Hotel Rachoni Resort

***+

Grécko, Thassos, Skala Rachoni

4 13 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
13 5

Titulná fotka
Ostatné Hotel Rachoni Resort ***+
Ostatné Hotel Rachoni Resort ***+
Ostatné Hotel Rachoni Resort ***+
Ostatné Hotel Rachoni Resort ***+
Ostatné Hotel Rachoni Resort ***+
Ostatné Hotel Rachoni Resort ***+
Ostatné Hotel Rachoni Resort ***+
Ostatné Hotel Rachoni Resort ***+
Ostatné Hotel Rachoni Resort ***+
Ostatné Hotel Rachoni Resort ***+
Ostatné Hotel Rachoni Resort ***+
Ostatné Hotel Rachoni Resort ***+
Ostatné Hotel Rachoni Resort ***+
Ostatné Hotel Rachoni Resort ***+

Podrobné info o zájazde


All Inclusive

Dieťa do 13 rokov zdarma

Dieťa do 14 rokov zdarma

Priamo na pláži

All inclusive

Wi-Fi

Vysvetlenie piktogramov


V skratke o hoteli

Hotel Rachoni Resort leží na severnom pobreží ostrova Thassos v nádhernej rybárskej dedinke Skala Rachoni priamo na pláži. Tento hotel je ideálny pre rodiny s deťmi, ponúka oddych a dovolenku strávenu v nádhernom prostredí letoviska Rachoni.


Poloha

hotel leží na severnom pobreží ostrova Thassos • v nádhernej rybárskej dedinke Skala Rachoni • priamo na pláži • 12 km od hlavného mesta Limenas • 5 km od letoviska Skala Prinos • autobusová zastávka 50 m od hotela


Otvoriť Google Earth

Dĺžka transferu

cca 90 minút.

Pláž

piesočnatá pláž • priamo pri hoteli • ležadlá a slnečníky (zdarma)


Strava

All Inclusive


raňajky (08:00 – 10:00 h), obedy (13:00 – 14:30 h) a večere (19:00 – 20:45 h) podávané formou bohatých bufetových stolov • zmrzlina (13:00 – 14:30 h) • bar (10:30 – 22:00 h) • maximálne 8 alkoholických drinkov na osobu/deň (pivo, Ouzo, Tsipouro, biele alebo červené víno) • nealkoholické nápoje • káva • čaj


Oficiálne hodnotenie

***

Vybavenie zariadenia/ďalšie služby

vstupná hala s recepciou • hlavná reštaurácia • Wi-Fi • 2 bazény (1 bazén s oddelenou detskou časťou) • ležadlá a slnečníky pri bazéne (zdarma) • trezor • parkovisko • bar pri bazéne • fitnes • stolný tenis • biliard • tenis • vodné športy (za poplatok)


Ubytovanie

kúpeľňa so sprchovým kútom a WC • balkón alebo terasa • klimatizácia (za poplatok na mieste 5/deň) • SAT TV • chladnička • sušič vlasov • trezor (zdarma) • telefón

TYPY IZIEB

štandardná izba (22 m2) • manželská posteľ s možnosťou jednej prístelky


Pre deti

bazén • detské ihrisko • detský kútik • detská postieľka • detská stolička • detské menu v reštaurácii


Upozornenie

Pobytová taxa: platí sa priamo na mieste v ubytovacom zariadení, zväčša prvý alebo posledný deň pobytu. Výška pobytovej taxy závisí od kategórie ubytovania, pričom sa pohybuje vo výške 0,50 - 4,00 EUR/izba/deň.

Aktuálna sadzba pobytových táx bude známa po 1.1.2018, následne sa o jej výške môžete informovať na našich predajných miestach, prostredníctvom webovej stránky a bude uvedná v písomných informáciách k zájazdu.

Grécko

Krajina, ktorú si bohovia vybrali za svoje sídlo, domov jednej z najstarších civilizácií sveta a v neposlednom rade i miesto vzniku tradícií olympijských hier.

Hlavné mesto: Atény
Časový posun: +1h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Thassos

História ostrova siaha až do staroveku, kedy bol Thassos známy svojimi baňami na zlato a mramor. Do dnešného dňa môžete vidieť mnoho archeologických nálezov a tiež obrovské mramorové továrne, ktoré vyvážali mramor do celého sveta. Navštíviť môžete horské dedinky, baziliky postavené na ruinách starovekých chrámov, staré kostoly a desiatky malých svätýň, roztrúsených po celej krajine. Hlavné mesto Thassos (Limenas) ponúka okrem širokých možností kultúrneho vyžitia, nákupov a posedení v miestnych tavernách a baroch, aj možnosť navštíviť významné historické pamiatky – trhovisko Agora, antické kamenné divadlo, Apollonov chrám alebo Akropolis. Let do Kavaly trvá asi 1,5 hod. Nasleduje presun trajektom na ostrov a transfer autobusom do jednotlivých letovísk.

Skala Rachoni

Rybárska dedinka Skala Rachoni je známa nádhernou panorámou hôr, vznikala pristavovaním domov k osamelému kostolíku.

Letovisko je plné zelene, ktorá je pre ostrov Thassos typická. Z Rachoni sa postupne ľudia sťahovali do nižšej časti mesta, ktoré sa napokon osamostatnilo a dostalo vlastný názov – Avios Georgios. Dedinka sa nachádza asi 15 km od hlavného mesta a 3 km od druhého najväčšieho prístavu Prinos, kde sa tiež konajú každý týždeň trhy. Nájdete tu pokoj, pohodu a nádherné pláže s priezračnou vodou. Transfer z letiska Kavale trvá asi 1 h 40 min.

V destinácii sa o vás stará

Bieliková Veronika

Bieliková Veronika

Moje motto: "Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie :)"

Som spoločenská, v kolektíve obľúbená a veselej povahy. Rada spoznávam nových ľudí a som priateľská. Rada sa učím nové veci, milujem humor. Nemám rada ufrflaných a negatívnych ľudí a klamstvá. Som zodpovedná a spoľahlivá.

Profil delegáta
Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Jeep Safari Thassos, Thassos
Výhľad z vrchu Ypsarion na pláž Golden Beach
Pod vrchom Ypsarion
Pohľad z hory Ipsario.
Po ceste na horu Ipsario, mramorový lom.
Pohľad z hory Ipsario - 1 204 m n. m.
Pohľad z hory Ipsario - 1 204 m n. m.
Pohľad z hory Ipsario - 1 204 m n. m.
Pohľad z hory Ipsario - 1 204 m n. m.
Tu sa robí barbecue, stoluje sa.

Fakultatívny výletPríroda

Jeep Safari Thassos

Výlet na jeepoch smerom na horu Ypsario. . Začína ráno okolo 9:00 h, vyzdvihnutím klientov z hotelov. Začnete na juhu ostrova pri meste Limenaria a voje cesty smerujete na mestečko Maries. Po ceste sa zastavíte v kláštore. Nasleduje stúpanie, pričom zastavíte na mieste, kde sa nachádza mramorový lom. Postupne sa vystúpate až k hore Ypsario, kde sa zastavíte v nadmorskej výške cca, 1175 m.n.m. a naskytne sa vám nádherný výhľad okolo ostrova, na Egejské more, ktoré obmýva ostrov. Potom sa zastavíte na mieste, kde sa griluje suvlaki – typické grécke jedlo, grilované mäso, podáva sa s gréckym šalátom, chlebom plus nápoj. Nasleduje schádzanie smerom na dedinu Maries, kde sa zastavíte pri jazere s vodopádom, ktorý je známy na ostrove. Výlet sa končí okolo 17:00 h návratom na hotel.

Orientačná cena: 55 €, 40 €/dieťa

Okruh ostrovom Thassos, Thassos

Fakultatívny výletHistóriaKultúraPríroda

Okruh ostrovom Thassos

Príjemný výlet, okolo ostrova autobusom, ktorý sa začína transfermi z hotelov okolo 9:00 a končí okolo 17:00. Začína sa návštevou archeologického múzea v hlavnom meste Limenas, kde je výklad o archeologických artefaktoch, ktoré sa našli na ostrove. Nasleduje voľný čas na samotné mesto Limenas. Odtiaľ sa presuniete do mestečka Panagia, ktoré sa nachádza v horách nad turistickým rezortom Golden Beach. V Panagii absolvujete prechádzku do vnútrozemia mesta, na námestie s platanmi a čistými prameňmi. Možnosť vidieť typickú architektúru mesta. Prejdete sa do Olivového obchodu a zároveň múzea, kde je ukážka ako sa vyrábal olivový olej kedysi a dnes. Možnosť nakúpiť kvalitný olivový olej a kozmetické prípravky rodinnej výroby. Po Panagii sa presuniete na juh ostrova, zastavíte sa na pláži Aliki, kde je výklad o antických ruinách, ktoré tu boli nájdené a tiež antický prístav. Možnosť prechádzky okolo polostrova, kde sú staré lomy a náleziská mramoru. Potom je čas na návštevu pláže alebo taverny, kde ponúkajú výborné čerstvé ryby. Posledná zastávka je v kláštore Archanjela Michaela. Je to ženský kláštor, kde sa dá navštíviť pôvodný malý kostolík, ktorý bol postavený v 11.storočí. Uchovávajú tu relikviu, časť klinca, ktorým bol ukrižovaný Ježiš Kristus. A tiež je to miesto, kde sa zjavil archanjel Michael. Týmto sa dovŕši okruh ostrovom autobusom a nasleduje rozvoz do hotelov.

Orientačná cena: 35 €, 17 €/dieťa

Výlet loďou, Thassos

Fakultatívny výletPláže

Výlet loďou

Výlet je organizovaný, autobus vyzdvihuje klientov medzi 8:00 – 9:00 a končí sa okolo 17:00. Loď odpláva z južnej strany ostrova, z mesta Potos. Plaví sa po juhu ostrova, okolo ostrova Panagia. Z ostrova sa dá na rôznych miestach z lode kúpať. Ráno sa podávajú ľahké raňajky (chlieb, marmeláda, káva, nápoj). Z lode máte možnosť vidieť Giolu – morské oko. Zastavíte sa pri kláštore Archanjela Michaela, ktorý je vidieť z lode, a pri tomto mieste je možnosť kúpania z lode. Tiež zastavíte na známej pláži Aliki, kde je možnosť nechať sa odviezť loďkou na breh a pobudnúť tam nejakú hodinu. Medzi tým je prichystané grilované suvlaki – grécke mäso na špíze, ktoré sa podáva s gréckym šalátom, chlebom a k tomu nápoj. Potom sa plavíte naspäť a po ceste sa zastavteí ešte na ďalšom mieste s možnosťou kúpania. Celú plavbu loďou sprevádza hudba.

Orientačná cena: 35 €, 20 €/dieťa (+ 5 €/osoba - transfer)

Beach Safari Thassos, Thassos

Fakultatívny výletPríroda

Beach Safari Thassos

Výlet na jeepoch po najznámejších plážach Thassosu. Začína ráno okolo 9:00 h, vyzdvihnutím klientov z hotelov. Navštívite známu mramorovú pláž – Marble Beach, kde sa schádza po terénnej ceste až k moru, more je tu nádherné, čisté, tyrkysové more s mramorovým snehobielym podložím. Potom sa navštívi známa Paradise Beach, piesková organizovaná pláž. Potom sa zastaví v taverne neďaleko Paradise Beach, kde je na výber z gréckych jedál. Posledná zastávka je na známej Giola. Giola je takzvané morské oko, ktoré podľa mytológie vytvoril boh Zeus. Schádzate jeepmi po terénnej ceste, až ku Giole, ktorá je „vytesaná“ do skaly. Na každú z týchto pláží je voľný čas okolo hodiny. Výlet sa končí okolo 17:00 h návratom na hotel.

Orientačná cena: 55 €, 48 €/dieťa

Zaujímavé miesta v okolí

Pláž Makriamos,

Pláže

Pláž Makriamos

Jedna z najbližších pláží k hlavnému mestu Limenas je Makriamos. Obklopuje ju hustý les a množstvo vegetácie. Je to najatraktívnejšia pláž v oblasti s plytkou krištáľovo čistou vodou a jemným pieskom. Dovolenkári môžu využiť slnečníky a ležadlá alebo si vyskúšať niektorý z vodných športov.

Kláštor archanjela MIchaela,

História

Kláštor archanjela MIchaela

Nachádza sa na juhovýchode ostrova na ceste do Aliki. Na prvý pohľad sa môže zdať, že na strmom skalnatom úbočí stojí tak trochu neisto. Vďaka miestu, kde je postavený, pôsobí, akoby visel priamo nad morom. V minulosti patrilo niekoľko nehnuteľností na Thassose kláštorom z hory Mount Athos. Jedným z nich bol aj Kláštor Archanjela Michaela, kde sú zachované zbierky náboženských textov a diel vytvorených mníchmi. Kláštor je určený výlučne pre mníšky, ktoré sú veľmi pohostinné. No pri jeho návšteve treba počítať, že aj tu platia pravidlá v obliekaní. Muži musia mať oblečené dlhé nohavice a ženy dlhé sukne a topy so zakrytými ramenami. Ak sa vám v teple počas letnej dovolenky nechce príliš obliekať, požičajú vám vhodné oblečenie aj priamo na mieste.

Skalnatý bazénik Giola,

Príroda

Skalnatý bazénik Giola

Aj keď k prírodnému skalnatému bazéniku Giola vedia náročnejšia cesta, oplatí sa ju absolvovať. Ak si požičiate off-road, môžete sa zviezť až takmer ku skalám okolo Diovho oka, ak idete klasickým autom, radšej ho odparkujte na parkovisku. Vzdialenosť od hlavnej cesty je asi dva kilometre. Keď však dorazíte do cieľa, poviete si, že to stálo za to. Okolo malého prírodného jazierka sa týčia skaly s výškou do osem metrov. Tí odvážnejší môžu z vrcholu zoskočiť priamo do vody. Ak by ste si neboli istí, či je toto zábavka práve pre vás, určite vás presvedčia ostatní odvážlivci. Okolo jazierka sa rozkladajú skalnaté platne, na ktorých sa dá opaľovať. Množstvu turistov sa vyhnete, ak sa vydáte na výlet hneď ráno. Neskôr si zasa vyskúšate rušnejšiu atmosféru. Hoci nejde o klasickú pláž, je Giola veľmi obľúbená u domácich aj turistov.

Polostrov Aliki,

Iné atrakcie

Polostrov Aliki

V dávnych dobách bol Thassos využívaný na ťažbu podzemných zdrojov a medzi nimi aj mramoru. Na okraji polostrova Aliki je potopený lom, ideálne miesto na šnorchlovanie. Lom svedčí o tom, že v minulosti sa tu mramor ťažil vo veľkom. Lom bol podľa všetkého opustený náhle v dôsledku neočakávanej udalosti, zrejme silného zemetrasenia. Za domami lemujúcimi pobrežie je stále možné vidieť pozostatky dávneho osídlenia, zatiaľ čo vo východnej časti zálivu stoja dve starobylé svätyne.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness