Hotel Club Reef Resort

****+

Egypt, Sharm el Sheikh

bez recenzií - nové v ponuke

Titulná fotka
Vstup do hotela Club Reef Resort
Posedenie pri bazéne v hoteli Club Reef Resort
Vstup do hotela Club Reef Resort
Hotel Club Reef Resort
Izba v hoteli Club Reef Resort
Ubytovanie v hoteli Club Reef Resort
Stolovanie v hoteli Club Reef Resort
Čašník v bare v hoteli Club Reef Resort
Mólo nad morom a pláž pred hotelom Club Reef Resort
Piesková pláž pred hotelom Club Reef Resort
Rozbúrené mire pred hotelom Club Reef Resort
Pohľad z móla na pláž pred hotelom Club Reef Resort
Ležadlá so slnečníkmi a výhľadom na more pred hotelom Club Reef Resort
Mólo nad morom pred hotelom Club Reef Resort
Výhľad na more pred hotelom Club Reef Resort
Areál hotela Club Reef Resort
Mólo nad morom pred hotelom Club Reef Resort
Pohľad na bazén pred hotelom Club Reef Resort
Vonkajší bar v hoteli Club Reef Resort
Fitnes v hoteli Club Reef Resort
Sauna v hoteli Club Reef Resort
Fitnes hotela
Vybavenie fitnes v hoteli Club Reef Resort
Vírivka vo vnútri hotela Club Reef Resort
Miestnosť pre masérske služby v hoteli Club Reef Resort
Konferenčná miestnosť v hoteli Club Reef Resort
Zasadacia miestnosť v hoteli Club Reef Resort
Recepcia hotela Club Reef Resort
Multifunkčné ihrisko v hoteli Club Reef Resort
Multifunkčné ihrisko v areáli hotela Club Reef Resort
Biliard v hoteli Club Reef Resort
Amfiteáter v hoteli Club Reef Resort
Ubytovacie jednotky v hoteli Club Reef Resort
Stolný tenis v hoteli Club Reef Resort
Areál hotela Club Reef Resort
Posedenie s výhľadom na more v hoteli Club Reef Resort
Vonkajší bazén v hoteli Club Reef Resort
Pláž pred hotelom Club Reef Resort
Cesta k hotelu Club Reef Resort
Areál hotela Club Reef Resort
Posedenie v hoteli Club Reef Resort

Podrobné info o zájazde


All Inclusive

2 deti do 13 rokov zdarma

Animácie

Wi-Fi

Wellness

Potápanie

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Hotel veľmi oceňovaný najmä pármi sa vyznačuje aj mimoriadne atraktívnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie a tiež skvelým animačným tímom.


Poloha

cca 4 km južne od zálivu Naama s promenádou a nočným životom • cca 10 km od centra Sharm El Sheikh • shuttle bus do centra (za poplatok) • cca 16 km od letiska Sharm El Sheikh • pri piesčitej pláži • na okraji vychýrenej potápačskej oblasti Sodfa

Pláž

ku dvom menším piesčitým plážam vedie 150 m dlhá cestička • cca 15 m  dlhé mólo do hlbšej vody a ku nádherným koralovým útesom

Ubytovanie

klimatizácia • kúpeľňa s WC • sušič vlasov • telefón • SAT TV • minibar  (za poplatok) • trezor (zdarma)  • balkón alebo terasa

Typy izieb:
Štandardná 2-lôžková izba s možnosťou 2 prísteliek (max. pre  1 dospelého, 40 m2, manželská posteľ alebo oddelené lôžka, obývacia časť, pohovka, výhľad na záhradu, za poplatok výhľad na bazén alebo  na more)


Stravovanie

all inclusive

All Inclusive

raňajky, obedy a večere formou bufetu • neskoré raňajky (11:00 - 12:00 h) • ľahké občerstvenie (17:00 - 18:00 h) • vybrané miestne nealkoholické nápoje (09:00 - 23:00 h)  • vybrané miestne alkoholické nápoje (11:00 - 23:00 h) 

Vybavenie a služby hotela

129 izieb v poschodových vilkách • vstupná hala s recepciou a lobby • hlavná reštaurácia • 1 à la carte reštaurácia (stredomorská / dary mora) • pizzeria • 2 bary • 3 bazény  (1 vnútorný) • slnečná terasa • ležadlá a slnečníky pri bazéne a na pláži zdarma • Wi-Fi vo verejných priestoroch (zadarmo) • animácie • Spa & Wellness (za poplatok: vírivka, masáže, sauna) • minimarket • kaderníctvo • lekár (za poplatok) • potápanie a šnorchlovanie (za poplatok) • plážový volejbal • šípky  • biliard (za poplatok) • stolný tenis • tenis (osvetlenie za poplatok) • fitnes

Pre deti

miniklub • detský bazén •  detské ihrisko

Celková cena zahŕňa

leteckú dopravu, 7x ( resp. 14x) ubytovanie, stravovanie all inclusive, poistenie insolventnosti, služby delegáta CK, servisné poplatky (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, iné poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy a transfery) dieťa do 2 r. 50 EUR/os., osoba nad 2 r. 200 EUR/os, palivový príplatok

Celková cena nezahŕňa

  komplexné cestovné poistenie – viac informácií v CK

Oficiálne hodnotenie

****

Egypt

Egypt je od nepamäti tajuplná a mlčanlivá krajina, ktorá sústreďuje na seba pozornosť desiatky storočí. Očarenie sveta touto krajinou nepramení len zo starovekej civilizácie, ktorá sa tu tisícročia formovala, ale aj z nenapodobiteľného kultúrnohistorického bohatstva, ktorým krajina disponuje.

Hlavné mesto: Kahira
Časový posun: +1h

Mena: Egyptská libra
Kurz: 1€ = 20.418 EGP

Sharm el Sheikh

Sharm El Sheikh sa stal jednou z popredných turistických destinácií v Egypte vďaka svojim luxusným letoviskám, nádherným plážam a množstvu turistických atrakcií. Bývalý rybársky prístav sa nachádza na najjužnejšom konci egyptského polostrova Sinaj. V deväťdesiatych rokoch minulého storočia boli zavedené prísne environmentálne zákony na ochranu pobrežného prostredia pred neudržateľnými spôsobmi rybolovu, a preto sa Sharm El Sheikh a jeho okolie preorientovali na rozvoj cestovného ruchu. Lokalita je známa najmä nádhernými plážami so svetlým pieskom, úžasnými koralovým útesmi ideálnymi pre šnorchlovanie a potápanie, palmami a nákupnými promenádami na ktorých sa nachádza množstvo reštaurácií, klubov a diskoték. Kozmopolitný duch, kvalitné služby a infraštruktúra v Sharm El Sheikhu dosahujú takmer západoeurópsku úroveň. Celoročne mierne teploty a príjemná klíma robia z tejto oblasti obľúbenú dovolenkovú destináciu .

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Pláž Abu Dabbab, Egypt

Fakultatívny výletPláže

Pláž Abu Dabbab

Výlet na známu a veľmi obľúbenú pláž s pieskovým dnom a pozvoľným vstupom do mora. Príležitosť na šnorchlovanie popri korálovom útese, ktorý sa nachádza po stranách zátoky v ktorej sa pravidelne vyskytujú veľké korytnačky, vrátane vzácnej Karety obrovskej.

Zaujímavé miesta v okolí

Hurghada, Hurghada

HistóriaIné atrakcie

Hurghada

Letovisko na pobreží Červeného mora bolo založené na začiatku dvadsiateho storočia. Najväčší „boom“ nastal v osemdesiatych rokoch minulého storočia vďaka rozmáhajúcemu sa turizmu. Hotely a výborná infraštruktúra poskytujú turistom vynikajúce zázemie s bohatými možnosťai stravovania či vodných športov. Je ideálna nielen na oddych, ale turisti poznajú aj jej rušný nočný život a rozsiahle nákupné možnosti.

Egyptské safari, Egypt

Príroda

Egyptské safari

Výlet džípom alebo na štvorkolkách do púšte a beduínskej dedinky, s možnosťou zoznámenia sa s každodenným spôsobom života beduínov.

Pláž El Gouny, Egypt

Pláže

Pláž El Gouny

Nielen päťhviezdičkové hotely sú lákadlom El Gouny. Šnorchlovanie alebo plávanie v tyrkysovej vode môžete striedať s opaľovaním na niektorej z mnohých miestnych krásnych pláží.

Pláž El Mahmya, Egypt

Pláže

Pláž El Mahmya

Na pláži El Mahmya na južnom pobreží ostrova Giftun si užijete kúpanie, šnorchlovanie, úžasný výhľad na západ slnka, jedlo alebo nápoje z mnohých reštaurácií, kde podávajú morské plody rovnako ako talianske jedlá.

Chrám v Karnaku, Egypt

História

Chrám v Karnaku

Len málo miest v Egypte je pôsobivejších ako Karnak. A to aj napriek tomu, že dnes tu stoja už len ruiny. Najväčšie antické náboženské miesto, aké bolo kedy postavené, vznikalo v priebehu storočí. Chrám sa skladá z troch hlavných chrámov, menších uzavretých chránov a niekoľkých vonkajších chrámov. Hlavný chrám je zasvätený staroegyptskému bohovi Amonovi. Nachádza sa v ňom 134 mohutných stĺpov usporiadaných v 16 radoch. Súčasťou Karnaku je tiež nespočetné množstvo sôch bohov a faraónov, ale aj impozantné nástenné maľby.

Luxor a Údolie kráľov, Egypt

HistóriaKultúra

Luxor a Údolie kráľov

Návštevu chrámu v Karnaku je ideálne spojiť s prehliadkou Luxoru, keďže sú od seba vzdialené len približne 2,5 kilometra. V Údolí kráľov sa počas päťsto rokov stavali hrobky faraónov a privilegovaných obyvateľov Egypta. Spolu sa tu nachádza 63 hrobiek rozličnej veľkosti. Kráľovské hrobky sú zdobené výjavmi z egyptskej mytológie a sú vodítkom k pohrebným rituálom vtedajšieho obdobia. Múmie faraónov v sarkofágoch čakali na prechod do posmrtného života. V niektorých z najznámejších hrobiek boli pochovaní faraóni ako Ramzes II., Amenhotep II. a samozrejme Tutanchamon. Podľa niektorých historikov nebol Tutanchamón taký dôležitý faraón ako jeho predchodcovia. O jeho hrobke to však neplatí. Odvtedy, ako ju v roku 1922 objavil Howard Carter, stala sa jedným z najfascinujúcejších miest pre všetkých turistov. Ešte príťažlivejšia je vďaka tomu, že sarkofág aj s mumifikovaným telom sú dnes späť v hrobke, avšak nie vždy je pre turistov otvorená. Preto je vždy dobré poradiť sa so sprievodcom. Zaujímavé je aj Údolie kráľovien s vyše sto hrobmi kráľovien a kráľovských detí. Jedna z najviac fotografovaných pamiatok je Chrám kráľovnej Hatšepsovet, čiastočne vytesaný do skaly, čiastočne voľne stojaci. V centre Luxoru priamo na brehu Nílu stojí impozantný chrám, ku ktorému vedie chodník lemovaný sfingami. Ešte pôsobivejší je v noci, keď sa celý rozžiari v odtieni zlata. Luxor stojí na mieste starobylých Téb a označuje sa ako najväčšie múzeum pod holým nebom na svete.

Chrám kráľovnej Hatšepsut, Egypt

HistóriaKultúra

Chrám kráľovnej Hatšepsut

Chrám kráľovnej Hašepsut je starobylé posvätné pohrebné miesto v Egypte. Chrám bol postavený pre osemnástu dynastiu Pharaoh Hatšepsut a je umiestnený pod útesmi v Deir el Bahari, na západnom brehu Nilu pri údolí kráľov. Chrám márnice je zasvätený slnečnému božstvu Amun a nachádza sa vedľa múzejného chrámu Mentuhotepa II, ktorý slúžil ako inšpirácia a neskôr kameňolom. Chrám kráľovnej Hašepsut je považovaný za jednu z ,,neporovnateľných pamiatok starovekého Egypta". Reliéfna socha v chráme Hatšepsut rozpráva o božskom zrodení ženského faraóna - prvého svojho druhu.

Údolie kráľovien, Egypt

História

Údolie kráľovien

Jednou z významných archeologických lokalít je aj Údolie kráľovien z thébskej nekropoly, neďaleko Luxoru. V starovekom Egypte bolo toto miesto výnimočné práve vďaka tomu, že tu boli pochovávané manželky faraónov, počas 18. až 20. dynastie aj princovia a princezné. Po tomto období sa rozmohli lúpeže vykrádačov hrobov. Neskôr sa pohrebisko síce obnovilo, ale jeho areál bol k dispozícii už aj poddaným, ktorí nemali kráľovskú krv. Za najlákavejšiu hrobku sa považuje tá s najnádhernejšou výzdobou, ktorá prislúchala Nefertari a ktorú pre svoju manželku nechal postaviť Ramzes II.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness