Kúpeľný dom Praha

***

Česká republika, Južná Morava, Teplice nad Bečvou

bez recenzií

Pohľad na kúpeľný dom Praha
Okolie kúpeľného domu Praha
Záhrada v kúpeľnom dome Praha
Kúpeľňa v kúpeľnom dome Praha
Ubytovanie v kúpeľnom dome Praha
Izba v kúpeľnom dome Praha
Párik v saune
Dvojica vo vírivke
Terasa s výhľadom z kúpeľného domu Praha
Žena na masáži lávovými kameňmi
Dáma na rehabilitícii
Cvičenie v kúpeľoch
Muž vo fitnes
Cvičenie v bazéne
Pán na terapii
Dáma vo vodnom kúpeli
Dáma vo vani
Pani v kúpeli vo vani
Terasa s výhľadom na okolie kúpeľného domu

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Plná penzia

Wi-Fi

Wellness

Cykloturistika

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Kúpele vďaka unikátnemu prírodnému prameňu minerálnej vody, bohatej na oxid uhličitý, patria k špičke kardiorehabilitačných centier. Poskytujú aj celú škálu liečebných a relaxačných procedúr. Sú zasadené do malebnej prírody v údolí riečky Bečva.

Kúpeľný hotel Praha prešiel v roku 2016 kompletnou rekonštrukciou a ponúka luxusné ubytovanie v štýle prvej republiky.


Poloha

Kúpeľný dom sa nachádza v atraktívnej časti areálu v blízkosti kolonády a je dominantou kúpeľného parku.


Stravovanie

raňajky formou bufetových stolov • obedy a večere formou 3 chodového menu sa podávajú v neďalekom KD Bečva (asi 100 m)


Vybavenie a služby hotela

V kúpeľnom dome sa nachádza bar a raňajková miestnosť, parkovanie pred kúpeľným domom (7 miest) za poplatok + 2 miesta ZŤP alebo zdarma na oplotenom parkovisku v areáli kúpeľov s kamerovým systémom. Recepcia, stravovanie a procedúry v neďalekom kúpeľnom dome Bečva alebo Janáček.

ŠPORT & ZÁBAVA

Priamo v areáli tenis, stolný tenis, Nordic walking, cykloturistika, minigolf, fitnes, gulečník, bazén, polárium, bowling...

TIPY NA VÝLETY

Zbrašovské arogonitové jaskyne a Hranická priepasť - navštívte najteplejšie  jaskyne v ČR a najhlbšiu zatopenú jaskyňu na svete priamo vareáli kúpeľov!

Historické mesto Hranice so zámkom, barokovým kostolom a synagógou.

Hrad Helfštýn - expozícia umelckého kováčstva.

Prírodné a športové centrum pre rodiny s deťmi - heipark.

Múzeum mäsiarstva Krásno, Valašské Meziříčí

ZOO Svatý Kopeček pri Olomouci

ZOO a zámok Lešná


Vybavenie izieb

TYPY IZIEB

Izba Komfort (jednolôžková, dvojlôžková izba) • Deluxe (dvojlôžková izba, priestranná miestnosť s manželskou posteľou a rozkladacou sedačkou s možnosťou 2 prísteliek)

VYBAVENIE IZIEB

Sprcha • WC • TV • minibar • sušič na vlasy • Wi-Fi • župan • trezor • balkón alebo klimatizácia


Celková cena zahŕňa

Ubytovanie, stravovanie a príslušné procedúry. Deti do 3 rokov bez nároku na služby zdarma.


Celková cena nezahŕňa

Miestny poplatok (platba na mieste).


Oficiálne hodnotenie

***

Česká republika

Hlavné mesto Praha, "Zlaté mesto" na Vltave, ležiace v srdci Európy, je obľúbeným cieľom cestovateľov z celého sveta. Karlov most, Hradčany, Dóm Sv. Víta a Staromestské námestie s radnicou a orlojom sú svedkami starej kultúry a slávnej minulosti. Praha v turistovi vyvoláva dojem, že celé mesto je jedno jediné múzeum. Príbeh o dobrom vojakovi Švejkovi znovu ožije pri príjemnej prechádzke, a takisto ako on, aj By sa vrátite do slávnych starých hostincov a pochutnáte si na vynikajúcej českej kuchyni.

Hlavné mesto: Praha
Časový posun: 0h

Mena: česká koruna
Kurz: 1€ = 26,66 CZK

Klimatický diagram

Južná Morava

V Južnej Morave sa nachádzajú viaceré, nie len historické ale aj prírodné pamiatky ako napríklad jaskyňa Macocha s jej podzemnými jazerami. Okrem toho, Južná Morava je známa svojimi lahodnými vínami a typickou českou gastronómiou. Pravú cesnakovú či hríbovú omáčku môžete ochutnať len v tejto oblasti. V centre celej Južnej Moravy, Brne, spoznáte miestnu históriu na vlastnej koži.

LIEČEBNÝ POBYT SENIOR - 7x ubytovanie s plnou penziou, 1x malá vstupná lekárska prehliadka, 5x celkový uhličitý kúpeľ so zábalom, 2x klasická čiastočná masáž, 2x lokálny zábal (parafín, parafango) alebo oxygenoterapia, 1x hodinový vstup do bazéna. Pobyt sa začína v deň nástupu večerou a končí v deň odchodu obedom. Nástup na pobyt možný každý deň okrem piatku a soboty.


KÚPEĽNÝ TÝŽDEŇ PRE ZDRAVIE - 7x ubytovanie s plnou penziou, 1x malá vstupná lekárska prehliadka, 1x celkový uhličitý kúpeľ so soľou z Mŕtveho mora so zábalom, 1x celkový uhličitý kúpeľ so zábalom, 1x celotelový vírivý kúpeľ so zábalom, 1x vírivý kúpeľ nôh, 1x zábal časti tela z bahna Mŕtveho mora, 2x klasická čiastočná masáž, 7x hodinový vstup do bazéna, 1x 2 hod. vstup do wellness centra v LD Moravan. Pobyt sa začína v deň nástupu večerou a končí v deň odchodu obedom. Nástup na pobyt možný každý deň okrem piatku a soboty.


WELLNESS DNI - 2x ubytovanie s polpenziou, 2x uhličitý kúpeľ so zábalom, 1x zábal časti tela bahnom z Mŕtveho mora, 1x celotelová aromamasáž, 2x hodinový vstup do bazéna, 1x dvojhodinový vstup do wellness centra, ovocná misa, 2x nealkoholický nápoj alebo pivo v kaviarni. Pri nástupe nedeľa – streda zľava 10%.


ZADANÉ PRE ŽENY - 3x ubytovanie s polpenziou, 1x zábal chrbta z bahna z Mŕtveho mora, 1x celkový uhličitý kúpeľ so zábalom, 1x vírivý kúpeľ nôh, 1x čiastočná klasická aromamasáž, 1x masáž tváre, 3x hodinový vstup do bazéna, 1x 2-hod. vstup do wellness centra, 3x nealkoholické nápoje alebo pivo v kaviarni. Pri nástupe v pondelok alebo utorok zľava 10%.


NEVŠEDNÉ DNI - pobyty na 5 dní počas týždňa pondelok až piatok, 4x ubytovanie s plnou penziou, 1x malá vstupná lekárska prehliadka, 1x celkový uhličitý kúpeľ so zábalom, 1x klasická čiastočná masáž, 1x kyslíková terapia, 1x vírivý kúpeľ nôh, 1x hodinový vstup do bazéna. Pobyty sa začínajú v deň nástupu večerou a končia v deň odchodu obedom.


RELAXÁCIA V KÚPEĽOCH - 2x ubytovanie s polpenziou, 2x celkový uhličitý kúpeľ so zábalom, 1x klasická čiastočná masáž, 2x hodinový vstup do bazéna. Možnosť pobytu aj počas týždňa so zľavou 10%.


KÚPEĽNÉ ROZMAZNÁVANIE - 3x ubytovanie s polpenziou, 1x 0,25 l bieleho alebo červeného vína, 1x celkový uhličitý kokosový kúpeľ, 1x klasická čiastočná kokosová masáž, 1x celotelový kokosový zábal, 1x vírivý kúpeľ nôh, 3x hodinový vstup do bazéna a 1x 2 hodinoý vstup do wellness centra. 10% zľava na pobyty počas týždňa s nástupom v pondelok alebo utorok.


KÚPEĽNÁ HARMÓNIA - 4x ubytovanie s polpenziou, 4x nealkoholický nápoj alebo pivo v kaviarni, 1x čiastočný zábal z bahna z Mŕtveho mora, 1x celkový uhličitý kúpeľ so soľou z Mŕtveho mora so zábalom, 1x uhličitý kúpeľ s prísadou so zábalom, 1x čiastočná aroma masáž, 1x vstup do polária vrátane zapožičania odevov, 4x hodinový vstup do bazéna, 1x 2-hodinový vstup do wellness centra. Nástup na pobyt kedykoľvek okrem piatku a soboty.


Kúpeľná ochutnávka - 2x ubytovanie s polpenziou, 1x celkový uhličitý kúpeľ s prísadou a so zábalom, 1x celotelový vírivý kúpeľ s prísadou a so zábalom, 1x klasická čiastočná masáž, 2x hodinový vstup do bazéna, 1x 2 hodinový vstup do wellness centra. Možnosť pobytu aj počas týždňa so zľavou 10% s nástupom v nedeľu, pondelok, utorok alebo v stredu.


Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

ZOO Zlín, Česká republika

PrírodaIné atrakcie

ZOO Zlín

ZOO Zlín patrí medzi najkrajšie miesta v celom Moravskom kraji. Zvieratá žijú vo voliérach, prípadne prírodných expozíciách, ktoré pripomínajú ich pôvodný domov v divočine. Zvieratá sú rozdelené podľa kontinentov a preto je orientácia v zoologickej záhrade omnoho ľahšia a prehľadnejšia. Nájdete tu africkú oblasť, ázijskú, austrálsku a juhoamerickú oblasť. Celkovo vo všetkých oblastiach sa nachádza až cez 1200 zvierat. ZOO je prístupná počas všetkých ročných období, dokonca niektoré zvieratá, ktoré sú typické pre tropické oblasti si zvykli na zimu a možno ich aj cez chladné obdobie vidieť vo výbehoch.

Zámok Lešná, Česká republika

HistóriaKultúra

Zámok Lešná

Zámok Lešná patrí k najmladším šľachtickým sídlam na Morave. V tejto rozprávkovej stavbe sa mieša viacero štýlov a to neorenesancia, neogotika a švajčiarsky štýl s dávkou neobaroka. Výstavba prebehla na začiatku 19. storočia a tento zámok je dokonalou ukážkou života šľachty na začiatku 20. storočia. V zámku sa nachádza zbierka plná zaujímavých predmetov z celého sveta, ktorá zahŕňa napríklad rôzne práce zo slonoviny, ebenu či dreva z čajovníka. Okrem týchto predmetov tu nájdeme i rôzne nálezy z obdobia antiky.

Svatý kopeček, Česká republika

História

Svatý kopeček

Svatý Kopeček se rozkladá na úpätí Hrubého Jeseníku v nadmorskej výške 382 m. n. m. Táto časť mesta Olomouc patrí medzi obľúbené miesta na výlet, rekreáciu a športové vyžitie. Oblasť má vybudované cyklotrasy a turistické chodníky. Hlavnou dominantou tohto miesta je pútnický barokový chrám Panny Márie. Neďaleko sa nachádza aj ZOO Olomouc.

Štúdio Bonton, Česká republika

HistóriaKultúra

Štúdio Bonton

Slávne filmové štúdio Bonton bolo postavené Tomášom Baťom na tvorbu reklamných filmov a momentálne je súčasťou Múzea Juhovýchodnej Moravy v Zlíne. Od roku 1942 sa v štúdiu Bonton natáčala animovaná tvorba a hrané filmy. Tvorba síce nebola rozsiahla ale na tú dobu používali modernú techniku s vlastnou metodikou. V roku 2000 bolo štúdio rozšírené o archiváciu obrazových materiálov. Táto špecializácia bola zavedená kvôli novej technológii, ktorá zabezpečuje kopírovanie poškodeného filmového materiálu.  

Olomouc, Česká republika

História

Olomouc

Mesto sa rozkladá v Hornomoravskom úvale na rieke Morava, obklopené je úrodnou krajinou Hané. Je to prvé zemské mesto na Morave. Mesto bolo popri Brne historicky politickým centrom Moravy, dnes tu sídli Univerzita Palackého a arcibiskupstvo, mesto je centrom duchovnej správy a strediskom vzdelania na Morave.

Hanácke Atény, Česká republika

História

Hanácke Atény

Termín Hanácke Atény by ste darmo hľadali na mape - ide o prezývku mesta Kroměříž, ktorá súvisí s prítomnosťou viacerých škôl v meste, a teda aj prítomnosťou mnohých vzdelaných ľudí.Tradícia i v súčasnosti rozvinutého školstva sa odvíja ešte od čias arcibiskupského gymnázia ako učiteľského ústavu.

Kroměříž, Česká republika

História

Kroměříž

Mesto Kroměříž bolo založené pri križovatke Jantárovej a Soľnej cesty pri brode cez Moravu. Význam mesta bol daný tým, že bolo letným sídlom olomouckých arcibiskupov. Pamätníkmi týchto čias sú takmer všetky pamiatky v meste, predovšetkým arcibiskupský zámok a pivnice, ďalej tiež biskupská mincovňa a sýpka. 

 

Prostějov

Elegantné mesto poetických festivalov so zámkom, kostolíkmi a radnicami - starou renesančnou a novou s orlojom a 66 metrov vysokou vežou. Medzi ďalšie lákadlá mesta patria botanická záhrada, hviezdna pláž so zaujímavými miestami pre deti a dospelých, letný aquapark, kúpaliská a plumlovské priehrady na okraji mesta.

Valašské Klobouky, Česká republika

HistóriaKultúra

Valašské Klobouky

Mestečko, ktoré žije zvykmi a tradíciami sa každoročne zaplní davmi návštevníkov. Na Mikuláša sa tu koná jarmok spojený s tradičnou zabíjačkou a príchodom Mikuláša, čertov a anjelov. Obdivovať tu môžete aj ukážky tradičných známych, ale aj dávno zabudnutých remesiel a výstavy prác miestnych výtvarníkov. Všetko v sprievode hudby, piesní a tanca.

Náměšť na Hané

Zámok Náměšť na Hané bol postavený v roku 1766 ako "Horný zámok", pretože dovtedajšie sídlo už prestalo vyhovovať moderným požiadavkám doby. Ide o ranne klasicistickú stavbu francúzskeho typu stojacu uprostred kruhového parku. V zámku si môžete prezrieť vzácnu zbierku míšeňského porcelánu aj expozíciu detských historických kočíkov.

Živá voda, Česká republika

Príroda

Živá voda

Vodný svet Živá voda sa nachádza v obci Modrá a zobrazuje život v rieke Morava a na jej brehoch. Uvidíte nielen faunu a flóru rieky Morava, ale aj jej priľahlých prítokov. Expozícia je schválne postavená na mieste, kde kedysi boli mokrade a rybníky, pretože sú tu k dispozícii pramene podzemnej vody. Pod vodnú hladinu môžete nazrieť prostredníctvom 2 podzemných poschodí: Sladkovodná expozícia a Tunel. V Sladkovodnej expozícii žijú súčasné i historické druhy rýb, ktoré sa vyskytovali na tomto území. V tejto časti sa môžete okúpať v prírodnom kúpalisku s bazénom napájaným na podzemnú vodu. Tunel je ojedinelým experimentom v celej Európe. Má dĺžku 8 m, šírku 2 m a je rozdelený na dve časti, kde na ľavej strane nájdete ryby patriace do studených a horských vôd a na pravej strane veľké ryby.

Uherské Hradiště, Česká republika

Fakultatívny výlet

Uherské Hradiště

České mesto ležiace pri rieke Morava založil v polovici 13. storočia Přemysl Otakar II. a odpradávna je strediskom Moravského Slovácka. Historické centrum mesta je pamiatkovou rezerváciou. V meste sa každoročne organizuje letný filmový festival Letná filmová škola a je sídlom mnohých historických a prírodných pamiatok.

Kovozoo, Česká republika

Iné atrakcie

Kovozoo

Jedinečná ZOO, kde sú zvieratá vyrobené z kovového odpadu v životnej veľkosti a umiestnené do netradičného priestoru. Zaujímavou atrakciou areálu je pôrodnica, kde si môžete sami vyrobiť vaše vlastné zvieratko z ocele. Všetko je pod odborným dohľadom, takže sa vám nič nemôže stať. Okrem zvierat v tejto ZOO nájdete aj zbierku rôznych kovových predmetov ako napríklad pásový traktor Stalinec T-100 M3. Takisto tu nájdete i iné atrakcie ako holubníky, majáky či červenobiele symboly lemujúce celý areál ako električku, lietadlo atď.

Hrad Buchlov, Česká republika

História

Hrad Buchlov

Hrad Buchlov patrí medzi najstaršie hrady v Českej republike. Prvé zmienky o hrade pochádzajú už z 1. polovice 13. storočia. Výnimočný je predovšetkým v unikátnom zachovaní pôvodných architektonických prvkov. Pevnosť nebola nikdy dobytá a je tak dodnes dôkazom premeny strohého gotického hradu na renesančné sídlo.

Zelená hora, Česká republika

História

Zelená hora

Pútnický kostol Zelená hora je unikátným umeleckým dielom a osobitným počinom geniálneho českého architekta Jana Blažeja Santiniho-Aichla v štýle barokovej gotiky. Stavba se vymyká bežným dobovým umeleckým normám a predstavám. Symbol pentagramu sa tu vyskytuje či už v pôdoryse, piatich vchodov, oltárnych výklenkov, hviezd a anjelov na hlavnom oltári.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR