Hotel Be Live Collection Punta Cana

*****

Dominikánska republika, Punta Cana

4 9 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
9 5

Hotel Be Live Collection Punta Cana *****
Hotel Be Live Collection Punta Cana *****
Ubytovanie Hotel Be Live Collection Punta Cana *****

Podrobné info o pobyte


Priamo na pláži

All Inclusive

WI-FI

V skratke o hoteli

Karibský hotel Be Live Collection Punta Cana je vhodný pre rodiny s deťmi aj pre páry. Reštaurácie ponúkajú tradičnú domácu aj medzinárodnú kuchyňu. Najlepším miestom na oddych je wellness centrum s množstvom procedúr.


Poloha

Luxusný hotel v tradičnom koloniálnom štýle sa nachádza priamo na pláži Playa Bávaro s chráneným koralovým útesom. Neďaleko sa nachádza niekoľko golfových ihrísk.


Dĺžka transferu

cca 30 minút.

Strava

Hotel ponúka hosťom služby all inclusive.

  • Raňajky, obedy a večere sa podávajú formou bufetu.
  • Hostia majú možnosť večerať trikrát v a la carte reštauráciách – nutná rezervácia.
  • Občerstvenie počas celého dňa
  • Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje sú k dispozícii 24 hodín denne.

* Zmeny vyhradené. Hotel môže počas sezóny rozsah služieb pozmeniť.


Doprava

V rámci zájazdu je zabezpečená letecká doprava z Viedne.


Služby v cene

V cene je letecká doprava z Viedne, transfer letisko – hotel – letisko, 7-krát ubytovanie s all inclusive, služby česky hovoriaceho delegáta.


Oficiálne hodnotenie

*****

Vybavenie zariadenia/ďalšie služby

HOTEL

Hotel Be Live Collection Punta Cana tvorí niekoľko dvoj- až  trojpodlažných viliek, v ktorých je celkovo k dispozícii 821 izieb. Hotel má vstupnú halu s 24-hodinovou recepciou, zmenáreň, bankomat, niekoľko reštaurácií a barov, obchody so suvenírmi, diskotéku, divadlo, spa, bazény, kasíno, práčovňu (za poplatok). Wi-Fi pripojenie je v spoločných priestoroch zdarma.

REŠTAURÁCIE

Okrem hlavnej reštaurácie môžete v rezorte využiť aj ďalších šesť a la carte reštaurácií – s medzinárodnou, mexickou, ázijskou, talianskou, americkou a brazílskou kuchyňou. V hoteli nájdete aj 9 barov – napríklad bar pri bazéne, snack bar alebo plážový bar. V ich ponuke nájdete tradičné nápoje aj karibské drinky. Príjemné posedenie je možné aj v kaviarni.

BAZÉNY

V areáli hotela je k dispozícii osem bazénov, pri ktorých sú ležadlá, slnečníky a uteráky zdarma.

ŠPORT & ZÁBAVA

Pre hostí je k dispozícii fitnes centrum, tenis, stolný tenis, plážový futbal, aerobik, vodné pólo, kajak, šnorchlovanie aj lekcie potápania v bazéne. Za poplatok si môžete vyskúšať vodné športy ako windsurfing, vodné bicykle, kanoe, banán, katamarán, padák alebo vodný skúter. O zábavu počas dňa sa postarajú animačné programy. Navštíviť môžete tiež lekcie tanca.

WELLNESS & SPA

Wellness centrum poskytuje procedúry ako lymfodrenáž a antistresová masáž. Využiť môžete tiež sauny, parné kúpele alebo vírivku. Služby wellness centra sú za poplatok.


Ubytovanie

Klimatizované izby sú vybavené sušičom na vlasy, telefónom, SAT TV, trezorom, minibarom a žehličkou. Majú vlastnú kúpeľňu a stropný ventilátor. Za poplatok môžete využívať internet.

TYPY IZIEB

•       Štandardné izby

•       Junior Suite majú hydromasážnu vaňu


Pre deti

Deti môžu v hoteli Be Live Collection Punta Cana využívať detský bazén, ihrisko, miniklub a teen club. Za poplatok je k dispozícii opatrovanie detí.


Upozornenie

Cena pobytov na 7 nocí je kalkulovaná na základe tarifnej triedy S..

Lokalita

Dominikánska republika

„Našli sme bránu do raja“ – povedal v roku 1492 Krištof Kolumbus, keď zazrel ostrov. Podľahnite aj vy kúzlu nádhernej krajiny a osobitej atmosfére ostrova! Čakajú vás nekonečné palmové háje, biele pláže a priateľskí domáci obyvatelia. Poddajte sa tónom merengue, hudbe Dominikáncov, ktorá vás bude sprevádzať počas celého pobytu. 

Hlavné mesto: Santo Domingo
Časový posun: -6h

Mena: Dominikánske peso
Kurz: 1€ = 60,806 DOP

Klimatický diagram

Punta Cana

Exkluzívne hotely ležiace priamo na pláži ponúkajú komplexné a bohaté all inclusive služby pre dospelých, ako aj pre rodiny s deťmi. Široká ponuka vodných športov, golfové ihriská a potápanie k vrakom lodí uspokoja všetkých športových nadšencov. Za nákupmi sa môžete vybrať do obchodného strediska Plaza Bávaro, rybárskej dedinky El Cortecito alebo do 50 km vzdialeného mesta Higuey. Let z Viedne do Punta Cana trvá cca 11 hodín.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

SANTO DOMINGO + JASKYŇA TRES OJOS

Fakultatívny výletHistóriaPríroda

SANTO DOMINGO + JASKYŇA TRES OJOS

Výlet začnite návštevou jaskýň Tres Ojos, s troma jazierkami s bohatou faunou a flórou. Potom Vás už pohltí atmosféra najstaršieho mesta Nového sveta. Táto živá a pulzujúca metropola ponúka návštevníkom pestrú zmes histórie i súčasnosti. Najzaujímavejšie pamiatky sa nachádzajú v starej časti mesta Zona Colonial. Tu zažijete atmosféru dávnych dobyvateľských časov, prejdete sa po najstaršej ulici Ameriky Calle de las Damas, prezriete si dom Krištofa Kolumba, Národný Panteon, katedrálu Santa Maria la Menor. Zážitkom je aj obed v dominikánskej reštaurácii El Conuco, kde sa často tancuje už v čase obeda. Navštívite múzeum jantáru, morské akvárium a tržnicu, odkiaľ určite neodídete s prázdnymi rukami.

Zaujímavé miesta v okolí

SAONA

PrírodaIné atrakcie

SAONA

Ostrov Saona, nazývaný aj perla Karibiku začnite v Bayahibe, odtiaľ sa rýchloloďou pozdĺž pobrežia národného parku Del Este preplavte až na ostrov Saona. Cestou sa okúpte v nádhernej azúrovej zátoke a na ostrove Saona vás uvítajú jedny z najkrajších pláží Karibiku s bielym pieskom a tyrkysovomodrým morom, kde sa môžete po typickom dominikánskom obede oddávať leňošeniu a kúpaniu.

VEĽRYBY NA DOSAH

PrírodaIné atrakcie

VEĽRYBY NA DOSAH

V januári alebo vo februári sa môžete nielen kúpať a slniť, ale aj pozorovať veľryby. Dá sa to z dvoch miest z Bahía de Samaná a Striebornej plytčiny, koralového útesu vzdialeného asi 100 km od Puerto Plata. Začiatkom roka ich tu býva aj 1 500 a niektoré tu porodia aj mláďa

NÁRODNÝ PARK LOS HAITISES

KultúraPríroda

NÁRODNÝ PARK LOS HAITISES

Mangrovové lagúny, ktoré sa tiahnu až po zátoku Samana. V ostrovčekoch sa ukrýva mnohopočetné vtáctva – najčastejšie pelikánov a volaviek. V zákutiach parku objavíte jaskyne s maľbami pôvodných obyvateľov ostrova Hispaniola – Tainov. Národný park je najkrajší z paluby motorového člna.

PLANTÁŽE A ŽIVOT DOMORODCOV

KultúraIné atrakcie

PLANTÁŽE A ŽIVOT DOMORODCOV

Zoznámte sa so životom obyvateľov na dominikánskom vidieku. Navštívite plantáž cukrovej trstiny a dozviete sa, ako sa spracováva. Uvidíte ako rastie mnoho ďalších tunajších plodín, či už je to tropické ovocie ako mango, banány, ananás alebo kakao a káva. Nahliadnete do typického domčeka dedinčanov a zakúpte si čerstvo spracovávanú čokoládu, kávu či lesný med.

Guama

PrírodaIné atrakcie

Guama

Neveľká dedinka ponúka veľké zážitky. V príjemnom areáli plnom paliem, kvetín a malých jazierok nájdete niečo naozaj nečakané – krokodíliu farmu. Stovky týchto plazov zhromaždených na jednom miest vytvárajú naozaj nezvyčajnú atmosféru. Tešiť sa môžete na viacero druhov, kŕmenie a odvážnejší sa môžu s menšími krokodílmi aj odfotiť. Ak radi ochutnávate netradičné miestne špeciality, je tu pre vás príležitosť, aká sa neodmieta – krokodílie mäso.

KINGSTON/BOB MARLEY

KultúraIné atrakcie

KINGSTON/BOB MARLEY

Hlavné mesto Jamajky s modernými architektonickými radmi budov lemujú stovky domov a chudobnejšie štvrte. Z minulosti tu bolo známe prístavné mestečko Port Royal, najbohatšie a najnemorálnejšie mesto pod vládou kapitána Morgana a jeho pirátov. V kingstonskom múzeu si môžete pozrieť artefakty a pamiatky starovekých kultúr indiánov Arawak. Univerzita Západných Indiánov bola postavená na plantážach cukrovej trstiny. Ako suvenír si z miestnych obchodov odnesiete tričko s podobizňou Boba Marleya alebo rum značky Gold a Appleton, červené pivo Tia Maria, kávu Blue Mountain. Tento výlet možno skombinovať s návštevou horskej dedinky Nine Emile - rodiska slávneho hudobníka Boba Marley, je tu jeho múzeum a miesto posledného odpočinku kráľa Reggae.

OCHO RIOS

PlážeKultúra

OCHO RIOS

Mestečko na severovýchodnom pobreží s originálnou atmosférou nesie španielsky názov od svojich objaviteľov. Na mieste bývalej osady otrokov z 15. storočia vyrástlo mestečko s obchodíkmi s jamajskými suvenírmi, trhoviskom, botanickou záhradou s pekným výhľadom Coyaba River Garden. Avšak najväčšou okrasou sú prírodné vodopády Dunn’s River Falls, ktoré tvorí sústava prírodných bazénikov a kaskád padajúcich v tvare schodov do hĺbky takmer 200 m, vhodných aj na kúpanie či prírodnú masáž „jacuzzi“ a ústiacich priamo na morskú pieskovú pláž. Výstup pri vodopádoch je mimoriadnym zážitkom. Očarení návštevníci vodopádov sa môžu okúpať, relaxovať a kochať sa okolitou tropickou prírodou.

RICK´S CAFÉ - CLIFF

GastroPríroda

RICK´S CAFÉ - CLIFF

V nádhernom prostredí skalných útesov vybudoval miestny lekár a syn prvého guvernéra nezávislej Jamajky Rick´s Café - reštauráciu, kaviareň aj bar, ktoré sa stali najznámejšími na ostrove aj vďaka výbornému jedlu a nápojom. Obdivuhodným zážitkom a atrakciou sú skoky odvážnych miestnych mladíkov do krištáľovo čistej vody zo skál West End Cliffs.

YS FALLS/ BLACK RIVER

PrírodaIné atrakcie

YS FALLS/ BLACK RIVER

Ak uprednostňujete skôr pokojnejšie prostredie, môžete pokračovať vo výlete na juhozápadnej strane ostrova, kde sa nachádza jeden z najkrajších vodopádov Jamajky. Oblasť "Black River", obkolesenej mangrovníkovými stromami a močiarmi, je domovom jamajských aligátorov. Návštevníci sem prichádzajú cestou lemovanou alejou vysokých bambusov známou ako Bamboo Avenue smerom na Mandeville. K vodopádom Y.S. Falls, ktorých názov pochádza z pôvodného poštového označenia miestnej plantáže. Súčasní majitelia sú ozajstnými potomkami rodu guvernéra Jamajky Markíza von Sligo, známeho z čias povstania otrokov za slobodu. Pozdĺž vodopádov sa dá vystúpiť do výšky 36 m na drevených rebríkoch, okúpať sa v prírodných bazénoch uprostred úžasnej jamajskej prírody.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness