Hotel Domina Coral Bay Oasis

*****

Egypt, Sharm el Sheikh

bez recenzií - nové v ponuke

Posedenie s výhľadom na more v hoteli Domina Coral Bay Oasis
Pohľad od bazéna na hotel Domina Coral Bay Oasis
Izba s výhľadom na more v hoteli Domina Coral Bay Oasis
Izba s terasou v hoteli Domina Coral Bay Oasis
Občerstvenie na izbe v hoteli Domina Coral Bay Oasis
Švédske stoly v hoteli Domina Coral Bay Oasis
Pohľad z výšky na pieskovú pláž pred hotelom Domina Coral Bay Oasis
Piesková pláž so slnečníkmi a ležadlami pred hotelom Domina Coral Bay Oasis
Ležadlá so slnečníkmi na pláži pred hotelom Domina Coral Bay Oasis
Piesková pláž pred hotelom Domina Coral Bay Oasis
Preliezka v tvare pirátskej lode v hoteli Domina Coral Bay Oasis
Pohľad na pláž pred hotelom Domina Coral Bay Oasis
Bar s výhľadom na more v hoteli Domina Coral Bay Oasis
Vonakjší bar pri pláži v hoteli Domina Coral Bay Oasis
Bazén v hoteli Domina Coral Bay Oasis
Pohľad na bazén v hoteli Domina Coral Bay Oasis
Terasa s výhľadom na more v hoteli Domina Coral Bay Oasis
Pohľad na bazén s ležadlami a slnečníkmi v hoteli Domina Coral Bay Oasis

Podrobné info o zájazde


All Inclusive

2 deti do 14 rokov zdarma

Pri pláži

Animácie

Wi-Fi

Wellness

Potápanie

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Hotel ktorý je svojim vybavením a službami ideálny pre zábavu celej rodiny. Môže sa pochváliť aj takmer 2 kilometre dlhou plážou s výhľadmi na ostrov Tiran a mólom ukončeným dvoma plávajúcimi bazénmi. 

Poloha

v zálive Sheikh Bay s výhľadom na ostrov Tiran • súčasť rozsiahleho hotelového komplexu (7 hotelov) • cca 13 km od centra starého Sharm El Sheikh • cca 9 km od letiska Sharm El Sheikh • cca 500 m od piesčitej pláže

Pláž

cca 200 m od dlhej piesčitej pláže s koralovým podložím (odporúčame obuv do vody) • ležadlá, slnečníky a osušky zdarma • cca 100 m dlhé mólo zakončené 2 plávajúcimi bazénmi • plážové bary • 4 plážové reštauráci

Ubytovanie

klimatizácia • kúpeľňa s WC • sušič vlasov • telefón • SAT TV • Wi-Fi • minibar (naplnený 1x za pobyt s nealko nápojom a vodou) • trezor (zdarma) • balkón alebo terasa

Typy Izieb:
Štandardné Oasis 2-lôžkové izby s možnosťou 2 prísteliek (37-46 m2, manželská posteľ alebo oddelené lôžka, výhľad do záhrady, za doplatok výhľad na more)


Stravovanie

all inclusive

All Inclusive

raňajky (07:00 - 10:30 h),  obedy (13:00 - 15:00 h) a večere (19:00 - 22:30 h) formou bufetu v reštaurácii Coral alebo v ďalších bufetových reštauráciách • vybrané miestne nealkoholické a alkoholické nápoje vrátane kávy  a čaju v hl. plážovom bare, v Sultan Beach bare a v hl. bazénovom bare (od 10:00 h do západu slnka) a v Bahia bare (18:00 - 24:00 h) • kaviareň  • 2 fľaše minerálnej vody v minibare/pobyt •  taf taf bus po areáli komplexu 

Vybavenie a služby hotela

260 izieb • vstupná hala s recepciou a lobby • hlavná reštaurácia a ďalšie 4 bufetové reštaurácie • 5 à la carte reštaurácií • niekoľko barov • kaviareň • hlavný bazén a 2 plávajúce bazény • ležadlá, slnečníky a osušky pri  bazéne a na pláži zdarma •  Wi-Fi  vo verejných priestoroch (zadarmo) • animácie • wellness (za poplatok: vírivka, masáže, sauna, para, turecký kúpeľ, procedúry) • posilňovňa • potápanie a šnorchlovanie (za poplatok) • plážový volejbal a futbal • motorizované vodné športy (za poplatok) • kasíno (za poplatok)

Pre deti

mini klub (4-12 rokov) • 2 detské bazény • detské ihrisko • animácie

Celková cena zahŕňa

leteckú dopravu, 7x (resp. 14x) ubytovanie, stravovanie all inclusive, poistenie insolventnosti, služby delegáta CK, servisné poplatky (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, iné poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy a transfery) dieťa do 2 r. 50 EUR/os., osoba nad 2 r. 200 EUR/os, palivový príplatok.

Celková cena nezahŕňa

komplexné cestovné poistenie – viac informácií v CK

Oficiálne hodnotenie

*****

Egypt

Egypt je od nepamäti tajuplná a mlčanlivá krajina, ktorá sústreďuje na seba pozornosť desiatky storočí. Očarenie sveta touto krajinou nepramení len zo starovekej civilizácie, ktorá sa tu tisícročia formovala, ale aj z nenapodobiteľného kultúrnohistorického bohatstva, ktorým krajina disponuje.

Hlavné mesto: Kahira
Časový posun: +1h

Mena: Egyptská libra
Kurz: 1€ = 20,193 EGP

Klimatický diagram

Sharm el Sheikh

Sharm El Sheikh sa stal jednou z popredných turistických destinácií v Egypte vďaka svojim luxusným letoviskám, nádherným plážam a množstvu turistických atrakcií. Bývalý rybársky prístav sa nachádza na najjužnejšom konci egyptského polostrova Sinaj. V deväťdesiatych rokoch minulého storočia boli zavedené prísne environmentálne zákony na ochranu pobrežného prostredia pred neudržateľnými spôsobmi rybolovu, a preto sa Sharm El Sheikh a jeho okolie preorientovali na rozvoj cestovného ruchu. Lokalita je známa najmä nádhernými plážami so svetlým pieskom, úžasnými koralovým útesmi ideálnymi pre šnorchlovanie a potápanie, palmami a nákupnými promenádami na ktorých sa nachádza množstvo reštaurácií, klubov a diskoték. Kozmopolitný duch, kvalitné služby a infraštruktúra v Sharm El Sheikhu dosahujú takmer západoeurópsku úroveň. Celoročne mierne teploty a príjemná klíma robia z tejto oblasti obľúbenú dovolenkovú destináciu .

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Plavba loďou s preskleným dnom

Atraktívny spôsob ako sa pokochať farebnou nádherou koralov a ďalšej morskej fauny pobrežia Červeného mora. 

Orientačná cena: 40 €

Púštne safari Sharm El Sheikh

2,5 hodinový športovo-dobrodružný výlet džípom alebo na štvorkolkách do púšte s výhľadmi na Sinajské pohorie a západ slnka, dochutený autentickým beduínskym čajom v beduínskej dedinke.

Lodný výlet k ostrovu Tiran

Poldenný výlet za kúpaním, šnorchlovaním a potápaním v tyrkysových vodách Akaberského zálivu a pri ostrove Tiran. V rámci výletu je niekoľko zastávok na najatraktívnejších lokalitách s koralovými útesmi a lodným vrakom.

Orientačná cena: 40 €

Národný park Ras Mohamed

Celodenný výlet nielen za šnorchlovaním v morskom národnom parku, ktorý sa nachádza sa na južnom cípe Sinajského polostrova, v tesnej blízkosti Sharm El Sheikh. Park je známy svojimi fantastickými potápačskými lokalitami, ktoré vzrušujú návštevníkov svojou krásou a morskou biodiverzitou. Pýchou parku a celej oblasti sú najmä bujné koralovú útesy, ale aj morské jaskyne či fascinujúce lodné vraky.

Orientačná cena: 40 €

Mojžišova hora a Kláštor svätej Kataríny

Približne 15-hodinový nočný výlet za biblickým príbehom o Mojžišovi, na miesta kde mu údajne Boh nadiktoval desatoro prikázaní. Je potrebné rátať s tým, že výstup na horu je fyzicky náročný (2285 m.n.m.). Z vrcholu je možné pozorovať pôsobivý východ slnka. Po zostupe nasleduje návšteva kláštora svätej Kataríny, ktorý sa nachádza na zozname Svetového dedičstva UNESCO.

Orientačná cena: 45 €

Luxor a Karnak letecky

Celodenný výlet do najstaršieho egyptského mesta, ktorý je spojený s návštevou najväčších chrámov v Luxore a Karnaku, Théb, Údolia kráľov a kráľovien a zádušného chrámu kráľovny Hatšepsut. V Údolí kráľov sa počas päťsto rokov stavali hrobky faraónov a privilegovaných obyvateľov Egypta. Spolu sa tu nachádza 63 hrobiek rozličnej veľkosti. Kráľovské hrobky sú zdobené výjavmi z egyptskej mytológie a sú vodítkom k pohrebným rituálom vtedajšieho obdobia. Múmie faraónov v sarkofágoch čakali na prechod do posmrtného života. V niektorých z najznámejších hrobiek boli pochovaní faraóni ako Ramzes II., Amenhotep II. a samozrejme Tutanchamon. Zaujímavé je aj Údolie kráľovien s vyše sto hrobmi kráľovien a kráľovských detí. Jedna z najviac fotografovaných pamiatok je Chrám kráľovnej Hatšepsovet, čiastočne vytesaný do skaly, čiastočne voľne stojaci. V centre Luxoru priamo na brehu Nílu stojí impozantný chrám, ku ktorému vedie chodník lemovaný sfingami. Ešte pôsobivejší je v noci, keď sa celý rozžiari v odtieni zlata. Luxor stojí na mieste starobylých Téb a označuje sa ako najväčšie múzeum pod holým nebom na svete.

Orientačná cena: 240 €

Káhira, Egypt

Fakultatívny výletKultúra

Káhira letecky

Celodenný výlet do hlavného mesta Egypta a najľudnatejšej metropoly v Afrike, ležiacej na začiatku úrodnej delty Nílu. Návšteva tajomných pyramíd a mysterióznej sfingy v Gíze, aj Egyptské múzeum, ktoré skrýva jednu z najväčších historických vzácností – Tutanchamónov poklad. Hlavné mesto Egypta je takmer mytologickým centrom arabského sveta. Sústreďuje približne 25 miliónov obyvateľov a má jedno z najhustejších osídlení na štvorcový kilometer, čím vytvára kypiaci kotol ľudí, stavieb a dopravných prostriedkov so všadeprítomnou kakofóniou a bojom o miesto. Káhira je mestom kontrastov: domčeky z hlinených tehál sa skromne skrývajú v blízkosti supermoderných stavieb, kozy a somáre sa bežne premávajú medzi luxusnými autami svetových značiek. Jedným z najintenzívnejších pocitov z návštevy mesta je dojem bezčasovosti - pozostatky faraónov, pyramídy, mešity a bazáre sú tu dokonalou súčasťou každodenného života.

Orientačná cena: 220 €

Zaujímavé miesta v okolí

Pláž El Gouny, Egypt

Pláže

Pláž El Gouny

Nielen päťhviezdičkové hotely sú lákadlom El Gouny. Šnorchlovanie alebo plávanie v tyrkysovej vode môžete striedať s opaľovaním na niektorej z mnohých miestnych krásnych pláží.

Pláž El Mahmya, Egypt

Pláže

Pláž El Mahmya

Na pláži El Mahmya na južnom pobreží ostrova Giftun si užijete kúpanie, šnorchlovanie, úžasný výhľad na západ slnka, jedlo alebo nápoje z mnohých reštaurácií, kde podávajú morské plody rovnako ako talianske jedlá.

Aqaba, Jordánsko

HistóriaKultúra

Aqaba

Aqaba je jediné pobrežné mesto v Jordánsku a zároveň je aj najväčšie a najľudnatejšie mesto v zálive Aqaba. Strategická poloha mesta Aqaba  na severovýchodnom cípe Červeného mora medzi Áziou a Afrikou priniesla svoj prístavu veľký význam v priebehu niekoľkých stoviek rokov. Mesto Aqaba sa nachádza medzi mestami Petra a Wadi Rum. Táto poloha ho zaradila do Jordánskeho zlatého trojuholníka, ktorý predstavuje to najlepšie z Jordánskeho turizmu. Tým, že sa mesto nachádza na pobreží má trošku inú kuchyňu ako mestá v ostatnej časti krajiny. Medzi hlavné jedlá patrí Sayadeyah, čo predstavuje kombináciu korenia a ryže.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness