Hotel Allegro Playacar

****

Mexiko, Yucatan

bez recenzií - nové v ponuke

Titulná fotka
HOTEL Allegro Playacar ****
HOTEL Allegro Playacar ****
HOTEL Allegro Playacar ****
HOTEL Allegro Playacar ****
HOTEL Allegro Playacar ****
Ubytovanie HOTEL Allegro Playacar ****
Ubytovanie HOTEL Allegro Playacar ****
Ubytovanie HOTEL Allegro Playacar ****
Gastro HOTEL Allegro Playacar ****
Gastro HOTEL Allegro Playacar ****
Gastro HOTEL Allegro Playacar ****
Pláž HOTEL Allegro Playacar ****
Ostatné HOTEL Allegro Playacar ****

Podrobné info o zájazde


All Inclusive

Vysvetlenie piktogramov


V skratke o hoteli

Allegro Playacar je obľúbený hotel španielskej siete Occidental. Hotel je vhodný pre rodiny s deťmi aj pre páry. Svoj pobyt pri mori môžete skombinovať s potápaním, golfom alebo výletmi na najzaujímavejšie miesta Mexika.


Poloha

Rezort Allegro Playacar stojí priamo na pláži s jemným bielym pieskom. Hotel sa nachádza pár minút od centra mestečka Playa del Carmen.


Dĺžka transferu

cca 45 minút.

Strava

Hotel Allegro Playacar poskytuje stravovanie all inclusive, ku ktorému patrí:

 • Raňajky, obedy a večere podávané formou bohatých bufetových stolov.
 • Dvakrát týždenne sú možné a la carte večere – je nutná rezervácia vopred.
 • Stolové víno podávané k večeri.
 • Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje podávané v čase od 10:00 do 2:00 hod.
 • Občerstvenie medzi 12:00 – 18:00 hod.
 • Každý druhý deň sa v minibaroch v izbách dopĺňajú nealkoholické nápoje.
 • Koktejly v baroch.

 

ĎALŠIE SLUŽBY

 • Loptové hry na pláži a vo vode, dve tenisové ihriská, aerobik, stolný tenis, biliard, vodná gymnastika.

 

* Zmeny vyhradené. Hotel môže počas sezóny rozsah služieb pozmeniť.


Doprava

V rámci zájazdu je zabezpečená letecká doprava z Viedne.


Oficiálne hodnotenie

****+

Vybavenie zariadenia/ďalšie služby

HOTEL

Hotel Allegro Playacar má divadlo, obchod, požičovňu áut, práčovňu. Wi-Fi je za poplatok.

 

REŠTAURÁCIE

K hotelu patrí hlavná bufetová reštaurácia The Buffet, ktorá podáva medzinárodné jedlá, a dve a la carte reštaurácie s talianskymi a mexickými špecialitami. K dispozícii je pizzeria, snack bar s grilom pri bazéne a 3 bary.

 

BAZÉNY

V areáli sú dva bazény – aktivity a relax bazén. Ležadlá a slnečníky sú pri bazénoch a na pláži zdarma.

 

ŠPORT & ZÁBAVA

Hostia majú v cene kajaky, windsurfing, požičovňu potrieb na šnorchlovanie a kurzy potápania v bazéne. Za poplatok sú k dispozícii potápanie, rybolov na otvorenom mori, motorizované vodné športy na pláži, golfové ihrisko Playacar Club de Golf. Počas dňa sa koná animačný program, kurzy španielčiny a večer šou v hoteli.

 

WELLNESS & SPA

Hostia môžu využiť salón krásy a kaderníctvo.

 

TIPY NA VÝLETY

Počas svojej dovolenky v Mexiku si nenechajte ujsť:

Chichén Itzá – centrum mayskej kultúry, ktoré archeológovia považujú za jedno z najpokročilejších v Amerike.

Isla Mujeres – Ostrov žien má bohatú históriu už od čias pirátskych výprav.

Xcaret – eko-archeologický park s historickými a prírodnými atrakciami ako podzemná rieka, botanická záhrada, farma s tropickým vtáctvom.


Ubytovanie

Hotel Allegro Playacar má 286 izieb. Izby typu Superior sú zariadené v polynézskom štýle. Majú stropný ventilátor, klimatizáciu, telefón, SAT TV, varnú kanvicu, žehličku so žehliacou doskou, trezor a balkón.


Pre deti

V hoteli Allegro Playacar je miniklub určený deťom od 4 do 12 rokov, ktorý funguje v čase od 10:00 do 12:00 hod. V areáli je detský bazén.


Upozornenie

Cena je kalkulovaná v základnej triede economy leteckej spoločnosti AIR FRANCE. V prípade jej obsadenia sú vyššie triedy za doplatok.

Mexiko

Krajina starovekých indiánskych kultúr a slnkom zaliatych pláží, patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie.

Hlavné mesto: Mexiko
Časový posun: -7h

Mena: Mexické peso
Kurz: 1€ = 23,0211 MXN

Klimatický diagram

Yucatan

Obľúbený polostrov sa nachádza vo východnej časti Mexického zálivu. Celoročné teploty nad 30 °C, zaujímavé archeologické objavy, miesta starej civilizácie Mayov ako Tulum, Coba, Chichén Itzá, Merida a iné, každoročne prilákajú milovníkov dovolenky. Karibský fl air, mondénne letoviská na Playa del Carmen, luxusné hotelové rezorty v Cancúne a Rivéra Maya, lagúny a umelecké obchodíky v Puerto Morelos, bohatý podmorský život na ostrove Cozumel.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Biosféra Sian Ka´An, Mexiko

Fakultatívny výletPríroda

Biosféra Sian Ka´An

Patrí k najväčším v Mexiku, od r. 1987 je na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Tropická džungľa s rozmanitým ekosystémom, kde dodnes žije mnoho druhov zvierat, ako napríklad jaguár, ocelot, tapír, vrešťan, mravčiar, bocian, pelikán, fregata, kormorán, orol a ďalšie. Výlet je možné absolvovať klimatizovaným minivanom, alebo Jeepom, ktorý môžete sami šoférovať. Cesta trvá cca 2,5 hod. Po príchode do rybárskej dedinky Punta Alen plavba motorovým člnom do Čiernej Lagúny, uvidíte tu 4 druhy mangrovníkov, v močiaroch krokodíly, v mori delfíny, morské korytnačky. Obed je na pláži v miestnej reštaurácií, v popoludňajších hodinách návrat do hotela. V cene je vstupné do biosféry - prírodného parku.

Panenský ostrov Contoy a Ostrov žien - Isla Mujeres, Yucatan

Fakultatívny výletPlážePríroda

Panenský ostrov Contoy a Ostrov žien - Isla Mujeres

Celodenný výlet na Isla Mucheres je zameraný na poznávanie miestnej fauny a flóry. Plavba motorovým člnom z prístavu v Cancúne trvá cca 45 minút na panenský ostrov Contoy, ktorý je národným parkom a chránenou prírodnou rezerváciou. Ostrov je dlhý 9 km a široký miestami iba 200 metrov. Každý deň môže na ostrov prísť iba dvesto návštevníkov. Nasleduje prehliadka ostrova vrátane múzea aj lagúny, kde v korunách mangrovových stromov našlo útočisko mnoho druhov morských vtákov. Morské korytnačky si tu vytvárajú hniezda. Po prehliadke ostrova, voľný program, oddych na pláži, jednoduchý ľahký obed, presun na ostrov Isla Mujeres, voľný program. Večer návrat do prístavu v Cancúne, transfer do hotela.

Zaujímavé miesta v okolí

Playa del Carmen, Mexiko

Pláže

Playa del Carmen

Playa del Carmen patrí medzi obľúbené destinácie na dovolenku, keďže ide o idylické miesto, ktoré sa nachádza v srdci Riviera Maya s jemným bielym pieskom a modrozelenou vodou. Letovisko ponúka najmä pokojnú priateľskú atmosféru. Playa del Carmen je jednou z piatich najobľúbenejších destinácií na svete vďaka úchvatnému morskému životu a nádherným podvodným jaskyniam. Suchozemská časť Playa je živšou a modernejšou verziou rybárskej dediny, ktorou niekedy aj bola. Playa del Carmen priam láka každého návštevníka na vytúžený relax!

Mayská riviéra, Mexiko

PlážePríroda

Mayská riviéra

Mexické pláže lákajú turistov na svoju krásnu vodu a exotické prostredie. Tie najkrajšie sa rozprestierajú na východe krajiny. 150 kilometrov dlhá Mayská riviéra si svojou energiou získa každého. Pobrežie lemované all-inclusive rezortmi v kombinácii s menšími, útulnými butikovými hotelmi a výbornými reštauráciami sa už po prvej návšteve stane vašou najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou. Jednotlivé mestá sú poprepájané s Cancúnom aj medzi sebou vďaka diaľnici 307, čo je príležitosť ako stvorená na hľadanie si svojho kúska raja.

Cancún, Cancún

PlážeHistória

Cancún

Najvýchodnejšie položené mesto v Mexiku je nevšedné najmä svojou históriou. Neponúka však stáročné dejiny, práve naopak. Založené bolo 23. januára 1970 mexickou vládou a jeho účel bol vopred jasne stanovený – turistické stredisko. Pomenovanie dostalo podľa priľahlého ostrova, na ktorom v tom čase žili len traja ľudia. O niečo viac ich bolo v neďalekej dedinke – 117. Za krátku dobu svojej existencie sa však začal Cancún rozrastať neuveriteľnou rýchlosťou, teraz má totiž viac ako 700 000 obyvateľov a je mestom s najväčším počtom hotelových izieb v Mexiku.

Plavba katamaránom, Cancún

Plavba katamaránom

Plavba začína s odchodom z hotela do prístavu v Cancúne, cesta autobusom trvá cca 2 hodiny, nasleduje hodinová plavba katamaránom asi 3 hodiny, možnosť  šnorchlovania cca 45 min. pri koralovom útese, ktorý je druhý najdlhší na svete a v podmorskom múzeu MUSA, obed formou bufetu, návšteva severnej časti ostrova - jednej z najkrajších pláží (ostrov Mujeres). Transfery klimatizovaným autobusom, počas plavby chladené alkoholické a nealko nápoje.

Ik Kil, Mexiko

Príroda

Ik Kil

Nachádza sa v severnom centre polostrova Yucatán a je súčasťou archeologického parku Ik Kil, ktorý sa nachádza v blízkosti Chichen Itzy. Je otvorená pre verejnosť na plávanie a býva často súčasťou rôznych výletov. Ik Kil bol považovaný za posvätný, Mayovia používali toto miesto ako miesto pre ľudskú obeť svojmu bohu dažďa, Chaacu. Voda je 40 metrov hlboká, zatiaľ čo jej priemer je 60 metrov. V porovnaní s ostatnými cenotami nájdenými v Mexiku, Ik Kil má mnoho možností pre návštevníkov, vrátane reštaurácie na mieste či dokonca aj chatky, kde je možné stráviť niekoľko relaxačných dní.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness