Adaaran Select Hudhuranfushi

****

Maldivy, Severný Male Atol

5 1 recenzia

Ostrov s hotelom Adaaran Select Hudhuranfushi
Piesková pláž pred hotelom Adaaran Select Hudhuranfushi
Domčeky hotela Adaaran Select Hudhuranfushi
Ubytovanie v hoteli Adaaran Select Hudhuranfushi
Izba s výhľadom na more v hoteli Adaaran Select Hudhuranfushi
Izba hotela Adaaran Select Hudhuranfushi
Stolovanie v hoteli Adaaran Select Hudhuranfushi
Masáž s výhľadom na more v hoteli Adaaran Select Hudhuranfushi
Vstup k ubytovaniu v hoteli Adaaran Select Hudhuranfushi
Vstup do Spa v hoteli Adaaran Select Hudhuranfushi
Vstupná hala hotela Adaaran Select Hudhuranfushi
Cestička v areáli hotela Adaaran Select Hudhuranfushi
Ihrisko pre deti v hoteli Adaaran Select Hudhuranfushi
Bazén v hoteli Adaaran Select Hudhuranfushi
Vstup do ubytovania v hoteli Adaaran Select Hudhuranfushi
Ostrov s hotelom Adaaran Select Hudhuranfushi

Úvod

Obľúbený rezort známej značky pre všetky vekové kategórie aj aktívnych milovníkov vodných športov so službami all inclusive.


Poloha

Transfer z medzinárodného letiska Velana - Male je rýchloloďou.Hotel je vybudovaný na ostrove s rozlohou 800 x 400 metrov. Hotel Adaaran Select Hudhuranfushi leží na Severnom Male atole.


Pláž

Biela piesočná pláž so zátokami pre plavcov, pri vodných vilkách aj pre deti, na opačnej strane ostrova vhodná len pre surferov. Koralový útes je vzdialený cca 150 – 400 metrov, vhodný pre milovníkov šnorchlovania a potápania - Diving Center na pláži. Hotel poúka výlety loďou, vodné športy, rybolov na otvorenom mori, ležadlá pri vilkách a bazéne bez poplatku.

Ubytovanie

127 izieb vo vilkách. Beach Villa je vybavená polootvorenou kúpeľňou s vaňou, samostatnou vonkajšou sprchou, sušičom vlasov, satelitnou televíziou, telefónom, trezorom, minibarom, terasou, plážové vilky sú vhodné na ubytovanie maximálne troch osôb. Za doplatok vodné vilky Ocean Villa (cca 64 m2) v časti „Adaaran Prestige“.


Stravovanie

Z nápojov je na výber stolové víno, pivo, vybrané servírované kokteily, nealkoholické nápoje a šťavy, popoludní sa podáva káva, čaj, koláče. Raňajky a večere formou bohatých bufetových stolov, vybrané alkoholické nápoje vrátane koktailov v „Café Maas“, nealkoholické nápoje ako káva a čaj, voda, džúsy. Nápoje v hlavnom bare od 10:00 - 23:45 h, v bare pri bazéne od 10:00 - 18:00 h, na diskotéke od 22:30 - 23:45 h a v hlavnej reštaurácii k obedom a večerám, občerstvenie v hlavnom bare vo vymedzených hodinách (podľa nápojového lístka).
Vybavenie a služby hotela

Rozprestierajú sa tu 2 rezorty, Adaaran Select Hudhuranfushi a Adaaran Prestige Ocean Villas s ubytovaním vo vodných vilkách. Adaaran Select Hudhuranfushi je vybavený veľkoryso riešeným prijímacím priestorom s barom, recepciou, obchodom so suvenírmi, kaviarňou, klenotníctvom a čitárňou a stolným futbalom. Nájdete tu aj lekársku službu. Rezort ponúka dve reštaurácie a niekoľko barov, ktoré sú rozmiestnené po celom ostrove. Wi-Fi je dostupné v hotelovom lobby za poplatok. Hotel má hlavnú hotelovú reštauráciu Banyan, kde sa čerpá all inclusive a a la carte reštauráciu Sunset, ktorá sa nachádza v malom prístave. Hotel taktiež disponuje niekoľkými barmi: pool barom, beach barom Hiyala, surf barom v južnej časti ostrova s peknou terasou. Reštaurácie ponúkajú čerstvé a ľahké jedlá s veľkým výberom morských plodov a rýb. Jedlá kombinujú lokálnu a medzinárodnú kuchyňu.Hotel má jeden menší sladkovodný bazén, pri ktorom sú ležadlá a slnečníky pre hostí zdarma. Šport zábava: využívať ihrisko na plážový volejbal, bedminton či fitnes centrum. Taktiež si môžu zahrať stolný tenis, futbal, biliard, šípky alebo šach. Za poplatok sa môžu potápať, jazdiť na vodných lyžiach, katamaráne, kiteboarde, vyskúšať windsurfing či hrať tenis a squash. Večer sa v hoteli konajú zábavné programy. Hotelové Spa Maldives, sa skladá z Coconut Spa a Chavana Spa. Hostia môžu využiť rôzne čistiace a omladzujúce procedúry, aroma terapiu, masáže, ošetrenie tváre či tela. Vo welness zóne je v ponuke manikúra či pedikúra, ale aj obchodíky s kúpeľnými produktmi a suvenírmi. Masáže a procedúry sú za poplatok. Obľúbenou lokálnou aktivitou je rybolov. Popri lovení rýb na lodi dhoni môžete sledovať západ slnka a vlny oceánu narážajúce na priľahlé ostrovy. Rybu, ktorú si ulovíte, vám môžu pripraviť podľa vašich predstáv nasledujúci deň na večeru.
Pre deti

V hoteli Adaaran Select Hudhuranfushi môžu deti využiť detský bazén a detské ihrisko.


Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z/do Viedne, 7x ubytovanie s all inclusive, transfery letisko-hotel-letisko, asistenciu zástupcu miestneho partnera.

Celková cena nezahŕňa

Servisné poplatky leteckej spoločnosti 450 EUR.


Poznámka

Cena je kalkulovaná v základnej triede economy, v prípade jej obsadenia sú vyššie triedy za doplatok. V cene je silvestrovská večera.


Oficiálne hodnotenie

***+

Maldivy

V jednom z posledných rajov na zemi potrebujete tri veci: loď, aby ste sa dostali na svoj vysnívaný ostrov, vnútorný pokoj, aby ste ho mohli vychutnávať a potápačské okuliare, aby ste ocenili jeho skutočné poklady.

Hlavné mesto: Male
Časový posun: +4h

Mena: Maldivská rupia
Kurz: 1€ = 17,221 MVR

Severný Male Atol

V oblasti severného Male Atolu je veľmi dobre rozvinutý cestovný ruch. Presne na tomto mieste nájdete malé ostrovčeky s domčekmi, v ktorých načerpáte nové sily. Kedysi táto oblasť nebola tak osídlená ako dnes. Sú tu vybudované viaceré turistické centrá, ktoré sú v súlade s miestnymi zvykmi a kultúrou.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Huraa, Maledivy

Huraa

Ostrov Huraa sa nachádza medzi ostrovmi Himmafushi a Thulusdhoo. Nachádza sa len 21 km od Male, hlavného mesta Maldivov. Počet obyvateľov ostrova je 750 ľudí. Jeho rozmer je 850 x 300 m. Na ostrove je len jedna kaviareň a iba 5 penziónov. Okrem toho tu nájdete ešte zopár obchodíkov so suvenírmi a potraviny.

Thulusdhoo, Maledivy

PlážePríroda

Thulusdhoo

Ostrov Thulusdhoo sa nachádza len 28 km severne od Male. Je to hlavné mesto Kaafu Atoll. Na ostrove žije približne 1400 ľudí. Veľkosť Thulusdhoo je cca 700 x 400 metrov. Po ničivom tsunami, ku ktorému došlo v roku 2004 na ostrove Rinbodhoo, sa viac ako polovica obyvateľstva musela presťahovať do Thulusdhoo, takže počet obyvateľov Thulusdhoo vzrástol.Nachádza sa tu továreň spoločnosti Coca-Cola, ktorá bola postavená v 80-tych rokoch a je považovaná za srdce ostrova. Je to jediná továreň Coca-Cola na svete, kde sa využíva odsolená morská voda. Kvôli tejto továrni sa ostrov často nazýva Coke Island.

Himmafushi, Maledivy

PlážePríroda

Himmafushi

Himmafushi, alebo aj Kaafu Atoll je jedným z obývaných ostrovov súostrovia Maldivy, severovýchodne od hlavného mesta Malé. Jediný spôsob, ako sa sem viete dostať je loďou. Miestnych živí najmä rybolov a cestovný ruch. Na ostrove sa nachádza bikini pláž s možnosťami surfovania a šnorchlovania a tiež reštaurácia v prístave, kde sa najete aj za 3 USD. Keďže ide o moslimskú krajinu, na ostrove nie je k dispozícii alkohol.

Dhiffushi, Maledivy

PlážePríroda

Dhiffushi

Dhiffushi je súčasťou Kaafu atol. Nachádza sa 36,6 km severovýchodne od Male, hlavného mesta súostrovia. Samotný ostrov je malý (podobne ako väčšina obývaných ostrovov), jeho veľkosť je 950 m x 200 m. Žije tu približne 1200 ľudí, ktorých živí najmä cestovný ruch a rybolov. Na Diffushi sú dve bikini pláže, jedna vedľa hotela Rashu Hiya, druhá na opačnej strane ostrova.

Maldivy,

PlážePríroda

Maldivy

Nádherné tropické pláže, palmy a tyrkysové more, to sú asociácie typické pre panenské prostredie Maldiv ležiacich v Indickom oceáne. Táto moslimská krajina poskladaná z 19 koralových atolov a viac ako 1000 malých ostrovčekov dbá na všetky svoje tradície aj ochranu prírody, vďaka čomu si u turistov udržiavajú svoju popularitu.

MALE, Maledivy

HistóriaKultúra

Male

Počas pobytu na Maldivách si urobte výlet do hlavného mesta Male, ktoré je sídlom vlády a kultúrnym strediskom oblasti. Je najľudnatejším a najživším ostrovom celého súostrovia. Medzi pamiatky patrí dominanta mesta - mešita The Grand Friday Mosque, najväčšia na Maldivách. V meste nájdete obdivuhodný prezidentský palác, národné múzeum s celou históriou Maldív. V obchodíkoch sa dá nakúpiť rôzne suveníry a miestne výrobky. Čerstvé potraviny na trhu s ovocím a zeleninou, alebo na rybom trhu. V reštauráciách a čajovniach si možno vybrať z niekoľkých chutných jedál a čajov. Každé väčšie jedlo s ryžou a s miestnym chlebom nazývaným "Roshi" tzv. "dlhé jedlo" zahŕňa i rôzne pripravované ryby, zemiaky, chlieb a pod. "Krátke jedlá" alebo "Hedhikaa" sú zase pochutiny a sladkosti, vystavované aj na pultoch miestnych čajových obchodov. Sem patria vyprážané guľky z rybieho mäsa obaľované v múke a ceste, sladký vaječný krém, kokosové mlieko s ružovým pudingom alebo ostro korenené rybie koláčiky. Korenistý čaj, milí ľudia dotvára príjemnú atmosféru, kde sa dá najlepšie sledovať život miestnej komunity.

Ari atol, Maledivy

Príroda

Ari atol

Ostrov sa delí na Severný Ari Atol a Južný Ari atol. Nachádza sa na západe súostrovia. Celý Ari Atol je určený predovšetkým pre turistiku, nájdete tu množstvo turistických rezortov a to viac ako na 20 ostrovčekoch. Je vzdialený od hlavného mesta Malé asi 70 kilometrov, let hydroplánom z hlavného mesta trvá necelú polhodinu a ponúka krásne výhľady na priezračné more. Južný Ari Atol je ideálny pre náročnejších turistov, hľadajúcich luxusné ubytovanie a vynikajúce služby. Ubytovanie je možné vo vilkách na plážach alebo na drevených koloch priamo v mori. O najväčší zážitok sa zaiste postará presklená reštaurácia pod morskou hladinou, večera "za prítomnosti" farebných koralových rybiek je naozaj nezabudnuteľná.

Holiday Island, Maledivy

PlážeIné atrakcie

Holiday Island

Biely piesok, tyrkysovo priezračné more a palmy - to sú tie správne esencie súostrovia Maldivy. Na tomto ostrove nájdete to, čo si pod Maldivami väčšina z nás predstavuje. Malé vilky, poskytujúce súkromie ako aj vilky postavené na drevených trámoch na vode. Raj turistov, ktorí si chcú oddýchnuť.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness