Hotel Kalari Rasayana Ayurveda Hospital

*****

India, Južná India, Kerala

bez recenzií

Areál hotela Kalari Rasayana Ayurveda Hospital
Areál hotela Kalari Rasayana Ayurveda Hospital
 Lov, v hoteli Kalari Rasayana Ayurveda Hospital
Izba s výhľadom do záhrady v hoteli Kalari Rasayana Ayurveda Hospital
Špeciality miestnej kuchyne v hoteli Kalari Rasayana Ayurveda Hospital
Špeciality miestnej kuchyne v hoteli Kalari Rasayana Ayurveda Hospital
Bazén  v hoteli Kalari Rasayana Ayurveda Hospital
Masáž kameňmi v hoteli Kalari Rasayana Ayurveda Hospital
Cvičenie jógy a meditácia v hoteli Kalari Rasayana Ayurveda Hospital
Masáž kameňmi v hoteli Kalari Rasayana Ayurveda Hospital
Zber, v hoteli Kalari Rasayana Ayurveda Hospital
Zber, v hoteli Kalari Rasayana Ayurveda Hospital
Meditácia v hoteli Kalari Rasayana Ayurveda Hospital
Jazero v hoteli Kalari Rasayana Ayurveda Hospital
Pohľad na budovy hotela Kalari Rasayana Ayurveda Hospital

Podrobné info o zájazde


Plná penzia

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Kalari Rasayana je nové ajurvédické centrum, kde sa telo, duša i myseľ dostávajú do jednej spoločnej harmónie. Na tomto mieste je cesta k uzdraveniu sprevádzaná mnohými objavmi seba samého.

Poloha

Ajurvédicke centrum (klinika) sa rozkladá na brehu nádherného, 8 hektárov veľkého jazera Venad, ktoré patrí do tzv. bývalého Venadského kráľovstva • medzinárodné letisko Trivandrum je vzdialené cca 60 km.

Ubytovanie

V dvadsiatich dvoch priestranných izbách sú použité výhradne prírodné materiály • prevláda drevo, ktoré dodáva interiéru teplo • izby sú vzdušné a plné slnečného svetla • každá izba má možnosť klimatizácie, jej používanie však závisí od typu pobytu alebo ajurvédskej terapie.

Stravovanie

Plná penzia - ajurvédska strava na základe dohovoru s lekárom, ktorá je pripravovaná podľa základných princípov ajurvédy.

Vybavenie a služby hotela

Obklopený tropickou vegetáciou a hustým palmovým porastom • všade naokolo vládne pokoj, počuť len spev vtákov, vidieť poletujúcich farebných motýľov a ráno je počuť rozhovor miestnych rybárov, ktorí vyrážajú za svojim úlovkom. Srdcomkomplexu je miestne ajurvédske centrum s 11 liečebnými miestnosťami • praktikovanáajurvéda založená na jej tradičnom holistickom základe • terapiu predpisujelekár a zahŕňa rôzne spôsoby liečby, vrátane sprievodných detoxikačných • aktivity,masáže, hodiny jogy, meditácie, prechádzky okolo jazera, bylinné terapiea prechod na zdravý spôsob života.

Celková cena zahŕňa

ubytovanie na vybraný počet nocí (min. 14 nocí) • ajurvédska strava • denne ajurvédske procedúry • joga a meditácia • lekárske konzultácie • transfer letisko-hotel-letisko

Celková cena nezahŕňa

medzinárodnú letenku • vstupné vízum 100 EUR

Doprava

V cene nie je zahrnutá letecká doprava. Lety sú realizované denne, renomovanými leteckými spoločnosťami. Cena letenky bude ponúknutá na základe vybraného termínu zo strany klienta.

India

Krajina farieb a kontrastov, magický Tádž Mahál, liečivá ajurvéda, ale aj pláže na západnom pobreží - to je India. Subkontinent pod Himalájami, ktorý už tisícročia prebúdza fantáziu a vždy priťahoval pútnikov, cestovateľov i dobyvateľov.

Hlavné mesto: Dillí
Časový posun: +3,30h

Mena: Indická rupia
Kurz: 1€ = 79,0435 INR

Klimatický diagram

Južná India

Južná India je krajinou, kde to hýri farbami. Pestrofarebnosť nie je typická len pre oblečenie, ale aj architektúru, umenie či gastronómiu. V Južnej Indii sa používa veľké množstvo korenín, ktoré zabezpečujú, aby sa jedlo nepokazilo. Jedlo pre miestnych obyvateľov nie je vôbec pikantné, avšak pripravte sa, že pre turistov pravdepodobne môže byť. Južná India síce nedisponuje toľkými architektonickými pamiatkami ako Severná India, avšak na tomto mieste nájdete nádhernú prírodnú krajinu, plnú lesov, kvetov a zveri.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Varkala

Pláž Varkala je posadená takmer nebezpečne, pozdĺž okraja majestátnych 15 metrov vysokých červených útesov, 50 km severozápadne od Trivandra. Malý prameň zlatých pláží, lemujú reštaurácie a obchody predávajú nohavice slonovou pečiatkou, strieborné šperky a bavlnené tašky na jogu. Varkala je skvelým miestom na sledovanie dní, ktoré sa pomaly menia na týždne, a je ľahké uniknúť davom ďalej na sever alebo na juh, kde sú pláže čistejšie a tichšie.

Backwaters

Backwaters je pomenovanie pre pokojnú a malebnú sieť lagún, jazier, riek a kanálov lemovaných palmami, ktoré vedú do vnútrozemia od pobrežia Kerala, od Fort Cochin po Kollam (Quilon). V srdci stojatých vôd je rozsiahle jazero Vembanad. Tradične sú tieto vody využívané miestnymi obyvateľmi na dopravu, rybolov a poľnohospodárstvo. Konajú sa to každoročné preteky hadích člnov, ktoré sú skvelý zdroj zábavy pre miestnych obyvateľov i turistov. Bujná zelená krajina, rozmanitá divoká zver, domy a dediny, ktoré lemujú stojaté vody, robia cestu pozdĺž týchto vodných ciest cestou cez iný svet.

Trivandrum

Trivandrum, je hlavným mestom indického štátu Kerala. Je to najľudnatejšie mesto v Kerale a nachádza sa na západnom pobreží Indie neďaleko južného pobrežia pevniny. Zaujímavosťou je, že je hlavným centrom informačných technológií v Kerale a od roku 2016 prispieva 55% na vývoz softvéru zo štátu. „Vždy zelené mesto Indie“ tak nazval toto mesto sám Mahatmá Gandhí.

Chowara beach

Pláž Chowara je nedotknutá a odľahlá pláž v meste Trivandrum, ktorá je známa svojimi rybárskymi miestami. Je to malebné miesto, ktoré pravidelne láka turistov. Chrám Chowara Ayyappa v blízkosti poskytuje ešte lepší výhľad na pláž z jej dokonalé umiestnenia na kopci.

Allapea

Alappuzha alebo aj Alleppey - je križovatkou krasových stojatých vôd, ktoré sú domovom veľkej siete vodných ciest, viac ako tisíc hausbótov a dôležitého kokosového priemyslu – oblasti backwaters. Putovanie po malom, ale chaotickom centre mesta, s jeho skromnou mriežkou kanálov, bude niektorým pripomínať aj Benátky.

Backwaters, India

Príroda

Backwaters

1500 kilometrový systém takzvaných „backwaters" ukrýva uprostred mestá, dediny, polia či kokosové lesy. Ide o mimoriadne zaujímavý ekosystém, v ktorom našli útočisko viaceré vzácne druhy vodných živočíchov. Vstupnou bránou do backwaters je mesto Kollam. Slané more sa zmiešalo s vyše 40 sladkovodnými riekami a vytvorilo hustú spleť kanálov a jazier spájajúcich labyrint vodných ciest. Palmy, rôzne listové rastliny a kríky rastú pozdĺž spodných vôd a poskytujú zelený odtieň okolitej krajine.

Marari, India

Pláže

Marari

Pláž Marari je pokojné miesto v meste Kerala, kde si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily. Marari je známa svojimi kokosovými palmami a zlatistým piestkom. Ak hľadáte pokoj na opustených piesočných plážach, navštívte práve pláž Marari. National Geographic ju vyhlásil za jednu z najkrajších pláží na svete. Názov Marari pochádza z Mararikulum, miestnej rybárskej dediny na pobreží Arabského mora.

Cochin, India

História

Cochin

Cochin je hlavným prístavným mestom na juhozápadnom pobreží Indie, je súčasťou okresu Ernakulam v štáte Kerala. Kochi je ideálnym východiskovým bodom pre objavovanie nepredstaviteľnej rozmanitosti a krásy Keraly. Cochin, označované za kráľovnú Arabského mora, bolo významným obchodným centrom pre korenie na západnom pobreží Indie od 14. storočia a udržiavalo obchodnú sieť s arabskými obchodníkmi z predislamskej éry.

Fort Cochin

Fort Kochi je historická oblasť v meste Kochi v štáte Kerala v Indii. Malá rybárska dedina, ktorá sa stala prvým európskym mestom v Indii bude váš východiskový bod na cestách po Kerale. Kochi je pomyselným klenotom v korune Kerala s európskym dedičstvom a skutočným kozmopolitným charakterom. Pešia prechádzka ulicami je jedným z najlepších spôsobov, ako objaviť všetko, čo mesto ponúka - prírodný prístav a historické miesta. Druhou možnosťou je plavba loďou cez úchvatné modré lagúny a stojaté vody, ktorá zase ponúka pohľad na vidiecky život mestečka a jeho skutočnú krásu.

Chokramudi, India

Príroda

Chokramudi

Chokramudi je ohromujúci vrchol, ktorý sa nachádza v blízkosti údolia Bison, neďaleko mesta Munnar. Chokramudi je druhý najvyšší vrchol v Kerale o výške 2045 m. Chokramudi je jedným z najvyhľadávanejších turistických destinácií v Munnare, ktorý leží v národnom parku Eravikulam. Je to hora, ktorá stojí sama ako samotár medzi kopcami Munnaru. Z vrcholu hory je vidieť celý okres Idukki a všetky hlavné turistické miesta v Munnar.

Chokramudi

Vrchol Chokramudi je jedným z najvyšších vrcholov Munnaru, ktorý priťahuje širokú škálu turistov. S nadmorskou výškou okolo 7 200 stôp, poskytuje nádherný výhľad na čajové plantáže, vrchol Anamudi a priehradu Idukki. Je izolovaný od iných pohorí Munnar, ale slnko vychádza práve spoza Chokramudi Peak, čo by ste nemali vynechať, ak ste v Munnari.

Munnar

Munnar je horské mestečko v okrese Idukki juhozápadného indického štátu Kerala. Nachádza sa v nadmorskej výške okolo 1600 metrov v pohorí Západné Ghaty. Munnar sa tiež nazýva „Kašmír južnej Indie“ a je obľúbenou dovolenkovou destináciou pre svadobné cesty. V minulosti bol obľúbeným letoviskom britských vládcov v koloniálnom období. Nedotknuté doliny čajových plantáží, exotické druhy flóry a fauny v lesoch a vône korenia – toto všetko ponúka Munnar.

Ajurvéda, India

Iné atrakcie

Ajurvéda

Ajurvéda je medicínsky systém s historickými koreňmi na indickom kontinente. Globalizované a modernizované postupy odvodené z tradíčnej ayurvedy sa používajú po celom svete ako doplnková alebo alternatívna liečba. V krajinách za hranicou Indie boli aurvédske terapie a postupy začlenené do všeobecných wellness aplikácií a v niektorých prípadoch dokonca aj do lekárskeho využitia. Ayurveda má osem spôsobov, ako je možné diagnostikovať choroby. Nazývajú sa Nadi (pulz), Mootra (moč), Mala (stolica), Jihva (jazyk), Shabda (rozprávanie), Druk (videnie) a Aakruti. Ayurvédi praktizujú prístup k diagnóze pomocou piatich zmyslov, napríklad sluch sa používa na sledovanie stavu dýchania a reči.

Munnar, India

História

Munnar

Munnar je horská stanica nachádzajúca sa v okrese Idukki v juhozápadnom indickom štáte Kerala. Munnar sa nachádza vo výške približne 1600 metrov nad priemernou hladinou mora v horách západného Ghátu. Táto nadmorská výška stanice bola kedysi letným rezortom bývalej britskej vlády v južnej Indii. Munnar má tiež najvyšší vrchol v južnej Indii, Anamudi, o výške 2,695 m. Známe rozľahlé čajové plantáže robia z tohto miesta obľúbenú destináciu pre turistov.

Západné Gháty, India

Príroda

Západné Gháty

Pohorie Západné Gháty je pohorie, ktoré sa tiahne v dĺžke 1500 km pozdĺž takmer celého západného pobrežia Indie. V pohorí sa vyskytuje 5000 druhov kvitnúcich rastlín, 179 druhov obojživelníkov, 508 druhov vtákov a 139 druhov cicavcov. Najmenej 325 druhov je ohrozených. Útočisko im poskytujú početné národné parky a prírodné rezervácie, ktoré sa rozkladajú najmä v južnej časti pohoria. Nachádza sa tu známa oblasť Munnar, ktorá je jedna z najkrajších prírodných rezervácii v Indii.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR