LTI Louis Grand Hotel - Premium Family Collection

*****

Grécko, Korfu

4 18 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
18 5

Bazén pred hotelom LTI Louis Grand Hotel Glyfada
Bazén pred hotelom LTI Louis Grand Hotel Glyfada
Izba v hoteli LTI Louis Grand Hotel Glyfada
Izba s výhľadom na bazén v hoteli LTI Louis Grand Hotel Glyfada
Posedenie pri pláži v hoteli LTI Louis Grand Hotel Glyfada
Mama s dieťaťom pri stavaní hradu z piesku
Stolovanie v hoteli LTI Louis Grand Hotel Glyfada
Fitnes v hoteli LTI Louis Grand Hotel Glyfada
Ležadlá a slnečníky pri bazéne v hoteli LTI Louis Grand Hotel Glyfada
Ležadlá pri bazéne v hoteli LTI Louis Grand Hotel Glyfada

Podrobné info o zájazde


All Inclusive

2 deti do 13 rokov zdarma

Priamo na pláži

Wi-Fi

Wellness

Privátny transfer

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Najžiadanejší all inclusive hotel v západnej časti ostrova a priamo pri najkrajšej pláži ostrova s nádhernými výhľadmi na more a záliv.


Poloha

5 km od dedinky Pelekas s nákupnými možnosťami, autobusová zastávka cca 100 m od hotela, hlavné mesto Kerkyra cca 16 km, 6 km od golfofého ihriska a priamo pri pláži s pozvoľným vstupom do more.


Pláž

piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora • slnečníky a ležadlá zdarma • vodné športy za poplatok • bar na pláži

Ubytovanie

Balkón alebo terasa, klimatizácia, SAT TV, telefón, chladnička, Wi-Fi, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom, sušič vlasov trezor, servis na prípravu kávy alebo čaju,

TYPY IZIEB Double Room (20 - 22 m2, s možnosťou jednej prístelky, výhľad do záhrad alebo na more za príplatok), Family Room (31 m2, s možnosťou až 2 prísteliek, oddelná spálňa od obývačky oddelená posuvnými dverami, výhľad na záhrady, za príplatok na more), Swim up rooms (28 m2, s možnosťou jednej prístelky, výhľad na more, priamy vstup do bazéna)


Stravovanie

All inclusive


All Inclusive

Raňajky, obedy, večere formou bufetových stolov, občerstvenie, koláčiky, zmrzlina, neobmedzené množstvo alkoholických a nealkoholických nápojov (10:00-0:00)


Vybavenie a služby hotela

247 izieb • hotel z ponuky Exclusive by Satur • vstupná hala s 24 hodinovou recepciou • Wi‑Fi zdarma • Figaretto hlavná reštaurácia • Sailors beach reštaurácia Mura By Akakiko reštaurácia • Castello hlavný bar • Pergola plážový bar • vonkajší bazén • detský bazén • tenisový kurt • stolný tenis • fitnes centrum • požičovňa bicyklov • Spa centrum • masáže • kaderníctvo • sauna • vírivka • masáže • obchod so suvenírmi

Pre deti

Destké ihrisko, detský bazén, mini klub (4-12 rokov), deské menu, animačné programy


Celková cena zahŕňa

leteckú dopravu, 7x (resp. 14x) ubytovanie, all inclusive, poistenie insolventnosti, delegáta CK, servisné poplatky (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, iné poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy a transfery), palivový príplatok

Celková cena nezahŕňa

pobytovú taxu, komplexné cestovné poistenie – viac informácií v CK SATUR; Pobytová taxa – platí sa na mieste v ubytovacom zariadení, zväčša prvý alebo posledný deň pobytu. Jej výška závisí od kategórie ubytovania, pričom sa pohybuje vo výške 0,50-4,00 EUR/izba/deň. Aktuálna sadzba bude známa po 1.1.2019 a bude uvedená v písomných informáciách k zájazdu.

Oficiálne hodnotenie

****

Krajina, ktorú si bohovia vybrali za svoje sídlo, domov jednej z najstarších civilizácií sveta a v neposlednom rade i miesto vzniku tradícií olympijských hier. Pobrežie dlhé 15 000 km, množstvo ostrovov a ostrovčekov, nádherné piesočnaté, skalnaté i kamenisté pláže, krásna drsná príroda, fascinujúce starobylé monumenty, láskaví a priateľskí ľudia, to všetko sú dôvody, prečo je dnešné Grécko pre turistov jednou z najvyhľadávanejších krajín. Let z Bratislavy, resp. z Košíc do Thessaloník trvá cca 1,5 h, cesta autobusom cez (Maďarsko, Juhosláviu a Bulharsko) cca 24 - 26 h.

Hlavné mesto: Atény
Časový posun: +1h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Druhý najväčší ostrov Iónskeho súostrovia sa môže pochváliť príjemnou a priaznivou stredomorskou klímou, čistým morom a nádhernými plážami, ktoré z Korfu robia jednu z najpríťažlivejších dovolenkových destinácií. Panenská príroda, skalnaté útesy, priezračné more – to je Korfu, miesto starovekých gréckych bájí, ktoré milovala aj rakúska cisárovná Sissi. Smaragdový hornatý ostrov s cyprusmi, pomarančovníkmi, citrónovníkmi a olivovými hájmi ponúka mnoho príležitostí aj na objavovanie: rušnejšie kozmopolitné strediská na juhu, romantické zákutia, až po životom pulzujúce letoviská na severe. Najstaršie zmienky o ostrove pochádzajú z Homérovej Odyssey. Ostrov preslávila hlavne cisarovná Sissi, neďaleko hlavného mesta Kerkyra, pri dedinke Gastouri, nechala postaviť zámoček Achillion, často a rada sa prechádzala v parku, ktorý ho obklopuje. Po návšteve múzea, ktoré je dnes v zámku a po prechádzke v udržiavaných záhradách sa vrátime o pár storočí do minulosti. Návšteva Kerkyry, postavenej v benátskom štýle, prechádzka úzkymi uličkami s hlavnou dominantou – benátskou pevnosťou – patrí k nezabudnuteľným zážitkom. Nádherný výhľad na Myší ostrovček – Pontikonissi – pri šálke kávy je príjemným zakončením výletu do týchto miest. Let z Bratislavy alebo z Košíc na Korfu trvá cca 1 h a 50 min.

 

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Aqualand na Korfu, Korfu

Fakultatívny výletIné atrakcie

Aqualand na Korfu

Jeden z najväčších parkov v Európe, kde je najväčšie svetové vlnobitie na svete. Nachádza sa tu množstvo atrakcií pre všetky vekové kategórie vrátane hurikánov, čiernych dier pre dospelých, detské vodné plochy a ostrovy pirátov. Vynikajúca atmosféra v krásnom prostredí. Toto jednoducho nemôžete zmeškať. Vstup a všetky vodné jazdy zahrnuté v cene.

Orientačná cena: 35 €, 25 €/dieťa

Okruh ostrovom Korfu, Korfu

Fakultatívny výletHistória

Okruh ostrovom Korfu

Počas celodenného výletu po ostrove spoznáte výber toho najlespšiho z miest a kultúrnych pamiatok ostrova Korfu. Navštívte Achillion, niekdajšie letné sídlo cisárovnej Sissi, prejdite sa uličkami benátskeho mesta Korfu zapísaného v UNESCO. Navštívte likérku Kum-quat, či mužský kláštor v meste Paleokastritsa. Vychutnajte si jedinečný pohľad, ktorý poskytuje výhliadka Bella Vista.

Orientačná cena: 36 €, 20 €/dieťa

Paxos & Antipaxos, Korfu

Fakultatívny výletHistóriaPríroda

Plavba loďou - Paxos/Antipaxos & jaskyne

Počas celodenného výletu navštívte dva krásne Iónske ostrovy. Výlet začína v ranných hodinách, vyzdvihnutím z hotela medzi 8:00 - 8:15 h a presunom do prístavu. Po príchode na ostrov Antipaxos pochopíte, že sa mu právom hovorí „európsky Karibik“, ostrov pokrytý bielym pieskom, ktorý v kombinácii s modrým morom vytvára zátoku s nádhernou tyrkysovou farbou. Následne sa presuniete na ostrov Paxos. V jeho hlavnom meste Gaios, sa poprechádzate historickým centrom mesta, vychutnáte si jeho atmosféru v niektorej z kaviarničiek alebo taverien. Ako extra výlet bude možnosť vidieť Biele jaskyne. (extra výlet závisí od počasia)

Orientačná cena: 35 €, 20 €/dieťa

Modrá lagúna, Korfu

Fakultatívny výletPríroda

Výlet do Blue Lagoon

Zažite fantastický deň vrátane kúpania na rovnakom mieste, kde sa natáčal film Blue Lagoon (Modrá lagúna). Nasleduje návšteva nádherného jachtárskeho prístavu a úchvatnej podvodnej jaskyne Sivota, ako aj samotnej dediny Sivota. Treba si zobrať plavky. (V cene je zahrnutý ľahký obed)

Orientačná cena: 36 €, 20 €/dieťa

Mesto Korfu, Korfu

Fakultatívny výletHistória

Mesto Korfu

Poldenný výlet do mesta, ktoré sa nachádza na východnom pobreží. Mesto Korfu známe aj ako Kerkyra je najväčším mestom na ostrove a jeho krásy ocenili aj v UNESCO. Mestskú časť Capiello vystavali Benátčania. Prejdite sa okolo Starej pevnosti s kostolom sv. Juraja, Novú pevnosť, Starý palác a radnicu. Priesstor bude aj pre nakúp suvenírov alebo si vychutnávajte voňavú kávu v pouličných kaviarňach. Milovníkov podmorského života určite zaujme aj možnosť poplaviť sa loďou Kalypso s preskleným dnom, kde uvidíte okrem iného aj hodinovú show s tuleňmi.

Orientačná cena: 15 €

Paxos & Parga, Korfu
Celodenný výlet na ostrov Paxos a mesto Parga, Korfu
Celodenný výlet na ostrov Paxos a mesto Parga, Korfu
Celodenný výlet na ostrov Paxos a mesto Parga, Korfu

Fakultatívny výletHistória

Celodenný výlet na ostrov Paxos a mesto Parga

Celodenný výlet je ideálna možnosť plaviť sa k ostrovu Paxos, ktorý sa pýši jedným z najkrajších prístavov v Grécku. Súčasťou programu výletu je aj návšteva mesta Parga, ktorý sa pokladá za poklad západnej pevniny Grécka. Parga patrí svojou architektúrou k typickým gréckym prímorským letoviskám, ktoré poznáme predovšetkým z ostrovných destináciíNízke farebné domčeky v prístave sú vystavané do kaskády, pričom vytvarajú dokonalú mozaiku so zeleňou a olivovníkmi naokolo.

Orientačná cena: 36 €, 20 €/dieťa

Fiskardo, Grécko

Fakultatívny výletHistóriaKultúra

Fiscardo

Prvou zastávkou vášho výletu je vyhliadka, ktorá ponúka nezabudnuteľný výhľad na jednu z najkrajších pláží celého ostrova Myrtos. Po nej si budete môcť vychutnať kávu s výhľadom na more priamo v nádhernej dedinke Assos. Z nej sa presuniete do známeho mestečka Fiscardo, ktoré ponúka nielen nádhernú historickú architektúru. Neskorý obed si vychutnáte v mestečku Agia Efimia, z ktorého vás autobus dopraví späť do vašich hotelov.

Orientačná cena: 35 €

Albánsko, Albánsko
Albánsko, Albánsko
Albánsko, Albánsko

Fakultatívny výletHistória

Albánsko

Využite blízkosť pevniny na návštevu ďalšej krajiny počas svojej letnej dovolenky. Vyberte sa na celodennú plavbu loďou počas ktorej môžete obdivovať malebné zákutia Albnáska. Mestá Saranda, Butrint ako aj krásy tunajšej neporušenej prírody. Výlet začína v prístave Kerkyra odkiaľ sa poplavíte do albánskeho prístavu Agia Saranda. ďalej vaše cesta povedú za poznávaním antického mesta Butrint. Pozostatky domov, kúpeľov a chrámov sú dnes pod ochranou organizácie UNESCO. Za príplatok je možné navštíviť aj miestne archeologické múzeum s gréckymi a rímskymi pamiatkami ako aj jazero Modré oko. Návšteva Albánska, ktorá je skutočne poslednou “panenskou” krajinou v Európe. Okúste krajinu, ktorá akoby zastala v čase, ale pomaly začína prelínať s modernou dobou. Návšteva Albánska je ako stvorená pre milovníkov kultúry a histórie.

Orientačná cena: 30 €, 20 €/dieťa

Zaujímavé miesta v okolí

PLÁŽ GLYFADA, Grécko

Pláž Glyfada

Jedna z najkrajších a najznámejších pláží na ostrove sa nachádza na západe ostrova hneď pod Pelekasom. Pláž v Glyfada je čisto piesková a odraz slnečných lúčov ju zafarbuje dozlatista. Do mora prechádza pozvoľna, takže je určená aj pre neplavcov a malé deti. V niektorých miestach ďalej od brehu je ale potrebné si dávať pozor na spodné prúdy, ktoré sú pre západné pobrežie typické. Hlavne rodičia by mali na svoje deti dohliadať. Pláž je vcelku bezpečná, lebo leží mimo rušnej cesty.. Voda je ale priezračne čistá, a tak nie je divu, že sa môže pýšiť Modrou vlajkou. Pláž je strážená plavčíkmi, nechýbajú tu ani bary a reštaurácie s občerstvením a poskytuje všetok komfort - ležadlá, slnečníky, toalety, prezliekarne aj sprchy. Tí, ktorí dávajú prednosť aktívnejší dovolenke, tiež nebudú sklamaní - môžu využiť širokú ponuku vodných športov od potápania, cez vodné lyžovanie, až po windsurfing alebo jazdu na člne. Dobrodružné povahy môžu vyskúšať skoky do vody z okolitých skál. Na súši sa potom často hrá plážový volejbal. Nechýba tu dokonca ani vybavenie pre postihnutých.

Pláž Mirtiotissa

Pláž je tu takmer nedotknutá, pokrytá pieskom a dostupná len po strmom chodníku. Aj vďaka tomuto neľahkému prístupu veľa turistov výlet na toto miesto vzdá. No aj cesta od dedinky Pelekas je krásna, plná olivovníkov. Jarný príliv vždy prinesie na pláž čerstvý piesok, ktorý nahradí ten pôvodný. Pláž je ohraničená útesmi pokrytými borovicami, myrtou a kríkmi tymiánu. Neďaleko pláže sú ešte dva malé zálivy s malými plážami, na ktorých je síce neoficiálne, ale povolený nudizmus. Z okolitých kopcov steká voda a tvorí na pláži potôčiky, ktoré sa vlievajú do mora.

Aqualand v Kerkyre

Vodný park, ktorý leží 10 km juhozápadne od mesta Kerkyra v centre mesta Korfu. Aqualand ponúka všetky atrakcie, ktoré by ste očakávali od moderného aquaparku. Pre malé deti je k dispozícii pirátske ihrisko. Najlepšie časy, ako sa vyhnúť davom, sú skoro ráno a neskoro popoludní. Aqualand má tiež svoj vlastný hotel, takže tu môžete stráviť aj celú dovolenku.

Palác Svätého Juraja a Michaela v Kerkyre

Na jej najsevernejšom kopci nad hlavným mestom, v mieste bývalého benátskeho lazaretu, Angličania postavili honosný palác Svätého Juraja a Michaela. Budova navrhnutá sirom Georgom Whitmorom bola postavená v rozmedzí rokov 1819 – 1823 v neoklasicistickom štýle z pieskovca, dovezeného za týmto účelom z Malty.  V období anglickej nadvlády i po zjednotení Grécka plnil palác rôzne funkcie. Dnes je tu umiestnené Múzeum ázijského umenia. Pred palácom stojí bronzová socha druhého vysokého lordského komisára, sira Fredericka Adamsa, ktorý sa zaslúžil o zavedenie vodovodu na Korfu.

Po stopách Durrelovcov

Ak ste fanúšikom seriálu o Durrelovcoch, na Korfu si môžete obzrieť viacero lokácií, kde vznikal. Britská komediálna dráma zachytáva život anglickej rodiny v rokoch 1935 – 1939, ktorá sa presťahovala na grécky ostrov a je založená na troch autobiografických knihách Geralda Durrella. Seriál sa natáčal aj na Korfu, napríklad v dedinke Kalami, pričom najmladší z Durrelovov - Lawrence, bol neskôr známym zoológom na ostrove. Navštíviť môžete aj jeho dom v dedinke Bella

Plavby na výletných lodiach

Súkromný výlet loďou s kapitánom Homérom je ideálny pre rodiny s deťmi a priateľov. Programy na lodi sú rôzne, upravené podľa požiadavky výletníkov. Samozrejmosťou sú aj výlety na pirátskej lodi, napr. kapitána Spyrosa v meste Gouvia.

Korfský chodníček

Ak ste vášnivý turista (ale aj keď nie ste) oceníte skutočnú krásu ostrova pri prechádzke „korfským chodníčkom“. Vedie po celej dĺžke ostrova, dlhý je až 220 kilometrov a ideálny na pešiu turistiku. Vedie do krajiny nedotknutej masovou turistikou, na miesta, kam by sa inak návštevníci zatúlali len zriedka. Každý kúsok krajiny ukrýva niečo iné – rozľahlé pláže a borievky na juhu, zvlnené olivové háje v centrálnej časti, krasové plošiny a drsné tiesňavy na severe.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands