Hotel Rachoni Resort

***+

Grécko, Thassos, Skala Rachoni

bez recenzií - nové v ponuke

Hotel Rachoni Resort ***+
Hotel Rachoni Resort ***+
Hotel Rachoni Resort ***+
Hotel Rachoni Resort ***+
Hotel Rachoni Resort ***+
Hotel Rachoni Resort ***+
Hotel Rachoni Resort ***+
Hotel Rachoni Resort ***+
Ubytovanie Hotel Rachoni Resort ***+
Ubytovanie Hotel Rachoni Resort ***+
Ubytovanie Hotel Rachoni Resort ***+
Ubytovanie Hotel Rachoni Resort ***+
Ubytovanie Hotel Rachoni Resort ***+
Pláž Hotel Rachoni Resort ***+

Podrobné info o pobyte


Dieťa do 13 rokov zdarma

Priamo na pláži

All Inclusive

WI-FI

V skratke o hoteli

Hotel Rachoni Resort leží na severnom pobreží ostrova Thassos v nádhernej rybárskej dedinke Skala Rachoni priamo na pláži. Tento hotel je ideálny pre rodiny s deťmi, ponúka oddych a dovolenku strávenu v nádhernom prostredí letoviska Rachoni.


Poloha

hotel leží na severnom pobreží ostrova Thassos • v nádhernej rybárskej dedinke Skala Rachoni • priamo na pláži • 12 km od hlavného mesta Limenas • 5 km od letoviska Skala Prinos • autobusová zastávka 50 m od hotela


Otvoriť Google Earth

Dĺžka transferu

cca 90 minút.

Pláž

piesočnatá pláž • priamo pri hoteli • ležadlá a slnečníky (zdarma)


Strava

All Inclusive


raňajky (08:00 – 10:00 h), obedy (13:00 – 14:30 h) a večere (19:00 – 20:45 h) podávané formou bohatých bufetových stolov • zmrzlina (13:00 – 14:30 h) • bar (10:30 – 22:00 h) • maximálne 8 alkoholických drinkov na osobu/deň (pivo, Ouzo, Tsipouro, biele alebo červené víno) • nealkoholické nápoje • káva • čaj


Cena zahŕňa

leteckú dopravu, 7x (resp. 14x) ubytovanie, stravovanie podľa typu kapacity, poistenie insolventnosti, delegáta CK

servisné poplatky (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, iné poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy a transfery) dieťa do 2 r. 50 EUR, osoba nad 2 r. 190 EUR

 


Ostatné doplatky

Cena nezahŕňa: pobytovú taxu komplexné cestovné poistenie - viac informácií v CK SATUR


Oficiálne hodnotenie

***

Vybavenie zariadenia/ďalšie služby

vstupná hala s recepciou • hlavná reštaurácia • Wi-Fi • 2 bazény (1 bazén s oddelenou detskou časťou) • ležadlá a slnečníky pri bazéne (zdarma) • trezor • parkovisko • bar pri bazéne • fitnes • stolný tenis • biliard • tenis • vodné športy (za poplatok)


Ubytovanie

kúpeľňa so sprchovým kútom a WC • balkón alebo terasa • klimatizácia (za poplatok na mieste 5/deň) • SAT TV • chladnička • sušič vlasov • trezor (zdarma) • telefón

TYPY IZIEB

štandardná izba (22 m2) • manželská posteľ s možnosťou jednej prístelky


Pre deti

bazén • detské ihrisko • detský kútik • detská postieľka • detská stolička • detské menu v reštaurácii


Upozornenie

Pobytová taxa: platí sa priamo na mieste v ubytovacom zariadení, zväčša prvý alebo posledný deň pobytu. Výška pobytovej taxy závisí od kategórie ubytovania, pričom sa pohybuje vo výške 0,50 - 4,00 EUR/izba/deň.

Aktuálna sadzba pobytových táx bude známa po 1.1.2018, následne sa o jej výške môžete informovať na našich predajných miestach, prostredníctvom webovej stránky a bude uvedná v písomných informáciách k zájazdu.

Lokalita

Grécko

Krajina, ktorú si bohovia vybrali za svoje sídlo, domov jednej z najstarších civilizácií sveta a v neposlednom rade i miesto vzniku tradícií olympijských hier.

Hlavné mesto: Atény
Časový posun: +1h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Thassos

História ostrova siaha až do staroveku, kedy bol Thassos známy svojimi baňami na zlato a mramor. Do dnešného dňa môžete vidieť mnoho archeologických nálezov a tiež obrovské mramorové továrne, ktoré vyvážali mramor do celého sveta. Navštíviť môžete horské dedinky, baziliky postavené na ruinách starovekých chrámov, staré kostoly a desiatky malých svätýň, roztrúsených po celej krajine. Hlavné mesto Thassos (Limenas) ponúka okrem širokých možností kultúrneho vyžitia, nákupov a posedení v miestnych tavernách a baroch, aj možnosť navštíviť významné historické pamiatky – trhovisko Agora, antické kamenné divadlo, Apollonov chrám alebo Akropolis. Let do Kavaly trvá asi 1,5 hod. Nasleduje presun trajektom na ostrov a transfer autobusom do jednotlivých letovísk.

Skala Rachoni

Rybárska dedinka Skala Rachoni je známa nádhernou panorámou hôr, vznikala pristavovaním domov k osamelému kostolíku.

Letovisko je plné zelene, ktorá je pre ostrov Thassos typická. Z Rachoni sa postupne ľudia sťahovali do nižšej časti mesta, ktoré sa napokon osamostatnilo a dostalo vlastný názov – Avios Georgios. Dedinka sa nachádza asi 15 km od hlavného mesta a 3 km od druhého najväčšieho prístavu Prinos, kde sa tiež konajú každý týždeň trhy. Nájdete tu pokoj, pohodu a nádherné pláže s priezračnou vodou. Transfer z letiska Kavale trvá asi 1 h 40 min.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Výlet loďou, Thassos

Fakultatívny výletPláže

Výlet loďou

Výlet začina v ranných hodinách vyzdvihnutím klientov medzi 8:00 – 9:00 a končí sa okolo 17:00. Loď odpláva z južnej strany ostrova, z mesta Potos. Plaví sa po juhu ostrova, okolo ostrova Panagia. Z ostrova sa dá na rôznych miestach z lode kúpať. Ráno sa podávajú ľahké raňajky (chlieb, marmeláda, káva, nápoj). Z lode možnosť vidieť Giolu – morské oko. Zastaví sa pri kláštore Archanjela Michaela, ktorý je vidieť z lode, a pri tomto mieste je možnosť kúpania z lode. Zastaví sa na známej pláži Aliki, kde je možnosť nechať sa odviezť loďkou na breh a pobudnúť tam nejakú hodinu. Medzi tým je prichystané grilované suvlaki – grécke meso na špíze, ktoré sa podáva s gréckym šalátom, chlebom a k tomu nápoj. Potom sa plaví naspäť a po ceste sa zastaví ešte na ďalšom mieste s možnosťou kúpania. Celú plavbu loďou sprevádza hudba.

Beach Safari Thassos, Thassos

Fakultatívny výletPríroda

Beach Safari Thassos

Výlet na jeepoch po najznámejších plážach Thasosu sa začína ráno okolo 9:00 a končí okolo 17:00 h. Prejsť celý ostrov dookola na jeepoch, vidieť najkrajšie pláže a kúpať sa na každej z nich v azúrovom mori, je jedinečný zážitok. Prvá zastávka je populárny prírodný bazén, tiež nazývaný „oko Thassosu“ – Giola. Môžete si skočiť z 10 metrov vysokej skaly do priezračnej vody. Ďalšou plážou je preslávená Paradise Beach, ktorá je hodná svojho mena, ukrytá pred zrakmi turistov borovicami. Môžete si zaplávať, blázniť sa vo vlnách s pocitom exotiky vôkol. Posilníte sa tradičným gréckym jedlom v taverne s dych vyrážajúcim výhľadom. Ďalšou zastávkou je Marble Beach s bielučkým mramorom a tyrkysovou vodou. 

Traditional Mountain Villages, Thassos

Fakultatívny výletHistória

Traditional Mountain Villages

Výlet za poznávaním tradičného Grécka. Po presune autobusom navštívte horské dedinky Rachoni, Agios Georgios a Theologos. Absolvujete komentovanú prehliadku dediniek, pričom každá zaujme návštevníka niečím iným - čo majú spoločné, sú kamenné domčeky a kostolíky. Súčaťou programu je aj obed v tradičnej gréckej taverne.

Okruh ostrovom Thassos, Thassos

Fakultatívny výletHistóriaKultúraPríroda

Okruh ostrovom Thassos

Príjemný výlet, okolo ostrova autobusom, ktorý sa začína transfermi z hotelov okolo 9:00 a končí okolo 17:00. Začína sa návštevou archeologického múzea v hlavnom meste Limenas, kde je výklad o archeologických artefaktoch, ktoré sa našli na ostrove. Potom je voľný čas na samotné mesto Limenas. Odtiaľ sa presúva do mestečka Panagia, ktoré sa nachádza v horách nad turistickým rezortom Golden Beach. V Panagii sa urobí prechádzka do vnútrozemia mesta, na námestie s platanmi a čistými prameňmi. Možnosť vidieť typickú architektúru mesta. Smeruje sa do Olivového obchodu a zároveň múzea, kde je ukážka ako sa vyrábal olivový olej kedysi a dnes. Možnosť nakúpiť kvalitný olivový olej a kozmetické prípravky rodinnej výroby. Po Panagii sa presúva na juh ostrova, zastavuje sa na pláži Aliki, kde je výklad o antických ruinách, ktoré tu boli nádjdené a tiež antický prístav. Možnosť prechádzky okolo polostrova, kde sú staré lomy a náleziská mramoru. Potom je čas na návštevu pláže alebo taverny, kde ponúkajú výborné čerstvé ryby. Posledná zastávka je v kláštore Archanjela Michaela. Je to ženský kláštor, kde sa dá navštíviť pôvodný malý kostolík, ktorý bol postavený v 11.storočí. Uchovávajú tu relikviu, časť klinca, ktorým bol ukrižovaný Ježiš Kristus. A tiež je to miesto, kde sa zjavil archanjel Michael. Týmto sa dovŕši okruh ostrovom autobusom a nasleduje rozvoz do hotelov.

Zaujímavé miesta v okolí

Pláž Kalamitsi, Chalkidiki
pláž Kalamitsi - pohľad z pláže, časti so slnečníkmi a barom.
Pláž Kalamitsi - pohľad na ľavú časť pláže
Pláž Kalamitsi - pohľad na pravú časť pláže.

PlážeIné atrakcie

Pláž Kalamitsi

Jedna z najkrajších pláží na polostrove Sithonia sa nachádza v jeho juhovýchodnej časti. Priamo oproti pláži sa nachádza zaujímavý skalnatý ostrovček. Pravú časť pláže lemujú skalnaté útesy. Oba prvky spolu s piesočnatou plážou tvoria zaujímavú scenériu, ideálnu pre dovolenkové fotenie či videá. Priamo pri pravej časi pláže je parkovisko aj bar s ležadlami (júl 2017 - cena za slnečník a 2 ležadlá 5€). V ľavej časti pláže sa nachádzajú aj reštaurácie. Cez víkend býva pláž (tak ako aj iné časti Chalkidík) zaplnená turistami viac ako cez pracovný týždeň - cez víkendy cestujú k moru aj samotní Gréci a najmä turisti z neďalekého Srbska.

Skalnatý bazénik Giola,

Príroda

Skalnatý bazénik Giola

Aj keď k prírodnému skalnatému bazéniku Giola vedia náročnejšia cesta, oplatí sa ju absolvovať. Ak si požičiate off-road, môžete sa zviezť až takmer ku skalám okolo Diovho oka, ak idete klasickým autom, radšej ho odparkujte na parkovisku. Vzdialenosť od hlavnej cesty je asi dva kilometre. Keď však dorazíte do cieľa, poviete si, že to stálo za to. Okolo malého prírodného jazierka sa týčia skaly s výškou do osem metrov. Tí odvážnejší môžu z vrcholu zoskočiť priamo do vody. Ak by ste si neboli istí, či je toto zábavka práve pre vás, určite vás presvedčia ostatní odvážlivci. Okolo jazierka sa rozkladajú skalnaté platne, na ktorých sa dá opaľovať. Množstvu turistov sa vyhnete, ak sa vydáte na výlet hneď ráno. Neskôr si zasa vyskúšate rušnejšiu atmosféru. Hoci nejde o klasickú pláž, je Giola veľmi obľúbená u domácich aj turistov.

Kláštor archanjela MIchaela,

História

Kláštor archanjela MIchaela

Nachádza sa na juhovýchode ostrova na ceste do Aliki. Na prvý pohľad sa môže zdať, že na strmom skalnatom úbočí stojí tak trochu neisto. Vďaka miestu, kde je postavený, pôsobí, akoby visel priamo nad morom. V minulosti patrilo niekoľko nehnuteľností na Thassose kláštorom z hory Mount Athos. Jedným z nich bol aj Kláštor Archanjela Michaela, kde sú zachované zbierky náboženských textov a diel vytvorených mníchmi. Kláštor je určený výlučne pre mníšky, ktoré sú veľmi pohostinné. No pri jeho návšteve treba počítať, že aj tu platia pravidlá v obliekaní. Muži musia mať oblečené dlhé nohavice a ženy dlhé sukne a topy so zakrytými ramenami. Ak sa vám v teple počas letnej dovolenky nechce príliš obliekať, požičajú vám vhodné oblečenie aj priamo na mieste.

Poloostrov Aliki,

Iné atrakcie

Poloostrov Aliki

V dávnych dobách bol Thassos využívaný na ťažbu podzemných zdrojov a medzi nimi aj mramoru. Na okraji polostrova Aliki je potopený lom, ideálne miesto na šnorchlovanie. Lom svedčí o tom, že v minulosti sa tu mramor ťažil vo veľkom. Lom bol podľa všetkého opustený náhle v dôsledku neočakávanej udalosti, zrejme silného zemetrasenia. Za domami lemujúcimi pobrežie je stále možné vidieť pozostatky dávneho osídlenia, zatiaľ čo vo východnej časti zálivu stoja dve starobylé svätyne.

Hlavné mesto Limenas,
Rybársky prístav v meste Limenas.

HistóriaIné atrakcie

Hlavné mesto Limenas

Hlavné mesto ostrova je zároveň hlavným prístavom. Vychádza to už zo samotného názvu - Limenas v gréčtine totiž znamená prístav. História ostrova, ktorá siaha až k prehistorickým časom, zanechala svoje stopy aj v okolí hlavného mesta. Objaviť ich môžete počas prechádzok okolo starovekých ruín. Na kopci stojí rímsky amfiteáter a chrámy, v lete sa v antickom divadle konajú predstavenia. Navštíviť musíte aj Archeologické múzeum v centre hlavného mesta, ktoré usporadúva výstavy rôznych nálezov z obdobia paleolitu až do rímskych čias.

Pláž Makriamos,

Pláže

Pláž Makriamos

Jedna z najbližších pláží k hlavnému mestu Limenas je Makriamos. Obklopuje ju hustý les a množstvo vegetácie. Je to najatraktívnejšia pláž v oblasti s plytkou krištáľovo čistou vodou a jemným pieskom. Dovolenkári môžu využiť slnečníky a ležadlá alebo si vyskúšať niektorý z vodných športov.

Apollónov chrám, Grécko

HistóriaKultúra

Apollónov chrám

Zrúcaniny Apllónovho chrámu v Delphi, ktoré môžeme vidieť dnes pochádzajú zo 4. storočia pred naším letopočtom. Appolónov chrám bol postavený z viacerých častí. Prvý chrám Apolla bol podľa mýtu z postavený z vavrínu. Druhý Apollónov chrám bol z včelieho vosku a peria, tretí bol vyrobený z bronzu, štvrtý Appolónov chrám bol postavený okolo konca 7. storočia pred naším letopočtom a podľa Pausaniusa bol zničený požiarom v roku 548 pred našim letopočtom. Piaty bol postavený v rokoch 525-505 pred naším letopočtom a zničený buď požiarom alebo zemetrasením v roku 373 pred našim letopočtom. Šiesty a zároveň posledný Appolónov chrám bol dokončený v roku 320 pred našim letopočtom a práve tento chrám môžeme dnes vidieť.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness