Memories Jibacoa Resort

****

Kuba

4

Celkové
hodnotenie
4
664 5

Memories Jibacoa Resort - záhrada
Memories Jibacoa Resort - záhrada
Memories Jibacoa Resort - hotelová izba
Memories Jibacoa Resort - hotelová izba
Memories Jibacoa Resort - hotelová izba
Memories Jibacoa Resort - hotelová izba
Memories Jibacoa Resort - hotelová izba
Memories Jibacoa Resort - reštaurácia
Memories Jibacoa Resort - reštaurácia
Memories Jibacoa Resort - reštaurácia
Memories Jibacoa Resort - reštaurácia
Memories Jibacoa Resort - Piesočnatá pláž
Memories Jibacoa Resort - Piesočnatá pláž
Memories Jibacoa Resort - Piesočnatá pláž
Memories Jibacoa Resort - hotelový bazén
Memories Jibacoa Resort - Areál hotela
Memories Jibacoa Resort - klavír
Memories Jibacoa Resort - hotelový bazén
Memories Jibacoa Resort - hotelový bazén
Memories Jibacoa Resort - lehátka
Memories Jibacoa Resort - lehátka pri bazéne
Memories Jibacoa Resort - lehátka pri bazéne
Memories Jibacoa Resort - interiér hotela
Memories Jibacoa Resort - wellness
Memories Jibacoa Resort - lehátka
Memories Jibacoa Resort - posedenie
Memories Jibacoa Resort - záhrada

Podrobné info o zájazde

V skratke o hoteli

Hotel Memories Jibacoa Resort (16+) je obklopený tropickými záhradami, tento hotel víta hostí s celým radom rekreačných aktivít na súši i vo vode. Nezabudnuteľným zážitkom pre každého budú relaxačné masáže a slnečné dni strávené v bazéne a na pláži.

Poloha

Hotel Memories Jibacoa Resort (16+) sa nachádza na pieskovej pláži Jibacoa a je obklopený zelenými kopcami. Hotel sa nachádza približne v strede medzi Havanou a Varadero. Letisko Varadero je vzdialené približne 60 km. Hotel od 16 rokov.

Vybavenie, ďalšie služby

Hotel má k dispozícii 250 izieb na 2 podlažiach, recepciu, bazén, obchod so suvenírmi, butik, nočný klub, Wi-Fi pripojenie, parkovisko.
Šport a zábava: plachtenie, katamarán, windsurfing, jazda na kajaku, šnorchlovanie, animácie, živá hudba, lekcie tanca, tématické večery, volejbal (zdarma), aerobik, tenis, wellness a masáže, kozmetické procedúry, Spa "Carolina".
Hotel akceptuje platbu kartami TUI/VISA, MasterCard.

Ubytovanie

 • Štandard: (30 m²) s výhľadom do záhrady/ na bazén/ na more, dvojlôžková spálňa, klimatizácia, sušič vlasov, trezor, telefón, žehlička, žehliaca doska, set na kávu a čaj, minibar: voda, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), SAT TV, vaňa alebo sprchový kút, balkón alebo terasa s posedením
 • Diamond Club Ocean View: dvojlôžkové izby, výhľad na more, klimatizácia, sušič vlasov, trezor, telefón, žehlička, žehliaca doska, kávovar, minibar: nealkoholické nápoje, voda, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), SAT TV, vaňa alebo sprchový kút, balkón alebo terasa s posedením
 • Suite: (60 m²) morská strana, výhľad na more, oddelená obývacia izba/spálňa s king posteľou, klimatizácia, sušič vlasov, trezor, pohovka, telefón, žehlička, žehliaca doska, kuchynský kút, chladnička, set na kávu a čaj, minibar: nealkoholické nápoje, voda, SAT TV v obývacej izbe, upratovací servis, vaňu alebo sprchový kút v 2 kúpeľniach, balkón s posedením

Stravovanie

All inclusive:

 • raňajky (formou bufetu), obed (švédske stoly), večera (formou bufetu, a la carte, tematické večery), gala večera
 • občerstvenie
 • rôzne nealkoholické nápoje, vybrané národné a medzinárodné alkholické nápoje
 • reštaurácie: hlavná bufetová reštaurácia "Girasoles", reštaurácia "Taberna": medzinárodná kuchyňa, nutná rezervácia a vhodné oblečenie, reštaurácie "Ranchon Playa Cuban Food": nutná rezervácia, a la carte, na pláži, nutné chodné oblečenie, reštaurácia "Martino": talianska kuchyňa, nutná rezervácia, a la carte, vhodné oblečenie.
 • bary: Beach Club "Ranchon Playa", Lobby bar "Lobby Bar", bar pri bazéne, Snack Bar "Deli", Piano Bar "Pelicanos".

Pláž

piesková pláž Jibacoa, plachtenie, katamarán, windsurfing, jazda na kajaku, šnorchlovanie.

Oficiálna kategória: ****
Oficiálna stránka: www.memoriesresorts.com/resort/memories-jibacoa-resort

Kuba

Kuba, to sú horúce rytmy rumby a salsy, vzácne ručne šúľané cigary a originálne miešané nápoje z rumu. Kuba, to je tropické slnko a nádherné pláže, 20 km dlhé Varadero s bielym a jemným pieskom. Najväčší karibský ostrov ponúka viac než stovku pláží, obkolesuje ho 1 500 malých ostrovov a ostrovčekov, známych ako „cayos“. Mnohé z nich sú prírodnými rezerváciami. Kuba, to sú rozsiahle pastviny, tabakové plantáže či plantáže s cukrovou trstinou, impozantné vápencové horské útvary, zelené Cordilleras a čarovné koloniálne mestá: Santa Clara, Trinidad, „kakaová“ Baracoa, živé Santiago de Cuba. Let z Viedne do Havany alebo Varadera trvá približne 13 hodín.

Hlavné mesto: Havana
Časový posun: -5h

Mena: Kubánske peso
Kurz: 1€ = 1,098 CUP

Klimatický diagram

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Špeciálna Guama

Vychutnajte si cestu zo severu na juh od provincie Matanzas, cez polia cukrovej trstiny po ovocné plantáže. Po návšteve farmy "Fiesta Campesina" absolvujete prehliadka farmy krokodílov, po ktorej nasleduje návšteva rybej jaskyne, aby si ju užil krásny prírodný bazén. Voľný čas si môžete užiť na karibskej pláži Punta Perdiz, ktorá sa nachádza v známej Pig Bay. Otvorený bar a šnorchlovanie zahrnuté v cene už len dotvoria váš zážiotok z výletu v Karibskom mori.

Orientačná cena: 52 USD, 39 USD/dieťa

Jeep safari Yumury

Transferom z hotela poľa rozvrhu sa dostanete na miesto odchodu karavany jeepov a nasleduje dobrodružstvo s viac ako 150 kilometrovou cestou cez násypy, cesty, lomy, palmové háje a dedinské dediny. POčas výletu si môžete vyskúšať aj šnorchlovanie na pláži Coral Beach (vrátane vybavenia). Návštívite Cueva del Saturno a poprechádzate sa cez mesto mostov ¨Matanzas¨. Nasleduje prehliadka doliny Yumurí s pobytom v Rancho Gaviota, ktorá zahŕňa: welcome cocktail, návštevu roľníckeho domu a typický kubánsky obed. Prehliadka oblastí kultivácie a chovu zvierat s jazdou na koni. Súčasťou výletu je aj jazda loďou na rieke Canímar, chránená oblasť, ktorá nám dáva šancu vychutnať krásu a prírodné zaujímavosti tohto miesta.

Orientačná cena: od 64 USD, 51 USD/dieťa

Havana v noci

Vyzdvihnutie v hoteloch klimatizovaným autobusom podľa rozvrhu stanoveného pre výlet. Odchod do parku Morro Cabaña, kde si môžete vychutnať nočný pohľad na mesto z druhej strany zálivu. Večera v typickej reštaurácii v Havane. Vychutnáte si slávnosti Cañonazo, starodávnu „habanera“ tradíciu, ktorá signalizovala zatvorenie dverí miznúcej steny, ktorá obklopovala mesto. Následne sa presuniete do Národného hotela na prvú show Parížskeho kabaretu. Následne návrat na hotely v Havane.

Havana City Tour

Po raňajkách odídete z hotela na prehliadku metropolitných a moderných častí mesta, zahŕňajúcu Havanskú univerzitu a Námestie Revolúcie. Zastavíte sa aj v koloniálnej časti mesta a budete prechádzať okolo budovy Národnej kapitoly, Veľkého divadla v Havane, ulice "El Prado", bývalého prezidentského paláca, centrálneho parku a reštaurácie El Floridita. Na konci prvej polovice exkurzie sa môžete tešiť na návštevu El Floridita a La Bodeguita del Medio, miest, kde si Hemingway zvykol zapisovať na servítky svoje poznámky. Prehliadka bude pokračovať prechádzkou cez historickú a koloniálnu časť starej Havany, ktorá bola v roku 1982 zapísaná do svetového dedičstva UNESCO. K dispozícii budete mať špecializovaného turistického sprievodcu počas návštevy námestia Cathedral, námestia San Francisco de Asis, nádherného námestia Arms, remeselného paláca, paláca Villanueva, El Templete a niektorých ďalších zaujímavých miest. Po obede budeme mať nejaký čas urobiť si nákupy v remeselných obchodoch (otvorené od stredy do soboty.). Po prehliadke sa presuniete naspäť do hotela.

Orientačná cena: 18 USD, 13 USD/dieťa

Prehliadka Havany veteránom

Z hotela vás vyzdvihne klimatizovaný autobus a presuniete sa do centra hlavného mesta, kde bude nasledovať panoramatická prehliadka v starých autách cez modernú Havanu, Revolučné námestie, Malecón, Capitolio. Hodinová panoramatická prehliadka zaujímavostí v starom meste zahŕňa historické centrum zapísané na zozname dedičstvom UNESCO. Navštívite aj Sloppy Joe`s Bar s ochutnávkou kokteilu Sloppy Bar Havana, ktorý sa stal slávnym po celej Amerike, medzi návštevníkmi bol aj slávny Frank Sinatra. Ďalšie zastávky na výlete budú Bar-restaurant Floridita, Obispo Boulevard, Cathedral Square, Plaza de Armas, Plaza de San Francisco de Asis, bar-reštaurácia La Bodeguita del Medio. Následne návrat na hotel.

Orientačná cena: 42 USD, 33 USD/dieťa

Slnečná plavba

Objavte plávajúci raj počas dňa na mori. Vyrazíte s veľkými katamaránmi z prístavu Marina Gaviota na polostrove Varadero. Nenechajte si ujsť príležitosť na šnorchlovanie v koralovom útese (vrátane vybavenia). Čaká vás aj otvorený bar na palube so zahrnutým obedom (homár, krevety a ryby, v závislosti od sezóny). Zistite, prečo ostrov "Cayo Blanco" nesie svoje meno a vychutnajte si kryštálovo čisté more, ktoré ho obklopuje.

Orientačná cena: od 74 USD, 39 USD/dieťa

Cukor, cigary a rum

Po vyzdvihnutí z hotela nasleduje prehliadka do múzea cukru a pary "José Smith Comas". Súčasťou je návšteva plantáže cukrovej trstiny s prezentáciou ručného zberu a následne prechádzka interiérom starého závodu, kde sú zobrazené stroje a zariadenia, ktoré boli v histórii použité pri získavaní cukrovej trstiny. Nechýba ani ochutnávka šťavy z cukrovej trstiny "Guarapo". Vyskúšať si môžete aj jazdu na vlaku ťahanom parnou lokomotívou zo začiatku dvadsiateho storočia do železničného terminálu Cárdenas, ktorý bol postavený v roku 1875. Obed v samoobslužnom projekte Don Q'ko, súkromnej reštaurácii v meste Cárdenas. Panoramatická prehliadka mesta Cárdenas, ktorá zahŕňa hlavné cesty a zaujímavosti. Návšteva múzea Oscar María de Rojas. Panoramatická prehliadka turistického pólu Varadero na jeho 1. - 64. ulici. Navštívte Craft Workshop na 56. ulici a Casa del Ron a Casa del Tabaco na 1. a 63. ulici. Počas návštevy vám bude vysvetlený proces a história výroby rumu na Kube, absolvujete degustáciu rumov a krémov. Následne si pozriete proces výroby a skrúcania tabaku do cigár a vo voľnom čase budete mať možnosť nákupu suvenírob. Cestou späť na ubytovanie je možná aj panoramatická návšteva golfového klubu Dupont. Návrat do hotela.

Seatour

Výlet začína vyzdvihnutím v hoteli a transferom k prístavu Marina Gaviota. Plavíte sa zvukov miestnej hudby na lodi s open barom (pivo, nealkoholické nápoje, kubánske koktaily). Nepremeškajte príležitosť na šnorchlovanie na najkrajšom koralovom útese v severnej časti centrálnej Kuby. Návšteva hotela Cayo Blanco na obed (homár, ryby a ďalšie možnosti) a voľný čas na kúanie na otvorenom mori. Na záver výletu už len návrat do prístavu Marina a transfer na hotel

Orientačná cena: od 53 USD, 26 USD/dieťa

Zaujímavé miesta v okolí

Havana, Kuba

HistóriaKultúra

Havana

Historická Havana je považovaná za najkrajšie mesto sveta. Kto ju niekedy navštívil, to určite potvrdí. Pri prechádzke jej uličkami na vás padne zvláštna nostalgia z časov minulých a zároveň vám je ľúto, že toľko nádherných budov tu chátra. Štvrť Havania je dokonca chránená UNESCO. Samozrejme, hlavné mesto ponúka oveľa viac, môžete sa poprechádzať rušným nábrežím s promenádou Malecón s vyhliadkou na pevnosť El Morro, prezrieť si rezidenčnú štvrť Vedado, Kolumbov pamätník a ak by ste chceli vidieť americký Kapitol, nemusíte ísť do Washingtonu, tu sa nachádza jeho presná replika.

Po stopách Ernesta Hemingwaya

Calle Obispo je pešia zóna, ktorá sa tiahne zo samotného srdca mesta, konkrétne od Parque Central až k oceánu. Nájdete na nej množstvo obchodíkov, kaviarní a pouličných občerstvení. Pokiaľ sa po nej prejdete, ochutnáte pracú Hacanu so všetkými koloniálnymi pamiatkami a s tou pravou miestnou vôňou zmiešanou s prašnými horúčavami. Podľa bloku, okolo ktorého budete prechádzať sa vám do čuchových buniek navalí vôňa varenej kukurice, smažených churros alebo pizzy. A cestou možno narazíte aj na hotel Ambos Mundos, kde Ernest Hemingway napísal svoj román Komu zvonia do hrobu.

Kreatívna kaviareň

Neďaleko Národného múzea výtvarných umení nájdete Café del Ángel Jaqueline Fumero. Stojí čelom k malému námestiu s nádherne pomalovanými fasádami budov. Vládne tu mierumilovná umelecká atmosféra, ktorá niektorým návštevníkom pripomína Paríž. Predávajú sa tu kokteily, palacinky, ľadová káva a iné dobroty.

Promenáda malecón v havane na kube

Promenáda Malecón

Ak máte v Havene čas na návštevu len jedného miesta, tak vyrazte do Malecónu, pobrežnej osemkilometrovej štvrti, ktorú lemuje more a odkiaľ budete mať nádherný výhľad na západ slnka. Práve pri západe slnka začína Malecón ožívať. K slovu sa dostávajú pouliční umelci, ktorí po zotmení oživia takmer celú osemkilometrovú promenádu. Prechádzajú sa tu zamilované páry a skupiny priateľov pozorujúce morské vlny.

Varadero, Kuba

Pláže

Varadero

Osviežte sa v priezračne čistom Karibskom mori na pobreží jedného z najväčších kubánskych letovísk. Miestna pláž je dlhá asi 20 kilometrov a pokrytá jemným bielym pieskom. Rozprestiera na poloostrove, na mieste niekdajšieho španielskeho prístavu, zmieňovanom už v historických dokumentoch zo 16. storočia. Letovisko začalo naberať svoju súčasnú podobu v 20. rokoch minulého storočia, keď začalo slúžiť ako obľúbené sídlo bohatých. Dnes má Varadero moderného ducha a ponúka zábavu, aká sa od Kuby očakáva.

Historický Key West, USA

Iné atrakcie

Historický Key West

Historické centrum mesta Key West, alebo aj inak nazývané ako Staré Mesto má rozlohu približne 16 km2. V tejto časti mesta nájdete rôzne zaujímavosti ako dom Ernesta Hemingwaya, Múzeum námorného dedičstva Mel Fisher, Baziliku sv. Márie hviezdy mora, salónik Kapitána Tonyho a mnoho iných. Tieto miesta sú od seba vzdialené len pár metrov a každá jedna z nich hovorí iný zaujímavý príbeh. Dokonca veľmi veľa domácich by vám vedelo porozprávať zaujímavé zážitky z tohto miesta.

Key West, USA

Iné atrakcie

Key West

Key West je ostrov a mesto v úžinách Floridy na severoamerickom kontinente. Mesto leží na najjužnejšom konci americkej najdlhšej cesty spájajúcej sever a juh Spojených štátov. Key West, najjužnejší bod v Spojených štátoch, je známy pre vodné športy, rušný nočný život, pláže, historické pamiatky a architektúru.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR