Hotel Meliá Las Américas

*****

Kuba, Varadero

4.2 722 recenzií

Celkové
hodnotenie
4.2
722 5

Titulná fotka
Hotel Meliá Las Américas *****
Hotel Meliá Las Américas *****
Ubytovanie Hotel Meliá Las Américas *****
Gastro Hotel Meliá Las Américas *****
Gastro Hotel Meliá Las Américas *****
Gastro Hotel Meliá Las Américas *****
Pláž Hotel Meliá Las Américas *****
Pláž Hotel Meliá Las Américas *****
Pláž Hotel Meliá Las Américas *****
Pláž Hotel Meliá Las Américas *****
Ostatné Hotel Meliá Las Américas *****
Ostatné Hotel Meliá Las Américas *****
Ostatné Hotel Meliá Las Américas *****
Ostatné Hotel Meliá Las Américas *****
Ostatné Hotel Meliá Las Américas *****
Ostatné Hotel Meliá Las Américas *****
Ostatné Hotel Meliá Las Américas *****
Ostatné Hotel Meliá Las Américas *****

Podrobné info o zájazde


All Inclusive

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Komfortný hotel renomovanej siete Meliá Hotels International je určený len pre dospelých. Hotel Meliá Las Américas má priamy prístup do golfového klubu, svoj pobyt pri mori tak môžete skombinovať s golfom, ale tiež s výletmi na najzaujímavejšie miesta Kuby.


Poloha

Hotel Meliá Las Américas stojí priamo na piesočnatej pláži. V blízkosti je menšie obchodné centrum. Centrum Varadera je vzdialené cca 7 km. Medzi hotelmi Sol Meliá premáva pavidelne bezplatný vláčik.


Ubytovanie

"

Svoju dovolenku na Kube v hoteli Meliá Las Américas strávite komfortných izbách. Izby typu Standard sa nachádzajú v hlavnej hotelovej budove. Majú klimatizáciu, SAT TV, trezor, telefón, minibar, príslušenstvo na prípravu kávy a čaju, balkón alebo terasu. Za doplatok sú izby s výhľadom na more.

TYPY IZIEB

  • Standard
  • Suite majú navyše obývaciu časť, dve kúpeľne a čiastočný výhľad na more.
"

Stravovanie

Hotel Meliá Las Américas ponúka hosťom služby all inclusive, ku ktorým patrí:

"
  • Raňajky, obedy a večere formou bohatých bufetových stolov.
  • Možnosť večerať aj v a la carte reštauráciách, nutná rezervácia vopred.
  • Stolové víno k večeri.
  • Národné a medzinárodné alkoholické a nealkoholické nápoje.
  • Občerstvenie počas celého dňa.

* Zmeny vyhradené. Hotel môže počas sezóny rozsah služieb pozmeniť.

"

Vybavenie a služby hotela

HOTEL

Hotel Meliá Las Américas má lobby s recepciou a barom, reštaurácie, kaderníctvo, viaceré obchodíky, biznis centrum. Internet je v lobby za poplatok.

REŠTAURÁCIE

V reštaurácii La Terraza sa konajú tématické večere. La Arcada je gourmet reštaurácia, Il Limoncello je plážová reštaurácia s talianskymi jedlami. La Robleza je barbecue reštaurácia pri bazéne s medzinárodnými špecialitami. Sakura podáva japonské špeciality. Renomovaná reštaurácia Xanadu v Casa Dupont je za poplatok. V reštauráciách sa na vyžiadanie podávajú diétne a vegetariánske jedlá a vyžaduje sa primerané oblečenie. K dispozícii je tiež piano bar a bar pri bazéne.

BAZÉNY

V tropickej záhrade sa nachádza komplex bazénov s terasou a vírivka. Ležadlá, slnečníky a uteráky sú zdarma.

ŠPORT & ZÁBAVA

Hostia majú v cene jachting, windsurfing, katamarány, kajaky, šnorchlovanie, stolný tenis, plážový volejbal, gymnastiku, aerobik, fitnes, bohatý animačný program. Za poplatok je k dispozícii golf v susediacom golfovom klube s 18-jamkovým ihriskom, potápanie (na verejnej pláži, cca 800 m od hotela), rybolov na otvorenom mori, prenájom bicyklov a mopedov, tanečné kurzy.

WELLNESS & SPA

V spa môžu hostia využívať saunu zdarma, masáže sú za poplatok.

TIPY NA VÝLETY

Pobyt pri mori môžete skombinovať s výletmi na zaujímavé miesta Kuby.

Havana – historická Havana je považovaná za najkrajšie mesto sveta.

Piňar del Rio – najkrajšia kubánska provincia je rozmanitá krajina.

Cigary, čokolády a domino – Kuba bez tabaku by nebola Kuba a najlepší tabak na svete sa pestuje v oblasti Piňar del Rio.

Hemingwayove bary – pri návšteve Havany ich nemôžete obísť. V baroch La Floridita a Bodeguita trávil Ernest Hemingway veľa času.


Celková cena nezahŕňa

Poplatok za vstupnú kartu na Kubu je vo výške 22 EUR. Servisné poplatky sú vo výške cca 530 EUR.

Izby typu 1/1 a iné typy izieb sú na vyžiadanie a za poplatok.


Poznámka

Cena pobytov na 7 nocí je kalkulovaná na základe tarifnej triedy S. V prípade obsadenia sú vyššie triedy za doplatok.

Hotel len pre osoby od 18 rokov.


Oficiálne hodnotenie

*****

Kuba

Kuba, to sú horúce rytmy rumby a salsy, vzácne ručne šúľané cigary a originálne miešané nápoje z rumu. Kuba, to je tropické slnko a nádherné pláže, 20 km dlhé Varadero s bielym a jemným pieskom.

Hlavné mesto: Havana
Časový posun: -5h

Mena: Kubánske peso
Kurz: 1€ = 1,143 CUP

Klimatický diagram

Varadero

Úzky mys, ktorého brehy obmýva Atlantický oceán. Pláže, mierne sa zvažujúce do mora a chránené koralovými útesmi, robia z Varadera najžiadanejšie letovisko na Kube. Exkluzívne all inclusive hotely priamo na pláži, pestrá ponuka aktivít. Po západe slnka horúce rytmy salsy. Vo Varadere si každý návštevník nájde to svoje. Je ideálnym východiskovým bodom na výlety do Havany, do vnútrozemia s pohorím Escambray, do koloniálneho mesta Trinidad, ktoré je takisto zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Transfer z Havany trvá približne 2 hodiny.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Jazda na starých amerických autách, Kuba

Fakultatívny výletHistória

Jazda na starých amerických autách

Vyrazte do ulíc Havany ako pravý Kubánčan – na typických „máquinas“, teda starých amerických autách zo 40. až 60. rokov. Jazdia ich tu desiatky tisíc, no tento turisticky príťažlivý a neobvyklý jav sa nedeje úplne z ich vlastnej vôle. Od roku 1962 tu totiž vládne obchodné embargo zo strany USA, ktoré vzniklo kvôli obavám z jadrovej krízy. Uchovávať tieto autá nebolo jednoduché, keďže domáci nemali prístup k náhradným dielom, no rýchlo sa prispôsobili, pomáhali si a naučili sa niektoré časti aj sami vyrábať. Hoci je hrozna, ktorej sa USA tak bálo, už dávno preč, USA zo svojich zákazov poľavilo len minimálne – moderné autá, ktoré sa už nakupovať dajú, sú veľmi predražené a pre domácich s nízkymi príjmami sú stále len nedosiahnuteľným snom.

Zaujímavé miesta v okolí

Varadero, Kuba

Pláže

Varadero

Osviežte sa v priezračne čistom Karibskom mori na pobreží jedného z najväčších kubánskych letovísk. Miestna pláž je dlhá asi 20 kilometrov a pokrytá jemným bielym pieskom. Rozprestiera na poloostrove, na mieste niekdajšieho španielskeho prístavu, zmieňovanom už v historických dokumentoch zo 16. storočia. Letovisko začalo naberať svoju súčasnú podobu v 20. rokoch minulého storočia, keď začalo slúžiť ako obľúbené sídlo bohatých. Dnes má Varadero moderného ducha a ponúka zábavu, aká sa od Kuby očakáva.

Cienfuegos, Kuba

História

Cienfuegos

Pre milovníkov organizovanie je Cienfuegos ako vyšité, minimálne po vizuálnej stránke. Mesto, ktoré bolo v minulosti strediskom obchodu s tabakom, trstinou a kávou, má totiž prísne pravouhlo usporiadané ulice. Svojou priestrannosťou, budovami v neoklasicistickom štýle, promenádami a parkmi pri tom zachytáva atmosféru Latinskej Ameriky na začiatku 19. storočia. V historickom centre je možné obdivovať hlavné námestie obkolesené reprezentatívnymi stavbami a architektonickými skvostami, ale aj významný Palacio de Valle, či park Jose Martího.

Santa Clara, Kuba

HistóriaIné atrakcie

Santa Clara

Vnútrozemská časť „perly Karibiku“ je plná plantáží s cukrovou trstinou. V centrálnej časti okolo mestečka Santa Clara si pohľad na ne môžete vychutnať naozaj naplno. Preslávilo sa však nie len svojou poľnohospodárskom činnosťou, ale aj mauzóleom asi najvýznamnejšej postavy miestnej histórie – veliteľa partizánskych vojsk známeho ako Che Guevara. Pamätník národného hrdinu bol na mieste jeho posledného odpočinku postavený koncom 50. rokov minulého storočia. Nad celou budovou sa týči jeho, takmer 7 metrov vysoká socha a tento areál je dodnes obľúbenou zastávkou turistov aj domácich.

Havana, Kuba

HistóriaKultúra

Havana

Historická Havana je považovaná za najkrajšie mesto sveta. Kto ju niekedy navštívil, to určite potvrdí. Pri prechádzke jej uličkami na vás padne zvláštna nostalgia z časov minulých a zároveň vám je ľúto, že toľko nádherných budov tu chátra. Štvrť Havania je dokonca chránená UNESCO. Samozrejme, hlavné mesto ponúka oveľa viac, môžete sa poprechádzať rušným nábrežím s promenádou Malecón s vyhliadkou na pevnosť El Morro, prezrieť si rezidenčnú štvrť Vedado, Kolumbov pamätník a ak by ste chceli vidieť americký Kapitol, nemusíte ísť do Washingtonu, tu sa nachádza jeho presná replika.

El Capitolio, Havana

História

El Capitolio

Bývalý prezidentský palác El Morro je významnou a majestátnou dominantou Havany, ktorú nemôžete nenavštíviť. Dokončený bol v roku 1929 ako svojho času najvyššia budova kubánskej metropoly. Najzaujímavejšie na ňom je, že bol postavený ako takmer úplná replika kapitolu USA vo Washingtone, a tak z neho môžete načerpať aj štipku Ameriky, po ktorej tak obyvatelia najväčšieho karibského ostrova odjakživa tajne túžili.

Malecón, Kuba

Iné atrakcie

Malecón

Pôvodne mala slávna promenáda v Havane slúžiť ako ochrana pred vysokými vlnami tvoriacimi sa pri silnom vetre. No keď sa v polovici minulého storočia rozrástla na svojich súčasných 8 kilometrov, bolo zrejme, že jej využitie naberie nový rozmer. Tak sa aj stalo a „nábrežie Slobody“, ako sa mu niekedy hovorí (podľa jeho orientácii na brehy slobodnej Ameriky), začalo žiť pravou kubánskou, živelnou atmosférou. Nájsť sa na ňom dá naozaj všetko – cez deň stovky rybárov a domáci predávajúci ručne vyrábanú bižutériu a počas rušných večerov zas poriadna zábava a zážitky sprostredkované miestnou hudbou, umelcami a tanečníkmi.

Námestie revolúcie, Kuba

HistóriaIné atrakcie

Námestie revolúcie

Jedno z najväčších námestí na svete sa spája najmä s meno Fidela Castra, hoci bolo postavené už počas vlády jeho predchodcu. Práve odtiaľto totižto prehováral najvplyvnejší muž krajiny k svojmu ľudu. A keďže sám bol symbolom revolúcie a prevratu štátu na komunistický typ vlády, spájať sa s týmito prívlastkami začalo aj samotné námestie. Najvýraznejším monumentom je 109 metrov vysoký pamätník Joseho Martia. Na vrchol jeho veže sa môžete vyviezť výťahom a vychutnať si odtiaľ veľkolepý výhľad na mesto.

Trinidad, Kuba

HistóriaIné atrakcie

Trinidad

Jedno z najstarších kubánskych miest, založené už v roku 1514 je už takmer 30 rokov zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. Dostalo sa sem vďaka koloniálnej architektúre, ktorú si uchováva po stáročia. Pestrofarebné uličky sú v dnešných časoch plné hráčov domina, baseballu a najmä konských povozov, v oblasti stále obľúbenejších viac ako akýkoľvek iný dopravný prostriedok. Za ekonomickým prosperovaním tu stojí najmä obchod s cukrovou trstinou. Ochutnať ju v jej domovskej krajine sa oplatí najmä v podobe tradičného sirupu či trinidadského rumu.

Historický Key West, USA

Iné atrakcie

Historický Key West

Historické centrum mesta Key West, alebo aj inak nazývané ako Staré Mesto má rozlohu približne 16 km2. V tejto časti mesta nájdete rôzne zaujímavosti ako dom Ernesta Hemingwaya, Múzeum námorného dedičstva Mel Fisher, Baziliku sv. Márie hviezdy mora, salónik Kapitána Tonyho a mnoho iných. Tieto miesta sú od seba vzdialené len pár metrov a každá jedna z nich hovorí iný zaujímavý príbeh. Dokonca veľmi veľa domácich by vám vedelo porozprávať zaujímavé zážitky z tohto miesta.

Key West, USA

Iné atrakcie

Key West

Key West je ostrov a mesto v úžinách Floridy na severoamerickom kontinente. Mesto leží na najjužnejšom konci americkej najdlhšej cesty spájajúcej sever a juh Spojených štátov. Key West, najjužnejší bod v Spojených štátoch, je známy pre vodné športy, rušný nočný život, pláže, historické pamiatky a architektúru.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness