Hotel Club Reef Resort

****+

Egypt, Sharm el Sheikh, Naama Bay

bez recenzií - nové v ponuke

Bazén v hoteli Club Reef Resort
Vstup do hotela Club Reef Resort
Posedenie pri bazéne v hoteli Club Reef Resort
Vstup do hotela Club Reef Resort
Hotel Club Reef Resort
Izba v hoteli Club Reef Resort
Ubytovanie v hoteli Club Reef Resort
Stolovanie v hoteli Club Reef Resort
Čašník v bare v hoteli Club Reef Resort
Mólo nad morom a pláž pred hotelom Club Reef Resort
Piesková pláž pred hotelom Club Reef Resort
Rozbúrené mire pred hotelom Club Reef Resort
Pohľad z móla na pláž pred hotelom Club Reef Resort
Ležadlá so slnečníkmi a výhľadom na more pred hotelom Club Reef Resort
Mólo nad morom pred hotelom Club Reef Resort
Výhľad na more pred hotelom Club Reef Resort
Areál hotela Club Reef Resort
Mólo nad morom pred hotelom Club Reef Resort
Pohľad na bazén pred hotelom Club Reef Resort
Vonkajší bar v hoteli Club Reef Resort
Fitnes v hoteli Club Reef Resort
Sauna v hoteli Club Reef Resort
Fitnes hotela
Vybavenie fitnes v hoteli Club Reef Resort
Vírivka vo vnútri hotela Club Reef Resort
Miestnosť pre masérske služby v hoteli Club Reef Resort
Konferenčná miestnosť v hoteli Club Reef Resort
Zasadacia miestnosť v hoteli Club Reef Resort
Recepcia hotela Club Reef Resort
Multifunkčné ihrisko v hoteli Club Reef Resort
Multifunkčné ihrisko v areáli hotela Club Reef Resort
Biliard v hoteli Club Reef Resort
Amfiteáter v hoteli Club Reef Resort
Ubytovacie jednotky v hoteli Club Reef Resort
Stolný tenis v hoteli Club Reef Resort
Areál hotela Club Reef Resort
Posedenie s výhľadom na more v hoteli Club Reef Resort
Vonkajší bazén v hoteli Club Reef Resort
Pláž pred hotelom Club Reef Resort
Cesta k hotelu Club Reef Resort
Areál hotela Club Reef Resort
Posedenie v hoteli Club Reef Resort

Podrobné info o zájazde


All Inclusive

2 deti do 13 rokov zdarma

Pri pláži

Animácie

Wi-Fi

Wellness

Potápanie

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Hotel veľmi oceňovaný najmä pármi sa vyznačuje aj mimoriadne atraktívnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie a tiež skvelým animačným tímom.


Poloha

cca 4 km južne od zálivu Naama s promenádou a nočným životom • cca 10 km od centra Sharm El Sheikh • shuttle bus do centra (za poplatok) • cca 16 km od letiska Sharm El Sheikh • pri piesčitej pláži • na okraji vychýrenej potápačskej oblasti Sodfa

Pláž

ku dvom menším piesčitým plážam vedie 150 m dlhá cestička • cca 15 m  dlhé mólo do hlbšej vody a ku nádherným koralovým útesom

Ubytovanie

klimatizácia • kúpeľňa s WC • sušič vlasov • telefón • SAT TV • minibar  (za poplatok) • trezor (zdarma)  • balkón alebo terasa

Typy izieb:
Štandardná 2-lôžková izba s možnosťou 2 prísteliek (max. pre  1 dospelého, 40 m2, manželská posteľ alebo oddelené lôžka, obývacia časť, pohovka, výhľad na záhradu, za poplatok výhľad na bazén alebo  na more)


Stravovanie

all inclusive

All Inclusive

raňajky, obedy a večere formou bufetu • neskoré raňajky (11:00 - 12:00 h) • ľahké občerstvenie (17:00 - 18:00 h) • vybrané miestne nealkoholické nápoje (09:00 - 23:00 h)  • vybrané miestne alkoholické nápoje (11:00 - 23:00 h) 

Vybavenie a služby hotela

129 izieb v poschodových vilkách • vstupná hala s recepciou a lobby • hlavná reštaurácia • 1 à la carte reštaurácia (stredomorská / dary mora) • pizzeria • 2 bary • 3 bazény  (1 vnútorný) • slnečná terasa • ležadlá a slnečníky pri bazéne a na pláži zdarma • Wi-Fi vo verejných priestoroch (zadarmo) • animácie • Spa & Wellness (za poplatok: vírivka, masáže, sauna) • minimarket • kaderníctvo • lekár (za poplatok) • potápanie a šnorchlovanie (za poplatok) • plážový volejbal • šípky  • biliard (za poplatok) • stolný tenis • tenis (osvetlenie za poplatok) • fitnes

Pre deti

miniklub • detský bazén •  detské ihrisko

Celková cena zahŕňa

leteckú dopravu, 7x ( resp. 14x) ubytovanie, stravovanie all inclusive, poistenie insolventnosti, služby delegáta CK, servisné poplatky (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, iné poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy a transfery) dieťa do 2 r. 50 EUR/os., osoba nad 2 r. 200 EUR/os, palivový príplatok

Celková cena nezahŕňa

  komplexné cestovné poistenie – viac informácií v CK

Oficiálne hodnotenie

****

Egypt

Egypt je od nepamäti tajuplná a mlčanlivá krajina, ktorá sústreďuje na seba pozornosť desiatky storočí. Očarenie sveta touto krajinou nepramení len zo starovekej civilizácie, ktorá sa tu tisícročia formovala, ale aj z nenapodobiteľného kultúrnohistorického bohatstva, ktorým krajina disponuje.

Hlavné mesto: Kahira
Časový posun: +1h

Mena: Egyptská libra
Kurz: 1€ = 20,193 EGP

Klimatický diagram

Sharm el Sheikh

Sharm El Sheikh sa stal jednou z popredných turistických destinácií v Egypte vďaka svojim luxusným letoviskám, nádherným plážam a množstvu turistických atrakcií. Bývalý rybársky prístav sa nachádza na najjužnejšom konci egyptského polostrova Sinaj. V deväťdesiatych rokoch minulého storočia boli zavedené prísne environmentálne zákony na ochranu pobrežného prostredia pred neudržateľnými spôsobmi rybolovu, a preto sa Sharm El Sheikh a jeho okolie preorientovali na rozvoj cestovného ruchu. Lokalita je známa najmä nádhernými plážami so svetlým pieskom, úžasnými koralovým útesmi ideálnymi pre šnorchlovanie a potápanie, palmami a nákupnými promenádami na ktorých sa nachádza množstvo reštaurácií, klubov a diskoték. Kozmopolitný duch, kvalitné služby a infraštruktúra v Sharm El Sheikhu dosahujú takmer západoeurópsku úroveň. Celoročne mierne teploty a príjemná klíma robia z tejto oblasti obľúbenú dovolenkovú destináciu .

Naama Bay

Turistické centrum väčšieho rekreačného celku s názvom Sharm El Sheikh a súčasť tunajšej očarujúcej riviéry. Piesková pláž v Naama Bay je dlhá približne 2 km a okrem obľúbenej promenády disponuje aj všetkým čo dovolenkári očakávajú pre aktívne i relaxačné trávenie svojho pobytu pri mori. Neďaleko sa nachádza niekoľko obľúbených a unikátnych potápačských lokalít, vrátane morského národného parku Ras Mohammed. Letovisko je známe aj vďaka rozmanitým možnostiam pre spoločenské vyžitie, reštauráciám, kaviarňam i bazáru.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Púštne safari Sharm El Sheikh

2,5 hodinový športovo-dobrodružný výlet džípom alebo na štvorkolkách do púšte s výhľadmi na Sinajské pohorie a západ slnka, dochutený autentickým beduínskym čajom v beduínskej dedinke.

Plavba loďou s preskleným dnom

Atraktívny spôsob ako sa pokochať farebnou nádherou koralov a ďalšej morskej fauny pobrežia Červeného mora. 

Orientačná cena: 40 €

Národný park Ras Mohamed

Celodenný výlet nielen za šnorchlovaním v morskom národnom parku, ktorý sa nachádza sa na južnom cípe Sinajského polostrova, v tesnej blízkosti Sharm El Sheikh. Park je známy svojimi fantastickými potápačskými lokalitami, ktoré vzrušujú návštevníkov svojou krásou a morskou biodiverzitou. Pýchou parku a celej oblasti sú najmä bujné koralovú útesy, ale aj morské jaskyne či fascinujúce lodné vraky.

Orientačná cena: 40 €

Lodný výlet k ostrovu Tiran

Poldenný výlet za kúpaním, šnorchlovaním a potápaním v tyrkysových vodách Akaberského zálivu a pri ostrove Tiran. V rámci výletu je niekoľko zastávok na najatraktívnejších lokalitách s koralovými útesmi a lodným vrakom.

Orientačná cena: 40 €

Mojžišova hora a Kláštor svätej Kataríny

Približne 15-hodinový nočný výlet za biblickým príbehom o Mojžišovi, na miesta kde mu údajne Boh nadiktoval desatoro prikázaní. Je potrebné rátať s tým, že výstup na horu je fyzicky náročný (2285 m.n.m.). Z vrcholu je možné pozorovať pôsobivý východ slnka. Po zostupe nasleduje návšteva kláštora svätej Kataríny, ktorý sa nachádza na zozname Svetového dedičstva UNESCO.

Orientačná cena: 45 €

Luxor a Karnak letecky

Celodenný výlet do najstaršieho egyptského mesta, ktorý je spojený s návštevou najväčších chrámov v Luxore a Karnaku, Théb, Údolia kráľov a kráľovien a zádušného chrámu kráľovny Hatšepsut. V Údolí kráľov sa počas päťsto rokov stavali hrobky faraónov a privilegovaných obyvateľov Egypta. Spolu sa tu nachádza 63 hrobiek rozličnej veľkosti. Kráľovské hrobky sú zdobené výjavmi z egyptskej mytológie a sú vodítkom k pohrebným rituálom vtedajšieho obdobia. Múmie faraónov v sarkofágoch čakali na prechod do posmrtného života. V niektorých z najznámejších hrobiek boli pochovaní faraóni ako Ramzes II., Amenhotep II. a samozrejme Tutanchamon. Zaujímavé je aj Údolie kráľovien s vyše sto hrobmi kráľovien a kráľovských detí. Jedna z najviac fotografovaných pamiatok je Chrám kráľovnej Hatšepsovet, čiastočne vytesaný do skaly, čiastočne voľne stojaci. V centre Luxoru priamo na brehu Nílu stojí impozantný chrám, ku ktorému vedie chodník lemovaný sfingami. Ešte pôsobivejší je v noci, keď sa celý rozžiari v odtieni zlata. Luxor stojí na mieste starobylých Téb a označuje sa ako najväčšie múzeum pod holým nebom na svete.

Orientačná cena: 240 €

Káhira, Egypt

Fakultatívny výletKultúra

Káhira letecky

Celodenný výlet do hlavného mesta Egypta a najľudnatejšej metropoly v Afrike, ležiacej na začiatku úrodnej delty Nílu. Návšteva tajomných pyramíd a mysterióznej sfingy v Gíze, aj Egyptské múzeum, ktoré skrýva jednu z najväčších historických vzácností – Tutanchamónov poklad. Hlavné mesto Egypta je takmer mytologickým centrom arabského sveta. Sústreďuje približne 25 miliónov obyvateľov a má jedno z najhustejších osídlení na štvorcový kilometer, čím vytvára kypiaci kotol ľudí, stavieb a dopravných prostriedkov so všadeprítomnou kakofóniou a bojom o miesto. Káhira je mestom kontrastov: domčeky z hlinených tehál sa skromne skrývajú v blízkosti supermoderných stavieb, kozy a somáre sa bežne premávajú medzi luxusnými autami svetových značiek. Jedným z najintenzívnejších pocitov z návštevy mesta je dojem bezčasovosti - pozostatky faraónov, pyramídy, mešity a bazáre sú tu dokonalou súčasťou každodenného života.

Orientačná cena: 220 €

Zaujímavé miesta v okolí

Pláž El Gouny, Egypt

Pláže

Pláž El Gouny

Nielen päťhviezdičkové hotely sú lákadlom El Gouny. Šnorchlovanie alebo plávanie v tyrkysovej vode môžete striedať s opaľovaním na niektorej z mnohých miestnych krásnych pláží.

Pláž El Mahmya, Egypt

Pláže

Pláž El Mahmya

Na pláži El Mahmya na južnom pobreží ostrova Giftun si užijete kúpanie, šnorchlovanie, úžasný výhľad na západ slnka, jedlo alebo nápoje z mnohých reštaurácií, kde podávajú morské plody rovnako ako talianske jedlá.

Aqaba, Jordánsko

HistóriaKultúra

Aqaba

Aqaba je jediné pobrežné mesto v Jordánsku a zároveň je aj najväčšie a najľudnatejšie mesto v zálive Aqaba. Strategická poloha mesta Aqaba  na severovýchodnom cípe Červeného mora medzi Áziou a Afrikou priniesla svoj prístavu veľký význam v priebehu niekoľkých stoviek rokov. Mesto Aqaba sa nachádza medzi mestami Petra a Wadi Rum. Táto poloha ho zaradila do Jordánskeho zlatého trojuholníka, ktorý predstavuje to najlepšie z Jordánskeho turizmu. Tým, že sa mesto nachádza na pobreží má trošku inú kuchyňu ako mestá v ostatnej časti krajiny. Medzi hlavné jedlá patrí Sayadeyah, čo predstavuje kombináciu korenia a ryže.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness