Summer Island Maldives

****

Maldivy

4.7

Celkové
hodnotenie
4.7
1497 5

Summer Island Maldives - Pohľad z výšky na more a ostrov
Summer Island Maldives - Pohľad z výšky na more a chatky
Summer Island Maldives - chatky s ubytovaním
Summer Island Maldives - Pohľad na okolie
Summer Island Maldives - apartmán s terasou
Summer Island Maldives - Pohľad z výšky na more a ostrov
Summer Island Maldives - Dvojlôžková izba
Summer Island Maldives - Hotelová izba
Summer Island Maldives - Dvojlôžková izba
Summer Island Maldives - Ubytovanie
Summer Island Maldives - Izba s výhľadom
Summer Island Maldives - Hotelová izba
Summer Island Maldives - izba s terasou
Summer Island Maldives - lehátka a uteráky
Summer Island Maldives - kúpeľňa
Summer Island Maldives - Dvojlôžková izba
Summer Island Maldives - Ubytovanie
Summer Island Maldives - Hotelová izba
Summer Island Maldives - lehátka pri bazéne
Summer Island Maldives - reštaurácia
Summer Island Maldives - Piesočnatá pláž
Summer Island Maldives - lehátka na pláži
Summer Island Maldives - palmy a piesočnatá pláž
Summer Island Maldives - palmy a piesočnatá pláž
Summer Island Maldives - chatka na pláži
Summer Island Maldives - modrasté more
Summer Island Maldives - Pohľad z výšky na more a chatky
Summer Island Maldives - Pohľad z výšky na more a ostrov
Summer Island Maldives - posedenie na terase
Summer Island Maldives - relax na mori
Summer Island Maldives - lehátka pri bazéne
Summer Island Maldives - Posedenie
Summer Island Maldives - Posedenie
Summer Island Maldives - potápači v mori
Summer Island Maldives - výhľad z terasy
Summer Island Maldives - kúpeľňa
Summer Island Maldives - reštaurácia
Summer Island Maldives - fitness
Summer Island Maldives - masáž
Summer Island Maldives - terasa
Summer Island Maldives - Pohľad z výšky na more a ostrov
Summer Island Maldives - terasa s bazénom

Podrobné info o zájazde

V skratke o hoteli

Hotel Summer Island Maldives sa nachádza na severozápade Severného Male Atoll na ostrove Kaafu. Dovolenku môžete využiť na opalovanie sa na krásnej piesočnatej pláži alebo na šnorchlovanie či potápanie.

Poloha

Hotel sa nachádza na severozápade Severného Male Atoll na ostrove Kaafu. Transfer na letisko trvá ca 15 min hydroplánom.

Vybavenie, ďalšie služby

V rezorte sa nachádza 154 izieb, recepcia, obchod so suvenírmi, klenotníctvo, reštaurácia nad vodou, bazén, ležadlá, knižnica, Wi-Fi pripojenie, bar, wellness, kúpeľné centrum postavené nad morom, fitnes, bedminton, volejbal, stolný tenis, biliard.
Hotel akceptuje platbu kartami American Express, Master Card, VISA.

Ubytovanie

Garden Suit: vybavené sprochou so sprchovým kútom, klimatizáciou, stropným ventilátorom, trezorom, chladničkou, SAT TV, set na kávu a čaj, terasou s výhľadom do záhrady.
Izby Superior: moderne a komfortne zariadené, s priestrannou otvorenou kúpeľňou, rovnako vybavené, navyše terasa s výhľadom na more.
Vily Premium Beach: 45 m2,  priestranné a sofistikované zariadené, vybavené polo otvorenou kúpeľňou, jaccuzzi, tropickou dažďovou sprchou, sušičom vlasov, klimatizáciou, stropným ventilátorom, minibarom (za poplatok), trezorom, SAT TV, telefón, set na kávu a čaj, DVD prehrávač, zariadenou terasou s výhľadom na more.
Vodné vily: rovnako vybavené navyše s piamym prístupom na more a priestrannou terasou.

Stravovanie

Plná penzia, all inclusive
All inclusive

  • Raňajky, obed, večera formou bufetu
  • občerstvenie
  • káva/čaj
  • vybrané nápoje (ovocné džúsy, nealkoholické nápoje, minerálna voda, pivo, víno)

Pláž

Krásna piesočnatá pláž, priamo na ostrove Kaafu, škola vodných športov, šnorchlovanie.

Oficiálna kategória: ****
Oficiálna stránka: www.summerislandmaldives.com

V jednom z posledných rajov na zemi potrebujete tri veci: loď, aby ste sa dostali na svoj vysnívaný ostrov, vnútorný pokoj, aby ste ho mohli vychutnávať a potápačské okuliare, aby ste ocenili jeho skutočné poklady. Takto kedysi niekto opísal čaro a jedinečnosť Maldivského súostrovia. 26 atolov s približne 1 190 ostrovmi a ostrovčekmi, roztrúsenými okolo rovníka ako exotické perly na akvamarínovej hladine Indického oceánu. Zo severu na juh v dĺžke 830 km, z východu na západ v šírke 130 km. Obývaná je asi pätina z nich, rezorty vyrástli na 90 ostrovoch. Sú také malé, že mnohé z nich obídete zhruba do 20 minút. 

Vďaka bujnej tropickej vegetácii, bielym piesočnatým plážam a krištáľovo čistej vode patria právom medzi vysnívané destinácie. Sen všetkých milovníkov kúpania, šnorchlovania, potápania, plachtenia. Naučia každého návštevníka s radosťou leňošiť, užívať si relax a oddych, vychutnávať si fascinujúci podmorský život, najkrajšie západy slnka na svete. Maldivy ponúkajú ideálne podmienky pre milovníkov vodných športov. Stačia vám okuliare, trubica a plutvy a môžete pozorovať korytnačky, chobotnice, malé druhy žralokov, murény, barakudy a tisíce ďalších druhov rýb a živočíchov. Pre náročnejších sú k dispozícii potápačské centrá s kompletným vybavením a profesionálnymi inštruktormi, ktorí vám ukážu tie najzaujímavejšie potápačské miesta. Najväčším bohatstvom Maldív je jedinečná príroda, na ktorú sú miestni obyvatelia právom hrdí, chovajú sa k nej veľmi ohľaduplne a to isté vyžadujú aj od turistov. Vďaka tomu sú lagúny stále plné koralov a rýb. Let z Viedne trvá cca 10 hodín. 

Hlavné mesto: Male
Časový posun: +4h

Mena: Maldivská rupia
Kurz: 1€ = 16,999 MVR

Klimatický diagram

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Himmafushi, Maledivy

PlážePríroda

Himmafushi

Himmafushi, alebo aj Kaafu Atoll je jedným z obývaných ostrovov súostrovia Maldivy, severovýchodne od hlavného mesta Malé. Jediný spôsob, ako sa sem viete dostať je loďou. Miestnych živí najmä rybolov a cestovný ruch. Na ostrove sa nachádza bikini pláž s možnosťami surfovania a šnorchlovania a tiež reštaurácia v prístave, kde sa najete aj za 3 USD. Keďže ide o moslimskú krajinu, na ostrove nie je k dispozícii alkohol.

Huraa, Maledivy

Huraa

Ostrov Huraa sa nachádza medzi ostrovmi Himmafushi a Thulusdhoo. Nachádza sa len 21 km od Male, hlavného mesta Maldivov. Počet obyvateľov ostrova je 750 ľudí. Jeho rozmer je 850 x 300 m. Na ostrove je len jedna kaviareň a iba 5 penziónov. Okrem toho tu nájdete ešte zopár obchodíkov so suvenírmi a potraviny.

Thulusdhoo, Maledivy

PlážePríroda

Thulusdhoo

Ostrov Thulusdhoo sa nachádza len 28 km severne od Male. Je to hlavné mesto Kaafu Atoll. Na ostrove žije približne 1400 ľudí. Veľkosť Thulusdhoo je cca 700 x 400 metrov. Po ničivom tsunami, ku ktorému došlo v roku 2004 na ostrove Rinbodhoo, sa viac ako polovica obyvateľstva musela presťahovať do Thulusdhoo, takže počet obyvateľov Thulusdhoo vzrástol.Nachádza sa tu továreň spoločnosti Coca-Cola, ktorá bola postavená v 80-tych rokoch a je považovaná za srdce ostrova. Je to jediná továreň Coca-Cola na svete, kde sa využíva odsolená morská voda. Kvôli tejto továrni sa ostrov často nazýva Coke Island.

Dhiffushi, Maledivy

PlážePríroda

Dhiffushi

Dhiffushi je súčasťou Kaafu atol. Nachádza sa 36,6 km severovýchodne od Male, hlavného mesta súostrovia. Samotný ostrov je malý (podobne ako väčšina obývaných ostrovov), jeho veľkosť je 950 m x 200 m. Žije tu približne 1200 ľudí, ktorých živí najmä cestovný ruch a rybolov. Na Diffushi sú dve bikini pláže, jedna vedľa hotela Rashu Hiya, druhá na opačnej strane ostrova.

Maldivy,

PlážePríroda

Maldivy

Nádherné tropické pláže, palmy a tyrkysové more, to sú asociácie typické pre panenské prostredie Maldiv ležiacich v Indickom oceáne. Táto moslimská krajina poskladaná z 19 koralových atolov a viac ako 1000 malých ostrovčekov dbá na všetky svoje tradície aj ochranu prírody, vďaka čomu si u turistov udržiavajú svoju popularitu.

MALE, Maledivy

HistóriaKultúra

Male

Počas pobytu na Maldivách si urobte výlet do hlavného mesta Male, ktoré je sídlom vlády a kultúrnym strediskom oblasti. Je najľudnatejším a najživším ostrovom celého súostrovia. Medzi pamiatky patrí dominanta mesta - mešita The Grand Friday Mosque, najväčšia na Maldivách. V meste nájdete obdivuhodný prezidentský palác, národné múzeum s celou históriou Maldív. V obchodíkoch sa dá nakúpiť rôzne suveníry a miestne výrobky. Čerstvé potraviny na trhu s ovocím a zeleninou, alebo na rybom trhu. V reštauráciách a čajovniach si možno vybrať z niekoľkých chutných jedál a čajov. Každé väčšie jedlo s ryžou a s miestnym chlebom nazývaným "Roshi" tzv. "dlhé jedlo" zahŕňa i rôzne pripravované ryby, zemiaky, chlieb a pod. "Krátke jedlá" alebo "Hedhikaa" sú zase pochutiny a sladkosti, vystavované aj na pultoch miestnych čajových obchodov. Sem patria vyprážané guľky z rybieho mäsa obaľované v múke a ceste, sladký vaječný krém, kokosové mlieko s ružovým pudingom alebo ostro korenené rybie koláčiky. Korenistý čaj, milí ľudia dotvára príjemnú atmosféru, kde sa dá najlepšie sledovať život miestnej komunity.

Ari atol, Maledivy

Príroda

Ari atol

Ostrov sa delí na Severný Ari Atol a Južný Ari atol. Nachádza sa na západe súostrovia. Celý Ari Atol je určený predovšetkým pre turistiku, nájdete tu množstvo turistických rezortov a to viac ako na 20 ostrovčekoch. Je vzdialený od hlavného mesta Malé asi 70 kilometrov, let hydroplánom z hlavného mesta trvá necelú polhodinu a ponúka krásne výhľady na priezračné more. Južný Ari Atol je ideálny pre náročnejších turistov, hľadajúcich luxusné ubytovanie a vynikajúce služby. Ubytovanie je možné vo vilkách na plážach alebo na drevených koloch priamo v mori. O najväčší zážitok sa zaiste postará presklená reštaurácia pod morskou hladinou, večera "za prítomnosti" farebných koralových rybiek je naozaj nezabudnuteľná.

Holiday Island, Maledivy

PlážeIné atrakcie

Holiday Island

Biely piesok, tyrkysovo priezračné more a palmy - to sú tie správne esencie súostrovia Maldivy. Na tomto ostrove nájdete to, čo si pod Maldivami väčšina z nás predstavuje. Malé vilky, poskytujúce súkromie ako aj vilky postavené na drevených trámoch na vode. Raj turistov, ktorí si chcú oddýchnuť.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR