Hotel La Pirogue - A Sun Resort Mauritius

****+

Maurícius

4 2 recenzie

Celkové
hodnotenie
4
2 5

Pohľad z výšky na hotel La Pirogue
Terasy do ubytovacích jednotiek hotela La Pirogue - A Sun Resort Mauritius
Zaujímavý bazén v hoteli La Pirogue - A Sun Resort Mauritius
Ubytovanie v domčekoch v hoteli La Pirogue
Izba s výhľadom na záhradu hotela La Pirogue - A Sun Resort Mauritius
Izba s terasou v hoteli La Pirogue - A Sun Resort Mauritius
Široká piesočnatá pláž pre hotelom La Pirogue
Piesková pláž a okolie hotela La Pirogue - A Sun Resort Mauritius
Pláž s bielym jemným pieskom pred hotelom La Pirogue - A Sun Resort Mauritius
Reštaurácia pri bazéne hotela La Pirogue - A Sun Resort Mauritius
Ochladzovací bazén v hoteli La Pirogue - A Sun Resort Mauritius
Menšie vonkajšie posedenie v hoteli La Pirogue - A Sun Resort Mauritius
Terasy s výhľadom na more v hoteli La Pirogue - A Sun Resort Mauritius
Hojdacia sieť v areáli hotela La Pirogue - A Sun Resort Mauritius

Priamo na pláži

Polpenzia

All inclusive

Vysvetlenie piktogramov

Podrobné info o zájazde

V skratke o hoteli

Hotelový komplex La Pirogue je vhodný pre rodiny s deťmi aj pre páry na svadobnej ceste. Svoj pobyt pri mori môžete skombinovať so športovými aktivitami, potápaním a golfom, ktoré rezort ponúka.

Poloha

V palmovej záhrade, priamo na jednej z najkrajších a najdlhších pláží ostrova Maurícius stojí hotel La Pirogue. Neďaleko sa nachádza centrum strediska Flic en Flac. Letisko je vzdialené približne 50 km.

Pláž

priamo na jednej z najkrajších a najdlhších pláží s pozvoľným vstupom do mora

Ubytovanie

Svoju dovolenku na Mauríciu v hoteli La Pirogue strávite v prízemných bungalovoch so slamenou strechou, ktoré sú postavené vo veľkej palmovej záhrade a novo zariadené v Boho Chic štýle. Vybavené sú klimatizáciou, telefónom, SAT TV, rýchlovarnou kanvicou, trezorom, minibarom (za poplatok) a majú terasu.

TYPY IZIEB

Garden Bungalow– majú 25 m2, sú zariadené v tradičnom štýle, majú výhľad do záhrady na kokosovú plantáž.
Premier Garden Bungalow – 35 m2, elegantne zariadené, ležia bližšie pri pláži.
Beach Pavilions – 35 m2 a stoja bližšie pri pláži.
Garden Family Bungalow – majú veľkosť 50 m2, sú určené pre rodiny s deťmi. Tvoria ich dva Garden bungalovy so spojovacími dverami.
Deluxe Beach Bungalow – majú veľkosť 50 m2, sú určené pre rodiny s deťmi. Tvoria ich dva Beach Paviliony so spojovacími dverami.

Stravovanie

Hotel La Pirogue poskytuje hosťom polpenziu, ku ktorej patria raňajky podávané formou bohatých bufetových stolov v hlavnej reštaurácii a a la carte v špecializovaných reštauráciách (aj v Sugar Beach).

Hotel ponúka aj možnosť doplatku na all inclusive, ku ktorému patrí:

Plná penzia (na obed vybrané a la carte, príp. výber z menu).
A la carte za doplatok.
Poobede káva, čaj, koláče a občerstvenie (od 15:30 do 17:00 hod).
Vybrané alkoholické nápoje a nealko v čase od 9:00 do 2:00 hod.
Minibar.
Okrem toho môžete v rámci all inclusive využívať green fee na Ile aux Cerfs Golf Course, hammam, tenis, fitnes centrum a lukostreľbu.

Vybavenie a služby hotela

La Pirogue je komfortný hotelový komplex postavený v tradičnom miestnom štýle s rodinnou atmosférou. Hlavná budova má tvar lodnej plachty. Hotel má lobby, recepciu, obchodíky, zmenáreň. Wi-Fi je zdarma. Hostia majú k dispozícii aj všetky reštaurácie a zariadenia sesterského hotela Sugar Beach.
REŠTAURÁCIE
K hotelu patria tri reštaurácie – hlavná Thatches ponúka medzinárodnú kuchyňu a live cooking. Na pláži stojí Paul & Virginie, a la carte reštaurácia s morskými špecialitami a špecialitami z grilu. Citronella’s Café je tiež a la carte reštaurácia, kde sa podávajú talianske a stredomorské jedlá. Hosťom sú k dispozícii aj tri bary – Blue Bar, Coconut Café a Beach Bar, ktoré ponúkajú široký výber koktailov, rumov a ďalších nápojov, kávu a tiež cigary.
BAZÉNY
V záhrade sa nachádza veľký bazén, ktorý má až 1000 m2, s vírivkami a pool barom.
ŠPORT & ZÁBAVA
Hostia majú v cene fitnes, tenis, aerobic, jógu, stolný tenis, bocciu, minigolf, badminton, volejbal, windsurfing, jachting, šnorchlovanie, vodné bicykle, výlety člnkom s preskleným dnom, kajaky, green fee na 18-jamkovom Ile aux Cerfs Golf Course. Bohatú ponuku športových aktivít dopĺňajú aj ďalšie, ktoré sú za doplatok. K tým patrí parasailing, potápanie (PADI), vodné lyže, banán, bicykle, celodenný program pre deti aj dospelých, večerné šou, zábavné programy a živá hudba.
WELLNESS & SPA
V Aura Spa nájdu hostia hammam, vyhrievaný bazén, relaxačné centrum pre jednotlivcov aj pre páry, kadernícky salón. Služby spa centra sú za poplatok.

Pre deti

V hoteli La Pirogue je detský a teenage klub.

Oficiálne hodnotenie
****

Maurícius

Indický oceán má tie najkrajšie farby, príboj v diaľke naráža na koralový útes, palmy sa ohýbajú v morskej bríze, v tyrkysovej lagúne kotvia rybárske člny a priezračne čistá voda obmýva pláž, kde čašníci nosia pestrofarebné koktejly a renomovaní kuchári pripravujú vybrané špeciality. Maurícius je jednoducho synonymom luxusu a elegancie. Okrem luxusných hotelov tu ale nájdete aj malé príjemné hotelíky, s rovnako excelentným servisom. Tento malý raj ponúka pre každého niečo.

Na severe ostrova, medzi hlavným mestom Port Louis až po Cap Malheureux sa nachádzajú mnohé fantastické pláže ako Pointe aux Piments s obzvlášť krásnym podmorským svetom a Trou aux Biches. Ďalej na sever od pevninového výbežku do mora sa nachádza Grand Baie s mnohými reštauráciami, barmi, nákupnými možnosťami a bujarým nočným životom. Je tu aj prístav pre jachty a výborné podmienky na surfovanie a vodné lyžovanie.

Južná časť ostrova je veternejšia a ideálna pre surferov. Belle Mare má bielu piesočnú pláž, ktorá sa ťahá niekoľko kilometrov až k malebnej rybárskej dedinke Trou d‘Eau Douce. Tu sa pláž zužuje a pozdĺž vedie cesta do Mahébourgu. Nadväzujúca piesočná pláž sa rozprestiera od Pointe d‘Esny až po malebnú zátoku Blue Bay. Juh ostrova ponúka fascinujúce prírodné krásy. Regiónu dominujú skalnaté pobrežia, malé zálivy a lagúny a nedozierne trstinové lány.

Na západnom pobreží medzi polostrovom Le Morne so spektakulárnou kulisou vrchu Le Morne Brabant a hlavným mestom Port Louis sa striedajú dlhé pláže so zelenými kopcami a malé, odľahlé dedinky s exkluzívnymi rezortmi. Najmä pláže medzi Flic en Flac a Le Morne patria k najkrajším na ostrove a sú vhodné na kúpanie, ako aj na rôzne vodné športy. Zaujímavosťou ostrova je, že väčšina športových aktivít v hoteloch je zdarma. Maurícius je ideálnym miestom na golf. Golfové ihriská sa nachádzajú na východe pri rezorte Belle Mare Plage, na Ile aux Cerfs, na Le Morne pri hoteli Paradis, na juhu v Bel Ombre Golf du Chateau, na západe Tamarina Golf Course a Four Seasons Golf Club na juhovýchode, 9-jamkové golfové ihriská majú aj hotely Shandrani, Trou aux Biches, Le Saint Géran, Coco Beach a Maritim. Najlepšie miesta na nákupy sú v Port Louis, Curepipe a Rose Hill. Hlavným nákupným centrom je Curepipe. Je tu veľa malých obchodíkov, ale aj nákupné galérie, kde si môžete zaobstarať rôzny sortiment tovaru, od potravín až po odevy. Medzi najobľúbenejšie suveníry patria rum, modely lodí, oblečenie, indické výrobky, topánky, rôzne košíky a ručne robené výrobky, známky a rôzne výšivky. Veľmi obľúbené sú i šperky, ktorých výroba má dlhú tradíciu, vyrábajú ich najmä moslimovia a Indovia. Nakúpiť tu môžete rôzne druhy korenia, zeleniny alebo sušené ovocie. Nezabudnite tiež na vanilku, čaj a tunajší rum. Maurícius je iný a ponúka viac ako mnohé iné ostrovy. Vyskúšajte sami.

Hlavné mesto: Port Louis
Časový posun: +3h

Mena: Maurícijská rupia
Kurz: 1€ = 38.755 MUR

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Autentický juh, Maurícius

Fakultatívny výletPríroda

Autentický juh

Hlboko v srdci malého predmestia Mahébourg návšteva jedinečnej, viac ako 120 ročnej manufaktúry na maniokové keksy, ďalej k Pointe d‘Esny na loď na Ile aux Aigrettes - posledné teritórium ebenového lesa, endemických živočíchov a rastlín. Výlet sa končí návštevou rezervácie La Vanille Mascareignes s obrovskými korytnačkami, reptilmi a pôsobivou zbierku motýľov a hmyzu.

Maurícijske dedičstvo, Maurícius

Fakultatívny výletPríroda

Maurícijske dedičstvo

Po návšteve slávnej botanickej záhrady Pamplemousses návšteva L‘Aventure du Sucre, bývalého cukrovaru, zmeneného na múzeum a miesto plné prekvapení, ktorá pripomína históriu cukru a pôvod obyvateľov Maurícia. Oceníte typický maurícijský obed v rodinách v Moka, než sa vydáte smerom k jednej z najstarších koloniálnych domov na ostrove, Eureka.

Čajové plantáže, Maurícius

Fakultatívny výletGastroPríroda

Čajové plantáže

Tento výlet vám umožní spoznať históriu a význam čaju v maurícijskom živote. Návšteva pôsobivej a nádhernej koloniálnej rezidencie Les Aubineaux, domov majiteľa panstva, v manufaktúre Bois Cheri môžete sledovať proces výroby čaju a ochutnať rôzne príchute čaju. Obed v St. Aubin, v elegantnom a koloniálnom prostredí, antúriové sklenníky, vanilková a rumová plantáž.

Zaujímavé miesta v okolí

Maurícius, Maurícius

HistóriaKultúra

Maurícius

Maurícius  je ostrovný štát v Indickom oceáne asi 2 000 kilometrov od juhovýchodného pobrežia afrického kontinentu. Okrem nádherných pláží a pamiatok si budete môcť na Mauríciuse vychutnať aj miestne jedlá. Kuchyňa na Mauríciuse spája kombinácie kreolskej, francúzskej, čínskej a indickej kuchyne, s mnohými jedlami jedinečnými len pre tento ostrov. Korenie je tiež veľkou súčasťou maurícijskej kuchyne. Ostrov Maurícius je z geologického hľadiska pomerne mladý, pretože bol vytvorený sopečnou činnosťou pred 8 miliónmi rokov. Spolu s Brandonom, Réunionom a Rodriguesom je ostrov súčasťou Maskarských ostrovov.

Port Louis, Maurícius

HistóriaKultúra

Port Louis

Port Louis je hlavným mestom Mauríciusu. Mesto má rozmanitú živú kultúru, ktorá sa odráža v jeho architektúre, umení a festivaloch. Mesto je plné početných budov a pamiatok, ktoré odrážajú jeho bohatú a rozmanitú koloniálnu históriu. V blízkosti centra mesta je niekoľko francúzskych koloniálnych stavieb, ktoré sa datujú až do 18. storočia, vrátane vládneho domu. Ďalšími významnými tradičnými prvkami sú mešita Jummah, majestátna anglická katedrála svätého Jakuba či indický tamilský chrám. Nádhernou stavbou je elegantné päťstupňové koloniálne divadlo Port Louis.

Blue Bay, Maurícius

PlážePríroda

Blue Bay

Na ostrove, kde lagúny utrpeli veľa škôd kvôli rybolovu, je Blue Bay výnimkou. Táto malá zátoka, klasifikovaná ako Marine Park od roku 1997, je domovom pestrofarebných koralových útesov a bohatého podmorského života, ktorý nemá konkurenciu na celom ostrove Maurícius. Pri šnorchlovaní v tejto oblasti môžete naraziť na veľmi zuajímavé podmorské živočíchy a rastliny, ktoré tu žijú vo svojom prirodzenom prostredí. Na Blue Bay sa nachádzajú časti, kde ste v úplnom bezpečí pred prípadnými predátormi.

Ile aux Cerfs, Maurícius

PrírodaIné atrakcie

Ile aux Cerfs

Île aux Cerfs je súkromný ostrov v blízkosti východného pobrežia Mauríciusu v okrese Flacq. Ostrov Ile aux Cerfs leží v Trou d'Eau Douce v najväčšej maurícijskej lagúne a ponúka 87 hektárov bujnej vegetácie a zachovalých bielych piesočných pláží. Okrem golfového klubu Ile Aux Cerfs je možné navštíviť tri plážové reštaurácie a zapojiť sa do širokého spektra aktivít na Ile aux Cerfs. Tento ostrov je každodenne navštevovaný húfmi turistov z Mauríciusu kvôli jeho nádhernej prírode a rozsiahlym vodným športom.

Notre Dame de la Lave, Réunion

HistóriaKultúra

Notre Dame de la Lave

Rímsky maľovaný katolícky kostol, Notre-Dame-des-laves, predstavuje veľký prínos pre Réunionovcov. Kostolík bol postavený v roku 1927. Všetci obyvatelia Saint Rose a jeho okolia tam chodia navštevovať omše. Sainte Rose je veľké mesto, ktoré sa rozprestiera na viac ako 20 km a rado privíta mnoho veriacich. V priebehu času Notre Dame de la Lave chátral, a preto v roku 1935 bol tento kostolík rozšírený. V roku 1948 bola zničený cyklónom a potom opäť prestavaný v roku 1952. Od tej doby kostol v Saint Rose stále víta svojich veriacich.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands