Hotelový Resort Velassaru Maldives

*****

Maldivy, Južný Male Atoll

bez recenzií

Hotelový Resort Velassaru Maldives - terasa s lehátkami
Hotelový Resort Velassaru Maldives - hotelový bazén
Hotelový Resort Velassaru Maldives - Posedenie
Hotelový Resort Velassaru Maldives - chatky
Hotelový Resort Velassaru Maldives - kúpeľňa
Hotelový Resort Velassaru Maldives - Areál
Hotelový Resort Velassaru Maldives - Hotelová izba
Hotelový Resort Velassaru Maldives - Hotelová izba
Hotelový Resort Velassaru Maldives - terasa
Hotelový Resort Velassaru Maldives - Hotelová izba
Hotelový Resort Velassaru Maldives - Hotelová izba
Hotelový Resort Velassaru Maldives - Dvojlôžková izba
Hotelový Resort Velassaru Maldives -terasa
Hotelový Resort Velassaru Maldives - Hotelová izba
Hotelový Resort Velassaru Maldives - Piesočnatá pláž
Hotelový Resort Velassaru Maldives - Piesočnatá pláž
Hotelový Resort Velassaru Maldives - Pohľad na ostrov
Hotelový Resort Velassaru Maldives - more s loďkou
Hotelový Resort Velassaru Maldives - pohľad z balkóna
Hotelový Resort Velassaru Maldives - chatky

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Priamo na pláži

Wi-Fi

Wellness

S pobytom pri mori

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Obľúbený štýlový hotelový rezort s výbornými službami sa rozkladná na ostrove obklopenom nádhernými plážami a je známy výbornými možnosťami na šnorchlovanie a potápanie.


Poloha

Rezort Velassaru Maldives sa nachádza sa na ostrove s rozlohou 450 x 150 m s bujnou tropickou vegetáciou. Ostrov je v nádhernej lagúne s tyrkysovomodrou vodou obkolesený bielymi piesočnatými plážami s palmami s pozvoľným vstupom do mora.Transfer z medzinárodného letiska v Male rýchloloďou.


Pláž

Biela piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora. V blízkosti je koralový útes cca 250 m.

Ubytovanie

129 izieb v bungalovoch. Deluxe Bungalow (cca 70 m2) má kúpeľňu s príslušenstvom, vonkajšou sprchou, sušičom vlasov, kúpacími plášťami, LCD TV, DVD prehrávačom, telefónom, klimatizáciou, stropným ventilátorom, minibarom, varnou kanvicou, trezorom, terasou. Za doplatok Beach Villa (cca 96 m2) s rovnakým vybavením, ale majú väčšiu kúpeľňu, iPod stanicu a espresso kávovar, Deluxe Pool Villa (cca 70 m2) a Water Villa (cca 112 m2) v lagúne s chladiacim boxom na víno, priestranné vodné bungalovy s bazénom Water Bungalow with Pool (cca 80 m2), a v záhrade  rozmiestnené Pool Villa (cca 175 m2), Deluxe Villa (cca 75 m2).


Stravovanie

Raňajky formou bufetu, za doplatok polpenzia (večere) alebo plná penzia (obedy a večere) formou bufetu v hlavnej reštaruácii, all inclusive: raňajky formou bufetu, obed á la carte, večere formou bufetu, nápoje v reštaurrácii počas podávania jedál a v baroch počas otváracích hodín (vody, softdrinky, pivo, rozlievané vína, vybrané destiláty), zapožičanie vybavenia na šnorchlovanie a kajaky 2 h.  


Vybavenie a služby hotela

Hlavná reštauráciu „Vela“ s medzinárodnou kuchyňou aj a la carte reštaurácie: „Etesian“ so špecialitami z rýb a darov mora , stredomorskú „Pomegranate“, ázijskú a indická kuchyňa „Vilunoo“, na pláži „Turquoise“ a „Sand“ (potrebná rezervácia a primerané oblečenie), dva bary:„Fen Bar“ 10:00-23:55 a „Chill Bar“ 10:00-19:00. Je tu butik, požičovňa CD/DVD, fitnes, masáže a kozmetické procedúry v spa centre ""The Spa""za poplatok. Wi -Fi bez poplatku.  Športy za poplatok: potápanie (kurzy PADI) a rybolov na otvorenom mori , surfovanie, motorizované vodné športy a tenisové kurty s večerným osvetlením, katamaran, parasailing, kitesurfing, vodné lyžovanie. Večer zábavné programy alebo živá hudba. Infinity Pool - pri bazéne ležadlá, slnečníky a osušky bez poplatku.


Oficiálne hodnotenie

*****

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z/do Viedne, ubytovanie na vybraný počet nocí, vybrané stravovanie, transfery letisko-hotel-letisko, asistenciu zástupcu partnerskej agentúry v mieste pobytu.

Celková cena nezahŕňa

Servisné poplatky leteckej spoločnosti 450 EUR.

Maldivy

V jednom z posledných rajov na zemi potrebujete tri veci: loď, aby ste sa dostali na svoj vysnívaný ostrov, vnútorný pokoj, aby ste ho mohli vychutnávať a potápačské okuliare, aby ste ocenili jeho skutočné poklady. Takto kedysi niekto opísal čaro a jedinečnosť Maldivského súostrovia. 26 atolov s približne 1 190 ostrovmi a ostrovčekmi, roztrúsenými okolo rovníka ako exotické perly na akvamarínovej hladine Indického oceánu. Zo severu na juh v dĺžke 830 km, z východu na západ v šírke 130 km. Obývaná je asi pätina z nich, rezorty vyrástli na 90 ostrovoch. Sú také malé, že mnohé z nich obídete zhruba do 20 minút. 

Vďaka bujnej tropickej vegetácii, bielym piesočnatým plážam a krištáľovo čistej vode patria právom medzi vysnívané destinácie. Sen všetkých milovníkov kúpania, šnorchlovania, potápania, plachtenia. Naučia každého návštevníka s radosťou leňošiť, užívať si relax a oddych, vychutnávať si fascinujúci podmorský život, najkrajšie západy slnka na svete. Maldivy ponúkajú ideálne podmienky pre milovníkov vodných športov. Stačia vám okuliare, trubica a plutvy a môžete pozorovať korytnačky, chobotnice, malé druhy žralokov, murény, barakudy a tisíce ďalších druhov rýb a živočíchov. Pre náročnejších sú k dispozícii potápačské centrá s kompletným vybavením a profesionálnymi inštruktormi, ktorí vám ukážu tie najzaujímavejšie potápačské miesta. Najväčším bohatstvom Maldív je jedinečná príroda, na ktorú sú miestni obyvatelia právom hrdí, chovajú sa k nej veľmi ohľaduplne a to isté vyžadujú aj od turistov. Vďaka tomu sú lagúny stále plné koralov a rýb. Let z Viedne trvá cca 10 hodín. 

Hlavné mesto: Male
Časový posun: +4h

Mena: Maldivská rupia
Kurz: 1€ = 17,019 MVR

Klimatický diagram

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

MALE, Maledivy

HistóriaKultúra

Male

Počas pobytu na Maldivách si urobte výlet do hlavného mesta Male, ktoré je sídlom vlády a kultúrnym strediskom oblasti. Je najľudnatejším a najživším ostrovom celého súostrovia. Medzi pamiatky patrí dominanta mesta - mešita The Grand Friday Mosque, najväčšia na Maldivách. V meste nájdete obdivuhodný prezidentský palác, národné múzeum s celou históriou Maldív. V obchodíkoch sa dá nakúpiť rôzne suveníry a miestne výrobky. Čerstvé potraviny na trhu s ovocím a zeleninou, alebo na rybom trhu. V reštauráciách a čajovniach si možno vybrať z niekoľkých chutných jedál a čajov. Každé väčšie jedlo s ryžou a s miestnym chlebom nazývaným "Roshi" tzv. "dlhé jedlo" zahŕňa i rôzne pripravované ryby, zemiaky, chlieb a pod. "Krátke jedlá" alebo "Hedhikaa" sú zase pochutiny a sladkosti, vystavované aj na pultoch miestnych čajových obchodov. Sem patria vyprážané guľky z rybieho mäsa obaľované v múke a ceste, sladký vaječný krém, kokosové mlieko s ružovým pudingom alebo ostro korenené rybie koláčiky. Korenistý čaj, milí ľudia dotvára príjemnú atmosféru, kde sa dá najlepšie sledovať život miestnej komunity.

Maldivy,

PlážePríroda

Maldivy

Nádherné tropické pláže, palmy a tyrkysové more, to sú asociácie typické pre panenské prostredie Maldiv ležiacich v Indickom oceáne. Táto moslimská krajina poskladaná z 19 koralových atolov a viac ako 1000 malých ostrovčekov dbá na všetky svoje tradície aj ochranu prírody, vďaka čomu si u turistov udržiavajú svoju popularitu.

Himmafushi, Maledivy

PlážePríroda

Himmafushi

Himmafushi, alebo aj Kaafu Atoll je jedným z obývaných ostrovov súostrovia Maldivy, severovýchodne od hlavného mesta Malé. Jediný spôsob, ako sa sem viete dostať je loďou. Miestnych živí najmä rybolov a cestovný ruch. Na ostrove sa nachádza bikini pláž s možnosťami surfovania a šnorchlovania a tiež reštaurácia v prístave, kde sa najete aj za 3 USD. Keďže ide o moslimskú krajinu, na ostrove nie je k dispozícii alkohol.

Huraa, Maledivy

Huraa

Ostrov Huraa sa nachádza medzi ostrovmi Himmafushi a Thulusdhoo. Nachádza sa len 21 km od Male, hlavného mesta Maldivov. Počet obyvateľov ostrova je 750 ľudí. Jeho rozmer je 850 x 300 m. Na ostrove je len jedna kaviareň a iba 5 penziónov. Okrem toho tu nájdete ešte zopár obchodíkov so suvenírmi a potraviny.

Thulusdhoo, Maledivy

PlážePríroda

Thulusdhoo

Ostrov Thulusdhoo sa nachádza len 28 km severne od Male. Je to hlavné mesto Kaafu Atoll. Na ostrove žije približne 1400 ľudí. Veľkosť Thulusdhoo je cca 700 x 400 metrov. Po ničivom tsunami, ku ktorému došlo v roku 2004 na ostrove Rinbodhoo, sa viac ako polovica obyvateľstva musela presťahovať do Thulusdhoo, takže počet obyvateľov Thulusdhoo vzrástol.Nachádza sa tu továreň spoločnosti Coca-Cola, ktorá bola postavená v 80-tych rokoch a je považovaná za srdce ostrova. Je to jediná továreň Coca-Cola na svete, kde sa využíva odsolená morská voda. Kvôli tejto továrni sa ostrov často nazýva Coke Island.

Dhiffushi, Maledivy

PlážePríroda

Dhiffushi

Dhiffushi je súčasťou Kaafu atol. Nachádza sa 36,6 km severovýchodne od Male, hlavného mesta súostrovia. Samotný ostrov je malý (podobne ako väčšina obývaných ostrovov), jeho veľkosť je 950 m x 200 m. Žije tu približne 1200 ľudí, ktorých živí najmä cestovný ruch a rybolov. Na Diffushi sú dve bikini pláže, jedna vedľa hotela Rashu Hiya, druhá na opačnej strane ostrova.

Ari atol, Maledivy

Príroda

Ari atol

Ostrov sa delí na Severný Ari Atol a Južný Ari atol. Nachádza sa na západe súostrovia. Celý Ari Atol je určený predovšetkým pre turistiku, nájdete tu množstvo turistických rezortov a to viac ako na 20 ostrovčekoch. Je vzdialený od hlavného mesta Malé asi 70 kilometrov, let hydroplánom z hlavného mesta trvá necelú polhodinu a ponúka krásne výhľady na priezračné more. Južný Ari Atol je ideálny pre náročnejších turistov, hľadajúcich luxusné ubytovanie a vynikajúce služby. Ubytovanie je možné vo vilkách na plážach alebo na drevených koloch priamo v mori. O najväčší zážitok sa zaiste postará presklená reštaurácia pod morskou hladinou, večera "za prítomnosti" farebných koralových rybiek je naozaj nezabudnuteľná.

Holiday Island, Maledivy

PlážeIné atrakcie

Holiday Island

Biely piesok, tyrkysovo priezračné more a palmy - to sú tie správne esencie súostrovia Maldivy. Na tomto ostrove nájdete to, čo si pod Maldivami väčšina z nás predstavuje. Malé vilky, poskytujúce súkromie ako aj vilky postavené na drevených trámoch na vode. Raj turistov, ktorí si chcú oddýchnuť.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands