Hotelový Rezort Royal Island Resort & Spa

*****

Maldivy, Severný Male Atol

4.6

Celkové
hodnotenie
4.6
507 5

Hotelový Resort Royal Island Resort & Spa -Dvojlôžková izba
Hotelový Resort Royal Island Resort & Spa -Hotelová izba
Ubytovanie v rezorte Royal Island Resort & Spa
Izba s oddelenými lôžkami v rezorte Royal Island Resort & Spa
Izba s výhľadom do záhrady rezortu Royal Island Resort & Spa
Izba v rezorte Royal Island Resort & Spa
Izba s výhľadom na more v rezorte Royal Island Resort & Spa
Reštaurácia v rezorte Royal Island Resort & Spa
Hotelový Resort Royal Island Resort & Spa -Piesočnatá pláž
Hotelový Resort Royal Island Resort & Spa -Piesočnatá pláž
Hotelový Resort Royal Island Resort & Spa -Piesočnatá pláž
Hotelový Resort Royal Island Resort & Spa -Pohľad na okolie
Ležadlá na pieskovej pláži rezortu Royal Island Resort & Spa
Piesková pláž pred rezortom Royal Island Resort & Spa
Hotelový Resort Royal Island Resort & Spa -lehátka pri bazéne
Hotelový Resort Royal Island Resort & Spa -hotelový bazén
Hotelový Resort Royal Island Resort & Spa -hotelový bazén
Hotelový Resort Royal Island Resort & Spa -hotelový bazén
Ležadlá s výhľadom na more v rezorte Royal Island Resort & Spa
Bazén v rezorte Royal Island Resort & Spa
Hotelový Resort Royal Island Resort & Spa -Posedenie
Pohľad na ostrov s rezortom Royal Island Resort & Spa
Hotelový Resort Royal Island Resort & Spa -Posedenie
Hotelový Resort Royal Island Resort & Spa -hotelový bazén

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Priamo na pláži

Wi-Fi

Wellness

Potápanie

S pobytom pri mori

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Obľúbený päťhviezdičkový hotelový rezort je známy krásnymi bielymi plážami, lagúnou a je obkolesený bujnou zeleňou uprostred ostrova. Má výborné podmienky na šnorchlovanie a potápanie.


Poloha

Transfer z letiska v Male vnútroštátnou leteckou dopravou a loďou . Ostrov je vo východnej časti Baa atolu s rozlohou len 800 m x 200 m. Ostrov je charakteristický bujnou vegetáciou a modrou lagúnou, obkolesený bielymi piesočnatými plážami. 


Pláž

Biela piesočná pláž, v blízkosti 50-100 m je koralový útes. Bar pri bazéne blízko pláže, za poplatok vodné športy. Ležadlá, slnečníky pri vilkách a bazéne sú k dispozícii bez poplatku.

Ubytovanie

150 bungalovov blízko pláže v záhrade. Beach Bungalov má vnútornú aj vonkajšiu sprchu a verandu s ležadlami. Do základného vybavenia patrí klimatizácia, stropný ventilátor, trezor, telefón, minibar, SAT TV, varná kanvica na prípravu kávy a čaju. Bungalovy majú terasu s výhľadom na more alebo do záhrady. Wi-Fi v izbách je za poplatok.


Stravovanie

V hoteli Royal Island Resort Spa je ponúkané stravovanie formou polpenzie, plnej penzie, alebo all inclsuive. V cene je polpenzia: raňajky a večere formou bufetových stolov v hlavnej reštaurácii. Hoteloví hostia majú možnosť doplatku all inclusivu, ku ktorému patrí: raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu, káva, čaj, koláče, drobné pečivo a občerstvenie od 16:00 do 18:00 h, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje k jedlám v hlavnej reštaurácii a v baroch počas otváracích hodín medzi 10:00 - 1:00 h.


Vybavenie a služby hotela

Hotel Royal Island Resort má bazén, je tu zlatníctvo, obchod so suvenírmi, kaderníctvo. Ležadlá a slnečníky pri bazéne a na pláži sú v cene. Hlavná reštaurácia „Maakana“ so stravou formou bufetu, a la carte reštaurácia „Raabondhi“, Coffee-Shop a 4 bary.Wi-Fi za poplatok.  V cene: plážový volejbal, fitnes, tenis (večerné osvetlenie za poplatok) aj stolný tenis a bedminton, squash, karaoke, večer zábavné programy. Za poplatok: motorizované vodné športy a potápačské kurzy PADI. Hostia hotela Royal Island Resort Spa môžu zdarma využívať ihrisko na plážový volejbal a fitnes centrum, stolný tenis, tenisu (večerné osvetlenie je za poplatok), bedminton a squash. Za poplatok sú k dispozícii motorizované vodné športy, potápačské kurzy PADI, potápanie na neďalekom koralovom útese. Večer zábavné hudobné programy, diskotéka, karaoke. Spa centrum „Araamu“ má k dispozícii parný kúpeľ, jacuzzi, masáže a ajurvédske procedúry. Zaujímavou procedúrou je kúra pre páry v špeciálne navrhnutých liečebných pavilónoch. Spa centrum „Araamu Spa“ - jedno z najkrajších na Maldivách má parný kúpeľ, jacuzzi, masáže a ajurvédske procedúry (za poplatok).
Pre deti

Deti môžu v hoteli Royal Island Resort Spa využívať detský bazén.


Poznámka

Cena je kalkulovaná v základnej triede economy, v prípade jej obsadenia sú vyššie triedy za doplatok. Silvestrovská večera je v cene aj v prípade služieb s polpenziou alebo plnou penziou.


Oficiálne hodnotenie

*****

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z/do Viedne, ubytovanie na vybraný počet nocí, vybrané stravovanie, transfery letisko-hotel-letisko, asistenciu zástupcu partnerskej agentúry v mieste pobytu.

Celková cena nezahŕňa

Servisné poplatky leteckej spoločnosti 450 EUR.

Maldivy

V jednom z posledných rajov na zemi potrebujete tri veci: loď, aby ste sa dostali na svoj vysnívaný ostrov, vnútorný pokoj, aby ste ho mohli vychutnávať a potápačské okuliare, aby ste ocenili jeho skutočné poklady. Takto kedysi niekto opísal čaro a jedinečnosť Maldivského súostrovia. 26 atolov s približne 1 190 ostrovmi a ostrovčekmi, roztrúsenými okolo rovníka ako exotické perly na akvamarínovej hladine Indického oceánu. Zo severu na juh v dĺžke 830 km, z východu na západ v šírke 130 km. Obývaná je asi pätina z nich, rezorty vyrástli na 90 ostrovoch. Sú také malé, že mnohé z nich obídete zhruba do 20 minút. 

Vďaka bujnej tropickej vegetácii, bielym piesočnatým plážam a krištáľovo čistej vode patria právom medzi vysnívané destinácie. Sen všetkých milovníkov kúpania, šnorchlovania, potápania, plachtenia. Naučia každého návštevníka s radosťou leňošiť, užívať si relax a oddych, vychutnávať si fascinujúci podmorský život, najkrajšie západy slnka na svete. Maldivy ponúkajú ideálne podmienky pre milovníkov vodných športov. Stačia vám okuliare, trubica a plutvy a môžete pozorovať korytnačky, chobotnice, malé druhy žralokov, murény, barakudy a tisíce ďalších druhov rýb a živočíchov. Pre náročnejších sú k dispozícii potápačské centrá s kompletným vybavením a profesionálnymi inštruktormi, ktorí vám ukážu tie najzaujímavejšie potápačské miesta. Najväčším bohatstvom Maldív je jedinečná príroda, na ktorú sú miestni obyvatelia právom hrdí, chovajú sa k nej veľmi ohľaduplne a to isté vyžadujú aj od turistov. Vďaka tomu sú lagúny stále plné koralov a rýb. Let z Viedne trvá cca 10 hodín. 

Hlavné mesto: Male
Časový posun: +4h

Mena: Maldivská rupia
Kurz: 1€ = 18.347 MVR

Klimatický diagram

Severný Male Atol

V oblasti severného Male Atolu je veľmi dobre rozvinutý cestovný ruch. Presne na tomto mieste nájdete malé ostrovčeky s domčekmi, v ktorých načerpáte nové sily. Kedysi táto oblasť nebola tak osídlená ako dnes. Sú tu vybudované viaceré turistické centrá, ktoré sú v súlade s miestnymi zvykmi a kultúrou.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Dhiffushi, Maledivy

PlážePríroda

Dhiffushi

Dhiffushi je súčasťou Kaafu atol. Nachádza sa 36,6 km severovýchodne od Male, hlavného mesta súostrovia. Samotný ostrov je malý (podobne ako väčšina obývaných ostrovov), jeho veľkosť je 950 m x 200 m. Žije tu približne 1200 ľudí, ktorých živí najmä cestovný ruch a rybolov. Na Diffushi sú dve bikini pláže, jedna vedľa hotela Rashu Hiya, druhá na opačnej strane ostrova.

Thulusdhoo, Maledivy

PlážePríroda

Thulusdhoo

Ostrov Thulusdhoo sa nachádza len 28 km severne od Male. Je to hlavné mesto Kaafu Atoll. Na ostrove žije približne 1400 ľudí. Veľkosť Thulusdhoo je cca 700 x 400 metrov. Po ničivom tsunami, ku ktorému došlo v roku 2004 na ostrove Rinbodhoo, sa viac ako polovica obyvateľstva musela presťahovať do Thulusdhoo, takže počet obyvateľov Thulusdhoo vzrástol.Nachádza sa tu továreň spoločnosti Coca-Cola, ktorá bola postavená v 80-tych rokoch a je považovaná za srdce ostrova. Je to jediná továreň Coca-Cola na svete, kde sa využíva odsolená morská voda. Kvôli tejto továrni sa ostrov často nazýva Coke Island.

Huraa, Maledivy

Huraa

Ostrov Huraa sa nachádza medzi ostrovmi Himmafushi a Thulusdhoo. Nachádza sa len 21 km od Male, hlavného mesta Maldivov. Počet obyvateľov ostrova je 750 ľudí. Jeho rozmer je 850 x 300 m. Na ostrove je len jedna kaviareň a iba 5 penziónov. Okrem toho tu nájdete ešte zopár obchodíkov so suvenírmi a potraviny.

Himmafushi, Maledivy

PlážePríroda

Himmafushi

Himmafushi, alebo aj Kaafu Atoll je jedným z obývaných ostrovov súostrovia Maldivy, severovýchodne od hlavného mesta Malé. Jediný spôsob, ako sa sem viete dostať je loďou. Miestnych živí najmä rybolov a cestovný ruch. Na ostrove sa nachádza bikini pláž s možnosťami surfovania a šnorchlovania a tiež reštaurácia v prístave, kde sa najete aj za 3 USD. Keďže ide o moslimskú krajinu, na ostrove nie je k dispozícii alkohol.

Maldivy,

PlážePríroda

Maldivy

Nádherné tropické pláže, palmy a tyrkysové more, to sú asociácie typické pre panenské prostredie Maldiv ležiacich v Indickom oceáne. Táto moslimská krajina poskladaná z 19 koralových atolov a viac ako 1000 malých ostrovčekov dbá na všetky svoje tradície aj ochranu prírody, vďaka čomu si u turistov udržiavajú svoju popularitu.

MALE, Maledivy

HistóriaKultúra

Male

Počas pobytu na Maldivách si urobte výlet do hlavného mesta Male, ktoré je sídlom vlády a kultúrnym strediskom oblasti. Je najľudnatejším a najživším ostrovom celého súostrovia. Medzi pamiatky patrí dominanta mesta - mešita The Grand Friday Mosque, najväčšia na Maldivách. V meste nájdete obdivuhodný prezidentský palác, národné múzeum s celou históriou Maldív. V obchodíkoch sa dá nakúpiť rôzne suveníry a miestne výrobky. Čerstvé potraviny na trhu s ovocím a zeleninou, alebo na rybom trhu. V reštauráciách a čajovniach si možno vybrať z niekoľkých chutných jedál a čajov. Každé väčšie jedlo s ryžou a s miestnym chlebom nazývaným "Roshi" tzv. "dlhé jedlo" zahŕňa i rôzne pripravované ryby, zemiaky, chlieb a pod. "Krátke jedlá" alebo "Hedhikaa" sú zase pochutiny a sladkosti, vystavované aj na pultoch miestnych čajových obchodov. Sem patria vyprážané guľky z rybieho mäsa obaľované v múke a ceste, sladký vaječný krém, kokosové mlieko s ružovým pudingom alebo ostro korenené rybie koláčiky. Korenistý čaj, milí ľudia dotvára príjemnú atmosféru, kde sa dá najlepšie sledovať život miestnej komunity.

Ari atol, Maledivy

Príroda

Ari atol

Ostrov sa delí na Severný Ari Atol a Južný Ari atol. Nachádza sa na západe súostrovia. Celý Ari Atol je určený predovšetkým pre turistiku, nájdete tu množstvo turistických rezortov a to viac ako na 20 ostrovčekoch. Je vzdialený od hlavného mesta Malé asi 70 kilometrov, let hydroplánom z hlavného mesta trvá necelú polhodinu a ponúka krásne výhľady na priezračné more. Južný Ari Atol je ideálny pre náročnejších turistov, hľadajúcich luxusné ubytovanie a vynikajúce služby. Ubytovanie je možné vo vilkách na plážach alebo na drevených koloch priamo v mori. O najväčší zážitok sa zaiste postará presklená reštaurácia pod morskou hladinou, večera "za prítomnosti" farebných koralových rybiek je naozaj nezabudnuteľná.

Utheemu Ganduvaru, Maledivy

História

Utheemu Ganduvaru

Maličký palác - dnes múzeum - bol domovom maldivského národného hrdinu Mohameda Thakurufaanu, ktorý spolu s jeho bratmi zvrhol portugalskú vládu v roku 1573. Počas prehliadky návštevníci môžu vidieť i 500 rokov staré drevené interiéry, vrátane hojdacíhc lôžok (ktoré sa používajú na chladenie v horúčave), lampy, ktoré spaľujú kokosový palmový olej a prepracované drevené rezbárske práce a veľký palmový kôl používaný ako spálňa pre hostí.

Holiday Island, Maledivy

PlážeIné atrakcie

Holiday Island

Biely piesok, tyrkysovo priezračné more a palmy - to sú tie správne esencie súostrovia Maldivy. Na tomto ostrove nájdete to, čo si pod Maldivami väčšina z nás predstavuje. Malé vilky, poskytujúce súkromie ako aj vilky postavené na drevených trámoch na vode. Raj turistov, ktorí si chcú oddýchnuť.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR