas svojich ciest v regióne koncom 19. storočia. Niektorí mormonskí učenci veria, že toto je krajina, kde Nefi z Knihy Mormonov zostal počas svojich ciest z Jeruzalema.

Wadi Dawka, Omán

PrírodaIné atrakcie

Wadi Dawka

Wadi Dawka je prírodný park slávnych kadidlových stromov, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Wadi v regióne Dhobar v Ománe je kamenisté údolie, ktoré sa rozprestiera až na piatich kilometroch štvorcových. Wadi Dawka je biotopom pre Boswellia sacra kadidlového typu. Boswellia sacra je stromy rodiny Burseraceae. Je to primárny strom v rode Boswellia, z ktorého sa zberá kadidlo. Kadidlo z tohto stromu je považované za najlepší druh kadidla na svete. Keďže na toto miesto prichádza veľmi veľa turistov z celého sveta, aby videli stromy, z ktorých sa vyrába kadidlo, nájdete tu viaceré rozhľadne, z ktorých môžete nerušene pozorovať okolitú krajinu.

Mirbat, Omán

HistóriaIné atrakcie

Mirbat

Mirbat bol kedysi v dávnych dobách hlavným mestom Dafáru. Mirbat je ideálnym mestom pre potápanie. V miestnych vodách sa nachádzajú nádherné korálové útesy a zaujímavé vraky lodí. Samozrejmosťou sú viaceré druhy morských živočíchov ako napríklad sépie, murény, tuniaky, ale takisto aj žraloky, delfíny či chobotnice. Morský život je tu naozaj pestrý a stojí za to prekonať strach a potopiť sa. Mesto Mirbat je známe aj svojou pevnosťou či neďalekou hrobkou Mohameda bin Aliho.

Pláže oblasti Dhofar

Guvernorát Dhofar je známy najmä svojimi atraktívnymi a bohatými plážami. Narazíte tu na veľké množstvo lagún s výskytom plameniakov, rovnako ako na jaskyne s malebnými vstupmi. Najvýznamnejšie pláže sú Al Maghsayl, Raysut, Al Hafah a brehy vo Wilaya Taqah, Mirbat a Sha, ktoré sú známe čistotou piesku a krásou okolitej skalnaté a scénické prírody. Medzi prekrásne lagúny potom patrí Sawli, Al Baleed, Ad Dahareez, Atheeb and Salalah. Aj milovníci potápania a vodného lyžovania sa tu budú cítiť ako doma.

Al Nejd, Omán

HistóriaIné atrakcie

Al Nejd

Al Nejd je archeologické nálezisko v Ománe. Al Nejd bola opevnená dedina obývaná počas Samádskej neskorej doby železnej. Táto lokalita bola objavená naozaj náhodne v roku 2014 miestnym obyvateľom. Táto minca je aktuálne vystavená v Národnom múzeu Muscat. V tesnej blízkosti vodného toku sa nachádza záhrada.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR