Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda

*****

India, Južná India, Kerala

bez recenzií

Záhrada - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Fontáne pred hotelom - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Hotel - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Interiér hotela - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Lehátka - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Terasa v hoteli - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Ubytovanie - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Izba - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Chodba s terasou - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Občerstvenie - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Masáž - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Cvičenie - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Pitie čaju - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Zber listov - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Cvičenie - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Masáž - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Relax - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Fontáne pred hotelom - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda
Záhrada - Hotel Kalari Kovilakom - The Palace for Ayurveda

Podrobné info o zájazde


Plná penzia

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

História sa prelína s prítomnosťou a formuje vašu budúcnosť. V komplexe Kalari Kovilakom, ktorý bol v minulosti kráľovským palácom, sa dodnes zachovali tradície z čias minulých. Králi Vengunád boli patrónmi klasického umenia – najmä tanca kathakali a karnatickej hudby, a preto sú súčasťou každej procedúry. Palác ajurvédy je jedinečným miestom, akých je na svete veľmi málo. Je to oáza pre zapojenie všetkých zmyslov.

Poloha

V blízkosti Kollangode v časti Palghat v severnej Kerale • neďaleko majestátneho pohoria západného Ghatu • dvestoročný palác je obklopený krajinou bohatou na stromy Venga, ktoré majú liečivé účinky • medzinárodné letisko Cochin je vzdialené cca 100 km.

Ubytovanie

Všetky izby sú zariadené v štýle, ktorý bol inšpirovaný zariadením bývalých palácov • prihliada sa na prísne pravidlá ajurvédy (žiadne rádio, TV a pod.) • izby typu Heritage suite.

Stravovanie

Ajurvédska kuchyňa v rezorte je zasvätená myšlienkam, ktoré načrtli ajurvédsky lekári pred viac ako tisíc rokmi • potraviny sa pripravujú iba v nádobách z mosadze, železa alebo ílu • kuchári pripravujú jedlá s minimom oleja a bez výrazného korenia alebo chilli • prvé jedlo v Kalari sa vám môže zdať trocha nevýrazné, no v priebehu jedného alebo dvoch dní sa vaše chuťové bunky zjemnia, stanú sa citlivejšími a jemná chuť čistého korenia a čerstvého tropického ovocia začnú tlačiť do popredia.

Vybavenie a služby hotela

Palác ajurvédy, aj tak je nazývaný tento komplex (bývalý kráľovský palác), v ktorom už pri príchode pocítite pokoj, kľud a mier. V nádhernom prostredí obklopený zeleňou ponúka svojim hosťom osobný prístup personálu a podmienky pre maximálny relax a očistu tela i duše. V komplexe nie je žiadna herňa, žiadne obchody, žiadna televízia, žiadne výdobytky modernej doby. Je jedinečným miestom, akých je na svete veľmi málo. Kalari Kovilakom ponúka ajurvédu prevedenú v jej najreálnejšej podobe. Používané byliny sú čerstvo nazbierané. Terapie sú v prísnom súlade so starovekými textami Ajurvédy. 10 miestností pre jednotlivé terapie ponúka kompletný rad procedúr. Všetko prebieha pod drobnohľadom ajurvédskeho lekára. Maséri a masérky pracujú s každým klientom osobitne od hlavy až k päte, prinášajú nový život do unavených svalov, kostí a šliach. Samozrejmosťou sú očistné kúpele a bylinná liečba.

V skratke o hoteli

V paláci ajurvédy, ako je nazývaný tento komplex, už pri príchode pocítite pokoj a mier • nie je tu žiadna herňa, obchody, televízia, či výdobytky modernej doby • jedinečné miesto, akých je na svete veľmi málo • obklopený zeleňou ponúka svojim hosťom osobný prístup personálu a podmienky pre maximálny relax a očistu tela i duše • ajurvéda prevedená v jej najreálnejšej podobe • čerstvo zbierané byliny • terapie v prísnom súlade so starovekými textami Ajurvédy • 10 miestností pre jednotlivé terapie • kompletný rad procedúr. • ajurvédsky lekár • maséri a masérky pracujú s každým klientom osobitne • očistné kúpele a bylinná liečba.

Celková cena zahŕňa

ubytovanie podľa vybraného počtu nocí v izbách typu Kalari suitse (min. 14 nocí) • plná penzia - prísna ajurvédická diéta • denne ajurvédické procedúry • lekárske konzultácie • joga • meditácia • transfer letisko-hotel-letisko

Celková cena nezahŕňa

medzinárodnú letenku • vstupné vízum 100 EUR

Doprava

V cene nie je zahrnutá letecká doprava. Lety sú realizované denne, renomovanými leteckými spoločnosťami. Cena letenky bude ponúknutá na základe vybraného termínu zo strany klienta.

Izby

India

Krajina farieb a kontrastov, magický Tádž Mahál, liečivá ajurvéda, ale aj pláže na západnom pobreží - to je India. Subkontinent pod Himalájami, ktorý už tisícročia prebúdza fantáziu a vždy priťahoval pútnikov, cestovateľov i dobyvateľov.

Hlavné mesto: Dillí
Časový posun: +3,30h

Mena: Indická rupia
Kurz: 1€ = 82,216 INR

Klimatický diagram

Južná India

Južná India je krajinou, kde to hýri farbami. Pestrofarebnosť nie je typická len pre oblečenie, ale aj architektúru, umenie či gastronómiu. V Južnej Indii sa používa veľké množstvo korenín, ktoré zabezpečujú, aby sa jedlo nepokazilo. Jedlo pre miestnych obyvateľov nie je vôbec pikantné, avšak pripravte sa, že pre turistov pravdepodobne môže byť. Južná India síce nedisponuje toľkými architektonickými pamiatkami ako Severná India, avšak na tomto mieste nájdete nádhernú prírodnú krajinu, plnú lesov, kvetov a zveri.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Kerala, India

Príroda

Kerala

Úzky pruh večne zelenej vegetácie, vtlačený medzi lesnaté hory Západného Ghátu a Arabského mora, leží na juhozápadnom pobreží krajiny. Kerala je tropický štát a je to jedno z miest s najvyššou biodiverzitou na svete. Hory Západného Ghátu prudko klesajú z výšky 2500 metrov k hladine mora a plážam, ktorých tu je 590 kilometrov. Tie v kombinácii s množstvom paliem a bielym pieskom ponúkajú takmer gýčový luxus. Názov štátu je odvodený zo slov „kera", čo v miestnom jazyku Malayalam znamená kokosová palma a od slova „lam", teda krajina, Kerala je skutočne krajinou kokosových paliem.

Západné Gháty, India

Príroda

Západné Gháty

Pohorie Západné Gháty je pohorie, ktoré sa tiahne v dĺžke 1500 km pozdĺž takmer celého západného pobrežia Indie. V pohorí sa vyskytuje 5000 druhov kvitnúcich rastlín, 179 druhov obojživelníkov, 508 druhov vtákov a 139 druhov cicavcov. Najmenej 325 druhov je ohrozených. Útočisko im poskytujú početné národné parky a prírodné rezervácie, ktoré sa rozkladajú najmä v južnej časti pohoria. Nachádza sa tu známa oblasť Munnar, ktorá je jedna z najkrajších prírodných rezervácii v Indii.

Ajurvéda, India

Iné atrakcie

Ajurvéda

Ajurvéda je medicínsky systém s historickými koreňmi na indickom kontinente. Globalizované a modernizované postupy odvodené z tradíčnej ayurvedy sa používajú po celom svete ako doplnková alebo alternatívna liečba. V krajinách za hranicou Indie boli aurvédske terapie a postupy začlenené do všeobecných wellness aplikácií a v niektorých prípadoch dokonca aj do lekárskeho využitia. Ayurveda má osem spôsobov, ako je možné diagnostikovať choroby. Nazývajú sa Nadi (pulz), Mootra (moč), Mala (stolica), Jihva (jazyk), Shabda (rozprávanie), Druk (videnie) a Aakruti. Ayurvédi praktizujú prístup k diagnóze pomocou piatich zmyslov, napríklad sluch sa používa na sledovanie stavu dýchania a reči.

Munnar, India

História

Munnar

Munnar je horská stanica nachádzajúca sa v okrese Idukki v juhozápadnom indickom štáte Kerala. Munnar sa nachádza vo výške približne 1600 metrov nad priemernou hladinou mora v horách západného Ghátu. Táto nadmorská výška stanice bola kedysi letným rezortom bývalej britskej vlády v južnej Indii. Munnar má tiež najvyšší vrchol v južnej Indii, Anamudi, o výške 2,695 m. Známe rozľahlé čajové plantáže robia z tohto miesta obľúbenú destináciu pre turistov.

Munnar

Munnar je horské mestečko v okrese Idukki juhozápadného indického štátu Kerala. Nachádza sa v nadmorskej výške okolo 1600 metrov v pohorí Západné Ghaty. Munnar sa tiež nazýva „Kašmír južnej Indie“ a je obľúbenou dovolenkovou destináciou pre svadobné cesty. V minulosti bol obľúbeným letoviskom britských vládcov v koloniálnom období. Nedotknuté doliny čajových plantáží, exotické druhy flóry a fauny v lesoch a vône korenia – toto všetko ponúka Munnar.

Chokramudi

Vrchol Chokramudi je jedným z najvyšších vrcholov Munnaru, ktorý priťahuje širokú škálu turistov. S nadmorskou výškou okolo 7 200 stôp, poskytuje nádherný výhľad na čajové plantáže, vrchol Anamudi a priehradu Idukki. Je izolovaný od iných pohorí Munnar, ale slnko vychádza práve spoza Chokramudi Peak, čo by ste nemali vynechať, ak ste v Munnari.

Chokramudi, India

Príroda

Chokramudi

Chokramudi je ohromujúci vrchol, ktorý sa nachádza v blízkosti údolia Bison, neďaleko mesta Munnar. Chokramudi je druhý najvyšší vrchol v Kerale o výške 2045 m. Chokramudi je jedným z najvyhľadávanejších turistických destinácií v Munnare, ktorý leží v národnom parku Eravikulam. Je to hora, ktorá stojí sama ako samotár medzi kopcami Munnaru. Z vrcholu hory je vidieť celý okres Idukki a všetky hlavné turistické miesta v Munnar.

Fort Cochin

Fort Kochi je historická oblasť v meste Kochi v štáte Kerala v Indii. Malá rybárska dedina, ktorá sa stala prvým európskym mestom v Indii bude váš východiskový bod na cestách po Kerale. Kochi je pomyselným klenotom v korune Kerala s európskym dedičstvom a skutočným kozmopolitným charakterom. Pešia prechádzka ulicami je jedným z najlepších spôsobov, ako objaviť všetko, čo mesto ponúka - prírodný prístav a historické miesta. Druhou možnosťou je plavba loďou cez úchvatné modré lagúny a stojaté vody, ktorá zase ponúka pohľad na vidiecky život mestečka a jeho skutočnú krásu.

Cochin, India

História

Cochin

Cochin je hlavným prístavným mestom na juhozápadnom pobreží Indie, je súčasťou okresu Ernakulam v štáte Kerala. Kochi je ideálnym východiskovým bodom pre objavovanie nepredstaviteľnej rozmanitosti a krásy Keraly. Cochin, označované za kráľovnú Arabského mora, bolo významným obchodným centrom pre korenie na západnom pobreží Indie od 14. storočia a udržiavalo obchodnú sieť s arabskými obchodníkmi z predislamskej éry.

Marari, India

Pláže

Marari

Pláž Marari je pokojné miesto v meste Kerala, kde si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily. Marari je známa svojimi kokosovými palmami a zlatistým piestkom. Ak hľadáte pokoj na opustených piesočných plážach, navštívte práve pláž Marari. National Geographic ju vyhlásil za jednu z najkrajších pláží na svete. Názov Marari pochádza z Mararikulum, miestnej rybárskej dediny na pobreží Arabského mora.

Backwaters, India

Príroda

Backwaters

1500 kilometrový systém takzvaných „backwaters" ukrýva uprostred mestá, dediny, polia či kokosové lesy. Ide o mimoriadne zaujímavý ekosystém, v ktorom našli útočisko viaceré vzácne druhy vodných živočíchov. Vstupnou bránou do backwaters je mesto Kollam. Slané more sa zmiešalo s vyše 40 sladkovodnými riekami a vytvorilo hustú spleť kanálov a jazier spájajúcich labyrint vodných ciest. Palmy, rôzne listové rastliny a kríky rastú pozdĺž spodných vôd a poskytujú zelený odtieň okolitej krajine.

Allapea

Alappuzha alebo aj Alleppey - je križovatkou krasových stojatých vôd, ktoré sú domovom veľkej siete vodných ciest, viac ako tisíc hausbótov a dôležitého kokosového priemyslu – oblasti backwaters. Putovanie po malom, ale chaotickom centre mesta, s jeho skromnou mriežkou kanálov, bude niektorým pripomínať aj Benátky.

Backwaters

Backwaters je pomenovanie pre pokojnú a malebnú sieť lagún, jazier, riek a kanálov lemovaných palmami, ktoré vedú do vnútrozemia od pobrežia Kerala, od Fort Cochin po Kollam (Quilon). V srdci stojatých vôd je rozsiahle jazero Vembanad. Tradične sú tieto vody využívané miestnymi obyvateľmi na dopravu, rybolov a poľnohospodárstvo. Konajú sa to každoročné preteky hadích člnov, ktoré sú skvelý zdroj zábavy pre miestnych obyvateľov i turistov. Bujná zelená krajina, rozmanitá divoká zver, domy a dediny, ktoré lemujú stojaté vody, robia cestu pozdĺž týchto vodných ciest cestou cez iný svet.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR