Islandský pozdrav

Island

5 243 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
243 5

Titulná fotka
Jazierko-Island
Halgrimskirkja
Atrakcie Islandský pozdrav
Príroda Islandský pozdrav
Kone-Island
Dyrholey
Vodopády
Príroda Islandský pozdrav
Príroda Islandský pozdrav
Príroda Islandský pozdrav
Reykjavik
Modrá lagúna
Vodopády-Island
Ľudia vo vode-Island
Vík-Island
Ľudia-Island
Ostatné Islandský pozdrav
Ostatné Islandský pozdrav
Ostatné Islandský pozdrav

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Zlatý trojuholník, alebo tri najznámejšie skvosty ostrova: najstarší parlament sveta Thingvellir, ležiaci napoly v Európe a napoly v Amerike, trojstupňový vodopád Gulfoss a gejzír Strokkur. Legendárne kúpele Blá Lónid, termálna oblasť Krýsuvík a najsevernejšie hlavné mesto sveta Reykjavík – pestrofarebné domčeky, divoký nočný život, bohatá umelecká scéna, kaviarničky, múzeá a galérie, ... to všetko na pozadí hôr so zasneženými vrcholkami, uprostred mimozemských lávových polí porastených machom, za 5 dní a fantastickú cenu!


Doprava

Letecká, autokarová doprava na mieste.

5-dňový letecký zájazd


Strava

4x raňajky.


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu (priamy let Bratislava–Keflavík–Bratislava), 4x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, dopravu klimatizovaným autobusom, vstup do Ľudového múzea Skógar a sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Fakultatívne aktivity 4. deň pobytu: pozorovanie veľrýb 72 EUR dospelý (zľava pre dieťa do 15 rokov 50%), jazda na koňoch 108 EUR (zľava pre dieťa do 12 rokov 25%), výlet na Západné pobrežie 75 EUR. Vstupné do múzeí, stravu okrem raňajok. Príplatok za jednolôžkovú izbu 310 EUR. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 220 EUR.

Ostatné doplatky

Vstupné do kúpeľov Blá Lónid 78 EUR, deti do 13 rokov v sprievode rodičov 10 EUR. Všetky fakultatívne výlety vrátane vstupu do kúpeľov Bla Lónid je potrebné objednať pri kúpe zájazdu.

Upozornenie

Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.


Ubytovanie

4x v hoteli 3*.

Zmena programu vyhradená.

Program zájazdu

1. deň

Letecky na Island (priamy let z Bratislavy), prílet do Keflavíku. Transfer do Reykjavíku (v preklade „Dymová zátoka“), krátka prehliadka mesta: budova Perlanu postavená na rezervoároch s horúcou vodou, ponúkajúca panoramatický pohľad na mesto. Höfdi – miesto historického stretnutia prezidentov USA a Sovietskeho zväzu v roku 1986 a bezpochyby najznámejší monument mesta – futuristická budova kostola Halgrímskirkja. Nákupná ulička Laugarvegur,  budova parlamentu, radnica, prístav a moderná budova filharmónie.

1

Reykjavík

Reykjavík, Island

Fakultatívny výlet

Hlavné a najväčšie mesto Islandu je zároveň najsevernejšie ležiace mesto sveta. V Reykjavíku žije 60% obyvateľstva ostrova a zaujme najme svojou architektúrou, ktorá spája tradičné s moderným. V meste je rozvinutých viacero druhov priemyslu ako napríklad rybársky, kožiarsky alebo vlnársky. V Reykjavíku sa nachádza viacero múzeí, divadiel, známa námorná škola či univerzita. Nočný život v Reykjaviku je pestrý najmä cez víkendy, kedy sú miestne bary zaplnené turistami aj domácimi. Často sa stáva, že aj obyčajné kaviarne sa večer premenia na preplnené bary.

Viac Menej
2

Perlan

3

Hofdi

4

Halgrímskirkja

2. deň

Zlatý trojuholník, alebo tri drahokamy Islandu:  najstarší parlament sveta Thingvellir, trojstupňový vodopád Gulfoss a gejzír Strokkur. Najstarší národný park Islandu Thingvellir je unikátom tak z historického, ako aj geologického hľadiska – leží na tektonickom zlome eurázijskej a americkej pevninskej dosky a vy sa tak môžete ocitnúť „jednou nohou v Amerike a druhou v Európe.“ Pokračovanie k najznámejšiemu gejzíru sveta Geysiru, podľa ktorého sú pomenované všetky gejzíry sveta. Dnes však spoľahlivo funguje už len jeho sused Strokkur vyvrhujúci vodu do výšky 15-30 metrov približne každých 5-10 minút. Len kúsok od tejto termálnej oblasti sa nachádza monumentálny, dvojstupňový vodopád Gulfoss, nazývaný „zlatý“. Padá do hĺbky 32 metrov a za slnečných dní sa kvapky odrážajú v prekrásnej dúhe. Zastávka pri kráteri Kerid - miesto, kde účinkovala aj slávna Bjork.

5

Gulfoss

Gulfoss, Island

Príroda

Ďalší z nádherných vodopádov na Islande. Gulfoss patrí medzi najnavštevovanejšie turistické atrakcie na Islande. Vodopád sa nachádza na širokej rieke Ölfusá. Jeho celková výška je až 32 metrov a v lete ním pretečie až 140 m3 vody za sekundu. Keď sa prvýkrát priblížite k vodopádu, máte pocit akoby voda vtekala priamo do zeme. Gulfoss spoločne s gejzírom Strokkur a Þingvellir tvoria časť Golden Circle na Islande, čo je veľmi obľúbenou turistickou trasou na Islande.

Viac Menej
6

Gejzír Strokkur

7

Þingvellir

8

Kerid

3. deň

Nádherná oblasť islandského juhozápadu plná povestných prírodných krás – cestou do malebnej dedinky Vík sa zastavíme pri vodopáde Seljalandsfoss, ktorý umožňuje návštevníkom prechod „poza“ svoj vodný závoj. Nasleduje vodopád Skogar, jeden z najvyšších na ostrove a návšteva Ľudového múzea Skógar s perfektným výkladom a vyobrazením islandskej histórie. Dedinka Vík leží neďaleko magickej pláže s čiernym pieskom a bazaltovými stĺpmi všetkých veľkostí a tvarov. Kúsok odtiaľ sa z mora vynárajú  tajomné útvary skamenených trolov Reynisdrangar. Výhľad na útesy Dýrholaey - južnú bránu Islandu. Návrat do Reykjavíku so zastávkou pri splaze ľadovca Solheimjokull - zažite ostrov ohňa a ľadu na vlastnej koži!.

9

Skógafoss a Seljalandsfoss

Skógafoss a Seljalandsfoss, Island

Príroda

Skógafoss a Seljalandfoss sú dva nádherné vodopády na južnom Islande, ktoré oba dosahujú výšku 60 metrov. Oba vodopády patria medzi najväčšie v celej krajine. Seljalandsfoss má pôvod v ľadovcovej sopke Eyjafjajökull. Vodopád Skógafoss sa objavil vo filmoch ako Thor alebo Tajný život Waltera Mittyho. Skógafoss spoločne so Seljalandsfossom sa objavili dokonca vo videoklipe populárneho speváka Justina Biebera. Za oboma vodopádmi sa nachádzajú jaskyne a podľa jednej legendy sa v jaskyni za vodopádom Skógafoss nachádza poklad starého vikinga.

Viac Menej
10

Vík

11

Dýrholaey

4. deň

Voľný čas v Reykjavíku, možnosť FAKULTATÍVNYCH AKTIVÍT – dopoludnia pozorovanie veľrýb alebo jazda na svetoznámych islandských koníkoch, popoludní pre záujemncov výlet na Západné pobrežie do oblasti fjordov Hvallfhordur a Borgarfjordur. Trasa vedie mestečkami Borgarnes, Reykholt, najväčším európskym horúcim výverom Deildartunguhver a vodopádmi Hraunfossar a Barnafoss. Návrat okolo 20:00 a následný individuálny relax, či možnosť navštíviť známe miestne kúpele Laugardalslaug.

5. deň

Vyrážame na prehliadku polostrova Reykjanes. Presunieme sa do geotermálnej oblasti Krysuvík s bublajúcimi bahennými jazierkami a farebnými fumarolami. Jazda pozdĺž pobrežia do rybárskej dedinky Grindavík s pokračovaním cez lávové políčka pripomínajúce mesačnú krajinu až na výbežok Reykjanestá. To najlepšie nás čaká nakoniec: slávna Modrá Lagúna! To, čo je Eifelovka pre Paríž či Disneyland pre Floridu, to je Blá Lónid pre Island. Top atrakcia uprostred čierneho lávového poľa, mliečno-modrá geotermálna voda s liečivým bahnom má ideálnych 38 °C. Po relaxačnom a zdravom kúpeli transfer na letisko a odlet domov. Prílet do Bratislavy.

12

Reykjanes

Reykjanes, Island

História

Reykjanes je polostrov na juhozápade Islandu, neďaleko od Reykjavíku. Toto drobnučké miesto zaberá len 1% z celkového povrchu zeme a je obmývané zálivom Faxaflói a Atlantickým oceánom. Na tomto polostrove je mnoho rybárských dediniek a najznámejšia je Keflavík, v ktorej sa nachádza aj medzinárodné letisko. Reykjanes zažíva silnú vulkanickú činnosť a vyskytuje sa tu veľa horúcich prameňov a lávových polí.

Viac Menej
13

Blá Lónid

Poznámka

Ponúkame Vám možnosť alternatívneho ubytovania 2 noci vo Víku a 2 noci v Reykjavíku vo všetkých termínoch. Program 2. dňa: Národný Park Skaftafell, vodopád Svartifoss, slávna ľadovcová lagúna Jökulsárlón. V jesennom termíne navyše možnosť pozorovať polárnu žiaru priamo z hotela vo Víku! Doplatok za túto alternatívu je 170 EUR resp. 200 EUR pri septembrovom termíne.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Somorovský Zdenko

Zdenko Somorovský

Moje motto: "Čo nejde zo srdca, nejde k srdcu". (Phil Bosmans)

Svet sprievodcu v rámci spoznávania nových kultúr, národov a miest je plný zaujímavých stretnutí s ľuďmi, je plný krásnych detailov a informácii, ktoré sa snaží spojiť do jedného celku a vytvoriť tak mozaiku krajiny, ktorou práve prechádza. Svet sprievodcu je tak trochu ako svet dirigenta, ktorý postupne rozohráva jednotlivé ...

Profil a zájazdy sprievodcu
Učňová Eva

Eva Učňová

Moje motto: "Objavuj sám seba."

Myslím si, že konzumné cestovanie (masové)...za pár rokov vystrieda individuálne cestovanie a cestovanie zamerané na poznávanie s prídavkom (joga, seberozvojové techniky, atď.)

Profil a zájazdy sprievodcu

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness