VIP ExclusiveHotel Knossos Beach *****

Hotel Knossos Beach *****

Grécko, Kréta

VIP ExclusiveHotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveHotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveUbytovanie Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveUbytovanie Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveUbytovanie Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveGastro Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveGastro Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusivePláž Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusivePláž Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveOstatné Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveOstatné Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveOstatné Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveOstatné Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveOstatné Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveOstatné Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveOstatné Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveOstatné Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveOstatné Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveOstatné Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveOstatné Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveOstatné Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveOstatné Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveOstatné Hotel Knossos Beach *****
VIP ExclusiveOstatné Hotel Knossos Beach *****

Podrobné info o pobyte


1. dieťa do 12 rokov na prístelke zdarma

Priamo na pláži

Polpenzia

WELLNESS

Privátny transfer

V skratke o hoteli

Novozrekonštruovaný hotel v štýle krétskej dedinky, kde dominuje biela farba, leží priamo pri vlastnom zálive. Vynikajúce služby, výborná strava (Michelínska reštaurácia ) uspokoja i najnáročnejších klientov.

 


Poloha

Na severnom pobreží ostrova Kréty, pri vlastnom zálive s piesočnatou plážou. Centrum letoviska cca 250m, množstvo nákupných možností, zastávka autobusu cca 50 m, hlavné mesto Heraklion je vzdialené cca 12 km.


Otvoriť Google Earth

Dĺžka transferu

cca 15 minút.

Pláž

Vlastný záliv s piesočnatou plážou, slnečníky, ležadlá a plážové osušky zdarma, vodné a plážové športy za poplatok.


Strava

Polpenzia formou bufetových stolov v hlavnej hotelovej reštaurácii, hostia zo suít v á la carte Amalthia a 3x do týždňa set menu v Michelinskej reštaurácii Swell, za doplatok all inclusive.


Raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii formou bufetu, vybrané miestne nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00 – 23:30), hlavný bar (12:00 – 00:30), bar pri bazéne (10:30 – 18:30), bar pri pláži (10:30 – 18:00), občerstvenie (11:30 – 12:30), káva a zákusky (16:30 -17:30)

 


V cene je zahrnuté

Leteckú dopravu z Bratislavy alebo z Košíc, ubytovanie na 7,10,11 alebo 14 nocí, stravovanie, privátny transfer letisko-hotel-letisko, poistenie insolventnosti, služby delegáta CK.

Servisné poplatky (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, iné poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy a transfery), do 2 r. 50 EUR/os., dieťa 2-5 rokov 100 EUR/os., nad 5 r. 190 EUR/os.


Ostatné doplatky

Komplexné cestovné poistenie


Oficiálne hodnotenie

*****

Vybavenie zariadenia/ďalšie služby

Balkón alebo terasa, klimatizácia, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom, sušič vlasov, telefón, chladnička, trezor, LCD SAT TV, set na prípravu kávy alebo čaju. Bungalow ( pre 2 – 3 osoby, výhľad na krajinu alebo more), Superior bungalow (pre 2-3 osoby, výhľad na more, pri pláži), Junior bungalow suite ( pre 2-3 osoby, blízko pláže, niektoré s oddelenou obývacou miestnosťou), Island suite water´s edge ( pre 2-3 osoby , open plan obývacia časť s výhľadom na more).

 

Lokalita

Grécko

Krajina, ktorú si bohovia vybrali za svoje sídlo, domov jednej z najstarších civilizácií sveta a v neposlednom rade i miesto vzniku tradícií olympijských hier.

Hlavné mesto: Atény
Časový posun: +1h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kréta

KRÉTA
Slnkom zaliate pláže s priezračne čistou vodou, rozdelené členitým pobrežím na menšie zálivy a zátoky, typická stredomorská klíma, vysoký horský masív tiahnuci sa od západu na východ, olivové háje, cenné pamiatky a miesta dýchajúce históriou. K tomu malebné pláže, tyrkysové more, výborne vybavené letoviská s kvalitnými hotelmi a službami.Najväčší grécky ostrov je mimoriadne obľúbenou a vyhľadávanou turistickou destináciou. Kréta je v gréckej mytológii považovaná za rodisko otca bohov Dia. Nájdeme tu počiatky jednej z prvých európskych civilizácií – minojskej, s typickou architektúrou, ktorú je dodnes možné obdivovať na miestach, kde stáli labyrintové paláce – Knossos, Faistos či Zakros. Nie je náhoda, že sú opradené množstvom bájnych eposov a mýtov, ktoré čerpajú námet z bohatej histórie ostrova a života jeho hrdých a pohostinných obyvateľov. Let z Bratislavy a Košíc na letisko v Heraklione trvá približne 2 hodiny 20 minút.

Chania - jedno z najkrajších miest celého ostrova leží na severozápade Kréty. Turistov očaria typické benátske a turecké stavby, zákutia úzkych uličiek, ktoré vás prenesú do čias stredoveku. Nezabudnite sa zastaviť v starom benátskom prístave s kotviacimi lodičkami, s typickými kaviarničkami a reštauráciami ponúkajúcimi špeciality domácej kuchyne. Poseďte si pri pohári domáceho vína a vychutnajte si romantický západ slnka nad starým mestom.

Aghia Marina - pôvodne malá rybárska dedinka, vzdialená 12 km na západ od Chanie, patrí medzi najobľúbenejšie turistické strediská. Nájdete tu všetko, po čom zatúžite. Obkolesujú ju plantáže pomarančovníkov a olív, siahajúce až k piesočnatým plážam, mierne sa zvažujúcim do mora. Oblasť Aghia Marina sa pýši aj medzinárodným ocenením – Modrou vlajkou, ktorú udeľuje Európska komisia za čistotu mora a pláží. V stredisku nechýbajú taverny, reštaurácie, bary, kaviarne a zábavné podniky. Príjemné more obmýva kilometre piesočnatých i zmiešaných pláží. Miestnou atrakciou pre deti i dospelých je turistický vláčik. Transfer z letiska Heraklion do strediska Aghia Marina trvá cca 2 hodiny a 30 minút.

Rethymno - tretie najväčšie mesto a jedno z najatraktívnejších dovolenkových stredísk na ostrove Kréta. v starom centre môžete navštíviť benátsku pevnosť Fortezza s prístavom, Rimondiho fontánu, ktorá zásobuje už stáročia mesto pitnou vodou, radnicu prestavanú na mešitu a množstvo úzkych uličiek so starými benátskymi a tureckými stavbami, obchodíkmi, kaviarňami a reštauráciami. Od prístavu sa pozdĺž dlhej a širokej piesočnatej pláže tiahne pobrežná promenáda, ponúkajúca bohaté možnosti zábavy a športu. Večer sa Rethymno stáva centrom zábavy a rušného nočného života, priťahujúce turistov z blízkeho i vzdialenejšieho okolia. v okolí mesta je množstvo priľahlých menších turistických stredísk, z ktorých je veľmi dobré autobusové spojenie do centra mesta. Transfer z letiska trvá cca 1 hod. 10 min.

Heraklion - hlavné mesto Kréty leží na severnom pobreží. Je rušným kozmopolitným mestom, v ktorom sa miešajú domáci s turistami a kde nájdete všetko typické pre ostrovnú metropolu. V miestnom archeologickom múzeu si možno pozrieť zaujímavo zdokumentované jednotlivé obdobia histórie mesta i celej krétskej kultúry.

Kato Gouves - letovisko Gouves leží v krásnej scenérii v blízkosti hlavného mesta Kréty Heraklionu a tesnej blízkosti letoviska Hersonissos. Je to pokojnejšie letovisko, ktoré má všetko, čo má mať – veľké množstvo obchodíkov, reštaurácií a kaviarní. Pobrežie strediska tvorí prevažne dlhá piesočnatá pláž s výbornými podmienkami pre vodné športy, najmä surfovanie. Transfer z letiska trvá cca 25 min.

Analipsi - malé, tiché stredisko na severnom pobreží, východne od Heraklionu, s piesočnatými plážami, ponúka nerušenú dovolenku s prechádzkami pozdĺž pobrežia alebo do malebného centra strediska, kde nájdete niekoľko taverien, kaviarní, barov, obchodov so suvenírmi a potravinami. Transfer z letiska trvá cca 30 min.

Hersonissos - pôvodne rybárska dedinka, vzdialená 26 km východne od Heraklionu, sa stala jedným z najvyhľadávanejších a najrušnejších turistických stredísk. v prístave na miestnej promenáde nájdete bohatú ponuku obchodíkov, reštaurácií, taverien a nočných barov. Stredisko určite uspokojí aj klientov, ktorí hľadajú aktívny a rušný život, bohatý na zábavu do neskorých večerných hodín. Pokojnejšie prostredie je na okraji letoviska v časti Analipsi, v kvalitných hotelových komplexoch, ktoré sú rozložené na skalnatom útese nad morom s čarovnými plážami a od centra strediska sú vzdialené približne 3 km. Transfer z letiska trvá cca 40 min.

Stalida - obľúbené, z roka na rok sa rozrastajúce rušné turistické stredisko, sa nachádza 30 km východne od Heraklionu. Pláže v Stalide sú piesočnaté, s pozvoľným vstupom do mora a s atraktívnymi ponukami vodných športov. Pláž lemuje pobrežná promenáda s tavernami, kaviarňami, barmi, obchodíkmi. Atmosféru gréckeho mestečka dopĺňa námestie s kostolíkom. Vodný park v Gouves je približne 15 min. Transfer z letiska Heraklion trvá cca 50 min.

Malia - Malia je pokračovaním Stalisu – stredisko sa môže pochváliť jednou z najkrajších piesočnatých pláží severného pobrežia a množstvom obchodíkov, taverien a reštaurácií. Milovníkov nočného života nadchne bohatá ponuka diskoték a barov. Nájdete tu tiež zvyšky paláca z minojského obdobia. Transfer z letiska Heraklion trvá cca 1 hod.

Elounda - leží v severovýchodnej časti ostrova Kréta, približne 12 km od mestečka Agios Nikolaos. Celú oblasť Elounda tvorí krásna veľká lagúna. Stredisko Elounda ponúka nádhernú prírodu, pokoj ako aj dostatok zábavy a športových aktivít. Stredisko je známe luxusným ubytovaním a kvalitnými službami. Transfer z letiska trvá cca 1 hod. 30 min.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness